Keresés

Részletes keresés

HERLI 007 Creative Commons License 2021.01.26 -1 1 87

Mi az, te előrelátó vagy, vagy Orbán tanácsadója, kis csicska, tessék igazad van:

orban-a-kovetkezo-ciklusban-megujitja-a-magyar-nyelvet

376089

 

Előzmény: Heizenberg (85)
MVM1 Creative Commons License 2020.10.29 -3 0 86

Nekem kedvencem Farkas Norbert

Előzmény: Heizenberg (85)
Heizenberg Creative Commons License 2020.10.29 -1 2 85

Jó: HBI, Székely, Méhes, Szabó Gábor, Farkas Norbert

 

Nekem az a gondom ezekkel a szpíkerekkel, hogy a magyar nyelv helyes használatával

nincsenek tisztában, és nem gondolnak arra, hogy a beszédjük meghatározó a hallgatók felé.

Sajnos ez főleg a Norbira igaz, akinek a felső hangsávja olyannyira hibás, hogy a gyerekekre

is hat, azért nálam ~a közvetítéseinek utánzása miatt~ a logopédusunk eltiltotta a gyerekeim az ő hangjától és stílusától, mert káros rájuk nézve.

Kár, hogy az ilyen dolgokkal a csatornák nem foglalkoznak, pedig a nemzeti nyelv védelme,

és helyes használata meg is van hirdetve valahol a fidesz stratégiai rendszerében.

Előzmény: Szajmaszkos_pasi (84)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.05 0 0 83

Az. De miután többen is írtak listát, gondoltam,én is megteszem, Bocs,ha zavar.

Előzmény: mikkamakka73 (81)
poomchao Creative Commons License 2020.10.01 0 0 82

Etalon: HBI

Legjobbak: Szarka, Székely, Méhes, Sipőcz, Baumstark, Szabó Gábor, Buzás, 
Közepes: Gundi, Faragó, Monoki, Gyulai Miki, Varga, Haraszti, Matúz, Fülöp, Ujvári, Kun, Farkasvölgyi, Ambrus, Topor
Hulladék: Knézy, Tócsa, Léderer, Somos, Petúr, Bartha, Ágai, Egri, Takács Rita, Lipcsei, Mérei, Zelinka, Berkesi

All-time best:

  1. HBI
  2. Vitray
  3. Gyulai Pista
  4. az igazi Knézy
  5. a fiatal Faragó Ricsi
  6. Szabó Gábor 
  7. Buzás 
  8. Méhes
  9. Sipőcz
  10. Székely
mikkamakka73 Creative Commons License 2020.10.01 0 0 81

Szubjektív

Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 0 0 80

Legjobbak: Hajdú B., Fülöp Laci, Méhes, Baumstark, Szabó Gábor, Bartha Zoli
Közepes: Faragó, Monoki, Sipőcz, Gyulai, Varga, Haraszti, Matuz
Hulladék: kisKnézy,  Léderer, Somos, Petúr, Farkas Norbi

Heizenberg Creative Commons License 2019.12.19 0 1 79

Abban a műfajban volt a legjobb.

 

Akkor ott kell az embert foglalkoztatni, ahol a legjobb, ahol többet tud nyújtani, mint más.

Kár elpocsékolni ezt a tehetséget, még akkor is, ha le kell ezért venni a közvetítőállásból.

Aki nem látja ezt a kettősséget, az érdemtelen a sportmédiában, hogy dolgozzon.

Főleg vezetőként alkalmatlan.

Előzmény: ianblue2000 (77)
murray Creative Commons License 2019.12.19 0 2 78

Ez mind így van. Csak néha tartana a közvetítésekben 5-10 mp szünetet.. 

Előzmény: ianblue2000 (77)
Heizenberg Creative Commons License 2019.12.18 0 1 76

Na végünk van, most köszönt be a fiú, 19.55

Mi az első stat. adat?

9 évvel ezelőtti adatot mondja a két csapatról, na nézzük....

Előzmény: Karigeriszon (74)
Heizenberg Creative Commons License 2019.12.18 0 1 75

Valóban, fárasztó a sok adat, meg az állandó hadarása, minden pillanat jelzése, amely a pályán éppen történik.

