Keresés

Részletes keresés

LordKonor Creative Commons License 2003.11.09 0 0 59
Na, Akkor EGÉSZSÉG !!!
:-))))
Előzmény: Bloor (58)
Bloor Creative Commons License 2003.11.09 0 0 58
igyunk sört
LordKonor Creative Commons License 2003.11.09 0 0 57
"ha virtuálisan nem létezik,. akkor virtuálisan nem mehetünk át rajta"

Virtuálisan midenen "átmehetünk"....

A következő Viruális Világegytemig... (is..)

:-)

A tagadás tagadása, avagy a készeres negáció problémája, amiről beszélsz..

Előzmény: Bloor (55)
Bloor Creative Commons License 2003.11.09 0 0 56
Te létező szinekről beszél, amig én olyan szinekről. amik nem léteznek
Persze hogy elektromos hullámokat értek, mi mást?:-))
Előzmény: Tie (53)
Bloor Creative Commons License 2003.11.09 0 0 55
Akkor most megpróbálok rávilágítani egy másik szögből.
Kérdés: átmehetünk-e egy olyan hidon ami nem létezik, ha a nehézségeget áthidaljuk?
Válasz: nem
A folyó másik oldalára híd nélkül is átmehetünk, eljuthatunk az A rol a B re olykor csak nehézségek árán, de eljuthatunk,...
de egy olyan híd ami nem létezik, arra nem léphetünk rá.
Ha valójában az a híd nem létezik, akkor valójában nem mehetünk át rajta, ha virtuálisan nem létezik,. akkor virtuálisan nem mehetünk át rajta.
2x2=4, akkor is ha a négy fogalmával nem vagyunk tisztába
Előzmény: LordKonor (54)
LordKonor Creative Commons License 2003.11.09 0 0 54
Ami csak elvileg létezik (létezhet) csak üres "kontrukció"...

Egy virtuális Világegyetem...

Előzmény: Bloor (52)
Tie Creative Commons License 2003.11.09 0 0 53
Nincsenek nemlétező színek. A színek csupán elektromágneses hullámok, és a frekvenciájuk különbözteti meg egymástól. Mivel a frekvenciát számmal írhatjuk le, végtelen mennyiségű különböző frekvenciát megnevezhetünk, tehát az elektromágneses hullámok tartománya végtelen. Ergo a színek halmaza is végtelen elemből áll.
Előzmény: Bloor (52)
Bloor Creative Commons License 2003.11.09 0 0 52
"Így elvileg "nemlétező" szímek is vannak, defifiálhatók, reprodukálható módon.. "
Azok a "nemlétező" színek amik vannak, azok léteznek. Nem ezekről beszéltem, hanem azokról a szinekről amik nem léteznek.
Előzmény: LordKonor (51)
LordKonor Creative Commons License 2003.11.09 0 0 51

Hehe...
Természettudományosan kérdezed????

Természetesen lehet... Ha a három alapszínt másképp definiálod...

Például, a "színháromszöget" kiterjesztett módon használod.

Pl. Kiterjeszted a színfogalmat az infravörös és ultraibolya tartományra is...

Így elvileg "nemlétező" szímek is vannak, defifiálhatók, reprodukálható módon..

(Netán egészen a teljes elektromágneses hullámtartományra..)

Előzmény: Bloor (50)
Bloor Creative Commons License 2003.11.09 0 0 50
hm.. a kérdés et fandum legális, habár két dimenziós analizálás nem vezet kielégítő megoldáshoz. Példának alapjául a kérdés, ha így hangzik el, lehet e olyan színt kikeverni a három alap-színből amit nem lehet?, a válasz egyértelmüen az, hogy: nem, azonban ha a kérdés az, hogy lehet e olyan színt kikeverni a három alap-színből ami nem létezik? erre már nehezebb a válasz.
Baskerville-i Vilmos Creative Commons License 2003.10.30 0 0 49
Ennyire mély értelemre persze nem számítottam..
Baskerville-i Vilmos Creative Commons License 2003.10.30 0 0 48
Süllyed és csak süllyed. Pedig mély értelmü.
Baskerville-i Vilmos Creative Commons License 2003.08.02 0 0 47
Nagyon lesülyedt ez a topic.
Előzmény: oximoron (46)
oximoron Creative Commons License 2002.09.05 0 0 46
Bökkenő a kérdésben nem az hogy tud-e?
Hanem az hogy mikor?
Eképpen azt is megmondom mi volt elöbb a tyúk vagy a tojás?
Dr Genya Creative Commons License 2002.09.04 0 0 45
:-)
Egyszer egy sörösparty alkalmával rájöttünk, abban van az igazság, ami paprdox: benne van az 'igen' is, meg a 'nem' is...
...bár már nem tudnám levezetni hogyan jöttünk rá:)
Előzmény: oximoron (43)
velorex0 Creative Commons License 2002.09.02 0 0 44
brrrr...

nem mondom hogy hö mert jegyzett. így csak brrrr...

elég a sok teremtésböl, mostmár élni is kell... nemde?

