Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 689

Buék.

:))

Marcus Aurelius Creative Commons License 2007.01.04 0 0 688
hugi78 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 687

Sziasztok!!!

 

Segítséget kérnék...

 

Remélem nem veszitek tolakodásnak egy amatőr röplabdás hozzászólását :))))

 

Szóval edzőt keresünk, mivel nem boldogulunk magunk, és egyszerűen nem tudom, hogy hol lehetne ezt elkezdenem... Tudtok segíteni????

 

 

Üdv.: Hugi

Marcus Aurelius Creative Commons License 2005.09.25 0 0 686
Lengyelország nyerte a női röplabda Európa-bajnokságot, mivel Skowronskáék a döntőben 3-1-re verték az olaszokat. Nagyon jó meccs volt, időnként a fehér-pirosak szinte megállíthatatlannak tűntek.
Marcus Aurelius Creative Commons License 2005.05.18 0 0 685
Hajjaj, azóta már bajnok és kupagyőztes is a csapat.
Ha a fiatalok tovább javulnak és sikerül még egy poszton erősíteni, akkor akár tartós uralom is lehet a mostani fölényből. Persze ki tudja, mit hoz a jövő. 89-ben ember nem volt, aki arra tippelt volna, hogy nem a Vasasé lesz a 90-es évek nagy csapata. És mégis másként alakult.
Előzmény: karesz4 (684)
karesz4 Creative Commons License 2005.05.08 0 0 684

Üdv!

 

Köszi. Azóta ugye egyenlítettünk is?

 

Karesz

Előzmény: Marcus Aurelius (683)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2005.05.05 0 0 683

Vasas Opus Via Óbuda 3

NRK Nyíregyháza          1

Végletekig kiélezett csatát hozott az első szett, fantasztikus fordulatokkal, hatalmas mentésekkel, nagy akarással. (30-28)
A második szettben is jórészt a szerencse döntött a két csapat között, meg a végjátékban egy bátortalan megoldás piros-kék oldalról, amit a vidékiek könyörtelenül kihasználtak.
A harmadik játszmától összeállt a Vasas sáncmunkája, Erdősnét egyre többször nyomozták le Tormásiék. Dégi Barbara is "beindult", az NRK blokkját egyre többször sikerült megbontani. Vatai komoly stabilitást adott hátul, Józsa is hozott egy 75-80%-ot, és ez elég is volt a létfontosságú 3.etap megnyeréséhez.

A 4.játszma valóságos diadalmenet volt a Vasas-lányok számára, a tábor fergeteges buzdítása mellett minden összejött. (25-10?)

Nagyon nagy derbi várható szombaton, minden pontért óriási küzdelem van ebben a döntőben, és ahogy Ludvig Zsolt megígérte; a ezen a (3.) meccsen már a színvonalra sem lehetett panasz.

/Párharc állása: 2-1 az NRK javára/

Marcus Aurelius Creative Commons License 2005.04.26 0 0 682
Szerintem 60-40. Remélem, a lányok 3 meccs alatt letudják, mert az esetleges utolsó kettőre már nem tudnék kimenni.
Előzmény: karesz4 (681)
karesz4 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 681

Üdv Marcus!

 

Na ez jó hír! Esély mennyi? Május 1. az első meccs? Arra még talán el is tudok menni... Gondolom, Te biztosan ott leszel!

 

Karesz

Előzmény: Marcus Aurelius (680)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2005.04.26 0 0 680
Én úgy tudom, hogy mi kezdünk otthon. Állítólag már nagyon régóta nem veszi át az alapszakasz-győztestől a helyezési számot a negyedik, ha továbbjut az elődöntőből. Csak ilyen nem fordult elő az utóbbi időben.
Így mivel mi jobbak voltunk az alapszakaszban, megelőzzük az NRK-t, és mi játszunk többet otthon (május 1, 11 órától indul a sorozat, a többi meccsről még nem tudok semmit).
Előzmény: karesz4 (679)
karesz4 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 679

Szia Marcus!

 

Köszi a beszámolót! Gondolom, a Nyíregy kezd otthon... :-((( Mikor lesznek a döntő meccsei?

 

Karesz

Előzmény: Marcus Aurelius (678)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2005.04.25 0 0 678
A Nyíregyháza lesz a Vasas ellenfele a döntőben. /BSE-NRK 1-3/
Hiába játszott jól a fiatal béesés Horváth Dóra, a túloldalon több jó teljesítmény is akadt. AIRdősnétől tartottak a házigazdák, és Erika igazolta is klasszisát. Mellé mindig a legjobb pillanatokban nőtt fel valaki: az elején Kapuvári, majd hol Merkószki, hol Fésűs. Előbbi félelmetes nyitásaival okozott elképesztő zavarokat a fővárosiaknál, a döntőnek bizonyuló 3. szettet az ő - foghatatlan - ászával húzta be a nyírségi alakulat.

