Keresés

Részletes keresés

ketchikan Creative Commons License 2002.08.14 0 0 69
Démon szeme: Nem, nem azonos, nem akartam összekeverni a kettőt, már csak azért sem, mert a hosszú élet titkát is összekötöttem vele.
Előzmény: Pszeudosámán (68)
Pszeudosámán Creative Commons License 2002.08.14 0 0 68
Érdekes és lebilincselő élmény volt olvasni a Démon szemét, tetszett a fordulat, ahogy orvosi krimiből átmegy természetfeletti thrillerbe.
Már csak azért is, mert az előbbi kategóriát nem igazán szeretem.
Először meg is ijedtem, hogy jaj mit vettem:))
De aztán nem igazán volt időm aggódni, ugyanis a cselekmény magával ragadott.:)
Elég fura hozzáállás ez az istenekhez, az istenek világához, egy tanárhoz képest, pláne ha történelem tanáról van szó.:)
Eddigi tapasztalataim nem valami biztatóak, úgy vettem észre a történelem oktatói az istenekben és a vallásban egyfajta pótszert látnak, amit az embereknek azért kellett létrehoznia, hogy választ találjanak az olyan kérdésekre, amire egyébként nincs válasz.
Persze nem kéne általánosítani.
Jajj, egy kérdés, ha nem bánod, a démon szeme, amit a könyvben felnyitnak, ugye nem azonos, a misztikusok által 3. szemnek nevezet kis miriggyel? Elvileg azonos lehetne, ami a funkcióját illeti, csak, hát az elhelyezkedésével voltak gondok.

Előzmény: ketchikan (67)
ketchikan Creative Commons License 2002.08.13 0 0 67
Vannak jól sikerült és kevésbbé jól sikerült írásaim :-)) A Földfaló (ezt leírtam már valahol) két hét alatt született az ötlettől a VÉGE feliratig, és éppen egy haveromnál dekkoltam a földön, egy szivacson és agyzsugorban bámultam a tévét. Van így, ha az ember válik. De megtagadni azt sem fogom, mert az volt, ami kirántott ebből az állapotból, s így kedvvel írtam, de a helye megvan az "életműben", nem akar több lenni, mint ami.

A Vadásznak vadászával azonban célom is volt (ahogy előtte csak az Excalibur keresésével, s annak is főképp a második részével), mondani akartam valamit egy sztorin keresztül.

Kíváncsi vagyok elolvasás után a véleményedre, jól írtam-e le azt, amit írtam.

A Gyűrűk ura reklámról meg mindannyian írtunk már... A második kötetet úgyis az első fogja eladni...

Előzmény: Pszeudosámán (66)
Pszeudosámán Creative Commons License 2002.08.13 0 0 66
Egy korábbi hozzászólásomban, Jericho néven, eléggé leszóltam az egyik könyvedet, a Földfalót. Na jó annyira nem is szóltam le csak annyit írtam róla, hogy nekem nem tetszett annyira, meg erősen közepesre sikeredett.
Gondolom, ezt még túléled, de amit most fogsz kapni, azt nem hiszem.:)
Elolvastam a Démon szemét, na ez bejött, nagyon ott van.
A vadásznak Vadászát még nem olvastam, de ha csak fele ilyen jó..:)
Az Isten ostorain viszont túl vagyok, és elmondhatom, hogy nekem tetszett.
Amúgy is egy olyan témakörön keresztül mutatja be a cselekményt, ami elégé bele esik az érdeklődési körömbe.
Nem szaporítom tovább a szót, nekem tetszik.
A Gyűrűk Ura reklámról, meg már leírtam a véleményem máshol.
Előzmény: ketchikan (65)
ketchikan Creative Commons License 2002.07.28 0 0 65
Aztán most az íráshoz felejthettem el nagy részét annak, amit tanultam és tanítottam az őstörténettel és az ókorral kapcsolatban. Van ez így... :-)
Előzmény: ketchikan (64)
ketchikan Creative Commons License 2002.07.28 0 0 64
Hát... :-)) kellett.
Előzmény: Daoldin (63)
Daoldin Creative Commons License 2002.07.26 0 0 63
egyik kollégám oda járt, bár őt nem tanitottad, mesélte, hogy elég szigorú tanár voltál :o)))
Előzmény: ketchikan (62)
ketchikan Creative Commons License 2002.07.26 0 0 62
Nekem is majdnem szülővárosom :-)))

A Medgyasszai tetőfedőnek a szakközepes részén. Két évet.