..

Előzmény: oximoron (43)
oximoron Creative Commons License 2002.09.01 0 0 43
A minden ható neklátott teremteni.
Teremtett egy követ.
Nem tudta megmozdítani ezért mivel mindanható nagyobb izomerőt teremtett magának.
Ezután teremtett egy nagyobb követt, ezt sem tudta megmozdítani ezért teremtett magának nagobb izomerőt.
Ezután teremtett egy nagyobb követt, ezt sem tudta megmozdítani ezért teremtett magának nagobb izomerőt. Ezután teremtett egy nagyobb követt, ezt sem tudta megmozdítani ezért teremtett magának nagobb izomerőt. Ezután teremtett egy nagyobb követt, ezt sem tudta megmozdítani ezért teremtett magának nagobb izomerőt. Ezután teremtett egy nagyobb követt, ezt sem tudta megmozdítani ezért teremtett magának nagobbizom erőt.
Amikor azt mondod állj hagyd abba a teremtést ott leled meg a kérdésedre a választ :)))
Ozagen Creative Commons License 2002.06.30 0 0 42
Oksza, rendben van, vonjuk be Spockot, de szerintem az egész űrutazás a fosás és a székrekedés különös kevercse.

Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a csökkent gravitáció tartós elviselése ne lenne hatással a mirigyelválasztásra, a paraszimpatikus izommozgásra, a bélműködésre.

Azt sem hiszem el, hogy a mesterséges gravitáció - egy Ciolkovszkij-alapú pörgő űrállomás - kiküszöbölné ezeket az élettani hiányosságokat.

Akkor hinném el az ellenkezőjét, ha kipróbálhatnám, és meggyőződnék róla, wazz. :)

Előzmény: Tie (41)
Tie Creative Commons License 2002.06.30 0 0 41
Nem vagyok benne biztos... Az ereink határozottan hajszálcsövekként léteznek, gondolom akként is működnek, nemde?

Azt meg tanultuk a fizikában, hogy a hajszálcsövekben lévő folyadék néha-néha ellentmond a gravitációnak, meg az ilyesmiknek, nem?

Meg hát gondolom a szervezetünk belső nyomása többé-kevésbé állandó, így gondolom a szívnek ugyanakkora erővel kell dolgoznia, hogy vért keringesse az ereinkben. Meg kéne kérdezni Spockot, hogy ő mit tud ilyesmiről. Az űrtechnikában nem biztos hogy jártas, de mint orvos, csak van valami elképzelése arról, hogy kisebb gravitációnál mit csinál a szervezet, hogyan alakulnak a dolgok.

Előzmény: Ozagen (39)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.30 0 0 40
Hawer, ezt egy kissé már kitárgyaltuk korábban, őszinten örvendenék, ha új szempontokat vázolnál fel. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szvsz az a kérdés: nyitott vagy zárt, konstans és változó entrópiájú rendszerekben gondolkozunk-e.

Neked erről mi a véleményed? :)

Előzmény: Törölt nick (38)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.30 0 0 39
A "fejenállva eszés-iszás" effektussal egyetértek, de abban nem vagyok biztos, hogy a szesz felszívódási sebességét ne befolyásolná a csökkent, földihez képest töredék-gravitáció.

Amiről te írsz, azt a simaizom-alapú paraszimpatikus anyagcseremozgások számlájára lehet írni. Pár napos Hold-járás alatt ezek a funkciók, alapértelmezésük aligha változik.

Ám kétségeim vannak afelől, hogy az érfelület mozgása, tónusának telítettsége, hzorribile cictu a vérnyomás ne lenne kitéve az 1/6-od g-nek.

Szerintem a Holdon gyorsabban be lehet b4szni. Határozottan ez a véleményem.

Előzmény: Tie (34)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.26 0 0 37
on
megkaptam, megy válasz is.
off

vagyis: a mindenható perisztaltikája, miont a hold fázisok részegségi együtthatója?

Előzmény: velorex0 (35)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.26 0 0 36
mondtam már, hogy a mindenható egy enyhén debil gyerek?
Előzmény: velorex0 (26)
velorex0 Creative Commons License 2002.06.25 0 0 35
off

iago + tie emil ment...

on

..

