Keresés

Részletes keresés

tibi6129 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 106
skót terrier kutyust keresek ajándékba v minimális összegért .köszi ha tud segiteni valaki
katakatt Creative Commons License 2003.10.23 0 0 105
Van még ott egy gyönyörű érdekes szinű husky keverék fiú, kb 5 hónapos. pici baba kora a menhelyen van, jó lenne ha végre valaki belészeretne és magához venné. Telefonszámok: 30/4610-266 és 20/340-4274
katakatt Creative Commons License 2003.10.22 0 0 104
Még annyit, h. inkább telefonáljatok, az internethozzáférésük igen nehézkes, nem biztos. Van még egy telefonszám, ha az elsőt nem éritek el: 30/4610-266
katakatt Creative Commons License 2003.10.22 0 0 103
Ezenkivul ugyanott:

Terrier keverek mama kislanya, az anyuka is a menhelyen van. Nem tevedes a foton kutyus van nem macska:-))

A masodik egy jatekos, elenk szeleburdi labrador keverek kan, kb 3 honapos


katakatt Creative Commons License 2003.10.22 0 0 102
A kis tacsikat nem sikerult beraknom, na de majd most
katakatt Creative Commons License 2003.10.22 0 0 101
Na aki kutyababát keres az nézze meg a fotókat. Hétvégén lennt jártam Ócsán a Szent Ferenc menhelyen, és nagyon sok édes kiskutya van ott.
Ha valakit érdekel akkor a telefonszámuk: 06/20/340-42-74
Emilcimük: bradarita@monornet.hu
Az első: édes kis vajszinű tacsikeverékek, 1 fiú 1 lány.
Németjuhász keverékek, 1 fiú 1 lány
Gyönyörű schnazi keverék leányzó
Oltást már kaptak 1-t, de sürgősen mielöbb a nagy hidegek beállta elött gazdira kéne találjanak:-(
http:

BZso Creative Commons License 2003.10.21 0 0 100
Köszönöm a korrektúrát!

Szóval Skót Terrier kiskutyáról van szó, ő keres még mindig gazdát.

Kicsit sokat dolgoztam az elmúlt két hétben...

Előzmény: nextdoor (99)
nextdoor Creative Commons License 2003.10.21 0 0 99
bocsi, csak hogy pontosítsunk: van neked egy bichon, aki rendben van (rá nem jön ki az allergia), aztán látom korábbról és másik topicban, hogy egy skót terriert szeretnél továbbadni (mert allergiás a feleséged) és itt meg skótjuhász lányról írsz.
Szóval skót terriert is, skót juhászt is el kellene adnod, vagy csak vmelyiket, vagy most akkor mi van?:))))
Előzmény: BZso (96)
GILIGABI Creative Commons License 2003.10.21 0 0 98
Hopaa !
Mar megvan, koszi.
Előzmény: GILIGABI (97)
GILIGABI Creative Commons License 2003.10.21 0 0 97
kakukkfue !
Legyszi ird meg az e-mail cimed !
Giligabi
Előzmény: kakukkfue (94)
BZso Creative Commons License 2003.10.20 0 0 96
Sziasztok,

Allergia miatt sürgősen eladó egy 12 hetes skót juhász szuka kiskutya (a feleségem allergiás a kutyára és nem fordítva). A kutyus "brindle" szinű (fekete vöröses csíkokkal). A kicsi eleven, nagyon játékos, csendes (kivétel, ha a játék hevében elkezd ugatni) és teljesen egészséges. Törzskönyve van.

Zsolt

Brividó Aida Creative Commons License 2003.10.20 0 0 95
Sziasztok!

