Keresés

Részletes keresés

csakesz2 Creative Commons License 2017.12.19 0 0 478

Sziasztok!

 

Én a Smile Úszóiskolát jó szívvel ajánlom mindenkinek. 2 barátom is hozzájuk viszi a gyermekét, és csupa jókat mondanak róluk. Az oktatók kedvesek, egy remek csapat, remek körülmények között. A picik nagyon szeretik a babaúszás foglalkozásokat

A Facebookon is meg lehet nézni, csupa jó értékelést kapnak mindenkitől: https://www.facebook.com/pg/smileuszoiskola/reviews/

 

Tücsi0001 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 477
Bocsánat, kétszer küldtem el véletlenül. Bár szerintem nem elég 100-szor sem elküldeni, hiszen egy anyuka, aki kiszabadul a gyermekével a négy fal közül nem igazán arra vágyik, hogy egy szolgáltató mondja meg neki, hogy merre van a "melegebb éghajlat".
Tücsi0001 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 476
Sziasztok!

Na én egy babaúszást nem javaslok senkinek. Ez nem más, mint az Angolna Viziiskola.
Vettünk bérletet, budáról a Pólusig kellett mennünk, de nem érdekelt, mert a fiamról van szó.
Kifizettünk 8.000 Ft-ot a 4alkalmas bérletre, ami egész korrekt ár lett volna, viszont amikor megérkeztünk a FAWA-ba kiderült, hogy addig nem mehetünk be, amíg 1.350 Ft-ot le nem teszünk az asztalra úgynevezett "terem használati díjként". Persze ezt minden alkalommal.
Ez volt az első csalódás, hiszen így már nem is olcsó.

M.Kecskés Edit nevét pedig mindenki jegyezze meg, ugyanis a 30 évem alatt nem találkoztam nála arrogánsabb, primitív, fennhéjázóbb és ostobább emberrel.
Konkrétan elküldött minket a pi...ba, mert írtam neki egy e-mailt, amiben jeleztem, hogy nem megyünk a szülői értekezletre.
Közölte, hogy ők nem néznek e-mailt, annak ellenére, hogy a szülőire (amit este akartak megtartani-kisbabásoknál ez szerencsés) a meghívót e-mailben kaptuk.
Ebben a levelemben írtam meg nekik, hogy nem tudunk menni, de nekünk milyen időpontok és helyszínek lennének jók, hiszen a szülői erről szólt.
Azért hozzátenném, hogy este 22:45-kor írt sms-t. A protokollt is ismeri rendesen.

Szóval én azt mondom, hogy oda inkább senki ne menjen!!!!!!!
Ha egy levél miatt ekkora patáliát csinált el sem merem képzelni mi lett volna, ha fiam véletlenül belehány a vízbe...

Tücsi0001 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 475
Sziasztok!

Na én egy babaúszást nem javaslok senkinek. Ez nem más, mint az Angolna Viziiskola.
Vettünk bérletet, budáról a Pólusig kellett mennünk, de nem érdekelt, mert a fiamról van szó. (Amúgy tartanak más helyszíneken is: Krisztina Fitness, Agro Hotel stb.)
Kifizettünk 8.000 Ft-ot a 4alkalmas bérletre, ami egész korrekt ár lett volna, viszont amikor megérkeztünk a FAWA-ba kiderült, hogy addig nem mehetünk be, amíg 1.350 Ft-ot le nem teszünk az asztalra úgynevezett "terem használati díjként". Persze ezt minden alkalommal.
Ez volt az első csalódás, hiszen így már nem is olcsó.

