Keresés

Részletes keresés

nevrokon Creative Commons License 2022.08.26 0 0 16

Nógrád megyében Szirák közelében keresek letermrtt gombakomposztot.

othiss Creative Commons License 2021.06.20 -1 0 15

Üdvözletem.

 

Letermett zsákos gombatrágyát keresek Budafok-Tétény-Diósd-Törökbálint környékén..kiskertbe kellene maximum 20 zsák...

 

Ha tud valaki olyan helyet, ahol kapni, vagy odaadják ingyen is, az kérem ne tartsa magában...

Köszönöm.

Csaba_007 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 14

Üdv!

 

Letermett gombakomposztot keresek talajjavításhoz elsősorban Komárom-Győr vonzáskörzetében!

Puhos1 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 13

Sziasztok!

 

Felesleges gombatermesztő kapacitással rendelkezem Győr mellett.

Teljesen automatizált Co2 szabályzott sátor. Eredetileg gyógygomba termesztésre berendezve.

 

Segítséget kérnék felvásárlót, korrekt partnert keresek.

 

Köszönettel: Iván

+36 70 3357773 

Néhány kép az előző ciklusból.

csojani Creative Commons License 2010.10.16 0 0 12
Szia!

Engem érdekelne a trágya./ Ócsán /

Az a kérdése, hogy az lapátolható, vagy nedves?

A kölcsön autó miatt krdezem.


Üdv Cs J /csojani@freemail.hu /
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.14 0 0 11
Sziasztok kertészek.

Bp. XVI ker környékén / oda kellene / nem tudtok gombatrágyát vagy egyéb állati trágyát szállító fuvarost ? Ja és olcsón.

Köszi
Keszra Creative Commons License 2010.08.09 0 0 10
Rendben.
Előzmény: taormina1 (9)
taormina1 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 9
Ha a szállítást meg tudom oldani, jelentkezem.

Én is sokévig használtam gombatrágyát,- a már itt is említett mérsékelt sikerrel.
Viszont nagyon nagyon kötött talajom van, és a szerkezeten nagyon sokat javított.
Az elönye föleg az, hogy korlátlan mennyiségben hozzá lehet jutni, és ha magad elszállítod, gyakorlatilag térítésmentesen.
Míg az istállótrágyát zsákonként veszed, -és fizeted, így alaposan meggondolod, hogy mennyi is szükséges föltétlenül. De annyi soha se lesz, hogy zsákszámra számolatlanul borogasd be az ágyásokba.
Előzmény: Keszra (8)
Keszra Creative Commons License 2010.08.06 0 0 8
Van kétéves érett lótrágyahumuszom - kiskertekbe kiváló, kipróbáltam - Ócsán, ha valakit érdekel, írjon, sok köbméter.
1x1 Creative Commons License 2002.11.11 0 0 7

Ugye itten két kérdés van. Az egyik a pénz, a másik a minőség.

Én egy percig nem vitatom hogy mennyivel jobb a jó érett marhatrágya vagy a birka és mezőgazdasági felhasználásra mindenképpen jobb is.

Viszont egy családi ház kertjében ha valaki nem akar díjnyertes káposztát termelni, sokkal gyengébb minőségű anyag is megfelelő. A fűnek, pár cserjének szvsz bőven elegendő és az ára a töredéke a rendes trágyáénak hiszen csak a fuvart kell állni. Másrészt rendes trágyához pl. Pesten elég macerás lehet hozzájutni, míg gombapincéből elég sok van.

Előzmény: andreja (6)
andreja Creative Commons License 2002.11.10 0 0 6
A gombatragya elnevezes egy kicsit csaloka. Mert az valojaban csak akkor volt tragya, amikor a gomba termett rajta. Amikor a gomba mar letermett, akkor tul sok tapanyag nem maradt benne, ennelfogva a hatasa nagysagrendekkel elmarad az istallotragyaetol. Megis sokan szeretik hasznalni foleg kotott, agyagos talajon, mert azt lazitja, es a kedvezobb strukturaju talajon novekszik a termeshozam.
Szerintem a jo szalmas istallotragya, foleg a birka- vagy kecske-melyalom a boseges tapanyagutanpotlas mellett legalabb olyan jol javitja a strukturat. Szoval nem biztos, hogy a dragabb az tenyleg dragabb is. Foleg ha kulturalt zsakos kiszerelesben hazhoz is szallitjak.
Előzmény: 1x1 (5)
1x1 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 5
Az enyémnél agyagosabb kert kevés lehet itthon (a szomszéd utcában korábban agyagbánya is volt) de pár kocsi gombatrágya elég tisztességes eredményt hozott. Zöldség nincs, de a fű elég szép és a gyümölcsfák is megeredtek rendesen. Ha van marhatrágya az jobb, de sokkal többe kerül.
Előzmény: jonatán (-)
barnetto Creative Commons License 2002.09.15 0 0 4
Helyileg hol? Budafokon, Budatétényben van sok, ha Pest környékén kell, akkor tudok címet szerezni.
Előzmény: kovaxxx (2)
onobody Creative Commons License 2002.09.14 0 0 3
Itt felénk Szeged és Hodmezővásárhely között
van egy cég ahol lehet venni , Korona Gombaipari
Társaság vagy valami hasonlo a neve.
Tényleg jo komposzt , már láttam , bár
még sosem használtam.

Üdv Onobody

Előzmény: kovaxxx (2)
kovaxxx Creative Commons License 2002.09.14 0 0 2
Gombatrágyát szeretnénk.Ajánlottad hogy keressünk gombapincét, de sajnos nem tudjuk hol kellene keresni, tudsz-e ajánlani hol keressük. köszönettel
Előzmény: barnetto (1)
barnetto Creative Commons License 2000.11.11 0 0 1
Keress föl egy gombapincét a közeledben. Onnan. Anyósomék állandóan ezzel trágyázzák a veteményest, de nem vmi látványos az eredmény. Bezzeg a szomszédjuk, a marhatrágyával! Nnnna, az zöldebb ... és szagosabb.
Előzmény: ensingmosing (0)
ensingmosing Creative Commons License 2000.11.11 0 0 0
Hali!

Mi micsoda? Gombatrágya? ÉN még soha nem hallottam erről. Ha valaki tud nekünk valamit ezek ismertető jeleiről vagy beszerzési lehetőségeiről, akkor feltétlen szóljon.

jonatán Creative Commons License 2000.11.11 0 0 topiknyitó
A szomszédom gombatrágyával trágyázza a kertjét. Idén is marharépa nagyságú sárgarépákat szedett ki a földből. Látva a hatalmas terméseket elgondolkodtam, hogy hátha az én kertemnek is jót tenne a gombatrágya. Csak azt nem tudom, hogy miből is áll az tulajdonképpen és az én agyagos talajú kertemnek használ-e?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!