Keresés

Részletes keresés

tutimagantanar Creative Commons License 2019.08.15 0 0 35

Sziasztok!

 

Ha tanítványt kerestek, ajánlom figyelmetekbe a TUTI magántanár-közvetítőt:

www.tutimagantanar.hu

 

 

 

Bernie Boss Creative Commons License 2017.12.18 0 0 34

Sziasztok!

 

Ha tanítványt kerestek, csak ajánlani tudom a www.angoltanarbazis.hu oldalt. Nekem bevált.

Szilvia Fehér Creative Commons License 2016.12.04 0 0 33

2017 januárjától új angol tanfolyamokat indítunk Budapesten, melyekhez ANGOL nyelvtanárokat keresünk!

 

Te vagy a mi ideális jelöltünk, ha:

• rendelkezel szakirányú felsőfokú végzettséggel, vagy egyetemi nyelvi képzésben veszel részt,

• Min. 1 éves felnőttoktatásban szerzett tapasztalatod van,

• Kreatív vagy és kitartó,• Erősségeid: a pontosság, megbízhatóság, határozottság, ügyfélközpontúság

• reggeli és délutáni időpontjaid között vannak még szabad helyek!

 

Amennyiben megfelelsz a szükséges elvárásoknak és érdekel a lehetőség, várjuk fényképes önéletrajzodat az allas@viragnyelven.hu címre vagy jelentkezésed a +36 20 806 8515 számon!

KKK09 Creative Commons License 2005.11.01 0 0 32
Tisztelt Fanni és Joana! Nem tudom, hogy ti milyen egyetemre jártok, de nálunk nagyon színvonalas az oktatás.
Carcharodon_Carcharias Creative Commons License 2005.02.21 0 0 31
"Igen ez nagyon szomorú, hogy minden úgy van, ahogy írod. Bármikor tudnék beszélni az angol nyelvészet rejtelmeiről, vagy az ó-angolról, meg az isten tudja még milyen felesleges dolgokról, de a gyakorlatban én is nagyon nehezen tudnék boldogulni a nyelvvel."


Én mindenesetre reménykedek, hogy majd jó lesz. Amúgy az egész magyar felsőoktatás ilyen. Én hallottam olyat, hogy valaki elvégezett egy főiskolát programozó-matematikus szakon és alig tudott programozni, mert ott főleg matekkal untatták...
Carcharodon_Carcharias Creative Commons License 2005.02.20 0 0 30
És még valami, Joana.


Tanulunk ott gazdasági, műszaki, katonai stb. szaknyelvet?
Carcharodon_Carcharias Creative Commons License 2005.02.20 0 0 29
<i> Én negyed éves vagyok angol szakon, és egy nagyon fontos dolgot szeretnék tanácsolni.

Csakis akkor menj nyelvszakra, ha kimagaslóan jól beszéled az adott nyelvet, különben hiába simán végigjárod az éveket jó jegyekkel, kapni fogsz egy diplomát, amit nem fogsz tudni kihasználni. Ha csak azért mész nyelvszakra, hogy megtanuld a nyelvet, jobban jársz egy nyelviskolával. Én se hittem ezt el... </i>

Szia, Fanni! Köszönöm a válaszodat hiszek neked, de ezt nem gondoltam volna... Mindenestre nem baj. Angolból most fogom letenni a felsőfokú nyelvvizsgát, az nem lesz gond. A német viszont már ad okot az aggodalomra. Szerintem arra fel sem vesznek ezévben. Sebaj. Úgy tervezem, hogy jövőre abból szerzek felsőfokút és közben természetesen olvasgatok német szöveget. Azért szeretnék nyelvi egyetemre menni, mert a tanáraim szerint tehetséges vagyok ezen a téren, ezért én is tanítani szeretnék.



Joana: Károli Gáspár Református Egyetem és ELTE.

Tudsz nekem arról mesélni, hogy mi ezeken a szakokon a tananyag?
Előzmény: Carcharodon_Carcharias (23)
Fanni78 Creative Commons License 2005.02.20 0 0 28

Szia Joana!

 

Igen ez nagyon szomorú, hogy minden úgy van, ahogy írod. Bármikor tudnék beszélni az angol nyelvészet rejtelmeiről, vagy az ó-angolról, meg az isten tudja még milyen felesleges dolgokról, de a gyakorlatban én is nagyon nehezen tudnék boldogulni a nyelvvel. Ha egy cégnél fel kellene venni a telefonkagylót és angolul lebeszélni akármit valami nagyon fontos emberrel, hát nem tudom menne e.

 

Te a diplomádat hol tudtad hasznosítani?

Használod a nyelveket? Vagy teljesen máshol kötöttél ki?

