Keresés

Részletes keresés

rice Creative Commons License 2007.02.11 0 0 422
hiiihetetlenul szep:)

"Esik.
Sötéten csillog az úttest, elmosódott foltokban veri vissza az utcai kandeláberek fényét. A lámpabúrák előtt látszik, milyen sűrű és könyörtelen zuhatagban ömlik az eső.
Csendes, kihalt az utca, elhúzott sötétítőfüggönyök, leeresztett ablakrolók mögött kéken villódznak a tv-fények.
Állok az ajtóban, nyakig felhúzott zipzárral, fázósan karba font kezekkel.
Menni kéne.
Odabentről, a melegből hallom a gyerekeim kacagását, a lefekvés előtti játék zsivaját. Persze, ettől még lelkiismeret-furdalásom is támad.
Kint látszik, ahogy az udvari fenyő csúcsába belekapaszkodik a szél. Ja, hogy még fúj is. Remek.
Annyira sajnálom magam, hogy szinte összefacsarodik a szívem. Itt állok futóruhában, egy üvegajtó választ el a kinti sötét, hideg esőtől, és tudom, hogy ki kell, ki fogok lépni ezen az ajtón.
Átkarolja a derekamat egy kéz. Erika a hátamhoz simul, majd kiles a vállam felett a kinti sötétbe.
- Esik?
Szótlanul bólintok.
Aztán gyorsan megfordulok, röptében elcsattan egy csók, és kinyitom – mit kinyitom, szinte feltépem az ajtót, és dacos büszkeséggel lépek az esőbe.
Néhány lépésig nem történik semmi különös – amíg az első hideg esőcsepp megtalálja az utat a nyakamnál. Aztán a társa követi. Összerándulok, végigborzong a hátam – de mégis, a marcangoló önsajnálat mögött már érzem, hogy van ebben valami jó. Valami kihívó és szabad.
Futni kezdek.
Lassan oldódik a tarkóm merevsége.
Odabentről valahogy rosszabbnak tűnt. Látom a lámpák fényében az esőt, érzem, ahogy végigfolyik az arcomon, hallom, ahogy apró toccsanások kísérik a lépéseimet – de nem zavar.
Halk suhogással verik az aszfaltot az esőcseppek. Furcsa, de még autót is alig látok, mintha az egész világ elbújt volna az égi áldás elől.
Egyedül vagyok.
Egyedül, de ez nem az eltévedtek magányossága, hanem a kiváltságosoké.
Beérek a park fái közé. Itt már kevésbé cibál a szél, kicsit gyorsabban tudok futni.
Néha egy-egy autó harsány fröccsenéssel csapja szét a vizet az úton, de csend és béke van. Játszom az árnyékommal, ahogy egy lámpa alá érek, eltűnik alattam, majd egy lépés múlva előttem terem, hogy a következő lámpáig hosszú előnyt szerezzen.
A park melletti parkolóban egy öreg autó áll. Az ablaktörlő éppen akkor söpri félre a vízfüggönyt, amikor odaérek, így egy villanásra meglátom a bent fázósan gubbasztó lány arcán a meglepődést. A mellette ülő fiú az üvegről kicsit hitetlenkedve törli le a párát a tenyerével.
Nekifeszülök a szélnek.
Megkezdem a következő körömet. A futómezem kezd átázni, egyre nagyobb foltokban tapad a hátamra – de nem bánom, meleg, megnyugtató az érintése.
Lassan visszaérek a parkolóhoz.
Az előbbi autónak hirtelen kinyílik az ajtaja, és nyakukat behúzva kilép a fiatal pár. A lány a szemébe lógó kapucnit igazgatja, a fiú könyökét a bordája mellé szorítva, bizalmatlanul néz fel a sűrű szemekben hulló esőre.
- Jó kis eső! – töri meg a csendet a lány hangja, ahogy melléjük érek.
Vigyorogva bólintok, és széttárt karokkal mutatom, hogy igen, jó ez, csak tudni kell szeretni.
A nedves kavics csikorgásán hallom, ahogy futni kezdenek. Előre engedem őket. Kézenfogva szaladnak az esőben, a lány elől, a fiú kicsit vonakodva, fél lépéssel mögötte.
A kanyar után egymás mellé lépnek, a lány elengedi a fiú kezét, és lehajtja a kapucniját. Van valami féktelen felszabadult vadság abban, ahogy hátrarázza a haját. A fiú szeretettel rámosolyog, és megcsóválja a fejét. A lány elneveti magát, csengően, kacagva.
Szinte egyszerre fordulnak hátra, rám néznek, látom, ahogy az ő arcukon is folyik már az eső, és mégis...
- Köszönjük! – kiált vissza a fiú, és futnak tovább egymás mellett.
Nekem? Meglepődve elmosolyodok és letörlöm az orromról az esőcseppeket.

