Keresés

Részletes keresés

zsolyika Creative Commons License 2024.01.29 0 0 16175

Néztem tegnap a meccset, de igazából Castellanos meg nem adott ollózós gólján kívül semmire nem emlékszem már. Még a bemutatkozó 2 újonc maradt meg tegnapról. Dendonckeren kezdtem el filózni, hogy őt miért vettük kölcsön? Nincs semmi bajom vele, alig játszott tegnap, még nincs véleményem róla. Remélem megtaláljuk benne Anguissa megfelelő cseréjét, mert a jobboldali 8-as cserét évek óta keressük (Bakayoko, Ndombele, Cajuste).

Ha most tartós lesz a 3-4-2-1, akkor szerintem kéne még legalább 1 CD, mert jelenleg 3+1 (Di Lorenzo)-en vannak a 3 helyre - ugye Natan még hiányozni fog egy ideig (kb. 2-3 hét legalább) – de még pletykát sem hallottam, hogy lenne ilyen terv.

Az utóbbi időben összeállni látszik a védelem, de az előre játékunk még semmilyen. Remélem, ha elől is visszatér mindenki, akkor az is beindul.

 

FORZA NAPOLI !!!

Panucci Creative Commons License 2023.10.29 0 0 16174

no, akkor mostmár baxátok vinnyogósra a milánt! :-D

gabriolet_c Creative Commons License 2023.10.09 0 0 16173

Akkor most kell egy nagy levegőt venni és elgondolkodni a tavasszal, nyáron történteken.

Kezd nagyon elég lenni.

 

Összeveszünk a bajnokcsapat edzőjével és a szakmai igazgatóval. Rendben van.
De akkor a meglevő és csak két? fővel gyengülő ( erről majd még írok valamit ) kerethez
egy ilyen edzőt hozni, amikor lehetett volna válogatni a minőségi jelöltek közül - az hatalmas öngól volt.

 

Nyilván tavaly minden is bejött, mindig mindenhol nekünk kedvezően pattant a labda. (Kivéve a Milan ellen...) Várható volt egy visszaesés. De ekkora?

 

A játék eredményessége és látványossága is hatalmasat zuhant. Kiismerték a taktikát,
ami idén eléggé sablonos: középen passzolgatunk, amíg a jobbra kihúzódó Oshiment nem tudjuk indítani. Viktor hiába lőtt 6 gólt, utaznak rá, nehezen szelidíti meg a labdákat, amelyek nem is pontosak neki. És ő sem tud 2 helyzetből kettő gólt lőni minden meccsen...

Ha őt kikapcsolják ki rúg gólt? Ez már tavasszal is probléma volt. Sajnos senki sem közelíti meg a tavalyi gólveszélyességét. Ne tévesszenek meg a "kis" csapatok elleni simább győzelmek. Ha nem tudunk vezetni, vagy egyenesen hátrányba kerülünk, akkor megáll a tudomány, kevés igazi veszélyt tudunk teremteni.


Viktort és Kvicsát ismerik, megkülönböztetett figyelmet kapnak mindenkitől. A szélen Politano három gólos már, abból egy semmit nem számító 11-es. A másik egy-egy egyenlítő gól a Frosinone illetve a Genoa ellen. De amikor nem rúg gólt, akkor nagyon kevés érdemi hatása van az eredményre. A cseréje már nem Lozano, hanem a sok pénzért igazolt skandináv gyerek. Játszott az eddigi 10 meccsből összesen 20 percet? Eddig hatalmas homály. Lozano közben BL mecccsen pontot érő gólpasszal jelentkezett a héten. Persze Ljungberg fiatal, övé a jövő, csak közben hogyan alakul a jelen? Politano biztosan nem aggódik a posztriválisa miatt. Sem Raspadori, sem Elmasz nem szélső. Szóval ha sem Politanonak, sem Kvicsának nem megy a széleken, akkor nincs megfelelő helyettes.