Van két10 hetes német juhász szuka kölylünk eladó. Törzskönyv, oltások rendben. Jó szülőktől valók és azonnal elvihetők. Ha érdekel valakit hívjon! 06 70 3329594

kakukkfue Creative Commons License 2003.10.17 0 0 94
Sziasztok! Ha esetleg tudnátok valakit, akit érdekelne - jelképes összegért - egy éppen 5 hónapos, tündéri, intelligens, bájos, agilityre elsősorangú border collie kankutya, kérlek, értesítsetek! Családi okból - sajnos - mielőbb meg kell válnunk tőle. A kutyus törzskönyvezett, fültetovált, oltott, álomszép és okos, imádja az agilityt, de sajnos, nem tudunk vele járni (de már van kis tapasztalata). Teljes felszereléssel adnánk: kutyaház, párnák, kosarak, játékok, póráz, élelem kb. 2 hétre.
Aktív "kutyás" gazdit keresünk, aki foglalkozni tud vele és szereti!!! Segítségetek előre is köszönöm: kakukkfue

FITTipald Creative Commons License 2003.10.13 0 0 93
Sziasztok!

Tegnap hazafele jövet találtam egy kb 2hónapos tacsikölyköt! Írtó barátságos és játékos! kisgyerek mellé igen ajánlott! Sajna nálam nem maradhat mivel már van két blökim. Bármilyen gondos gazdinak szívesen odaadom, Bpen még házhoz is viszem!
Érd: 0670-232-57-71
Dávid Péter

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

FITTipald Creative Commons License 2003.10.13 0 0 92
Sziasztok!

Teganp hazafele jövet találtam egy kb 2hónapos tacsikölyköt! Írtó barátságos és játékos! kisgyerek mellé igen ajánlott! Sajna nálam nem maradhat mivel már van két blökim. Bármilyen gondos gazdinak szívesen odaadom, Bpen még házhoz is viszem!
Érd: 0670-232-57-71
Dávid Péter

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

julesblaidd Creative Commons License 2003.02.03 0 0 91
A doberman NAGYON ugatós fajta. :-) A mozgás- és munkaigénye is jóval az átlag felett van.
Előzmény: eMM (89)
-Spirit- Creative Commons License 2003.02.02 0 0 90
Hát ezt speciel a fajtára nézve nem tudom, de a mienk az ugatós, és ráadásul elég ijesztő is a hangja, idegent biztos nem enged be de a családdal egy bárány.
Előzmény: eMM (89)
eMM Creative Commons License 2003.02.02 0 0 89
Figyu ,a Dobermann az ugye olyan ugatós fajta?
Előzmény: -Spirit- (88)
-Spirit- Creative Commons License 2003.02.02 0 0 88
Sziasztok! Január 22-én született 10 keverék kiskutyánk, kettős sajnos elpusztult, a többieknek (5 fiú, 3 lány) szerető gazdit keresünk. Az apuka dobermann, két éves, az anyuka keverék, szintén kétéves, nagyon ritka jó fizikummal rendelkezik, hihetetlenül erős, nagyon szép, és egy agarat simán lever futásban. Ez nem vicc! Minkdetten kiváló házörzők. Tehát a kicsik
is valószínűleg kb. 60 cm-s marmagasságúak lesznek, és igazi házörzővér csörgedez az ereikben. Van három zsemleszínű, egy aranyszínű, két sötétbarna, és két tündéri mintájú foltos. Ha megbízható, szerető gazdi jelentkezne, én bárhová elvinném a kicsit. Március végén lesznek elvihetők. Ingyen. Képek: kep.tar.hu/happy_life (kiskutyák album) 06-20 544 5005
eMM Creative Commons License 2003.01.23 0 0 87
"Visszatekintve azonban meg kell, hogy állapítsam: a hobbiállatok ugyan egy bizonyos optimumszintig pozitívan járulnak hozzá egy család életéhez, és az ő életük is kiteljesedik"

Ez nagyon texett, minden állatartó tanulhat belőle legyen az állat kanári, törpemajom, fehéregér,krokodil kiselefánt kiscica,stb.
Ha az optimumszintet tulléped jön a feszültség bosszúság.
Ilyenkor(ha már megsett a túllépés) a tisztességes gazdi nem elaltat(menhely is csak ha muszály) hanem igyexik gondoskodni állatai gazdára találásáról.

Sok sikert a kutyuliknak az újj élethez! :)

Előzmény: csotri (86)
csotri Creative Commons License 2003.01.23 0 0 86
:) köszi! Erről van szó!

Egy kis vérnyomáscsökkentő: tegnap 2 kutyust lefoglaltak, már csak kerítés elkészültéig kell tartanom őket, és megkértek, hogy pár hétig még a harmadikat se adjam oda másnak: olyan szép az is, hogy családban szeretnék tudni azt is.