M.Kecskés Edit nevét pedig mindenki jegyezze meg, ugyanis a 30 évem alatt nem találkoztam nála arrogánsabb, primitív, fennhéjázóbb és ostobább emberrel.
Konkrétan elküldött minket a pi...ba, mert írtam neki egy e-mailt, amiben jeleztem, hogy nem megyünk a szülői értekezletre.
Közölte, hogy ők nem néznek e-mailt, annak ellenére, hogy a szülőire (amit este akartak megtartani-kisbabásoknál ez szerencsés) a meghívót e-mailben kaptuk.
Ebben a levelemben írtam meg nekik, hogy nem tudunk menni, de nekünk milyen időpontok és helyszínek lennének jók, hiszen a szülői erről szólt.
Azért hozzátenném, hogy este 22:45-kor írt sms-t. A protokollt is ismeri rendesen.

Szóval én azt mondom, hogy oda inkább senki ne menjen!!!!!!!

Ha egy levél miatt ekkora patáliát csinált el sem merem képzelni mi lett volna, ha fiam véletlenül belehány a vízbe...

IldiÁgó7306 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 474
Hát végül is őket megtaláltam a neten, de valahogy a nő nem volt szimpi a telefonban, illetve nagyon ellőtte a pötyöst, mind árilag, mind követelményileg. Úgyhogy marad a 03.ből a 22be járás.
Előzmény: helka22 (471)
IldiÁgó7306 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 473

Szia,

 

1x már írtam, de lefagyott a net.

 

Na még 1x:

4. alkalommal megyünk most szombaton. Kiscsoportos a foglalkozás, 5 baba. Bemelegítés, zuhanyzás, és medencébe menetel, majd a végén szabadfoglalkozás.

Egy magánoviban van, mi egy kertes családi házban található, a ház alsó szintjén van a medence, illetve egy tornaterem, itt öltöznek az apukák. Az anyukáknak van egy külön elkerített rész, ahol a dedet és magukat is átöltöztetik. Van pelenkázó is.

A medence partján is van pelenkázó és egy járóka.

Nagyon tiszta. A víz kb. 29-31 fok között szokott lenni. A "tanítónéni" nagyon aranyos kedves, már az első alkalommal megjegyezte a neveket. Nincs erőltetés, amit a baba ott és akkor akar azt csináljátok.

 

Mi úgy voltunk, hogy mivel nekünk ez már a második hely, így először alkalmat fizettünk, majd második alkalommal az első alkalomat is beszámolták a bérlet árába.

 

 

Babapiskóta Creative Commons License 2007.03.21 0 0 472

Ez jó hír! Ti mióta jártok? Milyenek a körülmények?

Az árat sajnos tudom, de ahogy látom vannak ennél drágább helyek is.

Előzmény: IldiÁgó7306 (470)
helka22 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 471

A Babaszigetet senki nem ismeri? Csillaghegyen van, a Királyok útján, mi oda jártunk két és fél évig. Nagyon kellemes hely!

Bár ez nem a Kalovits módszer, de a hároméves gyerekem szinte úszik...

 

helka

Előzmény: IldiÁgó7306 (467)
IldiÁgó7306 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 470

Szia,

 

Mi másodszori neki futásra találtuk a Tündérfalvát. Nagyon tetszik, kevés baba, játákos formában, nagyon bababarát környezetben.

Nem olcsó, de szerintem megéri.

 

 

Előzmény: Babapiskóta (468)
ReZi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 469

Szia!

Én is kerületi :-).

Szerintem, ha csak pancsolni, játszani szeretnéd vinni, tökéletesen megfelel a Campona melletti, csak ne babaúszásra menj, hanem vasárnaponként a családi napon. Akkor üres a tanmedence, és lehet menni gyerekekkel. Olcsóbb megoldás, és közben úszhat is a család másik fele :-). 

Mi próbáltuk ott a babaúszást is, nekünk nem jött be, de ez elég régen volt (3 és fél éve), aztán végül a Rubinba jártunk, az kimondottan játékos, semmit sem erőltetős, szerettük is, de nem éppen olcsó mulatság, meg nekem a "pótlásos" rendszerük se nagyon tetszett, de lehet, hogy azóta ez változott.

Réka

 

Előzmény: Babapiskóta (468)
Babapiskóta Creative Commons License 2007.03.21 0 0 468

Kicsit elsüllyedt ez a topik, pedig szerintem nem csak engem érdekelnének a jelenlegi úszási lehetőségek. Vagy igen?