 

 

Nem megbántva a többi csapatot, de eddig öt komolyabb ellenféllel találkoztunk: Lazio, Genoa, Braga, Real, Fio. Ebből három hazai zakó. A Real ellen benne volt a döntetlen. A Lazio és a Fio oktatott bennünket. Előbbit addig és utána is mindenki lepofozta, csak a válogatott szünet után kezdtek eredményesek lenni. A Fio-t pedig a Fradi verte meg kevés híján. No comment.

És két nappal kevesebbet pihentek és utazniuk is kellett...

 

 

A Braga ellen hatalmas mákkal nyertünk, a Genoa ellen szerencsével mentettünk egy pontot. Szóval innen nézve nagyon nagy a probléma. És mégsem a csatársor a fő gond, noha szerintem onnan egy stabil fogaskerék Chuky távozásával kiesett.

 

Kövezzetek meg, de nem is a középső védelem a gond. Kimet fogjuk tudni pótolni. Az gond, hogy a sérülésekig nem a Natan - Ostigard kettős kezdett. Tavaly Kimet simán bedobtuk a mélyvízbe, és fennmaradt. Most ragaszkodtunk a nyugger JJ-hez. Mellette Rrahmani is elbizonytalanodott. Elindult a szezon nem várt pofonokkal, és megszűnt a magabiztosság hátul. Sok a mai három gól, de nem a belső kettős hibája. Elővehetjük viszont a kapitányt és Oliveirát is. Mindegyik mélyen tavalyi teljesítménye alatt szerepel. Előre kevesebb segítséget adnak, hátul sokkal bizonytalanabbak.

 

 

A fő gond viszont a kapusunk, Meret. Ha gonoszak akarunk lenni, akkor a fenti öt meccsen ahány labda kaput talált az mind gól lett. Még ez sem lenne katasztrófa, de azt látom meccsek óta, hogy el sem vetődik ilyenkor hanem csak leguggol, vagy összerogy. Terraciano vetődve hárított Oshimen ellen 1-1-nél. Ha Ő is csak seggre ül, lehet hogy ma nyerünk. Sürgősen kellene mellé egy kapusedző aki elmagyarázza neki, hogy a vetődés is megengedett, vagy egy pszichológus, vagy pár meccs padoztatás. (Nem a válogatottban, ott már megszokta.)

 

 

A másik, ahol szerintem ég a ház az a középpálya. Innen nem igazolt el senki, de mégis az történik a nagy meccseken, amit az ellenfél akar. Anguissa, Lobotka, Zielinski egy óra után légszomjjal küzdenek, mert csak kergetik a labdáét, vagy körbepasszolgatják az ellen tizenhatosát. Jack és Ejif helye nincs meg. Ma biztos, hogy Cajuste-t hoztam volna Anguissa helyett, mert kell egy labdaszerző, labdatartó játékos. Nekem úgy tűnik, hogy erőnléti gondok vannak: fizikálisan nem bírjuk, pedig tavaly ilyenkorra sokkal több meccsen voltunk túl, sokkal több sikerrel.

 

 

Szóval itt az alapozás is el lett baltázva. Ráadásul a játékosok sem érzik magukat komfortosan a szerepkörükben. Látom a rotálási kísérleteket és örülök is neki, de amíg nem lesz néhány biztos alapvariáció, akár sorcserékkel is, addig nem fogunk rangadókat nyerni. Pedig most már nagyon kellene, mert nem a címvédés van veszélyben - az már most elúszni látszik - hanem a BL helyezés elérése. A Milan - Inter - Juve és most már a Roma is jobb passzban van, mint mi, és még játszunk mindegyikükkel. Hát nem vagyok nyugodt. Mondjuk ez senkit nem is érdekel.

 

 

Persze lehet takarózni a bajnoki botlások után, ha megy a BL-ben. De nehogy ellenünk másszon ki a Berlin a gödörből. Ha nehezen, de a Real és a Braga is lenyomta őket. Szerintem mi is 6 pontot tervezünk. Csak legyen is meg. Ha nagyon jól alakulnak a dolgok, akkor a Real meccs már csak a két továbbjutó sorrendjéről döntene, de ha nem, akkor az utolsó fordulóban a Braga ellen igen meleg lehet a helyzet. És sajnos ebben a szezonban eddig a Maradona nem bevehetetlen oroszlánbarlang.