Ráadásul falun belül sikerül őket elhelyezni - egyiküket jóbarátoknál - úgyhogy látogatni is tudjuk majd őket.

Még azért annyit írnék: sajnálom, ha valaki félreértett, én is kutyásnak tartom magam - még ha van is köztetek olyan, aki nem tart annak - és nem véletlenül írtam erre a topicra (is): a lehető legjobb gazdit akartam szerezni a kutyusoknak. Menhely ötlet nekem se tetszett, de sajnos, az is felmerült, mint végső lehetőség. (bár lelki szemeim előtt már láttam, ahogy tavasszal négy kutyával szántok :) csak hogy indokolhassam, miért tartok ekkora falkát).

Még valami azért kikívánkozik belőlem, kedves kutyástársak! Lehet, hogy kutyás vagyok, de mazochista nem, és nálam a rangsorban a saját fajtám előbbre áll, mint a kutya. Én egy olyan lakásban nőttem fel, ahol 54 négyzetméteren élt együtt 5 ember (3 generáció), 3 macska, egy, majd később helyette két kutya és (min. és max. értékek figyelembe vételével) 2-től 54-ig változó számú törpeegér. Eme állatsereglet begyűjtéséért - a macskák kivételével - én voltam a felelős, és az igazság az, hogy nagyon élveztem. Visszatekintve azonban meg kell, hogy állapítsam: a hobbiállatok ugyan egy bizonyos optimumszintig pozitívan járulnak hozzá egy család életéhez, és az ő életük is kiteljesedik. Ez a létszám azonban messze túltett minden épelméjű határon, és minden résztvevő számára inkább hátrányt jelentett, mint előnyt. Úgyhogy - hacsak a kisfiam hasonlót nem mível - nem akarok mégegyszer ilyen állatseregletet.

És még egy apróság. Városban nőttem fel, most falun élek. Sok mindent meg kellett tanulnom, de a legnehezebb tanulság az volt, hogy az állat élete falun sokkal kevesebbet ér, mint városon. És a falu tudja jól a leckét! Nem az a falusi ember a kegyetlen, aki jóízűen eszik a saját maga levágta csirkéből, hanem inkább az a fanyalgó széplélek a természetellenes, aki, bár megeszi a húst, de mégis rosszul lesz, ha szembesül egy állat szakszerű, hatékony, táplálékcélú elpusztításának látványával.
A falusi ember sem élvezi egy állat halálát, de ha szükségszerű, akkor nem csinál magának lelki problémát belőle.
Falun pedig a kutya is haszonállat! Lehet, hogy nem esszük meg, de hasznot hajt a "munkájával", és ezért tartjuk. Egy kutya hasznos. Még kettő is. Három már nem. Ez így működik. (A kutyáim apja sem él már, mert inkább gondot jelentett mint hasznot: csavargott, indulatokat szült, ahelyett, hogy otthon őrizte volna a házat, a gazdaságot.)

Ha valaki pedig azt mondja, hogy azért a kutya az más, mint a disznó, merthogy az érzelmi kötődés, blabla - hát annak ajánlom, nézzen körül egy-két falusi portán. Én csak olyan - háztáji léptékű! - sertéstenyésztőket ismerek, akik érzelmileg is kötődnek az állataikhoz, és éppúgy "elbeszélgetnek" velül, mint ahogy egy rendes kutyás a kutyájával. És láttam könnyezni ötvenéves, zord parasztembert, amikor az egyik tehenét vitték a vágóhídra.

Lehet, hogy kicsit zavarosnak tűnik a fenti irományom. Elképzelhető, mert nem volt könnyű ezekkel szembesülnöm, tehát írnom sem egyszerű róla. Remélem, senkit sem sértettem meg, és sokan megértik, hogy mit akartam elmondani.

