Keresés

Részletes keresés

!Shiver! Creative Commons License 2015.11.09 0 0 113

Sziasztok!

 

Lakhatást biztosítanék egy hajléktalan nőnek Budapesten.

Érdeklődni privátban

 

shiver@gmail.hu

 

 

 

Ofieno Creative Commons License 2015.11.05 0 0 112

Figyeljetek és ha hiszitek ha nem én munkát ajánlanék egy férfinek/ nem lehet italos/mégpedig éjszakai telephelyörzést Szigethalmon, de csak olyan jelentkezzen aki még akar dolgozni

tel 06209510092

Előzmény: azutolsohonap (106)
bullpit Creative Commons License 2006.06.19 0 0 111
nem vagy taho csak más nyelvet beszélünk.Én kicsit érzékenyen reagálom le a megnyilvánulásod mert anno voltam uccagyerek és ismerek sok embert onnan .A megoldás meg biztos nem a mi kezünkbe van.Én naponta találkozom egy másik szintén utcára került réteggel és sajnálom őket de a tehetetlenség nagy ur. Meg az igazság az hogy valahol egy életforma amit az utcán élők élnek és nemkönnyü nem észre venni.
Előzmény: azutolsohonap (108)
azutolsohonap Creative Commons License 2006.06.18 0 0 110
Igen, igen! Eljutottunk a(z egyik) nagy kérdéshez! Jelesül: El tudja-e dönteni az ember, mire van igazán szüksége?
Előzmény: Kyrandia (109)
Kyrandia Creative Commons License 2006.06.18 0 0 109

Azért van fontossági sorrend. Akkor is  ˝örömet˝ okoz a cigi, ha nincs mit ennie?

Én is rossz példába futottam többször. Már nem adok semmit. Utoljára összerogyva láttam egy lányt az utcán. Megkérdeztem, beteg-e, azt mondta napok óta nem evett. Beszaladtam az első üzletbe, úgy 1000 ft.-ért vettem szendvicset, péksütit, tejet, csokit. Odaadtam neki, erre azt kérdezte: pénzt nem adsz? Ha a gyerekem nem lett volna ott, lehet, hogy szájon is vágom!

Előzmény: msmks (105)
azutolsohonap Creative Commons License 2006.06.15 0 0 108
Jó, rendes vagy, kösz, én meg egy tahó, tényleg :( De elsöprő többség az alkoholizmus meg az akaraterő hiánya miatt van ott ahol. De mondom, úgy érzem, valahogy máshogy kell ezen a problémán / ezeken az embereken segíteni. Szerintem.
Előzmény: bullpit (107)
bullpit Creative Commons License 2006.06.15 0 0 107
érdekes vagy de ha néha beszélnél velők rájönnél hogy volt munkájuk és nem kevésnek diplomája is és bizony fordulhat a kocka. Azért majd ha Te leszel ilyen helyzetben én birka adok majd neked enni . mert ember vagyok.
Előzmény: azutolsohonap (106)
azutolsohonap Creative Commons License 2006.06.12 0 0 106

Heló!

A hozzáállásom a dologhoz, röviden: Sosem adok pénzt (se újságért {mondjuk azt az újságot kezembe se venném} se szánalomból) hajléktalanoknak, mert ha adok, azzal csak azt a tudatot erősítem bennük, hogy ezzel az életmóddal meg lehet élni, és van értelme neki folytatni. Ahelyett hogy a saját lábára állna. Jó, tudom, ezek gyakran szerencsétlen, nem talpraesett emberek, iskolázatlanok, stb. Sajnos az élet pocsék. Nekik meg még pocsékabb, tudom. De azt is, hogyha senki_sem_segítene_nekik, akkor végre eltűnnének az utcákról, dehát a sok birka megszánja őket. Na jó, szendvicset már én is adtam csövesnek egyszer vagy kétszer.

msmks Creative Commons License 2005.05.20 0 0 105
összes öröme a cigi. ezt is elvennéd tőle?
Előzmény: Bondetti (104)
Bondetti Creative Commons License 2003.02.20 0 0 104
Egy hónapja találkoztam ezzel az újsággal. A Keletiben felszálltam a visszafelé induló vonatra, indulás előtt végigjárt egy fickó, a két fülketársam közül az egyik "vett" tőle újságot, a másik csak pénzt adott, én csak intettem, hogy köszi, nem kell. Kíváncsi voltam, milyen pofát fog vágni (amúgy nem volt lepukkadt külseje), és nem igazán tetszett neki, ahogy számítottam rá. Semmi különösre nem kell gondolni, csak az a tipikus "mit képzelsz, hogy nem segítesz szegény szerencsétlenen" ábrázat.