 

Joana Creative Commons License 2005.02.18 0 0 27
Ha konkrét kérdésed van, ird le, én is erre a 2 szakra jártam. Melyik egyetemre jelentkeztél?
Előzmény: Carcharodon_Carcharias (23)
Joana Creative Commons License 2005.02.18 0 0 26
Gondolom, vannak mostanában is nyilt napok az egyetemen. Én 92ben felvételiztem, szóval nem tegnap, akkoriban nagyon értékelték, ha látszott, hogy komolyan foglalkoztál az angol irodalommal (pl. nem csak a legkézenfekvöbb könyveket emlitetted, tudtad a leiró nyelvtant az angolul, stb)
Előzmény: Carcharodon_Carcharias (23)
Joana Creative Commons License 2005.02.18 0 0 25
Ez tényleg igy van, szerintem minden nyelvszakon. Talán a 3 éves nyelvtanári kicsit jobb ebböl a szempontból. Az egyetemen mindent lehet tanulni, csak az élö nyelvet nem, rossznyelvek szerint azért olyan magas a felvételi követelmény, hogy legyen miböl felejteni az 5 év alatt. Mélyre merültünk a szintaxis és egyéb gyönyörüségek rejtelmeibe, de egy kiló kenyeret alig tudtam/mertem volna a boltban venni  az adott nyelven.
Előzmény: Fanni78 (24)
Fanni78 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 24

Szia!

Én negyed éves vagyok angol szakon, és egy nagyon fontos dolgot szeretnék tanácsolni.

Csakis akkor menj nyelvszakra, ha kimagaslóan jól beszéled az adott nyelvet, különben hiába simán végigjárod az éveket jó jegyekkel, kapni fogsz egy diplomát, amit nem fogsz tudni kihasználni. Ha csak azért mész nyelvszakra, hogy megtanuld a nyelvet, jobban jársz egy nyelviskolával. Én se hittem ezt el...

Előzmény: Carcharodon_Carcharias (23)
Carcharodon_Carcharias Creative Commons License 2005.02.12 0 0 23
Sziasztok! Nemsokára felvételizni fogok egyetemre angol/német szakra. Tudtok tanácsot adni, hogyan készüljek fel?
nydrian Creative Commons License 2005.02.08 0 0 22

Sziasztok!

 

Lehet, h nem jó helyen keresek, de ez volt az első olyan topic, ami témába vág. Szóval, angol magántanárt keresek Cegléden, vagy Szolnokon. Ha vki tud segíteni, legyen szíves írjon e-mailt a ritterkreuz@vodafone.hu  címre.

A segítséget előre is köszönöm.

Joana Creative Commons License 2004.02.06 0 0 21
Nem magyartanitás volt, angolt és németet tanitottam a gimiban. Ehhez el kellett ismertetnem a diplomámat és megcsinálni a 2éves tanitási gyakorlatot. Most németet tanitok külföldieknek egy nyelvsuliban és ez a gimihez képest egy álom. Itt A németországi államvizsga volt a feltétel. A suliban hemzsegnek a külföldi nyelvtanárok, most egy koreiaval és egy boliviaival tanitok együtt németet, ök is anyanyelvi szinten beszélnek, és van német végzettségük.

Van a nyelvsuliban magyar kurzus is, de arra tényleg mindig ugy kell összekaparni az embereket. A barátnöm, aki ott tanit, az egész családját beiratta, hogy legyen munkája :)

