Keresés

Részletes keresés

velorex0 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 83
nos egy löket létfiló, holnaptól anyaföldsziget, bodypaint elmaradt, nem baly lesz másik... :-)

szabad élet, szabadság, szabadosság.

semmi kötelek, falak, korlátok.

nemes megérdemelt öröm tisztán.

szünetjel.

..

velorex0 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 82
kedves mima,

de mivel nemcsak egy út vezet a pohártól a szájig, most próbáld a pohár szemszögéböl nézni a dolgot és ne csak mindig a szájéból...

lehet a dolognak olyan variánsa is cumbájspíl: valaki felvesz egy hatalmas kölcsönt, hat hónapig kaviáron és pezsgön él, utánna húsz évig bablevesen.

..

Előzmény: Minimacska (81)
Minimacska Creative Commons License 2003.06.05 0 0 81
Szerintem itt az a lényeg, hogy ha belénk vág a ménkű, akkor már legalább valami jót csináljunk előtte. :) Mert ha mégsem vág be, akkor meg legközelebb ismét ehetünk a kedvenc fagyinkból, a másik esetben pedig soha többé. Hát nem értitek?
(Amúgy ez körülbelül olyan, hogy valaki vesz szép ruhákat, de nem veszi fel hétköznap, mert kell alkalmakra. Aztán egyszer csak azon veszi észre magát, hogy nyugdíjas lett, és már lehetősége sincs felvenni a huszonévesen vásárolt cuccokat. Akkor minek élünk? A jót minél hamarabb és minél mélyebben ki kell használni.)
Előzmény: velorex0 (78)
Whipping Star Creative Commons License 2003.06.04 0 0 79
Tehát a tézisben kétféle ember van, a valóságban meg többféle. Ahogy velo is mondta: nem mindegy! :-)
Előzmény: Törölt nick (77)
velorex0 Creative Commons License 2003.06.04 0 0 78
maradjunk a virtuális nyalatnál:

variáns1: a rosszabbat eszem elöször, közben belémb@szik a ménykö, rossz szájizzel megyek a pokolba elmélkedni. (nem mindegy?)

variáns2: a rosszabbat eszem elöször, a ménykö nem b@szik, én jószájizzel tengetem további maradék életem. (nem mindegy!)

variáns3: a jobbat eszem elöször, ménykö gyün, vigyorgok a pokol tornácán. (mindegy)

variáns utolsó: a jobbat veszem elöre, boldogan élek életem alkonyulatáig - rossz szájizzel...

tessék választani...

..

Előzmény: Minimacska (76)
Minimacska Creative Commons License 2003.06.04 0 0 76
Szerintem arra gondolt, hogy ha valami jó, akkor használjuk ki, és ne haloggasuk későbbre, más alkalmakra. Olvasni tudni kell a sorok között. :)
Előzmény: velorex0 (73)
Whipping Star Creative Commons License 2003.06.04 0 0 75
Kétféle.... bahhh. Bármikor megeheti közben is.
Előzmény: Törölt nick (74)
velorex0 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 73
ha esetleg kibontanád nyügös értelmét számomra is...mert nem értsem.

ha a jobbal/finomabbal kezdte volna, akkor élete végéig a rosszszájíz maradna, mert valószínübb hogy még néhány évet él, minthogy fagyievés közben vág bele a mennykö.

s különbenis minek vesz olyan fagyit, amit nem szeret...

hä?

..

Előzmény: Minimacska (72)
Minimacska Creative Commons License 2003.06.03 0 0 72
Tegnap hallottam egy tök jó dolgot az Anyós c. filmben:
A fiú kétfajta fagyit eszik. Az egyik ízt kevésbé szereti, így azt eszi meg először, amit pedig jobban szeret, a végére hagyja. Erre az anyósa megkérdezi: "És ha épp a kétfajta fagyi között lenne véged, akkor rossz ízzel a szádban halnál meg?"

Tök találó gondolat.

tira Creative Commons License 2002.05.03 0 0 70
Mivel a dán betük átmennek megkapod a kedvenc idézetemet ;).. életfilozófiámat :)
Egyszer már magyarul irtam persze idézöjel nélkül, tudod milyen maszek fordító vagyok :)
---------------

"Livet er ikke et bćger,
der skal třmmes,
men et mĺl der skal fyldes."