A két feladó párharcából is Tyimcsenko került ki győztesen, egy érthetetlen szériát leszámítva (amikor a gödörben lévő Kapuvárit tömte labdákkal) mindig jól látta a támadható pontokat. Adrijanenkóval már nem lehetett ennyire elégedett az edzője, Kasziba István le is teremtette a 4. szett végén - igaz, akkor már majdhogynem mindegy volt. Bár a béesések Horváth Dóra révén majdnem elkapták a veszett fejsze nyelét, Fésűs szinte extázisban leforgatta az aktuális - NRK számára rendkívül kedvezőtlen - felállást, és onnan már nem volt visszaút. Dícséretet érdemel Jáka Zsuzsa, hallatlan küzdeni akarásáért és jó megoldásaiért. Tóth Andrea előtt is le a kalappal: nagy lelkierő kell ahhoz, hogy valaki sérüléséből visszatérve egy ilyen kiélezett helyzetben vállalja a játékot, tudván, hogy 100%-ot nem fog tudni nyújtani.
karesz4 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 677

Üdv!

 

hát négy meccslabdája volt a nyírségieknek 2:-nál és onnan elbukták... Attól tartok, hogy így megint a BSE lesz az ellenfél...

 

Karesz

Előzmény: Marcus Aurelius (676)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2005.04.22 0 0 676
Ha a másik ágról bejönne a Nyíregyháza, ellenük több az esély, mint a BSE ellen.
Nekik a mi játékunk nem fekszik, a BSE-nek meg az övék. Csak jutnánk már túl a Kecskeméten végre...
Előzmény: karesz4 (675)
karesz4 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 675

Üdv!

 

Hát tényleg nyertek tegnap a Lányok és remélem, szombaton is így tesznek!

 

Várom majd az elemzéseket!

 

Idén lehet esélyünk a bajnoki címre???

 

Karesz

Előzmény: Marcus Aurelius (674)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2005.04.21 0 0 674

Szia,

mostanában ritkábban jutok el meccsre, de kedden voltam a Vasas-Kecskeméten. Nem volt egy egetverő színvonalú derbi, az biztos, rém rosszul játszottak a mieink.
Ha minden igaz, ma egy 3-0-val viszont újra előnyt szereztek.
Szombaton sajnos nem tudok kimenni a 4.meccsre, és remélem hétfőn meg már nem lesz dolguk a lányoknak.  

Elemzést majd írok a döntőről. (remélem érdekeltek leszünk a témában)

Előzmény: karesz4 (673)
karesz4 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 673

Üdv!

 

Hol vagy, Marcus??????????????????????

Hol vannak a beszámolók, elemzések?


Karesz

Marcus Aurelius Creative Commons License 2004.05.10 0 0 672
Ahogy az várható volt, a BSE-FCSM nyerte a magyar bajnokságot. Mindenképpen dícsérendő az első két mérkőzésen a csapatot a hátán vívő Czakó Mária, az ellenfelet szemmel verő, és rendkívül megbízható Jáka Zsuzsa, a három meccsen is átlag felettit nyújtó Danada Kalinyuk Elita, a végig remeklő liberó Tóth Andrea, és az utolsó meccsen jó cserének bizonyuló fiatal tehetség, Horváth Dóra. Mester Orsolyának az első derbin voltak nagy pillanatai.

A Vasas Opus Via Óbuda fiatal csapata a második meccsen mutatta meg igazán, hogy nem véletlenül került be a magyar bajnokság döntőjébe. A játékosok közül egyedül Nyári Virágnak volt rutinja az ilyen helyzetekre, és ez ki is ütközött.

A dícséretek mellett azért halkan hozzá kell tenni, hogy lehet, hogy ez az úniós Magyarország első bajnokcsapata (copyright Kasziba), de messze-messze nem az eddigi legerősebb...

Marcus Aurelius Creative Commons License 2004.04.17 0 0 671
Azt hiszem, 18.00-kor lesz a Folyondár utcában. Schlégl Kati kiesését nagyon megérzi az NRK. A dereka fáj állítólag, de lehet, hogy összedrótozzák, ha így megy tovább. Liberóként is sokat tudna segíteni a csapatán.
Előzmény: xabi (670)
xabi Creative Commons License 2004.04.17 0 0 670
gratula Mauriziának!

és ráadásul nagyon simán nyert a Vasas (-12, -11, -19).. meglepődtem rajta. nem voltam otthon, így nem láttam a meccset..
na de majd hétfőn kimegyek a pestire. nem tudod (tudjátok) véletlenül, hogy hánykor kezdődik?