Üdv: Zoli

Előzmény: eMM (85)
eMM Creative Commons License 2003.01.22 0 0 85
Imádom amikor a kutyásoknak elszáll az "agyuk".
Csotri asszem elég jó magyarázatot adott, de akárhogy is ez az a fórum ahol el lehet ajándékozni a kutyusokat és Ő így tesz amikor ír ide.
Hol itt a gond?
Előzmény: TopCat (84)
TopCat Creative Commons License 2003.01.22 0 0 84
"Három egymás utáni este is esemény után találtam rájuk"... ha felelősen GONDOLKODTÁL volna, akkor már EGY alkalom után is előre láthattad volna a lehetséges következményeket és megpróbálhattad volna megakadályozni a következő alkalmakat!!! Arra már nem is merek gondolni, hogy esetleg még arra az egy alkalomra sem lett volna feltétlenül szükség!
És még te vagy megsértődve...
Ja és mi az, hogy "egészséges szint"??? Ez a felelőtlenség, amit itt előadtál? Az ilyen "egészséges szintűek" állataival vannak tele a menhelyek és a sintértelepek...
Előzmény: csotri (83)
csotri Creative Commons License 2003.01.17 0 0 83
Nem akarok veled erről vitatkozni, mert az egészséges szinthez képest kicsit túlságosan kutyaorientáltnak tűnsz. Vagyis két, kutyákkal kapcsolatos mondat alapján ítélsz meg egy embert. Azért leírom a sztorit, jó? Hátha megváltozik a véleményed.

Dorka kutyusunk nem jár el otthonról: nappal szabadon van a kertben, látjuk (nejem GYES-en van), estére bezárjuk az 5x5 m-es, 2m magas (15x15cm-es lyukméretű vasbeton síkhálóból készült, alul kikaparásmentesre betonozott) kerítéssel ellátott kennelbe. A fene gondolta volna, hogy az a rohadt dög - amit távolról a harmadik szomszéd német vizslájának néztem, de utólag kiderült, hogy egy átlagosnál nagyobb foltméretű dalmata kan - még ezen a kerítésen is bemászik! Három egymás utáni este is esemény után találtam rájuk - értsd: összeragadva -, és Rómeó mindig gyorsabban kihúzta és kimászott, mintsem én odaértem és pontosan beazonosítottam volna. Ennek köszönhetően szegény harmadik szomszédot zargattam, aki pedig éjszaka bezárja a kan kutyáját.

Esemény utáni injekciót mint tudod, pontosan 3 nappal utána kell adni. De melyik esemény volt a sikeres? Megpróbáltuk a második eseményhez időzíteni az injekciót. Nem jött be.

Megkérdeztük az ismerősöket, kinek kell kutya. Hárman jelentkeztek, személyesen választották ki. A többit - az állatorvos határozott véleménye alapján, mert Dorkát nagyon legyengítette a szülés - nehéz szívvel, de elaltattattuk.

Két hónaposak lettek a kölykök, lehetett volna őket vinni. Mit tesz isten, novemberben már - hideg van, nagy a sár, a franc takarít egy kiskutya után - mind a három delikvens visszamondta a megrendelést. Én meg etetek három serdülő ebet.

Ha neveltél már fel kutyát, tudod, hogy az elején még próbálgatja az erejét: ha nem is harap, de odakap. Egy kutyát gyorsan le lehet nevelni róla, de ez falka! Oda mernéd közéjük engedni a kétéves kifiadat? (Vagy inkább zárjam be őt?!)Én neveltem már két kutyát egyidejűleg, baromi nehéz volt, hárommal már nincs kedvem próbálkozni. És pénzem sincs rá.

És a kutyáknak se jó. Gondold végig: egy megállapodott, kétszer szült szukát ki merek engedni a kétéves kisfiam mellé az udvarra: tudom hogy még a kajáját se szedi el. Sőt, a Skoda hátsó ülésére is beengedem mellé, mert fegyelmezetten ül, nem csapkod a farkával, vigyáz rá. A falka viszont más tészta. Azokat zárni kellene, 25 négyzetméter pedig még éjszakára is szűkös lenne nekik. Az udvar pedig hadd legyen kutyaszarmentes terület az én gyerekeimnek, jó?

Száz szónak is egy a vége, nem akarom a családi életemet tönkretenni három jobb sorsra érdemes növendékkutyával. Szerinted mi a humánusabb? A menhely vagy ha elaltatják? Mert szerintem az előbbi: ott még van esélyük, hogy valaki elviszi őket, és kutyához méltó életet élhetnek.