Előzmény: Daoldin (61)
Daoldin Creative Commons License 2002.07.26 0 0 61
na, ez frankó :o)
dehamár itt elcsevegünk, hadd kérdezzem meg, hogy hol tanitottál te itt, kis szűlővárosomban, Veszprémben? :o)
egyetem?
Előzmény: ketchikan (60)
ketchikan Creative Commons License 2002.07.26 0 0 60
A fogyási példányszám az első napokban nagyobb volt, mit az átlagos-fantasys fogyásszám, nem is kicsivel. Nem tudjuk, ez most a fantasy-s tábor egészét érintve ilyen vagy sem... egy biztos, sok olyan helyen is láttam a könyveket, ahol fantasy nincs egy darab sem. Pl. a Pesti Vigadóban lévő Nap könyvesboltba, 22-22 darabot rendeltek.

Sokan a magyar ősi múlt és történet miatt veszik meg a könyveket.

Előzmény: Daoldin (59)
Daoldin Creative Commons License 2002.07.26 0 0 59
én is kábé igy gondoltam, és a sokat vitatott reklámanyagban is igy van leírva. csak hát ugye a fanatikus Tolkien rajongók.....
apropó, van már valami visszajelzés, hogy mennyire jött be ez a könyv a "civileknél" (mármint az általában nem fantasyt olvasóknál)?
Előzmény: ketchikan (58)
ketchikan Creative Commons License 2002.07.26 0 0 58
Na, most már csak elmondom, mi történt :-))

A sajtótájékoztatót és az előkészületeket Szegvári Katalin intézte. Mivel életében valszinűleg csak egy fantasyvel találkozott, és az a Gyűrűk ura volt, javallotta az általunk kibökött "fantasy" megjelölés után, hogy a reklámszlogenek főbbike "a magyar gyűrűk ura" legyen, hogy "az emberek tudják hova elhelyezni a regényeket". Senkinek esze ágában sem volt minősíteni (előre) a könyveket, pláne nem nekünk... mert (egy másik titok), mire a végére értem az írásnak, már azt sem tudtam, milyen tematikában és mit írtam.

Ha egy író azt mondja, az utolsó sor leírásakor gyűlölte a textust, úgy is van :-)) Ez azért fordulhat elő, mert már a mondatokkal álmodik... nem is a történettel.

Ja, és Quarkba konvertáláskor egy köteg kérdőjel és kötőjel eltűnt, kétszer olvastam újra a leadás előtt az egészet... :-))

Egyébként az újságíróként gondolkodó Szegvárinak ilyen szempontból igaza volt, ha az ember nyitni akar azok felé, akik nem olvastak fantasy-t, nem rpg-sek, akkor valahogy tudatni kell a világgal, mi is ez. EZt tesszük sok esetben, pl. ha el akarom magyarázni, mi is az a Kofola nevű ital, amit a csehek isznak, azt mondom, olyan, mint a kóla, csak gyógynövényekkel.

Egyik coca-rajongó sem fog utálni érte. :-)

Előzmény: Daoldin (57)
Daoldin Creative Commons License 2002.07.25 0 0 57
viszont, ha rájössz, hogy a "magyar GYU" nem minősítő jelző, hanem amolyan "műfaji megjelölés", akkor már nem fog zavarni
Előzmény: bivisz (55)
Iszonyatos Creative Commons License 2002.07.25 0 0 56
vannak fenntartasaim

Majd ha elolvastad Szélesi könyvét, elmúlnak :-)