Máskülönben sem szoktam kéregetőknek adni. Naivitás az ilyesmi. Nem tudom, kinek "adatott meg", hogy alkoholistával éljen. Szerencsére nekem sem, de közvetlen közelről ismerem az ilyesmit. Az első mindig a cigi meg a pija, a kaja esetleg, az meg egyenesen abszurdum, hogy egy efféle ember netán a jövőre is gondoljon, és netalántán félrerakjon magának valamit. Groteszk az is, amikor a tévében a különféle riportokban a szegény, éhező szerencsétlen hajléktalan pofájában ott lóg a cigi. Értelmetlen dolog ezeknek bármit is adni.

Életkép: megyeszékhely, sétálóutcán egy fickó gitározik, énekelget. Játéka úgy nagy jóindulattal átlagos. A gitártok előtte kinyitva, abba lehet dobálni az aprót. Gyűlik is benne rendesen. Először beledobtam valami aprót. Aztán az idők folyamán többször is láttam ugyanezt csinálni. Aztán egyszer a kocsmában láttam.

Másik életkép: fesztiválra érkeztem vonattal, és a pályaudvar mellett várakoztam haveromra. Mivel késett a vonata, megfigyelem, amint várakozásom két órája alatt egy fiatal cigányasszony (-lány) többször is vissza-visszatér biciklivel és összeszedegeti a punkok által szétdobált sörösüvegeket a fesztiválbusz távozása után. Ahogy ott ülök, a böngészgetés közben beszélni kezd: ennyiből talán bírok venni egy fél kiló kenyeret a gyerekeknek. Satöbbi. Ügyet sem vetek rá. Mondanom se kell, dohányzik. Cigi helyett hány kiló kenyeret vehetne?

Bondetti Creative Commons License 2003.02.20 0 0 103
Egy hónapja találkoztam ezzel az újsággal. A Keletiben felszálltam a visszafelé induló vonatra, indulás előtt végigjárt egy fickó, a két fülketársam közül az egyik "vett" tőle újságot, a másik csak pénzt adott, én csak intettem, hogy köszi, nem kell. Kíváncsi voltam, milyen pofát fog vágni (amúgy nem volt lepukkadt külseje), és nem igazán tetszett neki, ahogy számítottam rá. Semmi különösre nem kell gondolni, csak az a tipikus "mit képzelsz, hogy nem segítesz szegény szerencsétlenen" ábrázat.

Máskülönben sem szoktam kéregetőknek adni. Naivitás az ilyesmi. Nem tudom, kinek "adatott meg", hogy alkoholistával éljen. Szerencsére nekem sem, de közvetlen közelről ismerem az ilyesmit. Az első mindig a cigi meg a pija, a kaja esetleg, az meg egyenesen abszurdum, hogy egy efféle ember netán a jövőre is gondoljon, és netalántán félrerakjon magának valamit. Groteszk az is, amikor a tévében a különféle riportokban a szegény, éhező szerencsétlen hajléktalan pofájában ott lóg a cigi. Értelmetlen dolog ezeknek bármit is adni.

Életkép: megyeszékhely, sétálóutcán egy fickó gitározik, énekelget. Játéka úgy nagy jóindulattal átlagos. A gitártok előtte kinyitva, abba lehet dobálni az aprót. Gyűlik is benne rendesen. Először beledobtam valami aprót. Aztán az idők folyamán többször is láttam ugyanezt csinálni. Aztán egyszer a kocsmában láttam.

Másik életkép: fesztiválra érkeztem vonattal, és a pályaudvar mellett várakoztam haveromra. Mivel késett a vonata, várakozásom két órája alatt egy fiatal cigányasszony (-lány) többször is vissza-visszatér biciklivel és összeszedegeti a punkok által szétdobált sörösüvegeket a fesztiválbusz távozása után. Ahogy ott ülök, a böngészgetés közben beszélni kezd: ennyiből talán bírok venni egy fél kiló kenyeret a gyerekeknek. Satöbbi. Ügyet sem vetek rá. Mondanom se kell, dohányzik. Cigi helyett hány kiló kenyeret vehetne?