Végül pedig: az "erre a pároztatás előtt kellett volna gondolni", "a saját felelőtlenséged költségeivel", "Az ilyen ember " jellegű hozzászólások nem segítenek: köszönöm, de nem kérek belőlük. Talán a fentiekből kitűnik, hogy nem az én felelőtlenségem volt az eset, és igenis nagyon fáj, hogy egyáltalán felmerült a menhely-altatás dilemma, és próbálok is ellen tenni. (Vagy szerinted miért írok ide?)

Tudod, pillanatnyilag a saját "kölykeimet" szeretném nevelni, és nem a Dorkáéit - főleg, hogy úgy látom, neki is elege van belőlük. Úgyhogy mielőtt sértegetsz valakit, igyekezz megtudni többet felőle, ne a másik lelkiismeretét "terheld a saját felelőtlenséged"-del (remélem, pontosan idéztem).

üdv: Zoli

Előzmény: lemons (81)
fmar Creative Commons License 2003.01.17 0 0 82
Teljes mértékben csatlakozom az előttem szólóhoz. Hogy lennél képes menhelyre adni őket?????!!!!!
Nálam is előfordult, hogy nemtervezett kölyök született, ma is velem lakik...ha az ember nem képes odafigyelni a kutyájára, pl. ivartalanítani, hogy ne szülessenek kölykök, akkor vállald a következményeket is!
Keress nekik gazdit!!!!!!!Azt hiszem, ez a minimum...a kutya nem egy rongydarab, hogy ha nem kell vagy felesleges, csak úgy eldobjuk!!!!!
lemons Creative Commons License 2003.01.17 0 0 81
>két pici gyerek mellett négy kutya egy kicsit sok: ezt a terhet nem tudjuk felvállalni>
Már bocsi, de erre a pároztatás előtt kellett volna gondolni. Nem kutyás ember az, aki az általa létrehozott életet menhelyre adja. Akkor már inkább altattasd el őket a saját költségeden. Vagy még azt is sajnálod tőlük ????
Ne a már amúgy is gondban lévő menhelyeket terheld a saját felelőtlenséged költségeivel. Az ilyen ember nem érdemel kutyát.
Üdv
Andi
Előzmény: csotri (79)
Tibbe Creative Commons License 2003.01.17 0 0 80
A Nemzetközi Kutyamagazinban van egy olyan hirdetési rovat, ahol a talált, gazdátlan kutyákat ingyenesen lehet hirdetni, próbáld meg azt is, többek közt!;
;;;;; 06 1 267 0055 Bp. Andrássy u. 7
Előzmény: csotri (79)
csotri Creative Commons License 2003.01.17 0 0 79
Eltelt egy jó hónap, és a kutyusaim még mindig gazdát keresnek. Nagyon szeretnék nekik szerető gazdit találni,mert előbb-utóbb kutyamenhely lesz a vége. Akármilyen formásak, kedvesek, elevenek, két pici gyerek mellett négy kutya egy kicsit sok: ezt a terhet nem tudjuk felvállalni. (Ezúton is irgum-burgum annak a három felelőtlen ismerősnek, akik kértek kutyát, aztán jól viszamondták :( )

Azóta egyébként kiderült, hogy az apuka nem az a bizonyos német vizsla, hanem egy dalmata, és ez egyre jobban látszik is a serdülőkön.

Tehát aki szeretne egy nem pedigrés, ám jó kiállású, arányos termetű, értelmes (sőt fifikás) szülőktől származó, vizslajellegű ebet, emilezzen vagy hívjon bátran!

Tel:
30/400-3479 (hétköznap 15 óra után)
vagy
30/377-1264 (egész nap)

Előzmény: csotri (72)
Tibbe Creative Commons License 2003.01.17 0 0 78
Én nagyon remélem, hogy már hamarabb !
Előzmény: Babyboo (77)
Babyboo Creative Commons License 2003.01.16 0 0 77
Rozsdás Halász Kennel
Nyár elején várhatóak pici tibetkék érdemes a híreket figyelni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!