 

 

Röviden: nagy a baj. Ha ADL váltana, akkor az most lenne lehetséges, de túl korai? A következő válogatott szünetre viszont lehet, hogy mindenhol elbukunk...

 

Reménykedjünk, az nem kerül semmibe.

 

FORZA NAPOLI!!!!

Tropea Creative Commons License 2023.10.03 0 0 16172

Ezzel a bukott Garciával csak bukni lehet. 

sergino Creative Commons License 2023.05.21 0 1 16171

szep bucsu volt a szurkoloktol ez az Inter elleni gyozelem. Megmutattuk, hogy nem estunk teljesen szet. Oszinten szolva nem is ertem h az Inter hogy lehetett ennyire szar. Erthetetlen ezeknek a csapatoknak a formaingadozasa. Ellenunk a Milan szivta fel magat, aztan az Inter lemosta iket, es ugy latszik vagy tartalekolnak a dontore vagy elfaradtak picit.

sajnalom h Soalletti nem marad, nem hinnem h felnie kene h nem tudja ezt megismetelni, dehat ezt nehez felulmulni. Kicsit azt erzem h ezt konnyen feladja es h sokat kivett belole a szezon. Azt sem ertem h Giuntolit hogy engedheti el a presidente. Ha tenyleg BLt akar nyerni akkor ez sulyos hiba. Minden ertekunket veszni hagyja… legalabb egy szezonra meg kellett volna probalni egyben tartani a sikercsapatot.

sergino Creative Commons License 2023.05.07 0 1 16170

:) a jo oteg Marcello D’Orta:)) en is gyakran szoktam meselni ezt a sztorit. Kb 30 eve olvastam…

Előzmény: madbalee (16168)
ave . Creative Commons License 2023.05.06 -1 0 16169

"papagályt"

Előzmény: madbalee (16168)
madbalee Creative Commons License 2023.05.06 0 1 16168
ave . Creative Commons License 2023.05.05 -1 0 16167

Nápolyban nem ártott sokat, de az argentin focinak nagy ballaszt volt, a 2010-es VB csak a jéghegy csúcsa volt

 

(fun fact: valamiért így is neki volt a legjobb győzelmi mutatója a legalább 10 meccsen a kispadon ülő argentin kapitányok között)

Előzmény: sergino (16164)
dzsovi Creative Commons License 2023.05.05 0 1 16166

Gratulálok a megérdemelt scudettohoz!

sergino Creative Commons License 2023.05.05 0 0 16165

sergino Creative Commons License 2023.05.05 0 0 16164

Hat legalabbis ugy tunik onnan tobbet tudott segiteni…

Előzmény: ave . (16162)
Marsama Creative Commons License 2023.05.05 -3 0 16163

De hogy is van ez, a fél világ megint annak örül, hogy az esélytelen nyer, és nem a Milan vagy a Juve? Mint amikor állásinterjún a legbénább, gépelni is képtelennek, vagy egy randin a fogatlan hódítónak szurkolunk a projektmenedzserrel és az alfahímmel szemben?

Előzmény: ave . (16162)
ave . Creative Commons License 2023.05.04 -1 0 16162

mindenkinek jót tett vele, hogy meghalt

Előzmény: Marsama (16161)
Marsama Creative Commons License 2023.05.04 0 0 16161

sergino Creative Commons License 2023.05.04 0 0 16160

Grazie!!!

sergino Creative Commons License 2023.05.04 0 0 16159

sergino Creative Commons License 2023.05.04 0 0 16158

 

CAMPIONI D’ITALIA!!!!!

 

gabriolet_c Creative Commons License 2023.05.04 0 2 16157

Che sene va, a capolista se ne va!!!!!!!

 

Campioni, campioni, campiono, campioni, campioni!!!!!!

 

Forza Napoli!!! Forza Napoli!!!!! Forza Napoli!!!!! Forza Napoli!!!!