SzobaCica Creative Commons License 2003.01.12 0 0 102
Ez eleg bunko hozzaszolas volt. En is megijedtem volna es en is kihivtam volna a rendorseget. Nehogy mar valaki azert zaklasson, mert nem adok penzt neki, foleg azert ne, ha keveset adok!!! Ne felejtsuk el, hogy senkinek sem kotelessege adni. Ha adok 1 forintot, azert is halasnak kene lenniuk, de szerintem legtobben hozzamvagnak!
Előzmény: justinianus (85)
nyman Creative Commons License 2001.06.21 0 0 101
NUSI Creative Commons License 2000.12.18 0 0 100
Sziasztok!

Én, mint új, hadd vágjak a közepébe!
Igazat adok ősz szakállnak.
Valóban mindenki ügye kell, hogy legyen.
No de: "lássa akinek van szeme a látásra, hallja, akinek van füle a hallásra"
Aztán meg: az illetékesek dolga (kellene, hogy legyen) a szervezett megoldogatás, a jelenség "dolga", hogy felébressze a szociális érzékenységet, együttérzést.

Előzmény: ősz szakáll (99)
ősz szakáll Creative Commons License 2000.12.18 0 0 99
Ígéretemhez híven következik a folytatás.
Engedelmetekkel, én úgy látom - gondolom -, talán célszerű lenne összegezni az eddigieket, a mit is?
Tényleg hajléktalanság az amit annak vélek látni?
Valóban segítségra szorul? Megérdemli egyáltalán a segítséget? Segítsek - ne segítsek?
Valódi problémáról, vagy álproblémáról van szó?
Van-e, lehet-e ehhez egyáltalán közöm?
Kinek a feladata lenne, kell hogy legyen ez az egész?
Mi lenne a megoldás lehetséges útja?
Adminisztratív, operatív, karitatív, állami feladatkénti kezelés, vagy egyéni úton induló össztársadalmi összefogás?
Mondhatjátok nyugodtan, mit zagyvál ez az alak itt össze-vissza?
No, mondom is.
A hajléktalanság ügye a tied, a tied, a tied, meg az enyém, tehát mindannyiunk ügye kell hogy legyen. Igen, mert az összes hatásának, következményének ki vagyunk téve. Végig gondoltátok már, hogy az utcán, lépcsőházban, barlangokban - ki tudja még hol élő - élő? tengődő páriák mindennemű fertőző betegség tekintetében nagyságrendileg nagyobb veszélyhordozók mindannyiunk számára, az azonos létszámú nem hajléktalan csoporthoz viszonyítva.Miért? Mert közös az életterünk. Pl. közös tömegközlekedés, üzlet, közintézmény stb. Csak az ő ügye, ügyük?
Más. Amit valaki lát, pl. a hajléktalanság mindennapi jelenségét, annak szükségszerű felfogni az üzenetét, a példa mutatását! Akkor is ha pozitív, akkor is, ha nem az.
Közhely, de látja mindenki az átlagos hajléktalanságot jelző impulzusokon kívül sarkítva, de pontosságra törekedve az emberi érték értéktelenségét! Azt, mennyire nem ér az emberi élet egy fabatkát sem. Melyik emberi élet? A hajléktalanná vált ember élete. De gondoltál már rá, honnan jöttek Ők, kik közül? Ha végig gondoljátok, összegezitek, úgy vélem, kezd izgalmassá válni a dolog. Azzá kell, hogy váljon!
Egyelőre ennyit. Folyt. köv.
Ghí Creative Commons License 2000.12.13 0 0 98
Kedves Justinianus!

Nagyon szívesen!
Szívem szerinti lehetőség!

Minden jót Neked! :-)

Előzmény: justinianus (95)
justinianus Creative Commons License 2000.12.13 0 0 97
Lamaxx!

Elnézést, talán elvetettem a "sujkot" egy kissé, bár úgy látom talált. Édes anyám, köszöni, jól van.

Megvan a véleményem a mobiltelefonosokról is, különösen, ha villamoson gerjesztik a rádióhullámokat, nyilvánosan. De, mivel e topic nem a magánjellegű megnyilvánulások színhelye, igyekszem csupán a témához kapcsolódó gondolataimat leírni.