Tie Creative Commons License 2002.06.23 0 0 34
Teljesen normálisan működnek az ilyen dolgok, úgyhogy nem tartana hatszor annyi időbe, lenyelni egy fél Whiskeyt.

Onnantól, hogy a cucc a szádba került, már elég kevéssé hat rá a gravitáció (természetesen hat rá, de sokkal erősebbek e bélmozgások, stb-k).

Próbáld csak ki. Ha ügyes vagy, akkor tudsz inni fejenállva is. Fel tudod nyelni az innivalót minden további nélkül. (én egyszerr kipróbáltam, és tényleg. Csak ügyesen kell csinálni, mert különben a garatnál visszafolyik, és az orrodon jön ki az itóka. Kajával könnyebb. A sültkrumpli pl. nem folyik ki az ember orrán, ezáltal egyszerűbb fejenállva "le"nyelni.

Előzmény: Ozagen (33)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.22 0 0 33
Én a Hold-buli lehetőségét azért, mármint a berugási lassúság Velorex0-féle axiómája miatt, nem zárnám ki.

Önmagában a nehézségi gyorsulás csököttsége nem jelentené azt, szerintem, hogy a berúgás lassúbb lenne. Tényleg az a kérdés, hogy a whiskey-alapú cuccok bejuttatása hogyan történne, és ezek felszívódási együtthatói miként hatnak azokban a rendkívüli körülmények között.

Kérdés: a Holdon hogyan működik a gyomor-perisztaltika, mi a helyzet a vérnyomással, a vese-működéssel, nem is beszélve a májról

És még egy kérdés: nem lehetne rágyújtani egy blázra a Holdon?

Előzmény: velorex0 (31)
velorex0 Creative Commons License 2002.06.21 0 0 32
"Aztán méregetni kezded, emelgeted, fel-alá."

soha. térfogatméröeszközt használok: 1 szájüreg

..

Előzmény: Ozagen (30)
velorex0 Creative Commons License 2002.06.21 0 0 31

Nos, el kell ismernem, ez valóban kellemetlen szitu lenne.
Kiindúlva abból hogy az 1/6 a (g csak a föld nehézségi gyorsulására vonatkozik) valóban 1/6-nyi erövel gördíti lefelé bennem a whiskyt, tehát a valóságban hatszor annyi idöre lenne szükségem hogy berúgjak...egy horror.
Viszont a véletlenül feldölö whiskysüveget 6-szor tudnám elkapni, ami bizonyos biztonságérzetet kölcsönöz...

Tehát: ne itélkezz a Hold felett elhamarkodottan!

..

Előzmény: Ozagen (30)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.21 0 0 30
Igazán kiváncsivá tettél.

Képzeljük el.

Ott szteppelünk a Holdon. Én meg te. A kezedben történetesen egy palack Jack Daniels. Nincsen pohár, üvegből iszunk. Istenem, előfordul az ilyesmi. Húzok egyet az üvegből. Te megnézed a fogyást vizuálisan. Elismerő szmájli. Aztán méregetni kezded, emelgeted, fel-alá. Mondhatni, par excellence, latolgatod. A palackot. Mert történt valami. Csökkent a tömege, azonban az egyhatod g-nyi gravitációs gyorsulás kontans marad. Akkor latolgatásod végkövetkeztetését hogyan fejezed ki.

Netán így:

"Ember, ezzel a palackkal, s tartalmával történt valami. Megváltoztak fizikai jellemzői, ahogy, vélelmezem, a te fizikai jellemzőid is, már ami a tömeget illeti, megváltoztak. A Hold egyik tengerének porát tapodjuk. Ez nem a Föld. Istenem, mi történt ezzel a whiskey-vel!"

Erre netán én így válaszolok:

"Oké, a Holdon be van tiltva az a szó, hogy Súly. De van egy másik probléma. Nem látok sehol itt egy fát, és rettenetesen kell brunyálnom. Ha itt nincs Súly, akkor nem is Könnyíthetek magamon."

Végkövetkeztetés:

Azért nem megyek a Holdra, mert a hólyagom bánná. Másrészt a Holdon nem adnak Black Jacket.

Előzmény: velorex0 (29)
velorex0 Creative Commons License 2002.06.21 0 0 29
a Holdon is hat gravitációs erö a testekre, kérdés csak az hogy ott is súlynak nevezzük-é?

mivel maga az erö egy konstans és egy variable eredménye, egyértelmü hogy a "súly" csak változó lehet.

szmájli˛

..

Előzmény: Ozagen (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!