 

 

Grazie Ragazzi!!!! 

sergino Creative Commons License 2023.04.24 0 0 16156

hát ez innentől már tényleg puszta formalitás. A város már most önkívületben. ami ott történni fog a következő hetekben azt elképzelni sem lehet...

sergino Creative Commons License 2023.04.19 0 2 16155

nekem mat hosszu ideje az az erzesem, hogy azok, akik a szezon elejen leirtak a csapatot, most ugyanazzal a szakmai hozzaertessel tulhype-oljak. Szerintem siman benne volt, hogy a Milan ellen elbukunk es nem a taktika miatt, hanem mert ez egy brutalisan jo csapat. Leao, Calabria, Bennacer, Theo, Giroud, Brahim meg a kapusuk is legalabb a mi jatekosaink szintjen allnak, ha nem jobbak a posztjukon. Valamiert nekik a bajnoksagban nem jott ki a lepes, mi meg hoztuk a kotelezoket iden. de egy komolyabb csapat azert mindig kemeny dio volt. A BL a Man Cityvel szemben vagyalom kategoria lett volna a csapatnak. Az is latszik, hogy Kvara sztem elfaradt mentalisan, vagy kiismerik mar. Egyetertek, hogy nem lett volna szabad neki engedni a tizit. Biztos voltam benne, hogy kihagyja, bar en azt hittem fole fogja bombazni. Latni kell, hogy Osimhen nelkul nem tudjuk ugyanazt a szintet kepviselni, es sjanos ot biztos h elviszik. A bajnoksagert viszont meg nem aggodom es az is gyonyoru lenne. Ki hitte volna ezt a szezon elott?

Előzmény: gabriolet_c (16154)
gabriolet_c Creative Commons License 2023.04.19 0 0 16154

Azon kevesek közé tartoztam, akik nem örültek az olasz ellenfélnek. Az Inter ellen is ez lett volna a vége.
Nem nagyon értem, igaz nem is kell értenem, hogy miért kínáltuk fel mind a három meccsen a kontra lehetőségét a Milannak? Bíztunk a gyors védőinkben? Vagy a taktikai, megállító faltokban? Láttuk mire mentünk vele. Ősszel beálltunk sündisznóba és nyertünk ellenük.

 

 

Persze a meccstervek a két BL csata esetében ülhettek volna, ha a helyzetek töredékét be tudjuk rúgni. De ehhez egy fejben friss csapat kellett volna. Ami sajnos nem volt adott: már-már Sarri féle ragaszkodással nyomtuk le a kezdő 11-el (13-mal a Rui - Oliveira és a Politano -Lozano párosok miatt) az első 27 meccset. Az is aggodalomra adott okot, hogy februártól gyakorlatilag Oshimenre és Kvarára csökkent a gólszerzők száma. A többiek lényegében elfeledtek gólt rúgni, így a Milannak csak ezt a két emberünket kellett megfogni. Pedig ősszel és tél elején ez volt az erősségünk: szinte mindenki gólveszélyes volt. Raspa és Simeone játékban volt tartva, hozzá tudtak tenni. Most ha épp nem sérültek, sajnos veszélytelenek abban a kevés időben amit kapnak. Azt sem értem, hogy miért volt Elmas és NDombele előrébb a cseresorban náluk. Tudom, hogy nem azonosak a posztjaik, de Elmas helyett jóval többet játszattam volna Simeonét vagy Raspadorit. Tanguy pedig igazolta, hogy csak Anguissa cseréjének alkalmas, kezdőben nem tudja ugyanazt hozni.

 

Most már csak a bajnokság maradt, de Kvarát pihentetném, ez ma rajta is meg a három bólyán is elment, meg a milánói is. Ilyen szinten nem lehet ziccerben hibázni, de ami még ennél is fontosabb: nem lehet ennyire önzőnek lenni (a'la Insigne). A 11-est meg nem szabadott volna neki rúgni. Aki rosszul játszik, az nem lőhet büntetőt. Nem először hibázza el sorsdöntő helyzetben, ebben is sajnos Insignére hasonlít mostanában.