Sřren Kierkegaard

Az élet nem egy pohár,
amit kiürítieni kell,
hanem egy (merö)-pohár amit fel kell tölteni

Szép jó napot mára!

Előzmény: velorex0 (67)
tira Creative Commons License 2002.05.03 0 0 69
off.
Jééé!!!!!!!!!

Itt átmegy a dám Ć-Ř-Ĺ ć ř ĺ

Előzmény: tira (68)
tira Creative Commons License 2002.05.03 0 0 68
:)))))))))
Ha igy kérdezed akkor bizti hogy félreértettem ezt:
"Még ráderöszakolnak valami arrogáns elméletet..."
Ez csipte a begyem, mert annak ellenére hogy ilyen vagyok amilyen, ez a kćphest-em= ezen lovagolok mindig, hogy senki nem eröszkolhat rám semmi véleményt, ez a fiatal "forradalmi" lélek megmarad bennem forever!!!

A farkas is ember, azt hiszem ezt itt is, és mindenütt vallottam, és ugy is élek, mindenkit elfogadok!
Már irtam biztos soknak a könyökén jön ki, de mégegyszer 3 évig sckrizofen emberek között dolgoztam, ha valaki, én láttam a farkasban is az embert.
Ps.Semmi baj ha lenne nem irnák? :-D

Előzmény: velorex0 (67)
velorex0 Creative Commons License 2002.05.03 0 0 67
Tirácska,
mosogasd má ki a szememböl a csipát plíz, mit nem csináltam jól???

..

Előzmény: tira (63)
velorex0 Creative Commons License 2002.05.03 0 0 66

..(sorry)

Előzmény: velorex0 (65)
velorex0 Creative Commons License 2002.05.03 0 0 65
Szia, na mongyad...
Előzmény: Stringz (64)
Stringz Creative Commons License 2002.05.02 0 0 64
Sziasztok :)
tira Creative Commons License 2002.05.01 0 0 63
Ne dörzsöld már a kacsodat hogy megijesztettél a mumus szóval hogy filozofia, Te irsz valami ilyesmit

"Az életfilo, ha valaki kérdezi, az emberek többnyire nagy egyéniségektöl frappánsan ellopott frázisokkal
felelnek, hiszen szégyen bevallani, hogy nincs, illetve az a filo hogy nincs filo."

Erre válaszoltam!
Ha azt kérdezted volan az >emberi farkasban, meg a nagyorrúak fajába tartozó nagyiban<
hívöktöl, hogy :
Milyen elvek szerint élsz?- vagy
Milyen módon éled az életed?- vagy
Hogyan viseled el az életed?
- akkor talán semmi idézet, akkor talán magáról beszélt volna az ember.

Ami tetszett az volt a válaszom, ami nem tetszett válasz a fennt idézettekre.

Előzmény: velorex0 (61)
velorex0 Creative Commons License 2002.05.01 0 0 61

Mondcsak, nem félsz itt egyedül a sötét elhagyott erdöben? Még ráderöszakolnak valami arrogáns elméletet, hogy "a farkas is ember valahol" vagy hogy a nagymama nagy orra származásából adódik... :-)

Ez viszont tetszik, valhogy "emberi": "Engedd meg magadnak hogy gyenge légy"

"bocsásd megmagadnak a kétes szitukat a multadban." hmm... csak nem te is félreléptél...;-)

De az élet nem játék, hanem véres marakodás a maradék koncért.

kétértelmü szmájli...

..

Előzmény: tira (60)
tira Creative Commons License 2002.04.30 0 0 60
"Papolásnál s törvénynél előbb magamat..."

( maga a szó -filozofia- készteti a hozzászólókat, hogy idézgessenek, hogy a saját egyszerü életmodjuknak leírása,- mint válasz- háttérbe szorul.
Szerintem a cim többet követel!
Ha leegyszerüsíted a választ mindjárt sarokba szorítod magad mint egyszerü lény, és kételkedsz: ezt várták el itt?)

Az én élefilozofiám: Találd meg a helyed az életben, és légy hü önmagadhoz, ne engedd meg hogy környezeted lemorzsolja a magadba vetett bizalmadat. Enged meg magadnak hogy gyenge légy, tévedj, elsösorban bocsásd megmagadnak a kétes szitukat a multadban.
Az élet legyen "játék", sokszor mindent túl komplikálunk.