Ha ennyire fájón érintett, amit leírtam, akkor bocsánatot kérek, - pusztán annyit akartam mondani, hogy más embereket a nyílt utcán agyonlőnek, leütnek és kirabolnak, megerőszakolnak, megcsonkítanak nap mint nap. És ez természetesen nem kapcsolódik a hajléktalanság kérdéséhez, csupán arra jó, hogy (be)lásd,hogy a téged ért sérelem ezekhez képest meglehetősen csekély.

Nyilván rossz élmény volt, és kellemetlen emlék marad, de azért még nem rablógyilkosság vagy nemi erőszak. Tudniillik te ilyen volumenü garázdaságnak mutattad be.

Üdvözlettel:
Justinianu

LamaXX Creative Commons License 2000.12.13 0 0 96
A hozzászólásod utolsó része egy kész rémtörténet.
Alig birtam elhinni, hogy ilyen dolgok megtörténnek:

A hajléktalan belevágta a körmeit a kezembe.

Azonkívül jól láthatóan részeg volt, és jól érezhet?en napok, hetek óta mosdatlan. Amúgy meg a kurva anyádat.

Előzmény: justinianus (85)
justinianus Creative Commons License 2000.12.13 0 0 95
Én, mint e topic néhai alapítója,
szeretnélek üdvözölni, mint új hozzászólót.
Kiváncsan várjuk a "folyt. köv." - öt és a gondolataidat, véleményedet a témával kapcsolatban.

Üdvözlettel:
Justinianus

Más: Kedves Ghí!!
Nagyon szépen köszönöm, hogy életben tartod ezt a topic-ot, amíg én egyéb elfoglatságaim miatt távol vagyok. Ha minden jól alakul, Február közepétől ismét aktív(abb)an tudok majd jelen lenni itt.
Üdv.Just

ősz szakáll Creative Commons License 2000.12.13 0 0 94
Sziasztok!

Tetszik a téma.
Egyáltalán nem könnyű, mondhatni nem kis falat!
Azt hiszem, van, lennie kell véleményünknek a dologról!
Szeretnék én is bekapcsolódni, folyt. köv.!

Köszi!

Ghí Creative Commons License 2000.12.12 0 0 93
Törpapa
SZAVAZZÁL!

Kabátomon nincsen érem,
Koldulok a Deák téren.
Unatkozom, olvasgatok,
Újságot és napilapot.
Több száz rendőr keres gyilkost,
robbantót és bolti gyilkost.
Kuka alján holt csecsemőt,
agyonszurkált, volt szeretőt.
Korrupciós rendőr urak
pénzért tartják a markukat.
Maffiózó! Jól működik
gyilkosait felbérelik.
Strici mondja: jól megy sorom,
Hat lány "hajt" a kocsi soron.
Rendőr urak nyomozgatnak,
ahol pénzt kap ott hallgatnak!
Most figyelj!!!
Azt írják a napilapban
hajléktalant szúrtak hasba
padon aludt, fejbe rúgták,
húsz forintért kirabolták.
Szétverték a fejét csővel,
barátomat vadász tőrrel.
Szkinhedeket nem keresik,
ha a "csövest" agyonverik.
Férfi, útlevéllel,
Nálunk zsebel nappal, éjjel.
Hetven éves öreg néni,
Megfagyott, de akart élni.
Nem törődött vele senki,
de szavazni el kell menni.
Szavazhatsz te erre, arra,
De a pofád le lesz ...!
Hajléktalan!!! - az maradnál
bármely pártra is szavazzál!!
Szelet kenyér, falat kolbász,
Mikor fizetsz, akkor kétszáz!
Elmúltam már hetven éves
ki kérdezi, nem vagy éhes?
Horthy-idő koldus ország
Valamikor ezt így mondták.
Akkor azért megengedték,
Kolduljál vagy kéregessél.

Ghí Creative Commons License 2000.12.12 0 0 92
Kedves Erzsébeti!

A kultúrált viselkedés természetesen jogos elvárás.
A mettől-meddig sajnos elég rövid idő.
Tavaly arról adott hírt valamelyik média, hogy naponta kb. 3 órát tartózkodhat egy hajléktalan a menhelyen, olyan kevés a férőhely.
Ez télen nagy gond.
Idén nem tudom, mi lesz a helyzet.

Előzmény: Erzsébeti (91)
Erzsébeti Creative Commons License 2000.12.11 0 0 91
Kedves Ghí!