 

Attól tartok, hogy a hétvégén egy újabb pofon a Juvétól még mélyebbre lökheti a csapatunkat. És ha csak egyszámjegyű lesz a pontelőny tele lehet a gatya. A Lazio egyszer, a Verona egyszer és a Milan háromszor kontrázott le, ezt látja a többi csapat is. (Szerintem a zebrák visszakapják a pontokat, és akkor hirtelen megjöhet az önbizalmuk, az étvágyuk.) A sorsolás nem annyira kedvező, Juve Inter még hátravan, a Fio, Bologna, Udinese sem lesz sétagalopp.

 

Abban bízom, hogy négy meccset sikerül azért valahogy behúzni. A bajnoki cím nagy diadal lenne, de ezzel a BL kieséssel keserűbb lett a tavasz. Taktikailag múltak felül, cinikus olasz focival. Ezzel a Milan simán döntőbe mehet, ezt bármennyiszer meg tudják ismételni. Ott meg minden megtörténhet. Persze ugyanez igaz az Interre is. :-) Nekik is jósolok egy mára 0-0-ás továbbjutást.

 

Mi nem tudom, hogy mikor jutunk legközelebb ennyire a BL-ben. Igaz, hogy mi már biztosan itt játszunk ősztől is...

 

Persze nem feledjük el az őszi BL meccseket, a káprázatos gólfesztiválokat. De a kupát tavasszal kell megnyerni.

 

Spalletti rengeteget tanult a tavalyi, tavaszi hibákból, de a szezon és a keret tökéletes menedzselésén még van mit csiszolni.

Nem tudom, hogy ha bajnokok leszünk mennyire kapják szét a csapatot. De ha innen elbukjuk, akkor biztosan szétszedik.

 

Forza Napoli!!!

 

zsolyika Creative Commons License 2022.11.29 0 0 16153

Elkészítettem az idei csapatot gombfoci kivágóban :-)

 

AP1111 Creative Commons License 2022.10.12 -1 0 16152

Megint tömik a nápolyiak az Ajaxt. Mint a libát.

AP1111 Creative Commons License 2022.10.05 -1 0 16151

Néztem én is. Juventus drukkerként csak gratulálni tudok. Az olasz foci hírverése volt ez az este. 

Előzmény: gabriolet_c (16150)
gabriolet_c Creative Commons License 2022.10.05 0 0 16150

Újabb csodálatos este és még mindig csodálatos csapat!

 

Bármi lesz a csoportkör vége, ezeket az élményeket örökre megőrizzük! 

 

Grazie Ragazzi!!!

 

Forza NAPOLI!!!! Forza NAPOLI!!!! Forza NAPOLI!!!! Forza NAPOLI!!!! Forza NAPOLI!!!!

gabriolet_c Creative Commons License 2022.09.08 0 0 16149

Csodálatos este, csodálatos csapat!

 

Bármi lesz a csoportkör vége, ezt az élményt örökre megőrizzük! 

 

Grazie ragazzi!!!

 

Forza NAPOLI!!!! Forza NAPOLI!!!! Forza NAPOLI!!!! Forza NAPOLI!!!! Forza NAPOLI!!!!

Panucci Creative Commons License 2022.09.03 0 0 16148

ez a mezcsókolásos buziság mindig kiveri nálam a biztosítékot :(

gabriolet_c Creative Commons License 2022.08.25 0 0 16147

Ma este BL sorsolás.

Ideális csoportok számunkra- meg más harmadik kalaposnak is - : 

 

Porto, Lipcse, Makkabi vagy 

Frankfurt, Sevilla, Bruges.

 

 

Rettenetes, ide senki sem kerülne szívesen:

 

Real, Liverpool, Marseille,


Bayern, Barcelona, Celtic,

 

PSG, Tottenham, Rangers.

 

Amilyen szerencsénk eddig volt, biztos, hogy utóbbiakhoz hasonló csoportunk lesz. 

 

De ha belegondolunk a két héttel ezelőtti lelkiállapotunkba, és hogy ehhez képest eddig hogy néz ki a csapat, a tabella  és a mercato, akkor itt is lehetne kedvező fordulat...

 

FORZA NAPOLI!!! FORZA NAPOLI!!! FORZA NAPOLI!!! FORZA NAPOLI!!! FORZA NAPOLI!!!  

sergino Creative Commons License 2022.08.21 0 0 16146

Micsoda gyemantot talaltunk…

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!