Ozagen Creative Commons License 2002.04.27 0 0 59
Szerintem indifferens, hogy hol.

Nem vagyok kötve.

Ha valaki valamit akar, az dógozzék.

Élet-filiként ez is felfogható. On.

Ozagen, a lustának minősített (máshol)

Előzmény: velorex0 (58)
velorex0 Creative Commons License 2002.04.27 0 0 58

Várakozó-filo...

Megaztán nem igazán teccik itt.

Talán késöbb a szelek következnek.

{&}

..

Előzmény: Ozagen (57)
Ozagen Creative Commons License 2002.04.27 0 0 57
B. Vian kissé gyorsabb kezű nálunk, ha jól emléxem, négy nap alatt írta meg a Tajtékos napok-at, hö.

Mi meg hagyjuk - ahogy iago mondaná - punnyadni a topicot, hö,

Előzmény: Ozagen (56)
Ozagen Creative Commons License 2002.04.12 0 0 56
Nekem Venyigeszú és Plankton, de azt tizennyolc éve ellopta tőlem egy hawer.

Abban is van szó hányásról, de ezt most - minthogy el van lopva - nem tudom idézni.

Ozagen, a szégyenkező

Előzmény: velorex0 (51)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.12 0 0 55
öööö, hö?
Előzmény: velorex0 (54)
velorex0 Creative Commons License 2002.04.12 0 0 54

A hegyek nem közelednek.

Egy hegy nem tűzi ki életcélul hogy meglátogat téged.

A hegynek az a célja hogy büszkén nem mozdul. És ezt sem tudja mindig tartani.

De ha sikerül, akkor az egy örömélmény lesz, a hegy boldog mert elérte

amit kitűzött és szeme elött már is ott lebeg egy új cél:

hogy továbbra sem mozdul...

..

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.11 0 0 53
és nincs meg neked. tudom. nekem megvan. de ez még nem megoldás számodra.
Előzmény: velorex0 (51)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.11 0 0 52
sajnos egyetértünk.
basszus.

van egy játék, aminek az a lényege, hogy érvelni kell, és hogy egy tetszôleges témában az ellenoldalt is meg kell tudni magyarázni. azaz: érvelni kell tudni a saját igazad mellett is, és az ellenoldalé mellett is. játék, de jó.
tehát: érvelj akkor kicsizt a magad, amgunk igaza ellen is.
hö?

Előzmény: velorex0 (50)
velorex0 Creative Commons License 2002.04.11 0 0 51

Ezt mint kinyilvánítást az 50. hozzászólásba rejtem:

Tajtékos napok a kedvenc könyvem.

..

Előzmény: velorex0 (50)
velorex0 Creative Commons License 2002.04.11 0 0 50

oké. akkor most van középút, vagy nincs?

Nincs, mert csak 0 vagy 1 a válasz. Egyszerüen bifokulárisan nézve.
Ha látszólag 3 lehetöséged van, akkor is csak kettö van: döntesz vagy nem. Mert a nem is döntés.

Ha a járdán mész, mindegy hogy a közepén vagy a szélén gyalogolsz. Nem tudsz se felette
se alatta 5 centivel menni. És ha tudnál is, akkor már nem a járdán mennél.

(Vedd figyelembe, nem csak az az egy logikai rendszer létezik, amit mi általában használunk...)

bye

..

Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.11 0 0 49
nem lehet mindenki nagy egyéniség, és a nagy egyéniségek is lopnak egymástól. csak, hogy tudd.
mellesleg az embereknek - kiejlentem - alapvetôen nincs életfilozófiájuk. azt se tudják, mi az. és ez így van jól.

képzeld el azt a kazánkovácsot, vagy buszvezetôt, vagy taxisoffôrt, aki a melója helyett filozófiai okfejtésekkel traktál. nekem van ilyen taxisoffôröm, sajnos kicsit jobbos a lelkem, de sebaj, viszont rendkívül jókat lehet a szellemi nyomvonalán parírozni, csak életveszélyes mellette ülni a kocsijában, amikor vezetés közben filozofál.

magadrautaltság. szerinmtem az egyik legdrámaibb élmény az ember életében az, amikor rájön, hogy magára van utalva. ilyen élmények érik az embert, amikor meghalnak a szülei. addig mindig van elvileg visszaút, védôernyô. a többi már cvsak választott társas magunkrautaltság.

Előzmény: velorex0 (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!