Előzmény: gevike (19)
portu geza Creative Commons License 2004.01.02 0 0 20
Ez attól is függ, hogy milyen országban szeretnél tanítani. Elvileg nem minden nyelviskola ragaszkodik ahhoz, hogy elismertesd a diplomádat. Tapasztalataim szerint azonban elég nehéz külföldön (Európában) tanítani.(kivéve ha feketén akarod csinálni) Angolt azért, mert nem vagy anyanyelvű, magyart meg azért mert a kutyát nem érdekel. Persze az egyetemeken általában van vmilyen magyar oktatás. Oda bejutni tanárként már tortúra.
De japánban állítólag you are welcome as an English teacher.
Előzmény: gevike (19)
gevike Creative Commons License 2004.01.02 0 0 19
nem tunt el, csak vilagga ment :). A tanitas jelenleg szunetel, de meg visszaterhet idovel. Amit irtal a kinti tanitasrol, az ugye nem magyartanitas? Mostansag az is foglalkoztat, hogy magyart kene kulfoldon tanitani. Ehhez itthon el lehet vegezni vmi tanfolyamot, csak sajna nemtom a reszleteket meg.
Mondjuk ujra nem hiszem hogy leallamvizsgaznek csak azert hogy tanithassak kulfoldon :). Kivancsi vagyok, ha majustol megnyilnak a határok, mennyiben lesz egyszerubb a kulfoldi melo, tanitas.
Előzmény: Joana (17)
portu geza Creative Commons License 2003.12.31 0 0 18
Én elég sok játékot ismerek. :-)
Joana Creative Commons License 2003.11.07 0 0 17
Jól elsüllyedt ez a topik. Már vszleg gevike is eltünt, de tanitani itt Németországban úgy lehet, ha elismerteted az otthoni diplomádat, leteszed az itteni elsö államvizsgát és megcsinálod a kétéves tanitási gyakorlatot. Ez nagyon szadi (volt nekem), sokkal komolyabban veszik, mint otthon, de adnak érte fizetést is. Utána leállamvizsgázol megint, vizsgatanitást csinálszés akkor már csak iskolát vagy nyelviskolát kell keresned magadnak, aki foglalkoztat. Mostanában persze azok se állnak túl jól, de itt még mindig jól meg lehet élni a tanári fizetésböl, nem úgy, mint Mo.n.
Előzmény: gevike (15)
GroundZero Creative Commons License 2003.01.24 0 0 16
Tagok, egy új topik, melyhez bizonyosan ti is hozzá tudtok járulni, sőt, még talán tetszeni is fog:

Ali és a 40 Baba - Dolgozat-bakik

Gyertek, és gyarapítsátok!

Gr0

gevike Creative Commons License 2002.10.27 0 0 15
sziasztok, igazán örülök, hogy így belendültünk :)
Joana,
hogy sikerült külföldön nyelvtanári állást kapnod? jómagam is szeretnék jöv?re kint tanítani, bármilyen tanácsot szívesen fogadok.
Zongalon,
mindenféle játék érdekel, nyelvtani és szókincsfejleszt? is. számítógépileg minden van, a színes nyomtatást kivéve. két akadály a ráfordítandó id? (kevés van) és a lustaság (sok van). úgyhogy olyan játékokat keresek, ami a minimális id?ráfordítással maximális hatást ér el :). Szóval egyszer? legyen, lehet?leg.
Joana Creative Commons License 2002.10.23 0 0 14
Köszi a részletes választ. KÖzépiskolában tanitok, egy 8osztályos gimnáziumban ötödikesektöl 12edikesekig mindenféle évfolyamot. A csoportlétszám 22-26 körül van. Van számitógépem Worddel, szineset is tudok nyomtatni. Leginkább a szókincstanitás érdekel, hogy azt hogyan lehet változatosabbá tenni.
Ha tudtok segiteni, nagyon örülnék neki.
Csak olyan anyag lenne jó nekem, ami teljesen az angolra épül, nem kell hozzá a magyar nyelv, mert Németo-ban tanitok német gyerekeket.
A másik dolog, ami nagyon aktuális nálam, az irodalmi müvek tanitása. Tehát ha egy regényt olvasok az osztállyal angolul. Vannak módszereim, de a gyerekek annyira igénylik a változatosságot, hogy már nem birok mit kitalálni.
Elöre is köszönöm!
Előzmény: Zongalon (13)
Zongalon Creative Commons License 2002.10.22 0 0 13
Kedves Joana_!
Azért írom ide a válaszom, mert úgy gondolom, hogyha tényleg fel akarjuk pörgetni a topicot, akkor elsősorban itt kellene kommunikálnunk.
Ahhoz, hogy ténylegesen válaszolni tudjak a mail-edre, néhány dolgot tudnom kellene:
Nyelviskolában, vagy közoktatásban tanítasz? Mekkora csoportlétszámmal?
(Sokszor teljesen más eszközöket használunk ugyanis a csoportlétszám függvényében.)
Van-e otthon számítógéped?
(Fórumozni netcaféból is lehet, ellenben a hatékony számítógépel megtámogatott nyelvtanításhoz otthoni számítógép szükségeltetik. Illetve olyan gép, amelyiken van saját tárterületed.)
Ha van, fel van-e rá telepítve a Word?
Van-e nyomtatód? Tudsz-e színes anyagokat is nyomtatni?
Az általad felvetettekre:
Mi a szókincsfejlesztést kicsit tágabb perspektívából közelítjük meg. Egyrészről fontosnak tartjuk a kiejtési kompetenciát, ennek erősítése jótékony hatással szokott lenni az aktív_szókincs/passzív_szókincs arányra. Másrészról, a jelentésárnyalatok differenciálása érdekében, inkább több olvasmányt, és kevesebb "klasszikus" szókincsfejlesztő gyakorlatot vetünk be.
A hagyományos szókincsfejlesztésre is megvannak persze az eszközeink. Például keresztrejtvények; lépegetős társasjáték szókártyákkal; antoníma-, szinoníma-, definíció-típusú "gyűjtögetős játék"; mondatalkotás megadott szavakkal; "helyszínes" táblás társasjáték. Szóval, ilyenek és hasonlók. És persze egy cipősdoboznyi szókártya (kb. 6000). Ezt tűzoltásra használjuk olyankor, ha beesik valaki a nyelvsuliba, hogy mindjárt itt a nyelvvizsga, a szókincse pedig semmi.
Az igeidőket mi 2x2 órában egyszerre tanítjuk meg pre-intermediate szinten. Utána már nem szokott gond lenni vele. Csak kiegészítgetjük és aktivizáljuk időnként.
Tudom, sokaknak ez hihetetlenül hangzik, de rövidesen közkinccsé tesszük egy könyvben a módszert.:-))
Természetesen szívesen küldünk anyagot, ha rendelkezünk vele, de tudnunk kellene, hogy pontosan mire van szükséged.

