Keresés

Részletes keresés

Zsiger Creative Commons License 2002.05.04 0 0 20
Orokosodesi ugyeknel 1 ora alatt 90000 Ft. A lakasmaffianal valo reszvetelert, ahol emberek feje folul eladni segedkeztek,-nek, a lakasukat, meg meg tobbet szakiktanak.
A baj az, hogy most csurik-csavarjak a torveny, jogszabalyok betuit, hogy nekik kedvezzen.
Egy jo ugyved meg a gyilkost is fel tudja mentetni ! Lasd O.J.Simpson./Es ez undorito./

Mindenesetre nagyon jol keresnek,es ehhez jo gyomor kell./Bar akik nalunk a hatalomban vannak meg, nem, vagy alig praktizaltak, mint jogaszok. Nincs gyakorlatuk, es mar ilyen vermesek, milyenek lennenek, ha hosszu gyakorlatuk is lenne ?!/

peacemaker Creative Commons License 2002.05.04 0 0 19
Kövér úrnak milyen szakvizsgája van?
Előzmény: Öthetes Júzer (13)
little747 Creative Commons License 2002.04.30 0 0 18
Néha nem árt olvasni is, nemcsak hozzászólni. :-)
Bocs.
Előzmény: bubus (17)
bubus Creative Commons License 2002.04.30 0 0 17
A jogállamiság jogászok nélkül nehezen müködne.

Tisztelettel PinaBubus

little747 Creative Commons License 2002.04.30 0 0 16
AgentProvocateur:
Erről egyik ismerősöm esete jut eszembe. Bővíteni akarták a házukat. Az egészhez kellett valamiféle közjegyzői hitelesítés. Ami abból áll, hogy adnak egy számlát+pecsét+aláírás, az egész megvan öt perc alatt. A lényeg, mindez kb. 25eFt-ba kerül. Soha ne legyen rosszabb órabérem.

Baloo784:
:-))

Öthetes Júzer:
"Az, hogy nekünk a kiváló jogászokból csupán Kövér dr., Simicska dr., Grespik dr., Torgyán dr., Bánk dr. és társaik jutottak, csupán csak szerencsétlen véletlen lehet..."

Csak úgy kapásból? ;-)

DRT:
"És különben is: ki az artistákkal a cirkuszból!"

Nem igazán szeretem a cirkuszt, a parlamentben meg végképp nem. :-)

Mégegyszer elmondom, szerintem is szükség van jogászokra, ügyvédekre. De ha a hatalom közelébe jutnak akkor erősen a kecske és a káposzta esete forog fenn.

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.29 0 0 15
Az ügyvéd is jogász,csak szakvizsgával megfejelve (az egyetem elvégzésével lesz vki jogász,később onnan léphet tovább (már ha az ügyvédkedés továbblépés) :) A parlamentbe 85-től/90-től bekerült ügyvédek jól kiharcolták maguknak az erős ügyvédi pozíciót (pld korábban nem kellett ügyvédi ellenjegyzés az ingatlanátruházásról szóló szerződésekhez,kötelező jogi képviselet lett a cégeljárásban stbstb).
Előzmény: Babaloo (5)
Öthetes Júzer Creative Commons License 2002.04.29 0 0 13
A jogászoknak mindig is fontos helyük volt a politikában; az Országgyúlésben és egyéb fontos helyeken; ez nyilván így is fog maradni.

Az, hogy nekünk a kiváló jogászokból csupán Kövér dr., Simicska dr., Grespik dr., Torgyán dr., Bánk dr. és társaik jutottak, csupán csak szerencsétlen véletlen lehet...

DRT Creative Commons License 2002.04.29 0 0 12
És kiket szeretnél a helyükre? Pedikűrösöket, csatornatisztítókat, wc-snéniket, vagy inszeminátorokat? (nem a felsorolt szakmák ellen beszélek!)

Komolyan gondolod, hogy a jogászok között nagyobb az elmebetegek aránya, mint a summa népességben???

És különben is: ki az artistákkal a cirkuszból!

