Keresés

Részletes keresés

Growmaster Creative Commons License 2005.05.10 0 0 88
Hy mindenki!

Eladó 1db hps 250w lámpa+előtét, és 1db mh 400w lámpa+előtét kizárólag beltéri termesztőknek. Minda két szett kb 1 napot volt beüzemelve szóval szinte nem is volt használva. akit érdekel joeskaonerocker@freemail.hu -n lehet érdeklődni

ui: elég olcsón adom szóval kicsit több mint a bolti ár fele
1 ébként nem azért ilyen olcsó mert szar vagy ilyesmi hanem azért mert mindenből 2 db ot rendeltem be véletlenül és csak a pénzem áll benne!
bigbuzz Creative Commons License 2005.05.03 0 0 87

Üdv!

 

Szabad-e átültetni egy 3 éves diófát ( rossz helyen van szegény ), és szabad-e most tenni ezt?

 

Köszi

Dittka Creative Commons License 2005.04.29 0 0 86
Közben mindenki profi lett,kivéve engem,mert én csak most kezdem majd :-)
Előzmény: outdownS (85)
outdownS Creative Commons License 2005.04.29 0 0 85
Mit találtam! Vajon hova lett a kezdő kertész?
outdownS Creative Commons License 2001.05.30 0 0 84
Igen, ez az egyik baj, hogy túladagolják. A másik, hogy árt a talaj mikroorganizmusainak. A harmadik, hogy a csupavegyszer növény árt nekünk.

Tudom, hogy a komposzt önmagában sovány koszt a sovány földecskémnek, de az éhes növények alá adok komposztált marhatrágyát, nyáron pedig készítek trágyalaveket. Erre a célra eleinte fenntartottam egy kis csalánost, de most már áttértem a fekete nadálytőre. Magától költözött a kertembe (nincs messze a rét), nagyon jól hagyja magát szapirítani, vágni és nem is szúr. Viszont csupa nyomelem.

A rózsáim pedig igenis vegyszer- és tetűmentesek. Ebből a léből kapnak többször is, közöttük pedig levendulák élnek.

Előzmény: Vata (81)
outdownS Creative Commons License 2001.05.30 0 0 83
Bizony, bizony
Előzmény: barnetto (79)
zagnes Creative Commons License 2001.05.29 0 0 82
Nevem Macsi Agnes, Kolozsvaron tanulok kerteszetet. Szeretnem a gyakorlatban megismerni a kerti tavak, csobogok, illetve a kerti utak epiteset, ugyanis ilyesfajta ismereteket nem oktatnak az egyetememen. Mivel nalunk meg nincsenek olyan szakemberek, akiktol ezeket meg lehetne tanulni,jo volna, ha Magyarorszagon sajatithatnam el ezeket. Ha valaki tudna segiteni, kerem, irjon egy levet a amacsi@freemail.hu cimre.

Udvozlettel:

Agnes

Vata Creative Commons License 2001.05.28 0 0 81
A műtrágya nem szükségszerűen környezetszennyez, a gond az, hogy a legtöbb ember túladagolja. A komposzt jó dolog, de soha nem fogsz csak vele olyan eredményt elérni, mintha adagolnál mellé műtrágyát is. Rózsát pedig embertelen nehéz vegyszer nélkül nevelni. Kivéve talán rugosat, az mindent kibir. De az érzékenyebbeket... Szerintem itt is érdemes a józan paraszti ész szerint csinálni dolgokat. Mértékkel, vigyázva...
Előzmény: outdownS (77)
barnetto Creative Commons License 2001.05.27 0 0 79
OutdownS, Te biokertészkedsz?
Előzmény: outdownS (78)
outdownS Creative Commons License 2001.05.27 0 0 78
Beleolvastam a tobbi temaba is, es latom, Te mar elvesztel a biokerteszet szamara. Mar csak az hianyzik, hogy mutragyat kezdjel kiszorni, es komplett kornyezetszennyezo leszel.
outdownS Creative Commons License 2001.05.27 0 0 77
Zsoltu! A biokert lenyege a komposzt, a jo eroben levo, ellenallokepes novenyzet es a megfelelo novenytarsitas. Ha ezeket biztositod, sem a szomszedtol, sem a leveltetutol nem kell tartanod.

Amit az elobb leirtal, magyarazd el a szomszednak, ne pazarolja feleslegesen a penzet. Nagyon ajanlott irodalom: Alvin Seifert Kerteszkedes "mergek" nelkul.