Előzmény: bivisz (55)
bivisz Creative Commons License 2002.07.25 0 0 55
Igen...azota en is talalkoztam a konyvekkel, ugyhogy:
mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.
Azert a "Magyar Gyuruk Ura"-terminussal kapcsolatban meg vannak fenntartasaim... De ez a nev-dolog (marmint hogy sajat nev alatt jott ki) mindenkepp pozitivum...
Daoldin Creative Commons License 2002.07.25 0 0 54
és ezt nem most bütyköltem meg Photoshoppal :o)
szóval mea culpázhatsz
Daoldin Creative Commons License 2002.07.25 0 0 53
az Anthony Sheenard nevet az eddig megjelent fantasy és scifi műveinél haszálta (meg gondolom még hasnzálni is fogja), de a Vadásznak vadásza Szélesi Sándor néven jött ki. ugyanez a helyzet Fonyódi Tiborral (Harrison Fawcett)
tessék:

Előzmény: bivisz (50)
ketchikan Creative Commons License 2002.07.25 0 0 52
:-)) Higgyenek egy írónak, uraim: a könyvek magyar név alatt jöttek ki.

Szélesi Sándor: Vadásznak vadásza
Fonyódi Tibor: Isten ostorai

:-)

Előzmény: bivisz (51)
bivisz Creative Commons License 2002.07.25 0 0 51
De azért megnézem, nehogy már pontatlankodjak...még ilyen betegen is...
Előzmény: Daoldin (49)
bivisz Creative Commons License 2002.07.25 0 0 50
Nade ezeket az ujakat is? Anthony S...nem emlékszem már...vmi angol név...hagyjuk...egy hónap és kigyógyulunk belőle.
Előzmény: Daoldin (49)
Daoldin Creative Commons License 2002.07.25 0 0 49
ez nem nyert.
emlékeim szerint mindketten a saját nevükön hozták ki a könyveket
Előzmény: bivisz (48)
bivisz Creative Commons License 2002.07.25 0 0 48
Elhiszem én, hogy jó a regény, el is fogom olvasni, de miért nem egyből saját néven írta őket az író? Magyar mitológia, angol kézből? Tolkien, Mikszáth meg Gárdonyi asszem mind a saját nevükön írtak...
tintalle Creative Commons License 2002.07.24 0 0 47
O.K. Köszi!
DuDoR Creative Commons License 2002.07.24 0 0 46
> Azoknak, akik elkezdték olvasni hogy tetszik?
> Jöhetne egy kis könyvismertető.

Nézz szét itt:
http://www.scifi.hu/forum/default.asp?action=topik&id=1257

Előzmény: tintalle (45)
tintalle Creative Commons License 2002.07.24 0 0 45
Hű de elsüllyedt ez a topic.

Azoknak, akik elkezdték olvasni hogy tetszik? Jöhetne egy kis könyvismertető.

ketchikan Creative Commons License 2002.07.12 0 0 44
Azt mondod, mesélsz róla, s ugyanabban a hozzászólásban, hogy nyugodjak meg? :-))
Előzmény: Bard (43)
Bard Creative Commons License 2002.07.12 0 0 43
Megvettem egyébként! Elkezdtem már olvasni, fantasy az nyugodj meg... :-))

Majd még mesélek róla...

Előzmény: ketchikan (42)
ketchikan Creative Commons License 2002.07.12 0 0 42
A két könyv a fantasy határvidékén egyensúlyoz :-) Nálunk eléggé behatárolt e témakörnek a körvonala. Mondhatnám: elég szűklátókörűen viszonyulnak olvasók-kiadók-írók a témához.

Igazából szeretnék egy más műfaji meghatározást, de hiába lapoztam át a lexikont, a lemming szónál jobbat nem találtam :-)))

Előzmény: Bard (41)
Bard Creative Commons License 2002.07.10 0 0 41
De az a bolt a legrégebbi és legjobb fantasy bolt Magyarországon, és mindig mindent lehet benne kapni... :-) Ezért volt meglepő a dolog...
Előzmény: kiski (40)
kiski Creative Commons License 2002.07.10 0 0 40
Azt írtad, hogy az általad felkeresett boltban nem árusították még ezt a könyvet, ezért írtam, hogy a könyv nem megy oda magától, azt a boltosnak kell beszereznie. Ha 10 vásárló keres valami könyvet, akkor be fogja szerezni.
Előzmény: Bard (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!