Keresés

Részletes keresés

Spanci Creative Commons License 2007.10.09 0 0 12
Dehogy vetítik.:o(
Előzmény: Beatriksz (11)
Beatriksz Creative Commons License 2007.10.09 0 0 11
Na, hogy állunk? Levetítik majd újból a filmet valamikor?
c.vitamin Creative Commons License 2007.03.31 0 0 10
Ha ... esetleg ... valakit érdekel vagy valakinek kell, nekem meg van DVD-n mind a 6 rész - de németül!
Spanci Creative Commons License 2006.03.17 0 0 9

Szervezzünk!!! Épp a napokban beszéltem erről egy másik topikban valakivel, aki szintén szeretné újranézni. Mondjuk elolvasni lehet többször is, asse rossz:o) Sőt.

De jó vóna látni újra Kizzyt, ahogy beleköp a limibe:oDDDDDD

Előzmény: dr. Agy (8)
dr. Agy Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8

Mikor ismétlik a Kuntakintét, nagyon megnézném még egyszer.

Már minden szart megismételtek ami a rendszerváltás előtt ment, csak ezt nem.

Most valamelyik kábeltv-s csatornán az Isaurát ismétlik.

Szervezzünk mozgalmat a Gyökerek megismétlésének kiharcolásásra!

META TOM Creative Commons License 2006.03.17 0 0 7
Némi családfa-irányú kutakodás után kijelenthetem, hogy én is tisztafajú középeurópai korcs vagyok. Anyai nagyapám az I. VH után lett a trianoni határok közé telepítve Nagyváradról.  Anyai nagymamám családjáról még az 1700-as évekből is van feljegyzés, Debrecenben éltek.  (A Nagyi öccse szerint.) Apa nagyapám ősei Lajosmizsei illetőségűek. Az apai nagymamám pedig valahol a Felvidékről került ide, talán Rozsnyó környékén. Szép feladat lenne kutatni az ősök után, de ehhez rengeteg szabadidő kell.
MiJu Creative Commons License 2006.03.14 0 0 6
Anyám apja osztrák volt, anyja szudéta német, apám anyja is német volt, apja viszont magyar,ük(?)nagypapa állítólag a tatai várban volt várkapitány a török időkben. Sajnos, már nincs senki, akitől megkérdezhetném a  részleteket:-(
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 5

Apai ágon alighanem szerb és talán oláh eredetű a család, kb. három generációig "látható", dédapám után a nyomok elvesznek. Hajdúvidéki parasztcsalád.

Anyai ágon a nagyanyai vonal kisnemesi család, ott ükapáig látni vissza, ő negyvennyolcas volt, termeténél fogva Damjanich zászlósa volt. A család nyitrai eredetű (talán), de nagyanyám Pakson született, és Vas megyében élt.  Az anyai nagyapai vonal hamar lezárul: vasi falusi család.

Biovadász Creative Commons License 2006.03.14 0 0 4
Az ősöm éppen dobnak való fát vágni ment az erdőbe a Gambia folyó mellett, mikor fehér rabszolgavadászok elrabolták.

A B változat szerint viszont anyai ágon igen hamar elakadok, viszont apai ágon egész jól el lehetne indulni visszafelé, mert egy doboz tele van apám, nagyapám, dédapám, ükapám stb megsárgult házassági és keresztelési papírjaival, ha egyszer neki szeretnék állni a további nyomozásnak, akkor elég sok anyagom van arról, hogy melyik országokban, melyik városkák papírjai között kéne kutakodni.
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 3
Nem a családfa létezése a kérdés, hanem ha ismerjük. Én szerencsés vagyok, mert a szüleim meghallgatták az ők szüleik visszaemlékezéseit. Egy idő után engem is érdekelni kezdett a téma. Anyai ágon, dédapám, Csernáton-i. Apai ágon, német, Düsseldorf-i egyrészt.Onnan való a szépanyám, aki katolikus papságból kilépett szépapámhoz ment férjhez. Ő Szék-i volt.
Nick Nolte Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2

Én is Kunta Kintétől származom.

Nick Nolte.

Előzmény: eMM (1)
eMM Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1
Én viszont tényleg nem nagyon ismerem.
De gyökérből van elég,pld a kertben.(sajnos nekem az sincsen)
Előzmény: Santiago Nazar (0)
Santiago Nazar Creative Commons License 2000.09.15 0 0 0
0 felmenőm nevét ismerem (de ez nem igaz, csak bunkózom...bocs :))
Előzmény: wzindbad (-)
wzindbad Creative Commons License 2000.09.15 0 0 topiknyitó
Ti honnan származtok??

Öcsém nemrég kiderítette, hogy apai felmenőink Balaton felvidéki végvári vitézek voltak (na azért ezt még ellenőrzöm) ------ másik irányból echte svábok is vagyunk :))

Nektek van családfátok, vagy ilyen hasonló????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!