A leveltetukre ajanlottam nehany megoldast. Es tudomasul kell venni, hogy nehany novenyt nagyon szeretnek. Ezeket fokozottan tisztogatod - vagy felaldozod, hogy a tobbit beken hagyjak. Nalam most nekiestek a margaretaknak, viszont egy szem sincs a kozvetlen szomszed rozsan!

Előzmény: Törölt nick (76)
outdownS Creative Commons License 2001.05.23 0 0 75
A vegyszerezes lenyege az volna, hogy a kartevo ott helyben pusztuljon, nem pedig, hogy atmenjen a szomszedba. Tehat miert ne kezdhetned a magad utjat jarni?
Előzmény: Törölt nick (74)
outdownS Creative Commons License 2001.05.23 0 0 73
Erre nem tudok mit mondani - kozvetlen szomszedaim sem vegyszereznek, igaz, nem is "bio"-k, csak remelik a legjobbakat.

Igy csak a vakondot hajkurasszuk keresztbe-kasul (most eppen nalam van).

Előzmény: Törölt nick (72)
outdownS Creative Commons License 2001.05.21 0 0 70
Ribizli! Az erjesztett csalanle tragyanak valo. Tetvek ellen fozetet kell hasznalni, az nem szaglik. Ugyanigy ki lehet probalni rebarbaralevel vagy menta fozetet is. Tovabba fokhagymalet (gondolj bele: lehet fokhagymaillatu rozsad!) meg szappanos vizet (Balint gazda szerinnt ettol a leveltetvek tisztak lesznek)

Szerintem nem kell toluk panikba esni es azonnal nehezfegyverzettel tamadni! (Az eros szerekkel a jovo evi katicabogarpopulaciot is kiirtod.)

Tehat eloszor is, amennyit csak tudsz, moss le a novenyrol vizzel (tudom, nagy gyomulcsfaknal ez nemigen megy, kisebb disznovenyeken viszont igen), utana permetezz a valasztott szerrel, es ha nem merget valasztottal ezt nehany naponta ismeteld meg. Csodaszer nincs! De rendszeres apolassal visszaszorithatod oket.

Előzmény: ribizli_v (68)
Vata Creative Commons License 2001.05.21 0 0 69
Az egyik legjobb szer a tetvek ellen a kertészeti olaj. Most lehet, hogy hülyeséget mondtam, mert ezt szó szerint forditottam az angolból, de feltételezem, hogy Mo-on is ismert és használják, bár lehet, hogy más neve van. Egyszerűen egy felhigitott olajszerű dolog, ami nem árt a növényeknek - legalábbis a többségnek nem, kivétel mindig akad - és a tetvek beleragadnak és megfulladnak. Az az előnye, hogy nem mérgező és nem környezetszennyező. A legtöbb profi cég is használja.
Előzmény: Törölt nick (67)
ribizli_v Creative Commons License 2001.05.20 0 0 68
Szia Zsoltu!
En is most kezdem a kerteszkedest (2 honapja koltozunk videkre, 600 nol a telek), es a tetvek erre is tul jol erzik magukat. Vegyszer biztos kaphato ellenuk (lattam pl. spray formaban is),de nem szeretnem hasznalni.
Gondoltam, helyette importalni kene jo sok katicabogarat ;)
+ valahol olvastam, hogy csalanlevel lehet biovedekezni a tetvek ellen, csak az nagyon budos mig beerik, bar csalan is van a kertben.
Szoval gyakorlati tanaccsal en sem tudok szolgalni :(, meg keresem a bioszakertot, aki majd megmondja a tutit :)

Az en kerdesem: 300 nol tarackot es vadkendert hogyan lehet kirtani vegyszer nelkul?