Üdvözlettel:
Zongalon

Előzmény: Joana (12)
Joana Creative Commons License 2002.10.21 0 0 12
Irtam egy mailt, nézd meg a postaládádat légyszi.
Előzmény: Zongalon (11)
Zongalon Creative Commons License 2002.10.21 0 0 11
Kedves Gevike!
Jónéhány éve tanítunk játékokat is felhasználva angol nyelvet. Tapasztalataink szerint a könyvekben leírt ötletek csak kiindulópontnak megfelelőek. Nekünk szinte csak saját fejlesztésű játékaink vannak.
Megjegyezném, hogy nem is annyira a játékot igénylik tanulóink, mint a változatosságot. (A sokszínű feladtok, gyakorlatok elkészítésében, a játékok előállításában nekünk a számítógép hatalmas segítséget nyújt.)
Kérdéseim:
Klasszikus játékok iránt érdeklődsz, vagy érdekes feladatok, új ötletek iránt?
A játék-készítés "számítógépesítése" is érdekel?
Milyen nyelvtani problémák, mely témakörök azok, amelyekhez leginkább szükséged lenne játékokra?
Tapasztalatod szerint melyek a legnehezebben tanítható nyelvi egységek, jelenségek?

Üdvözlettel
Zongalon

Előzmény: gevike (9)
JoanaTavares Creative Commons License 2002.09.29 0 0 10
Nem a Kontra Edit irta? Én jártam hozzá módszertanra, és a Gedeon Éva mellett a legklasszabb szeminárium volt az egész egyetemen és persze a leghasznosabb is.
Előzmény: tarnaibarnabas (7)
gevike Creative Commons License 2002.09.04 0 0 9
szasztok, mégis csak érdemes volt elindítani a topicot, igaz már el is feletkeztem róla, annyira nem látogatta senki. nade jobb kés?n mint soha :))
szóval azt szeretném, ha az óráimon több lenne a játék, kevesebb a száraz anyag.
írhattok is játékokat, amik szerintetek jól beváltak. én nyelviskolai csoportokat tanítok, tehát többnyire feln?tteket. vettem vmi Communicative Activities könyvet, van benne pár jó dolog, de jó borsos ára volt.
ha hasznos szoftvereket tudtok, azt is megbeszélhetjük itt, pl, olyat amivel cloze teszteket lehet generálni. találtam egyet, de az nem szavakat hagy ki, hanem a szavak végét hagyja le, ami sztem bonyolultabb kissé.
A muked-ot nem találom sehol :(
falat Creative Commons License 2002.08.30 0 0 8
Enyedi Ági a módszertan tanárom volt :)))
remek módszertanos... de azt nem mondta, h bármi köze lenne az említett könyvhöz :)))
Előzmény: tarnaibarnabas (7)
tarnaibarnabas Creative Commons License 2002.08.30 0 0 7
A krétától a videóig tényleg nagyon jó, és ha nem tévedek, a CETT-es gárda alkotása, Bodóczky Caroline és Rádai Péter egészen biztosan benne van (ha nem tévedek), és talán Enyedi Ági is; őket kellene megpróbálni elérni ezügyben (e-mail címük nyilvános a munkahelyükön, CETT (Péter) illetve IBS (Caroline).

Barna

Előzmény: falat (4)
hájjack Creative Commons License 2002.08.30 0 0 6
Sziasztok!

Ha valaki tudja, arulja el nekem mit jelent a muked szo. Kerestem sz osszes online diksonoriben, de nem kapok epkezlab magyarazatot. Elofordulasok: muked up stb.
refer: muked.com
Help!!!
Melyseges tisztelettel+hodolattal:) Hájjack

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!