Előzmény: Marcus Aurelius (669)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2004.04.17 0 0 669
Maurizia közben BL-győztesnek vallhatja magát, és az olasz válogatott bő keretébe is visszakerült.
A Bergamo se muzsikál rosszul, ma hatalmas csatában kiharcolta az egyenlítést a Novara oroszlánbarlangjában, így döntő 5.meccsre kerül majd sor jövő hétvégén, az olasz bajnoki címért. A mai derbi gigászi ütközet volt 12-14-ről fordított a Bergamo az 5.szettben.
Itthon - meglepetésre - a Melendez-Pál Bea vezette Vasas Nyíregyházán tudott győzni 3-0-ra, és vezet a döntőbe jutásért vívott párharcban.
xabi Creative Commons License 2004.01.23 0 0 668
azt a tulajdonságokban meg tudtam nézni, hogy hogy hívják :-)
de kösz a kiegészítést!
Előzmény: Marcus Aurelius (667)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2004.01.23 0 0 667
Tatjána Gracseva, a 90-es évek válogatottjának vezéralakja. Amióta ő elment, azóta csak szív Karpol a feladóival. Akik fele így se néznek ki... :)
Előzmény: xabi (666)
xabi Creative Commons License 2004.01.23 0 0 666
na jó, én ennyire nem ismerem őket :-)
Előzmény: Marcus Aurelius (665)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2004.01.23 0 0 665

Annak idején még vele is sokat üvöltözött...

Előzmény: xabi (664)
xabi Creative Commons License 2004.01.23 0 0 664
egy (talán több :-) olyan esetre emlékszem, amikor 2 centiről üvöltött szegény feladójuk "arcába" :-)
Előzmény: Marcus Aurelius (663)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2004.01.23 0 0 663
Az volt a legkeményebb abban a bizonyos jelenetben, hogy ott benne volt a pakliban, hogy Karpol megüti a csávót. Meglepve tapasztaltam, hogy Tyiscsenko már elérte azt a státuszt, hogy néha visszaszólt neki. Persze nem ő kapta a legtöbbet, hanem szokás szerint a feladó. Nem csoda, hogy "fogyóeszköz" Karpolnál.
Előzmény: xabi (661)
xabi Creative Commons License 2004.01.22 0 0 662
ja és még annyit, hogy talán lettek volna erősebb ütéseink is, ha Lengyel Viki játszhat.
ő az egyetlen 2-es ütőnk, és pont most nem játszhatott...
sajnos erőben nem tudjuk felvenni a küzdelmet ezek ellen a csapatok ellen.
xabi Creative Commons License 2004.01.22 0 0 661
tegnap tényleg nagyon jól játszottak, már ameddig bírták erővel. nem volt szerencsé amúgy 3 nap 3 ilyen meccset játszani egymás után..

erről én lemaradtam, de így is jókat derültünk Karpol idegbajos vonásain. :-)

Godina és Carvajal is "kivégzett" minket, pedig gondolom messze nem a maximumot hozták.
ja, hát 86 kiló :-) az nem semmi. hiába magas.

Maurizia meg tényleg nagyon aranyos volt, figyeltem :-) azt is, ahogy megtapsolta a táncosgyerekeket :-)

Előzmény: Marcus Aurelius (660)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2004.01.22 0 0 660
Ott voltam mindkét meccsen. Tegnap nagyon felpörgött az NRK, mindenki jól játszott, tudatosan rámentek az Uralocska gyengébb pontjaira. Szellemesen, lendületesen és akaratosan küzdöttek. Schlégl néha egész elképesztő dolgokat mutatott be, pl. amikor élesen keresztbe bombázott a hármasblokk mellett, vagy amit a hármason túlról bepörgetett az 1-2 hely közé...

Karpol be is pipult rendesen. A legjobb az volt, amikor a 3.szett elején a másodedzője elírta az állásrendi papírt, és "kicserélte" a centereket. Amit az kapott... (STOO TÍÍÍ ZÁPÍÍSSSZZÁÁÁÁLLL???!!!!! Azt hittük, megveri.) Kár, hogy a lányok nem bírták 90% felett tartani a teljesítményüket. Az Uralocska nagyon stabil csapat. (Kár, hogy Gamova és Artamonova nem volt velük az orosz válogatottból, Szafronova és Gorcskova nem igazi "szőnyegbombázók".)

Nem úgy Godina, aki kikerült a szbornajából és azóta jól elvan Tenerifén. Ahogy minden idők legjobb centere, Magaly Carvajal is. Ő fénykorában (90-96) őrületbe kergette az ellenfelek ütőit, de ma is óriási játékos. (Pedig, ahogy Erin Brockovich mondaná, "már két segge van egy helyett".)

Ehhez jön még egy Marina Dubinyina és egy Julija Szvisztyina, két egészen príma ukrán klasszis, és Ingrid Visser, aki szintén egy remek holland center. Edzőként Avital Selinger, aki olimpiai döntőt játszott a holland válogatott feladójaként 92-ben (a sérült Blangé helyén).

És persze Maurizia. Helyes volt, mint mindig. Még a táncosgyerekeket is megtapsolta. A játék nem ment ma neki az elején, aztán belejött, erre meg lecserélték. Szerintem előre megvolt, hogy másfél szettet ő, másfelet meg Lamas nyom. (Akinek La+ volt a mezén, ami ugye spanyolul "lá más". Gondolkodtam egy "la menos" bekiabáláson, de nem lett volna túl sportszerű lekövetelni őt a pályáról.)

Előzmény: xabi (659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!