 

1-2 hónapon belül szeretném vinni a babámat úszásra, és ezért elkezdtem körbenézni, hogy milyen lehetőségek is vannak a környéken (XXII. kerület).

Amennyiben bárkinek a következő helyekről lenne frissebb információja mint amit ebben a topikban találni, azt szívesen venném. Én ezeket talátam így hirtelen a környéken:

- Campona melletti uszoda

- Rubin hotel

- Budakeszin Aqua panzió

- Angolna víziiskola (ennek most új a helyszíne februártól, úgyhogy itt maga az oktatói csapat érdekelne)

- Tündérfalva (ez is Kalovits ugyanúgy mint a Rubin)

- Oázis Szigetszentmiklós

 

Igazából azért szeretném vinni a gyerkőcöt, hogy szokja a vizet (és persze hogy megszeresse), így igazán olyan helyet keresnék ahol a játékon van a hangsúly, és nem az "úszáson", ahol igazán odafigyelnek a babákra, és ahol a higiéniával sincs gond.

 

Várok mindenféle véleményt, tapasztalatot!

 

Előre is köszi!

Bp

 

IldiÁgó7306 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 467

Sziasztok!

 

Nem tudja valaki véletlenül, hogy hol van Csillaghegyen babaúszás?

rollller Creative Commons License 2006.01.10 0 0 466
felhozom
kollina Creative Commons License 2005.10.09 0 0 465
Én csak a Rubin hotelben lévő uszit ismerem, nálunk az nagyon bejött, Fruzsi mindig élvezte. Miluval is mennék. Nincs kedvetek oda járni? Mehetnénk együtt. Igaz, kicsit drága, mert 12 ezer/hó a bérlet, de jók a körülmények, és az oktatók is sokat foglalkoznak mindenkivel. Legalább is az, akihez mi jártunk annak idején, jó fej volt.
Előzmény: mokusleqvar (463)
Milkabögre Creative Commons License 2005.10.09 0 0 464

Szia!

Mi voltunk néhányszor, de nem mondanám, hogy túlságosan tetszett, tök szétszórt az egész, gyakorlatilag mindenki szinte azt csinál, amit akar, a csaj odajön egyszer öt percre, mindezt 2.500/alkalom (vagy ilyesmi).

Előzmény: mokusleqvar (463)
mokusleqvar Creative Commons License 2005.10.04 0 0 463
Sziasztok,

ismeri valaki a szérűskert utcai uszodát?
Kardemumma Creative Commons License 2005.08.19 0 0 462
Persze, vannak kezdö, haladó, még haladóbb, stb csoportok. De kezdöböl is több csoport szokott indulni egyszerre, így lehet válogatni az idöpontok között. Szerintem hamar rutinos leszel, hogy tudod picit módosítgatni a baba napirendjét, hogy az úszás is jól illeszkedjék a napba.
Előzmény: zita76 (461)
zita76 Creative Commons License 2005.08.19 0 0 461

Sziasztok!

 

Lényeg a lényeg, nekem is úgy jött le, hogy a Pólusban a Kalovits módszerhez hasonlót alkalmaznak. Bár nem tudom, hogy így nevén lehet-e nevezni a dolgokat vagy sem.

 

Már be is szereztük a gyerekorvostól az igazolást, jövő héten lesz a tájékoztató, aztán a szept. 5-i héten indulnak a foglalkozások. Csak azt nem sikerült még kitalálnom, hogy kb. hány órásra járjunk majd, mert nálunk az evésnél +/- 1 órával kell számolni. Viszont mindenképpen délelőtt szeretnénk menni, mert délutánra már fáradékonyabb, nyűgösebb a kisasszony.

 

A csoportok között gondolom vannak szintbeli, korbeli különbségek. Jól gondolom?

