Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 22

Buék.

:)

Imrikfalva Creative Commons License 2019.05.16 0 0 21

1986-ban a Gyógyít6atlan kétszeri utánnyomással 600 ezer példányban kelt el. Ilyen se lesz már soha többé...

staccato Creative Commons License 2008.09.28 0 0 20
A 90 perc című regényét soha nem tiltották be. Ez elsősorban a Debreceni VSC-ről szólt, ahol valóban pszichológus volt, az akkori szakosztályvezető, Fülep Kornél kérésére. Nem tényregény volt, amelynél kötelező minden adatnal stimmelnie, ezért nem nevezhető hazugságnak az, ha nem úgy írt le mindent, ahogy a Debrecennél tapasztalt. A hazugság az lett volna, ha konkrét neveket és adatokat írt volna a Debrecenről hamisan. Pert nem is kapott emiatt a könyv miatt. Pert Illovszky Rudolf (Miért beteg a magyar futball?), Kenyeres Imre (Gyógyíthatatlan) és Farkas Ignác (Akkor májusban esett a hó) indított ellene.
Előzmény: deve24 (19)
deve24 Creative Commons License 2001.06.12 0 0 19
ez a végh-et betiltották, mert tele volt hazugsággal

Debrecenről szólt, ahol V. A. csapatpszichologusként működött nyolc hónapot

Dzsojszi Creative Commons License 2001.06.12 0 0 18
A 90 percet én is olvastam, fantasztikusan jó könyv. Sokáig gondolkodtam, hogy valós történeten alapszik-e, vagy csak úgy az egész magyar futball kórképe, de ezek szerint - kimondva, kimondatlanul - a Debrecenről szól. A Debrecenről szól?
maci124 Creative Commons License 2001.06.12 0 0 17
Szvsz nem sok írása lehet , amit nem olvastam.
Rendkívül ellentmondásos, keményfejű, lényeget jól meglátó, provokatívan véleményt nyilvánító, hatásvadász, helyenként szenzációs, öntörvényű, néhány novellában torokszorítóan író, vállalkozó szellemű, egyszerű ( néha nagyon is ), helyenként nagyonművelt , rendkívül indulatos írónak ismertem meg.
Ha a sporttémájú könyvek sorai között olvasol, ma is aktuálisak a megállapításai.Sajnos.
A 90 perc regénye egy telitalálat, nem csak a debreceniek ismerhetnek magukra.
Szvsz aki ez mellé elovassa Bocsák : Császár és utána a sötétség című könyvét, félrevezethetetlen a magyar foci világában.
Üdv:
Strong Creative Commons License 2001.06.12 0 0 16
Emberileg nem tartottam sokra,de jó könyvei voltak.
Előzmény: Paoloragazzo (15)
Paoloragazzo Creative Commons License 2001.06.12 0 0 15
Nem volt hülye, voltak jó meglátásai, de a jelleme...khm. Azt hiszem nem fog megszakadni a szívem.
Előzmény: Gustav_ (7)
andrax Creative Commons License 2001.06.12 0 0 14
ez a vég(h)!
@nD®@x
Kloss kapitány Creative Commons License 2001.06.11 0 0 13
A 90 perc és a Könyörtelenül fantasztikus volt. Nyugodjék békében.
Előzmény: deve24 (12)
deve24 Creative Commons License 2001.06.10 0 0 12
90 perc király volt és a Könyörtelenül is meg az Erdőháton, Nyíren is
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.22 0 1 11
Jól írt, Isten nyugosztalja szegényt. A Kilencven perc nagyon jó írása volt, megérintett.
Creative Commons License 2000.12.22 0 0 10
Úgy láccik rólad írtam a harmadik pontot:-)
Előzmény: contra (6)
Cida Creative Commons License 2000.12.22 0 0 9
Volt egy egészen fantasztikusan jó könyve: '90 perc'. Ez egy az egyben a magyar foci hű tükörképe volt. Rosszat meg már nem akarok mondani róla, Isten nyugosztalja.
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.22 0 0 8
Mindenkitől lehet idézni két-három jó mondatot, de ez nem jelent semit.
Előzmény: Gustav_ (7)
Gustav_ Creative Commons License 2000.12.20 0 0 7
Talán el kellene olvasni néhány könyvét! Nem volt buta ember, azért támadt rá mindenki, mert meglehetősen nyíltan írta le a véleményét, és ez nem tetszett sem a focistáknak, sem pedig azoknak a sportújságíróknak, akik remekül ellavíroztak a langyos vízben, asszisztálva a futball leépüléséhez. Emlékezzünk 1985-re, jó év volt, a Vidi UEFA-menetelése, a válogatott kijutott a VB-re. Mit ír Végh Antal?
"És most: a mértékletességre való intelem. Mert sajnos a magyar labdarúgás válságos, tisztázatlan alaphelyzetét most, eme dicsőséges időkben is látni kell. Látni az alap korszerűtlenségét. Ki kell mondani: a labdarúgás nem annyira sport, mint inkább sportalapon nyugvó szórakoztató iparág."
Már bocsánat uraim, e sorok 15 éve születtek. És ugyanezt halljuk ma a nagy megmentőktől, Demjántól és csapatától. Tessék már nekem megmondani: annyira hülye volt ez a Végh Antal?
Nem volt nagy író, de mégis nagyon sokszor, nagyon jól látta a hibákat. És sajnos egy Lokistával is kevesebb van. Isten nyugosztalja!

Gustav
Hajrá Loki!

contra Creative Commons License 2000.12.20 0 0 6
Karácsony előtt inkább nem mondok semmit...
Mindenesetre sosem szerettem a bulvárújságírókat és -írókat...

Contra
Hajrá Kispest!

Előzmény: Té (5)
Creative Commons License 2000.12.20 0 0 5
Én speciel sajnálom. Több okból is:

1. Félig-meddig földim volt.
2. Lokista volt.
3. Sok könyvét olvastam, voltak köztük nagyon jók is. Csak hát a többség a fociról írt, kétségtelenül eléggé botrányszagú, szenzációhajhász könyveivel azonosítja.

Shalom Salamon Creative Commons License 2000.12.20 0 0 4
GYÓGYíT6ATLAN VOLT SZEGÉNY....
Előzmény: bohóc (-)
Ary Creative Commons License 2000.12.20 0 0 2
Vagy jót, vagy semmit...

RIP

Struccka_d Creative Commons License 2000.12.20 0 0 1
OFF
Milyen jó érzés nullázni! El nem modható! Ezt mindenkinek ki kell próbálni. Szenzációs!!
ON

Sajnálok minden embert, aki meghal. Ezen kívül több veszteség úgy érzem, nem érte a sportot szeretők táborát. Esetleg egy újabb nagyívű leleplező könyv mondjuk Miért kaptunk 10 gólt az olimpiai döntőben a dánoktól 10 perc alatt? címmel.

Struccka

Előzmény: Struccka_d (0)
Struccka_d Creative Commons License 2000.12.20 0 0 0
0 könyvét olvastam???
Előzmény: bohóc (-)
bohóc Creative Commons License 2000.12.20 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!