Keresés

Részletes keresés

Mogorva Creative Commons License 2001.05.03 0 0 19
De igen, digitálissal. Azonban a 2048*1536-os méretről 1024*768-ra van átméretezve, hogy az átlagember számára is megnézhető legyen, 1024*768-as monitor beállítás mellet.
Előzmény: Százbolha (18)
Százbolha Creative Commons License 2001.05.03 0 0 18
Mogorva:
Ezek a képek nem digitálissal készültek?
Nagyon jó a minőség!

Százbolha

Előzmény: Mogorva (16)
Mogorva Creative Commons License 2001.05.03 0 0 17
Jajjajjj, hamu a fejemre, nem jót linkeltem be. :(
Ezek, majd fél megásak. Bocsánat!

A lényeget látom, már százbolha megmondta. Nagyon találóan...

Előzmény: Mogorva (16)
Mogorva Creative Commons License 2001.05.03 0 0 16
Helló Csík Dániel!

A lelkesedésed dicséretes, azonban soha ne szégyelj megtanulni olyan dolgokat, amiket nem tudsz. Senki sem úgy születik, hogy mindent tud, gondolom ez evidens.

Ha a WEB-re teszel fel képeket, mindig tartsd szem előtt, hogy aki megnézi, az bizony monitoron teszi ezt, és ehhez nem árt tudni, hogy a monitor felbontása 72 dpi.
Ha 400 dpi felbontású képeket teszel fel, azzal éppen ellenkező hatást érsz el, mint szeretnél.
Amellett, hogy sokkal rosszabb lesz a minőség a szükségképpen nagy tömörítés miatt.

Jómagam sem rendelkezem sok tapasztalattal ezen a téren, de ha megteszed, hogy megnézel pár képet, amiket felraktam a netre, akkor talán megérted a lényeget. Találsz pár kecskemétit is. :)))

Kattints a kis képre és egy új ablakban fog megnyílni a normál méretű. 1024*768, 72 dpi, kistömörítésű jpg állomány. A fájlmérte elég nagy, minden további nélkül, minimum felére csökkenthető lenne, de akinek szántam, ott inkább a jobb minőség számít. Elnézést ha viszonylag lassan jönnek le... Viszont talán megérted a részletgazdagság kérdését.






Előzmény: Csík Dániel (11)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.05.02 0 0 15
Én nem haragszok! Én is szivesen spirálkarokat meg galaxisokat fotóznék, de nincs hozzá eszközöm( pl. óragépes állvány). A Holdfogyatkozásos képek hamarosan fent lesznek, azok már jobb minőségűek.
Százbolha Creative Commons License 2001.05.02 0 0 14
Dániel:
A hozzászólásaink elkerülték egymást.
Nem csesztetni akarlak, de úgy tünik a műszaki lehetőségekkel nem vagy teljesen tisztában.
A web-en egy fotó minősége nem csak a méretétől függ.
Úgy látom Nálad az első két láncszemmel már baj van. Vagy eleve életlen fotókat készítesz, vagy a szkennelés rontja el.

Szerintem elfogadható felbontás a neten 600x400x24. Ez JPG-ben enye veszteséggel tömörítve 50-100K között van.
A GIF általában veszteségmentesen tömörít, tehát elvileg jobb minőségű mint az általad nagy veszteségel használt JPG.

Ja, a http://www.tar.hu/albedo/mar4geom.jpg 12 sec alatt jött le, de megérte.

A jövőben jobb fotókat kívánok Neked.
Itt rajtad kívűl még senki sem nyitott topic-ot a saját fotóiról, de lehet, hogy ez a jövő.

Százbolha

Előzmény: Csík Dániel (11)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.02 0 0 13
Na most megkövetlek - vonatkozik ez más topikokra is, ahol az elmúlt napokban összeakadtunk - ugyanis mostanában sem nem nézek, sem nem készítek képeket, így nem is kellene belekotyognom ezekbe a dolgokba. Készíteni azért nem, mert szobafogságon vagyok, nézni pedig azért nem, mert a gépem érdekében tésztaszűrőkön, tüzes falakon és egyéb óvszereken keresztül nézek ki, ami egy szöveges üzenethez még oké, de képnézéshez (különösen pedig nagy képekéhez) nem.

Szóval a véleményeddel nincs alapom vitatkozni (nem is akarok), csak azt szerettem volna, ha Csík Dániel is megkapja azt a barátságos fogadtatást, ami itt szokásos volt :-). Baráti kézrázás megvolt, fogvédőt be, kesztyűt fel, gong. :-DD

Előzmény: Százbolha (12)
Százbolha Creative Commons License 2001.05.02 0 0 12
slr:
Ma megint ellentmondok neked!
Régi linkjeim között van néhány asztrofotós oldal, ahol 600x400-ban gyönyörű ködök, spilárkarok, stb, láthatók.

Talán a hiba az volt, hogy ezzel a várakozással álltam neki Csík Dániel fotóinak is.
Most jó a nehézkedés a tárhun, a sajátom közepes 300K felett van és kerítettem egy monitort, amely 1600x1200-ban is jó!

Az asztrofótók 60%-a berendezésekről készült képek. Naplementék és "napfogyatkozás életlen dombhát mögött" tipusú képek között bújik meg néhány ismert csillagképet ábrázoló fotó. Dokumentum jellegű felvételek, talán a csillagászok szakmailag jobban megtudják itélni.