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.08 0 0 65
Igazatok van a kapálást illetően, és nincs ezzel gond. Csak a gyökereket utálom szedegetni :(((

Végső 2ségbeesésemben gondoltam a vegyszeres gyomirtásra.

outdownS Creative Commons License 2001.04.08 0 0 62
Bocs, akkor a viragos retet felreertettem. Amiket ajanlottam, igy is keverheted (bar en jobban szeretem az egyes novenyeket kulon csoportokban, mert igy egy nagyobb szinfoltot kapok.)
A nyarfakkal meg nincs mas baj, (hacsak nem vattatermelok) hogy tul nagynovesuek egy kert kozepere. Nem fognak mindent bearnyekolni?
Előzmény: Törölt nick (59)
outdownS Creative Commons License 2001.04.08 0 0 61
Rossz hirem van: a legjobb gyomirto a kapa. Idosebbeknek es nyavalyas derekuaknak megengedett egy kis kezi asovilla + samli. Ha ehhez nincs kedved es turelmed, akkor csak gyep + orokzold tipusu kertet csinalj. (Vagy legalabbis csokkentsd le a vetemenyest akkorara, ami meg nem veszi el az eletkedvedet.)

Ja, es meg valami: a gazokkal konnyeb elbanni, amig kicsik, heti egyszeri sarabolassal egy kisebb teruletet eleg jol rendben lehet tartani.

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.08 0 0 60
Engem leginkább a gyom zavar. Sziszifuszi munka. Hogy kellene valami jó kis vegyszeres gyomirtást végezni úgy, hogy a zöldség és a gyümölcsfák ne menjenek tönkre?

A vegyszeres gyomirtás mennyi ideig hat?

outdownS Creative Commons License 2001.04.07 0 0 57
Tenyleg bonyolult! (Ennel mar csak az Index bonyolultabb, ami lenyelte a hozzaszolasomat. Pedig olyan szep es reszletes volt!)

Ismetleskent (ami a tudas anyja) most csak annyit, hogy ha jol ertettelek, es a viragmagokat ossze akarod keverni a fuvel, akkor a torokszekfut meg a rezviragot inkabb hagyd ki ebbol, mert ezek viragagyba valok. Viszont probalkozhatsz buzaviraggal, kalendulaval, egynyari szarkalabbal es valami kisebb viragu margaretaval, a fuszernovenyek kozul pedig a kaporral, a komennyel es a szurokfuvel. Ilyesmi elofurdul egy vadviragos reten. Valasztekbovitoket meg gyujtogess nyaron egy igazi vad retrol.

Azok a kert kozepen allo nyarfak nem hangzanak jol...

Előzmény: Törölt nick (55)
onobody Creative Commons License 2001.04.07 0 0 56
Bizony az meglehet , de 70 méter alá nem hinném ,
hogy menni kell.
Egy- két éve még 1000HUF- ért furták méterét.
Egy év alatt bőségesen megtérül a befektetésed.

Nekem nem szokott sikerülni az évelőket
helybe vetni . Továbbra is palántát javaslok.

Üdv Onobody

Előzmény: Törölt nick (53)
outdownS Creative Commons License 2001.04.06 0 0 54
A paradicsommal én is így vagyok (minden szempontból). Évekkel ezelőtt még lelkesen nevelgettem a kis saját palántáimat, aztán egy szép májusi délután, alighogy végeztem a kiültetéssel, akkora jégverést kaptunk, hogy az élmény volt. A jégből még másnapra is maradt az északi oldalon, az ereszcsatornák deformálódtak a terheléstől, a kertről meg ne is beszéljünk. (Az eprekből pl. csak a levélnyelek maradtak meg.) Akkor én úgy, de úgy megsértődtem, hogy azóta csak a piacon veszek pár palántát. (Ha azt éri valami baj, mégsem fáj úgy, mintha a saját dédelgetett csemetéd pusztulna.)

A virágos gyepről így szakszerű az elképzelésed (az alacsony részeken a százszorszép is jól elvan) a többi helyre mit tervezel?

Előzmény: Törölt nick (52)
onobody Creative Commons License 2001.04.04 0 0 51
Szerintem furt , addig kell lemenni amig
nincs viz , és kész.
Nálam elég jól elvannak a pázsitba vetett vadvirágok,
a százszorszép és még egy két dolog , a nyirást
is elég jól türi.
Hogy összekeverted a magokat? Nemtudom ...
elég bajos lesz a gyomlálás , ráadásul ugye
vannak évelő és egynyári növények , megfüszerezve
a kétnyáriakkal .
Honnan fogod tudni mi, mi?
Én a palánta vetés - kiültetés hive vagyok.

Üdv onobody

Előzmény: Törölt nick (47)
outdownS Creative Commons License 2001.04.04 0 0 50
Szep lesz a kerted! A rozsakkal megesik, hogy nem eletrevaloak, a retek meg kis undok, mar irtam.