Pl a házirend, ami tartalmazza, hogy mettől- meddig tartózkodhatnak a menhelyen, milyen viselkedési formák a megengedettek(pl. nem lehet ordibálni, padlóra köpni,összehányni a berendezést, stb). Ezek a ˝kötöttségek˝. Nekem és gondolom a normális emberek számára ezek teljesen természetes dolgok! De aki ezeket nem tudja betartani, azoknak el kellene gondolkoznia (lehet, hogy túl nagy elvárás a részemről???),hogy mi a fenének élnek egyáltalán!
Eszünk, iszunk, sz*runk, b*szunk, és aztán vége???
Na, ez persze csak filózás részemről, a világot megváltani nem az én feladatom.

Erzsébeti

Előzmény: Ghí (90)
Ghí Creative Commons License 2000.12.10 0 0 90
Kedves Erzsébeti!

Végül is Mindenkinek szíve joga, hogy ad-e és hogy mennyit.
Egyáltalán tudod-e, hogy mik azok a minimális kötöttségek?
Mert Én nem.
De arról már hallottam, senki sem védi meg Őket egymástól.

Előzmény: Erzsébeti (89)
Erzsébeti Creative Commons License 2000.12.10 0 0 89
Hali!

A ˝fószer˝nem csak a leépültekre gondolt. ha jól emlékszem külön megemlítette, hogy ezek az emberek sajnos azért sem mennek a menhelyekre, mert egyszerűen ezeket a minimális kötöttségeket sem akarják elfogadni amit a menhely megkövetel. A minimális pedig olyan alacsony szint, hogy aki ezt nem tudja betartani az tőlem ne várjon szánalmat, s egyebet. A saját tapasztalatom pedig teljes mértékben alátámasztja ezt a véleményt!
Egyébként meg bocs mindenkitől, de egy kicsit elvittem a topic témáját off-ba.

Előzmény: Ghí (88)
Ghí Creative Commons License 2000.12.09 0 0 88
Kedves Erzsébeti!

Semmi gond, értelek!

" Szerinted miért kéne valakinek a kenyér árához stb.mérni az adakozási mértékét??? "

Nem kell.
Csak megpróbáltam egyszerre hatni a szívedre is meg az eszedre is.
Merthogy, mint írtam, ezeknek az embereknek gyakran ez az egyetlen jövedelmük.

" Szerinted mennyit keres egy ilyen ˝ujság árus˝. Lehet, hogy leesne az állad.A legtöbb ember munkával, és hasonlóakkal próbál megélni, és nem kéregetéssel. "

Egyesekre igaz lehet.
A többségre nem.
Nem tudom, hallottál-e arról, hogy milyen nagy a munkanélküliség?
És arról, hogy a munkáltatók egyrészt kultúrált megjelenést várnak el, ami ugye még egy hajléktalanszállón sem nagyon lehet összehozni, másrészt állandó bejelentett lakcím - kellene.

" Nemrég volt valamelyik tv adón egy fószer, valamilyen menhely üzemeltetője.
Az ő véleménye az volt, hogy ezek az emberek nem is akarnak ˝felemelkedni˝!!!!! "

Nem láttam.
Csak feltételezem, hogy főleg a már leépült emberekre gondolhatott.
Mondom, nem láttam az adást.

Mindenesetre az összes menhely valamennyi férőhelye kevés lenne, ha egyszer csak az összes hajléktalan úgy döntene, hogy nem alszik többet az utcán, hanem bemegy minden éjszakára.
Erről valamelyik TV adásban beszéltek.

Előzmény: Erzsébeti (86)
Erzsébeti Creative Commons License 2000.12.09 0 0 87
Bocsi ez egy kicsit félreérthető volt:˝mással is vagyok˝
Helyesen: mással is el vagyok foglalva.

Erzsébeti

Előzmény: Erzsébeti (86)
Erzsébeti Creative Commons License 2000.12.09 0 0 86
Hali!

Én még mindíg tartom az előző hozzászolásom.
Szerinted miért kéne valakinek a kenyér árához stb.mérni az adakozási mértékét??? Szerintem ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mi ez a mérték! Szerinted mennyit keres egy ilyen ˝ujság árus˝. Lehet, hogy leesne az állad.A legtöbb ember munkával, és hasonlóakkal próbál megélni, és nem kéregetéssel.Nemrég volt valamelyik tv adón egy fószer, valamilyen menhely üzemeltetője.
Az ő véleménye az volt, hogy ezek az emberek nem is akarnak ˝felemelkedni˝!!!!!Az ürge renndkívül halyléktalan párti volt! Lehet,hogy ez egy kicsit össze-vissza hozzászólás volt, de mentségemre legyen mondva, most mással ˝is˝ vagyok:)

Erzsébeti

Előzmény: Ghí (84)
justinianus Creative Commons License 2000.12.09 0 0 85
Kedves LamaXX!