Ezekután végignéztem a másik albumot is. A honlap elrendezése nem optimális: a gigászi méretű fotókat csak külön lehet megnyitni a főlapról.
Gondolom Csík Dániel még sok jó fotót fog készíteni, de talán célszerübb lenne a legjobbakat megfelelő prezentációs jellemzőkkel a nyilvánosság elé tárni.

Csak egy példa (a jobbak közül):
http://www.tar.hu/albedo/termesz/c97t.jpg

Esztétikailag nem kívánom minősíteni, de 2228x1514 képpont bármilyen átméretezésével sem sikerült minőségileg javítani a fotón. A többsége ettől életlenebb: Parlament,kindervasut, WestEnd, stb.

Talán meg kéne mutatni zsoltunak....

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (9)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.05.02 0 0 11
Rendes tőled, hogy megnézed mindenkinek a képeit. Amúgy itt,az állítólagos Természet és(!) életépeknél azé vannak sz@r képek is ottan amott ,mert barátaim ,osztálytársaim kértek meg, hogy rakjam már fel ezt meg ezt a képet (pl. a már említett Telekfon). Lehet, hogy véglegle is szedem ezeket a képeket. A felbontás meg azé nagy, mert inkább nagy ,részletgazdag legyen mint gagyi 178x23 -as méretű 256 színű gif formátum. Ha igazán nagyot akarsz látni:www.tar.hu/albedo/mar4geom.jpg , de vigyázz ,me 1,4 mb!
Előzmény: Százbolha (10)
Százbolha Creative Commons License 2001.05.02 0 0 10
Slr:
Én mindenkinek megnézem a fotóit, aki azokat megtekintésre ajánlja.
Csak ritkán fordul elő, hogy 4-5 fotó után nem folytatom.
Általában csak a jó fotókról mondok véleményt.
Most is csak a prezentációt és a használati útmutató technikai oldalát kifogásoltam...

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.02 0 0 9
Ne bántsuk már, amíg nem láttuk a képeket! Oka lehet a felbontásnak. Ha asztrofotók, 400 x 600-ban legfeljebb a Digitális topicba mehetnének pixelhibának! :-) Én még fogok próbálkozni, majd ha kisebb lesz a gravitáció.
Előzmény: Százbolha (7)
gyöngyvirág Creative Commons License 2001.05.02 0 0 8
Én is valami ilyesmit akartam mondani... Kösz, hogy megfogalmaztad helyettem...
Rzso
Előzmény: Százbolha (7)
Százbolha Creative Commons License 2001.05.02 0 0 7
Úgye viccelsz???
Szerinted az átlagos sebességű hozzáférésemmel az átlagos méretű háttértáramra, az átlagos izlésemmel válogatva, vajon hány fotótad fogom letölteni???
..... Hogy aztán az átlagos képnézegetőmmel átlagos méretűre zsugorítsam és pont azt lássam mintha, 600x400 JPG-ben kerültek volna a tárhura.

Százbolha

Előzmény: Csík Dániel (6)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.05.01 0 0 6
ez a TÁR.hu!
Erről nem tehetek! Viszont a képek azé nagyok, hogy ha lementetted, egy normális képnézővel jó minőségben megnézhessed.
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.01 0 0 5
Ezzel nincs szerencsém. Egyszer az én gépem nem alkalmas, máskor az övék. Most éppen

Szervereink túlterheltség miatt nem tudták teljesíteni a kérésedet. Várj egy percet és töltsd újra az oldalt (CTRL+R vagy ALT+R). A kiesésért elnézésedet kérjük.

gyöngyvirág Creative Commons License 2001.05.01 0 0 4
Dani!
Elkezdtem nézni, de hogy őszinte legyek, a természet címszó alattiak nem tetszenek, először is borzasztó nagyok, nem látszanak egyben, csak részenként lehet rágördülni, s nem mutatnak jól. Az aszrtrót szerettem volna megnézni, de azt írta ki, hogy ez az oldal nem található.
Üdv:
gyöngyvirág
http://muszab.ini.hu
http://www.freeweb.hu/rzso
Előzmény: Csík Dániel (-)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.04.30 0 0 3
oké
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.30 0 0 2
Szevasz Dani! Látatlanban is érdekelnek a fotóid! Nehogy csüggedj a válaszok hiánya miatt, egyszerűen egy rossz pillanatban írtál, most én sem tudom megnézni. Maradj, olvass, aztán ha láttuk, majd írunk! Üdv: slr
Előzmény: Csík Dániel (1)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.04.30 0 0 1
akkó nézzegezsd tovább ,mert vannak még jóak is! Amúgy a Telek nevű barátom kért meg rá hogy tegyem fel ezt a képet.
Előzmény: rDave (0)
rDave Creative Commons License 2001.04.29 0 0 0
HellO! Hááát ha engem kérdezel: 0 az érdeklődésem a csillagászathoz ezért rögtön a természetképeket néztem annak reményében hogy nem 0 kép lesz ott... amúgy a "telekfon" után abbahagytam... :-)
Dave
Előzmény: Csík Dániel (-)
Csík Dániel Creative Commons License 2001.04.28 0 0 topiknyitó
Mi a véleményetek a csillagászati képeimről? A www.tar.hu/albedo/sajat.htm címen van. Vannak még természetképeim a www.tar.hu/albedo/termesz címen is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!