Lehet, hogy rádióriporter volt, és onnan ez az ihlet, hogy ilyen stílusban közvetítsen.

Szegény Szepesi megirigyelné, ha hallaná.

Nehéz a képet is nézni, meg az elhangzó beszédjét is hallgatni, sajnos nekem fárasztó.

Kevesebb szöveg többet érne.

Előzmény: Karigeriszon (74)
Karigeriszon Creative Commons License 2019.12.18 0 1 74
Nem tarjáni, hanem erdélyi származású. Engem nem zavar a hangsúlyozása, sokkal inkább a felesleges infók özöne.
Előzmény: Heizenberg (72)
Karigeriszon Creative Commons License 2019.12.18 0 1 73
Szóra sem érdemes kategória. Okosabb mint Knézy, aki egy fogalmatlan dillettáns, viszont Norbi olyan szinten tolja ránk a statisztikát ami nagyon fárasztó.
Előzmény: spergeziel (69)
Heizenberg Creative Commons License 2019.12.18 0 2 72

Szerinted Ő lesz ma a szpíker?

Mert, ha Norbi közvetíti, kénytelen leszek a gyerekeim eltiltani a meccs nézésétől,

ugyanis észre vettem, hogy a tarjani szójárást utánozzák ők is, mikor meccsest játszanak.

 

És azt nem akarom, hogy kiejtési beszédhibát szedjenek fel, még ha balhét csapnak a kölkök, akkor sem.

Előzmény: murray (70)
dd20120519 Creative Commons License 2019.12.18 0 1 71

Amúgy ezt sosem értettem. Még 4-0-nál sem lehet 80. percnél lezárt meccsről beszélni, mert már láttam Afrika Kupán 10 perc alatt 4-0-ról 4-4-et.

Előzmény: murray (70)
murray Creative Commons License 2019.12.18 0 1 70

gyerekek ha a ma esti El Classicon a Farkas Norbi már a 20. perc táján szeretné LEZÁRNI a meccset, tökön döföm magam! 

 

 

 

 

 

spergeziel Creative Commons License 2019.12.18 -1 1 69

Hékás, Farkas Norbit kihagytad, pedig ma lesz a Barca-Reál derbi, ott ki fogja magát

tombolni, és még levegőt se fog venni, meglásd! (Spíler2 20.00)

Miért hagytad ki ezt a spíkert?

Előzmény: Karigeriszon (68)
Karigeriszon Creative Commons License 2019.12.14 -2 2 68
Legjobbak: Monoki, Hajdúbé, Méhes, Márkus, Baumstark, Buzás, Szabó Gábor, Szabó Christophe
Közepes: Fülöp, Faragó,.Sipőcz, Gyulai,.Kurucz, Varga
Hulladék: kisKnézy, Tócsa, Léderer, Somos
Szóra sem érdemesek: összes többi
cchielien Creative Commons License 2019.12.14 0 1 67

Spanyol adót kell fogni a műholdon, vagy a neten

Előzmény: NB2 (66)
NB2 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 66

Most már bevallhatom, hogy miután beírtam pont több csatornán is foci volt és bizony nem volt másik hangsáv több meccsen, szóval nem mindenhol működik ez...

Előzmény: Heizenberg (65)
Heizenberg Creative Commons License 2019.04.07 0 1 65

Köszi az ötletet, az este Barca meccset vitte Norbi és kb. 10 percig bírtam, majd hangoltam

ill. lekevertem a sávját.

Olyan volt felhangosítva közönség hanggal, mintha kint lettem volna a stadionba.

Köszi, így nézem ezután is!

Előzmény: NB2 (63)
NB2 Creative Commons License 2019.03.25 0 2 63

van olyan lehetőség, hogy csak a műsorvezető hangsávját vedd le, a közönség zaj az maradhat

Előzmény: Heizenberg (62)
Heizenberg Creative Commons License 2019.03.25 0 1 62

Igazad van, Hajdú B. sem volt a topon, mintha kényszer szülte mondta a magáét, be nem állt a szája.

Kevesebb többet mond, de ezt nem bírják megérteni.