A hozzászólásod utolsó része egy kész rémtörténet.
Alig birtam elhinni, hogy ilyen dolgok megtörténnek:
Egy ittas ember ordibál a másikkal, majd megmarkolja a kezét... Ez valóban borzasztó, sőt azt mondhatnám, majdhogynem rettenetes.
Bátor ember lehetsz, ha egy ilyen gaztettet élve megúsztál.

Az pedig, hogy a villamosról még a rendőrséget is értesítetted, igazán nemes lélekre vall. ...Gratulálok.

E topic nem arra szolgál, hogy a nyilvános helyeken való mobil (egykoron úgy mondtuk: Bunkofon) használat általános illembeli kérdéseit megvitassuk, de annyit leszögeznék e rémtörténet lezárása képpen, hogy érdekes jelenség lehettél a villamoson, amikor azt mondtad:

- "Halló, rendőrség ?
Jöjjenek gyorsan, egy hajléktalan az aluljáróban megmarkolta a kezemet és ordibált!!"

Biztos komolyan vettek...

Ghí Creative Commons License 2000.12.09 0 0 84
Kedves LamaXX!

Ha megengeded, sorban válaszolnék a felvetéseidre.

1.) " Az ujsag ugyebar egy db a/3-as oldal.
Fenymasolasi koltsege egy ilyen lapnak LEGFELJEBB 30 ft korul lehet (tisztesseges ar ugy 20 korul van). "

Ezek az emberek nem eladják az újságot, hanem adomány fejében adják. Nekik ez az egyetlen "jövedelmük".

2.) " A hajlektalanok elkezdtek morogni, hog ymilyen keveset adok nekik a lapert. No most 1 db a/3-at oldalert NEM FOGOK meg jotekonysagbol SEM 50 ft-nal tobbet fizetni (standard koldusnak altban 40et adok, ha adok). "

És miért nem?

Kérlek, gondolj csak bele, hogy mi mennyibe kerül!
Alapdolgok: Kenyér: kb. 100,- Ft/kg
Tej: kb. 100,- Ft/liter

Tudom, hogy nem pontos adatok, üzlete válogatja.
Ezért a kerek számok, és előttük a kb. rövidítés.

3.) " A blaha villamosmegalloban egy NAGYON budos (meglepomod nem cigany - cigannyal eleve nem alltm volna szoba), 30 ev koruli hajlektalan, tokreszeg allapotban meg akart vagni, SOK penzre. "

Megértem az ellenszenvedet, de megértem az hajléktalan reakcióját is.
Ezzel nem azt mondtam, hogy tetszik, vagy elfogadom.
Ö valószínűleg egy már teljesen leépült ember lehetett. Ez már következmény. Ha a társadalom nem segít Rajtuk, akkor a még viszonylag egészségesek is hamarosan ide jutnak.
És akkor tele lesz a város a földön fetrengő nyomorult és kiéhezett nincstelenekkel.
Akkor majd ebben az országban is minden csillogó nagyváros árnyékában ott lesznek a bádogváros nyomornegyedek, ahogy Brazíliában, vagy Amerika egész területén.
Pár évvel ezelőtt azt olvastam valamelyik újságban, hogy Brazíliában a rendőrök szabályos sportot űztek (vagy űznek) abból, hogy hajléktalan és árva utcagyerekekre lövöldöznek.
Nem csak megsebesítik Őket, hogy elfoghassák, hanem irtják a gyerekeket.
Ez nem vicc. Valóság.

Nemsokára talán Magyarország is "felzárkózik" Hozzájuk? Mert a legjobb úton haladunk. Egyre több a hajléktalan család is, nemcsak egyes emberek kerülnek ki az utcákra.

Nagy bátorságra vall, hogy miután már felszálltál a villamosra, ráuszitottad a rendőrséget.
Ne haragudj, de ez nem volt szép Tőled!

4.) Talán nem tudod, de 2 féle hajléktalan-újság létezik.

a) "fedél nélkül hajléktalanok lapja"
b) "Új fedél nélkül-i"

Előzmény: LamaXX (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!