 

Milkabögre Creative Commons License 2005.08.18 0 0 460
A kálovitsos a www.babauszas.hu, ha jól emlékszem.
Előzmény: mzsperx (458)
mzsperx Creative Commons License 2005.08.18 0 0 459
fertőzés: nekünk sosem volt semmi, egyik gyerekkel sem.
Előzmény: zita76 (454)
mzsperx Creative Commons License 2005.08.18 0 0 458
neeem, az a kalovitsos (almássy-rubin)
Előzmény: rollller (447)
mzsperx Creative Commons License 2005.08.18 0 0 457
mi kalovitsra járunk, az almássyra és mindig jön mind2 gyerek. a kicsire vigyáz a néni, aki szedi a pénzt, a nagy meg jön karúszóval. és még tesókedvezmény is van.
Előzmény: kollina (445)
Milkabögre Creative Commons License 2005.08.16 0 0 456
Nóra a Rubin Hotelban dolgozott:)
Előzmény: Kardemumma (448)
Milkabögre Creative Commons License 2005.08.16 0 0 455

Meg kell mondjam, a babaúszós helyeket szvsz szigorúbban is ellenőrzik, mint a "normál" helyeket. Fanni a bő egy év alatt, míg odajártunk, nem szedett össze semmilyen fertőzést.

Egy bajom volt a Pólussal: mély a víz... (vagy én vagyok alacsony?:))))))))

Előzmény: zita76 (454)
zita76 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 454

Tegnap voltunk a gyerekorvosnál, és ezt mondta, mikor a fertőzésről kérdeztem: Anyuka, menjenek el, próbálják ki, aztán majd meglátják.

Na szóval, kipróbáljuk.

 

Szerencsére nincs szükségünk annyira komoly fejlesztésre, mint amit ajánlottál.

 

Előzmény: Kardemumma (452)
zita76 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 453

Köszi. Közben rájöttem.:)))

Nem vagyok egy nagy fórumozó.

Előzmény: Milkabögre (450)
Kardemumma Creative Commons License 2005.08.16 0 0 452

Az elsö egy évben amikor jártunk, a két gyerek egyszer sem volt beteg, pedig télen-nyáron, influenzaszezonban, mindig jártunk, minden héten. Aztán amikor a nagy elkezdte az ovit, akkor jöttek a betegségek. Gondolom, ez gyerekfüggö. Tény, hogy voltak gyerekek, akiknek a rendszeresen visszatérö fülgyulladások miatt abba kellett hagyni a babaúszást.

A babaúszásra járó gyerekek nehezebben tanulnak meg úszni? Honnan származik ez az információ? Ezt még nem hallottam, és nehezen tudom elképzelni, hogy ennek az elképzelésnek valós alapja lenne.

Ismered BHRG Alapíványt? Ha sima babaúszásnál kicsit többre gondolsz, érdemes öket megnézni.

Előzmény: zita76 (449)
Milkabögre Creative Commons License 2005.08.16 0 0 451
Öööö, a részletes keresést használod, ugye???
Előzmény: zita76 (446)
Milkabögre Creative Commons License 2005.08.16 0 0 450
Ne a Pólusra keress rá, hanem a nickemre, és tök jól meg lehet találni a csecsemőúszásos topikba írt hozzászólásaimat:)
Előzmény: zita76 (446)
zita76 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 449

Köszönöma válaszokat.

 

Azt valahogy sikerült kisilabizálnom, hogy a Kalovits féle módszert alkalmazzák, ezért is voltak szimpatikusnak.

 

Most egy kicsit elbizonytalanodtam, mert rámijesztettek a fertőzésekkel, meg hogy azok a babák, akik úszni járnak, sokkal nehezebben tanulnak meg később rendesen úszni. De igazából most inkább a mozgás lenne fontos, nem az hogy mikor tanul meg rendesen úszni, mert Manólány korababa, így ha lehet mindenhogyan szeretnénk fejleszteni a mozgását. De azt nem szeretnénk, ha valamilyen fertőzést összeszedne, így is olyan sokmindenen ment már keresztül.

Előzmény: Kardemumma (448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!