Előzmény: little747 (-)
little747 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 11
Babaloo:
Gondolom az "Ördög ügyvédje" című, jogászoknak kötelező oktatófilmre gondolsz. Mindenesetre a probléma nemcsak nálunk létezik. ;-)
Előzmény: Babaloo (5)
little747 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 10
atomsérült, Aladar1:
Természetesen szakértőkre midíg szükség lesz. De!
Ugye aki a tűz közelében van az jobban ismeri a kiskapukat is, és előfordulhat, hogy még lerugdalni sem lehet a bársonyszékről, még akkor sem ha nyilvánvaló az elmekórtani eset lehetősége. Mindez csak azért mert nagyon jól ismeri a törvény "kijátszásának" a lehetőségeit. És itt már messze nem a törvényességről, jóízlésről, netán lelkiismeretről van szó.
Előzmény: Törölt nick (7)
little747 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 9
iporj:
Valamit félreértettél, igaz nem hangsúlyoztam azt, hogy pártállástól függetlenül. :-)
Az meg, hogy jogállam van-e ma Mo.-n az meg más lapra tartozik. Vegyük csak például az olajügyeket, vagy TJ (szintén ügyvéd, sőt sztárügyvéd) fia esetét, és a többi...
Előzmény: iporj (8)
iporj Creative Commons License 2002.04.29 0 0 8
eddig azt hittem, hogy az mszp és az szdsz támogatói kedvelik a jogállamot, most ebben csalódnom kell. na mindegy ...
Előzmény: little747 (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.29 0 0 7
Akkor elmondanám neked, hogy a politika igen nagy részben jogalkotás. Az, hogy az MSZP-SZDSZ másképpen gondolja, attól még így van.

Ilyen alapon nyissál opicot pl. "Ki a rákkutatóintézetekből az orvosokkal!" címmel.

Előzmény: little747 (-)
Aladar1 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 6
Nem hiszem hogy igazad van, nagyon is szükség van rájuk a politikában. Az nagyon fontos, hogy legyenek olyanok, akik meg tudják mondani, hogy azt, amit szeretnél, jónak tartasz, azt hogyan lehet megcsinálni. Semmi baj a jogászokkal. Az amire te gondolsz, az a Hülyék. Velük tényleg ki a politikából...
Babaloo Creative Commons License 2002.04.29 0 0 5
Én úgy tudom, ügyvéd, jogász az ördöggel cimborál. Tisztességes ember nem lesz politikus, ügyvéd és tsai, marketingmenedzser, tőzsdeügynök, apeh alkalmazott, média-személyiség, meg még sok minden más.
Előzmény: little747 (-)
peacemaker Creative Commons License 2002.04.29 0 0 4
Hát, ha a pollitikából nem is, de a választók most a kormányzásból ki...
little747 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 3
"de legfőbbképp a foxi-maxistákkal!"

Azt hittem olyanok már csak a múzeumban vannak ! :-)

Előzmény: meret99 (1)
polites Creative Commons License 2002.04.29 0 0 2
"az összes tisztességes jogásztól (ha akad ilyen egyáltalán :-) )."

Már beszéltem valakivel, aki hallott olyan emberről, aki ismer valakit, aki el tudja képzelni, hogy tisztességes jogászok léteznek. :))

Előzmény: little747 (-)
meret99 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 1
de legfőbbképp a foxi-maxistákkal!
meret99 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 0
n o meg a 0 történészekkel, de főleg az újságírókkal!
little747 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 topiknyitó
Előrebocsátom: nem szeretem a jogászokat, de nagyon, mert egy egyértelmű helyzetben is ki tudják forgatni az ember szavait. Mindenképpen úgy alakítják, hogy a helyzet nekik kedvezzen.

Ez az egész választósdi engem már kezd arra emlékeztetni, amikor a gyerekek olyan játékot játszanak, aminek mindenki ismeri a szabályait. De érdekes módon amikor a fizikailag erősebb, de szellemileg nem igazán eleresztett gyerek veszít, akkor utólag próbálja megszabni a játékszabályokat azért, hogy természetesen ő kerüljön ki győztesen.

Tisztára mint a dedóban. Remélem azért tisztában vannak vele akik ezt csinálják, hogy csak magukat járatják le. És kik azok a kik kavarják a dolgokat? Hát a jogászok.

Mi az egészből a tanulság? Ki a jogászokkal a politikából !!!!!

Ez csak a saját véleményem, de aki egyetért a kérem virtuálisan csatlakozzon. :-)

U.i.: Ezúton is szeretnék elnézést kérni az összes tisztességes jogásztól (ha akad ilyen egyáltalán :-) ).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!