Kocogok tovább. :)
"



nem sajat!!!!!!!!!!!!!


rizsa
Florance Creative Commons License 2002.01.22 0 0 421
ha valami egyszer elromlott, és nem keressük meg az okát miért, akkor felesleges olyan álmokba sodornunk magunkat, hogy jobb lesz, ha nem tudjuk miért lenne...inkább csak elkerüljük, nem lépünk meg dolgokat, de ez álca.és nem akarom.

flo/elcsesettkedv

rice Creative Commons License 2002.01.02 0 0 420
mik, a szelek?:)

rizsa

Előzmény: sneci_ (419)
sneci_ Creative Commons License 2002.01.02 0 0 419
Ha nincs szaguk, akkor nem baj ha nagyok..:))
Előzmény: rice (418)
rice Creative Commons License 2002.01.02 0 0 418
na nem tudom Ti hogy vagytok ezekkel a népi izékkel, de nekem nagyon betettek. elhatároztam, hogy rendes háziasszony leszek, rögtön az év legelején. mostam, szemetet levittem, és még pár ilyen marhaság. erre ma egy barom beolvasta a tv-ben, hogy végzetes tevékenység mosni január első napján, mert az illető nagyon rá fog cseszni, ugyanis a ruha teregetése azt jelenti, hogy ország-világ megtudja az ember szennyesét. ezen azért annyira nem akadtam ki, mert végre híres leszek. aztán a szemét levitele jelentésénél azért kicsit összerezzentem, mert aki ezen a napon kidobja a szemetet, azt 2002-ben el fogja lepni a szemét, és ezt értse mindenki úgy ahogy akarja.
mondjuk azért bevallom őszintén szarok az egész marhaságra, mert a barátnőmtől szilveszterkor kaptam egy 2000-es szerencsepénzt. így a 2000-es évem biztos baromi jó volt, csak én nem tudom értékelni a szép és jó dolgokat magam körül:)

PS: nálatok is veres az égnek az alja? mert akkor holnap nagyon nagy szelek lesznek ám...

rizsa

Florance Creative Commons License 2001.12.28 0 0 417
szerelmes vagyok

flo

kaviat Creative Commons License 2001.12.26 0 0 416
olyan mélyen és csábítóan pillantottam a szemébe, hogy szénként izzó pillái mögött megláttam a gyomorszáját remegve csücsöríteni [mélyebre nem mertem nézni]

.kav]4t r.e.b.

rice Creative Commons License 2001.12.12 0 0 415
én sajna egy kiforratlan tahó vagyok, ezért csak idézni tudok:

"Lobogó máglyák között, hócsipkés fákkal borított hegyoldalakon visszhangzó kürtszót hallani... :-)"

ezt a csodát a legjobb dolog ma topicban leltem:)