Volt már, hogy a szpíker miatt nem néztem meg a meccset, vagy levettem a hangot, de az meg nekem volt bünti.

Előzmény: murray (61)
murray Creative Commons License 2019.03.25 0 1 61

jó, Norbi sem tökéletes:-)

 

amit nem kedvelek benne hogy xy csapat "lezárja a meccset"   ugyebár mikor több góllal vezet valamelyik.. 

 

ilyen nincs. lefújnak egy meccset és kész.  ami a legrosszabb hogy a 2 félidő elején is hallottam  már ilyet.. mintha Ő szeretné hogy zárjuk le 50 perc után és labdázzunk a végéig..

 

más: a tegnapi válogatott meccsen Hajdú B. Bozsik Cucu 100 válogatottságáról /50 éve/ mesélt sokat.. minden tiszteletem de nem illett ide. 

Előzmény: Heizenberg (59)
Heizenberg Creative Commons License 2019.03.24 -1 1 59

jó. akkor ki?

 

Ez jogos kérdés.

Induljunk ki abból, mit is szeretne a néző, mi teszi lehetővé, hogy élvezze a meccset, azaz a képen

látható eseményeket, kellő információt kapjon az éppen látható szereplőkről, ami kell ahhoz, hogy képbe kerüljön.

Ne legyen a teljes közvetítés meccset elnyomó spíker dumája alatt, ne kényszerítsen "gondolkodásra", ne

minősítse a játékot a játékosokat szurkolóként.

Kérdezem:

-ha kimegyek a stadionba élő meccsre, nekem ki közvetít a lelátóra, mit is látok éppen a pályán?

Ugye furcsa lenne, hogy a hangosbemondón egyszer csak megszólal a Ricsi, és elkezdi hadarni, hogy mit is látok éppen

a gyepen szaladgálók játékából?

Ugye nem lenne rá vevő senki, mert minek, ---> ehhez kellene finomulni a TV-n néző felé indított információkat is a látottakról.

Ilyen sportember kellene.

Előzmény: murray (56)
Heizenberg Creative Commons License 2019.03.24 0 1 58

Tegnap a Reál meccsen Norbi mondás: --> trenírozta őket----meg -->presszionálja a ....de mit? ki? *

 

Előzmény: coldseed (57)
coldseed Creative Commons License 2019.03.18 0 1 57

Nekem akkor is bejön, amikor "simogatja a labdázik", vagy rekuperálja a labdát" :)

Előzmény: Heizenberg (55)
murray Creative Commons License 2019.03.17 0 0 56

jó. akkor ki? 

Előzmény: Heizenberg (55)
Heizenberg Creative Commons License 2019.03.17 0 1 55

Norbi a legjobb.

 

Nos, néhány észrevétel:

1. a meccs közvetítése rádiós stílusú, hadar mint a daráló, szinte szünet nélkül végig.

2. olyan, mintha nem látnám a képernyőt, mindent kommentál, amit nem kellene azt is

3. nyelvtani és logopédiai hibája, hogy nem ismeri az {á} hang jelentőségét, mindent {a} hangra mond

4. többször olyan szavakat használ, mely a magyar szótárban nincs, valószínű hozta magával

 

Szerintem fárasztó, élvezhetetlen vele  mérkőzést nézni.

Javaslat:

- kevesebb szöveg, érthetőbb artikulációs kiejtés, csak magyar szavak használata, szorítkozzon a látottakra.

 

Előzmény: murray (54)
murray Creative Commons License 2019.03.15 -3 0 54

Szerintem Farkas Norbi a legjobb.

 

Eleve ő egy igen művelt több nyelven beszélő riporter. Néha belenézek a Spiler2-n a spanyol La Liga kísérö műsorokba és múltkor volt egy beszólása: 

 

Igazából "Ronaldo "  nem CR7 hanem jobb helyeken (Latin Amerika) Luis Nazario :-)   Szóval az eredeti!:-) 

 

bírom mikor a La Liga összefoglalóban egy brutális bombagól előtt: "és ezt nézzék! "  

 

 

 

Hajdú B is jó, jó hangulatot tud csinálni , Fülöp Laci olaszban fociban király és stb. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!