A paradicsomot csak enni akarod, vagy befozessel is sulyusbitod az eletedet? Elobbi esetben nehany db lugasparadicsom eleg is lenne. Ha sok helyed van, ezt kiegeszitheted meg nehany korai torpevel.

A vadviragos retet gondold meg megegyszer! Azon nem lehet jarkalni, ott hagyni kell a fuvet magasra noni es magot hozni a vadviragokkal egyutt. (Evente 1 - 2 kaszalas kell neki)

Előzmény: Törölt nick (49)
outdownS Creative Commons License 2001.04.03 0 0 46
Paradicsomot, paprikát csak akkor ültess, ha jó napos helyet tudsz nekik biztosítani. Ezen kivül sok tápanyagra van szükségük (kezdetnek végy egy zacsek száritott marhatrágyát!) és kellő mennyiségű vízre. Az én homokos talajomon a paprikának kellő mennyiség tavaly napi kétszeri öntözés volt (gyűjtsd az esővizet!)

A paradicsom mellé (a déli oldalára) kiültetheted a bazsalikom növénykéidet. (Vetése most aktuális, csak a fagyveszély elmúltával lehet kitenni.) Az északi oldalra ültetheted a kertben talált snittlingjeidet (ezeknek nem kell olyan tűző napsütés). Ez együtt egy jó biotársulás. Egy-két tő büdöske (tagetes) és körömvirág (calendula) is odakeveredhet. Magról is vethetők, nem kényesek.

A paprika kedvenc társnövényei nem ismertek. (Valószinűleg azért, mert az újkori biokertmániában a germán népek az élenjárók, és tudod mikor terem meg náluk a paprika...)

Előzmény: Törölt nick (40)
pireisz Creative Commons License 2001.04.03 0 0 45
Helló outdownS! Hogy hívják ezt a zöld-fehér és sárga-fehér bodzát? Biztosan szép lehet! Hol lehet ilyet kapni?
Előzmény: outdownS (43)
outdownS Creative Commons License 2001.04.03 0 0 44
A törökszekfű trükkje az, hogy kétnyári növény. Tehát amit az idén elvetsz (május, június az ajánlott idő) az jövőre virágzik majd. Feltéve, ha egyáltalán kikel... Mert az ilyen késői vetéseket esetleg nem tudod egyfolytában nedvesen tartani a csírázáshoz. Azért ne csüggedj! Idénre vegyél virágzóképes palántát.
Előzmény: Törölt nick (37)
outdownS Creative Commons License 2001.04.03 0 0 43
Szia Zsoltu!

Végre hozzájutottam, hogy írjak. Mesélnél még valamit a kertedről? Milyen fekvésű (lejt-e valamerre), milyen a talaja (nem kell túl szakszerűnek lenni, de a színét, lazaságát meg tudod ítélni), együtt élsz-e vele vagy hétvégi?

Kiirtott borostyán helyére én az első menetben mindenképpen a füvet ajánlanám. Amiket Caryota és Éva ajánlanak, az mind jó (ők igazi szakemberek!), de mind macerás (én igazi gyakorló amatőr vagyok), amíg benövik a terepet, vigan nő közöttük a gyom. A frissen vetett fű között is vigan nő, de azt majd levágod a fűvel együtt. Később, ha van kedved sokféle növénnyel bíbelődni (és sokat gyomlálni), csak kihasítod a helyüket a gyepből, és viszonylag gyommentes helyed lesz.

Az összegereblyézett lombot (van már gereblye?) tekintsed kincsnek! Egy eldugott sarokban valami hálóval körbekerítve kiváló lombföldet érlelhetsz belőle. Ültetéshez, cserepezéshez való.
A kiválasztott hely ne fenyő- és tujafélék gyökérzónájában legyen (ezek gátolják a komposztálódást), hanem pl. nyírfa és bodza társaságában (ezek segítik). Ha szerencséd van, kaphatsz zöld-fehér vagy sárga-fehér tarka lombú bodzát, nekem is ez van a komposzt mellett. Szép, igénytelen, árnyéktűrő, kevés metszéssel rendben tartható, a virágja és a bogyója is hasznosítható. Vagy meghagyod a madaraknak.....

onobody Creative Commons License 2001.03.22 0 0 41
Nem sokra mennél vele , ha megirnám
én hol vásárolok , a Délalföldön lakom.

Üdv onobody

Előzmény: Törölt nick (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!