rizsa

Előzmény: Fishtax (414)
Fishtax Creative Commons License 2001.12.12 0 0 414
Mint a rég elfeledett szeretők poros fényképe, úgy aszalódott elméje sötét pincéjében az emlék. Az emlék arról, milyen is lehet újra érezni a kikelet enyhe szellőit, látni az ég hasító kékjét, hallani a hosszú álomból ébredező természet neszeit, figyelni, amint a rügyek megduzzadnak, a születő levelek és virágok harsány színeiket előbb szégyenlősen, mint egy fruska, rejtegetik, majd megbomolva az újjászülető természet követelőző lehelletétől a világ elé tárják, magukat nem szégyelve játszanak a fénnyel. Mélyen kellett gondolatai sötét, szúette fiókjaiban keresgélnie, hogy felidézze a Nap egyre magasabban ívelő pályáját, ahogy az első halovány, erőtlen sugarakból tettrekész, szilaj csikóként vágtató, meleg sugarakkal a földet újra termővé varázsoló, délceg Nap-nyilak válnak...
Ő pedig örült, hogy eddig csak a képzelete játszott csalfa játékot vele, nincs kikelet, nincs langymeleg szellő, nincs madárcsivitelés a selymes égbolton, hisz neki a tavasz minden volt, csak éppen megváltás nem... szerencsétlen hóember!

fish

Florance Creative Commons License 2001.11.22 0 0 413
vazz!mindig féltem a változásoktól, de most annyira élvezem, hogy vissza is billentem a helyemre:))

flo

levenduacska Creative Commons License 2001.11.13 0 0 412
úgy érzem megtaláltam az élet értelmét benned Vagy mégsem?
Reggel kocos hajjal, csipássan nem is keltettél bennem gyönyört ... mi ez a furcsa érzés???

D
csak neketek igy költőien:)))))vagy mégse??:o))))

Florance Creative Commons License 2001.11.12 0 0 411
Sziasztok,

érdekes dolgokra jöttem rá a hétvégén.
Szombat este ugyanis egy angol nyelvezetű zenés/irodalmi esten voltam, iszonyú jó volt, de ami lényeg benne,hogy már az elején kiszúrtam egy fiatalka párt, sőt mosolyogtam is rajtuk, hogy biztos 2 hete vannak együtt,mert nagyon látszott rajtuk.....
...aztán kiderült, hogy férj és feleség, és hogy már hallottam róluk, egy barátom barátai.
De nem is ez a lényeg,hanem ahogy a leányzó nézett a srácra(és viszont!) amikor a srác énekelt/gitározott, azt az elalélt, boldog, tiszta arcot sosem felejtem el, és rájöttem, hogy nem velem van a gond, és nem vagyok szomorú vagy nem kéne ezért annak lennem.

valszeg nem tudtam átadni, de vízválasztó volt nekem ez a 4 óra...

flo

Traubi Creative Commons License 2001.11.08 0 0 410
A patvarba, már megint félreértettem valamit!
Florance Creative Commons License 2001.10.30 0 0 409
én akkor már futok, de álmomban....vagy felbukok;)))

flo

Előzmény: rice (408)
rice Creative Commons License 2001.10.30 0 0 408
nem vagyok az az enni adó típus:)
kicsiFlo, nov-től sulim van, ráadásul egyből kettő. esténként meghívlak, hogy szaladjunk együtt, úgy 11-12 között:)
Spenka, szerinte hol tudok szerezni olyan igazi strandpapucsot?

rizsa

Előzmény: Zsoldos (407)
Zsoldos Creative Commons License 2001.10.30 0 0 407
Hájó hogy nem azt mondod, hogy beleharaptam a kézbe ami enni adott :)
(Kicsit késve reagáltam, de rendszerint nehezen találok vissza magamhoz másnap.)
Előzmény: rice (400)
Spenót Creative Commons License 2001.10.30 0 0 406
Azt ugy hivjak, hogy bablevesfozo triko.
Volt a kornyekunkon egy 40 kilos fazon. Allandoan abban viritott. Mar akkor is irigyeltem.
Most mar Teged is! :)
Előzmény: rice (404)
Florance Creative Commons License 2001.10.30 0 0 405
a közös jógázásról meg hallgatsz nagyokat mi!!!!;)
vazz!a DHL-nél csak jó hapsik dolgoznak?! ez hihetetlen....;)))

kicsiflo

Előzmény: rice (404)
rice Creative Commons License 2001.10.29 0 0 404
még Te sem tudod elrontani a kedvem:) igaz, hogy eltört az alig 3 hetes szemüvegem, de ma sikeresen hozzájutottam egy régi álmomhoz. vettem egy olyan atlétikai trikót, amiben kövér bácsik nézik a focit, kezükben sörrel. már fel is vettem és elszaladtam a kondi terembe a sok tükör előtt építeni az izmaimat:) szerintem nagyon vagány voltam, főleg, hogy tetkó is van a lapockámon, rohadj meg béla felirattal:)

rizsa

Előzmény: Spenót (403)
Spenót Creative Commons License 2001.10.29 0 0 403
Csak veletlenul keveredtunk a Varba. /NEM szivarvanyt kerestunk mielott megkerdezned :)/

Azt mindenkeppen vedd videora, ha sikerul beszelned Anettkaval!!!!!!!!!!!!

Előzmény: rice (402)
rice Creative Commons License 2001.10.29 0 0 402
és erre miért nem hívtatok?:(
én anettkát néztem egy kellemes társaságban szombat éjjel:)sajnos nem tudtam betelefonálni neki:)

rizsa

Előzmény: Spenót (401)
Spenót Creative Commons License 2001.10.29 0 0 401
Magatol erthetodo volt! :)
Azota lattunk egy kiallitast a varban.
Nem viccelek az egyik kompozicio vagy 10 db puncit abrazolt. :)))
Volt azert meredezo kuki is.

Valami Digitalis mittomenmik volt a kiallitas cime, de nem sok digitalis volt benne.

Jot baboztunk az egyik teremben, ahol valami halott/ajult norol vagta le a ruhajat egy narkos vagy mi.

Nagyon muveszi volt.

En meg ezexerint bunko.

Volt egy gep is amit bekapcsoltam es elkezdett forogni rajta minden, de meg oda se jottek a biztonsagiak...

Szoval unalmas volt... :)

Előzmény: rice (398)
rice Creative Commons License 2001.10.29 0 0 400
hát köszönöm:( így legyen Veled rendes az ember. mocsok:)

rizsa

Előzmény: Zsoldos (399)
Zsoldos Creative Commons License 2001.10.29 0 0 399
inkább mégse találkozzunk :)
Előzmény: rice (398)
rice Creative Commons License 2001.10.29 0 0 398
genya, de ki találta ki, hogy adjuk ki magunkat kisegítő-sulisoknak, és így megtakarítunk fejenként 25 forintot?

rizsa

Előzmény: Spenót (394)
Florance Creative Commons License 2001.10.29 0 0 397
...így se jobb, de magyarázkodásnak belefér:))
flo
Előzmény: Spenót (396)
Spenót Creative Commons License 2001.10.29 0 0 396
Azert mondtam, hogy az almodok amit akarok, mert Rizsa renceresen osszeteveszti az almaimat a valosaggal es IRL dolgok kiszelloztetesevel vadol meg. :) /termeszetesen minden alapot nelkulozve/
Előzmény: Florance (395)
Florance Creative Commons License 2001.10.29 0 0 395
Petikét csak ne fojtogasd légyszives, az csak az én kiváltságom!:)))

spenot: ki mondta,hogy nem azt álmodsz??? 1ébként gyenge volt...;))

flo

Előzmény: rice (393)
Spenót Creative Commons License 2001.10.29 0 0 394
Az semmi!

En meg azt almodtam, hogy egyutt mentunk Rizsaval muzeumba es majdnem megtepte a jegyszedonot a biztonsagiorrel egyutt :))))
Eleg realisztikus alom volt.
Ja, es almomban valami igen erdekesz szinu pulcsi volt rajta :))))))

Azt almodok amit akarok! :)

Előzmény: Florance (392)
rice Creative Commons License 2001.10.29 0 0 393
azért ezzel a dologgal ne menjél álomfejtőhöz:)

milyen jó, hogy féken tudom tartani a gonoszságomat, így én nem mesélem el, hogy éppen kit fojtogattam álmomban:)

rizsa

Előzmény: Florance (392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!