Keresés

Részletes keresés

kezil Creative Commons License 2004.05.25 0 0 34
"Ezt a rendszert átkellenne értékelni, nehogy mégegyszer előforduljon, hogy egy tornász lány (Raducan)azért veszítse el az egyéni összetet aranyát mert bevett egy fejjfájás csillapitott miközben kitudja hányan nyertek ugy, hogy valoban vétkesek voltak.."

Bizonyos mértékben megtörtént, több olyan szer 2004-től már nem számít doppingnak, vagy ajzószernek, ami korábban igen. (pl. a koffein, amiből korábban csak napi 150mg volt a megengedett)

Előzmény: zinaida (33)
zinaida Creative Commons License 2004.05.25 0 0 33
Aki sportol az biztos tudja, hogy rengetegen doppingolnak, függetlenül attól, hogy milyen sport..
Pár éve ritmikus gimnasztikázok is buktak le pedig az tipikusan az a sport amiről az gondolná az ember, hogy tiszta...
Ráadásul a doppinglista elég széles ha valaki pl. elszív egy fűves cigit az is doppingnak minősül, pedig attól még nem lesz képes jobb eredményt elérni. A doppingvizsgálatot ki lehet játszani, és úgy néz ki a sportvezetőknek nem is céljuk a tiszta versenyek (persze, hogy nem sokkal sikeresebb egy olyan vb-é ahol sorra dőlnek meg a világcsúcsok.)
Ezt a rendszert átkellenne értékelni, nehogy mégegyszer előforduljon, hogy egy tornász lány (Raducan)azért veszítse el az egyéni összetet aranyát mert bevett egy fejjfájás csillapitott miközben kitudja hányan nyertek ugy, hogy valoban vétkesek voltak...
Előzmény: gyerek (31)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.23 0 0 32
Igen, jó ez a felfogás. Ha nem indul valaki, akkor biztos doppingolt, ha meg nyert, akkor azért doppingolt.. :)
Előzmény: gyerek (31)
gyerek Creative Commons License 2000.09.23 0 0 31
Hi!

Csak annyit szeretnék, hogy szerintem már az egész témafelvetés tipikusan "magyar".
Van 1 sportoló aki megpróbált korrekt lenni a többiekkel szemben erre mindenki elkezd okoskodni...
Ha annyira doppingolt volna akkor a válogatón miért volt annyira gyenge?? Meg különben is ha mindenkire azt mondanánk hogy doppingol akkor az nem tudom miért olyan jó, amíg vkit nem kapnak el addig szerintem ártatlannak kell tekinteni...
Mert azt se mesélje nekem senki, hogy az ausztrál Thorpe parizertől+víztől úszik úgy mint 1 kardhal wazze...ilyen alapon az élsportban mindenki doppingol nem? tehát Kiss Balázs NEM doppingolt hanem látta hogy ez az éve gyenge, ő maga is gyenge formában van, ne addj isten még tényleg fájt a nyaka is. ezért úgy döntött itthon marad ennyi volt a mese mára... üdv.

avantage Creative Commons License 2000.09.23 0 0 30
Nem kotozkodeskeppen, de:
Csak a ket lehetoseg ismereteben tisztan matek alapon igenis 50% az eselye a vilagvegenek. Csak ha figyelembeveszed azt, hogy mar tobbmillio eve nem volt vilagvege, akkor romlik ennek a valoszinusege.

Egyebkent en Windows user reven sajnos jol ismerlek... Sokat nyomkodlak :-)

Előzmény: Törölt nick (20)
Wazull Creative Commons License 2000.09.22 0 0 29
Teljesen egyetertek BZoltannal. Sajnos.
Ugyan, gondoljatok mar bele, hogy a tudomanyosan kivalasztott (ezek tenyleg tehetseges sportolok voltak), felkeszitett (a vilag legjobb edzoi foglalkoztak veluk), es persze kokszoltatott, most voros posztonak kikialtott NDK-s (vagy kinai) sportolo(no)k vilagcsucsai (amik akkor elerhetetlenek voltak) egy-ket even belul megdoltek.
OK, aki megdontotte, az is tudomanyosan lett kivalasztva, azt is tudomanyosan keszitettek fel, meg jobbak lettek az edzesmodszerek, bla-bla-bla...
Ok meg kozben tejbgrizen novesztettek az izmaikat, ugye?
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.22 0 0 28
Azért kicsit észnél lehetnél. Ez felér egy rágalmazással - amíg bizonyítani nem tudod!
Előzmény: gazember (24)
BZoltan Creative Commons License 2000.09.22 0 0 27
Az a durva, hogy kezdem azt hinni, hogy manapsag mindenfele teljesitmenynovelo szerek es hatalmas anyagi bazis nelkul pusztan a kokemeny es jol megtervezett edzessel meg egy hipertehetseges sportolonak is minimalis eselye van kiemelkedo eredmeny eleresere.
Az meg hogy az olimpia az amator sportolok versenye/seregszemleje lenne mar nagyonreg elveszett abrand.
z
MathiasR Creative Commons License 2000.09.22 0 0 26
Erre mégiscsak azt mondom, hogy ilyen biztos orvosi háttérrel én is ilyen magabiztosan nyilatkoznék. A vitathatatlan tehetséget nem kétségbe vonva! Aztán benne van az is a pakliban, hogy nem mindenkinek bírja a szervezete a tartós és intenzív gyógyszerelést, ehhez is adottság kell. Érdekelne a volt NDK orvosok-laborosok őszinte véleménye, ők aztán tudják....... Bár ez soha nem kerül napvilágra, nem véletlenül alig-alig volt komoly felelősségrevonás az ügyekben, az is altatva.......
Pure Sport......
MathiasR
Előzmény: Ernesto Serra (25)
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.09.22 0 0 25
"Carl Lewis-t soha nem tartottam sokra, mint embert. Mint sportoló viszont vitathatatlanul orias"

Ezt támasztja alá Lewis nyilatkozata a szöuli 100-as döntő után, valami ilyesmit mondott: "Engem tiszta eszközökkel nem lehet ennyire megverni" (Johnson 9.79 Lewis 9.92, ha jól emlékszem) Ilyet mondani egy olimpiai döntő után a legyőzőre valóban nem túl sportszerű, nem vall túl nagy emberi jellemre, de pár nap múlva kiderült, hogy igaza volt, őt valóban nem lehetett megverni abban az időben tiszta eszközökkel.

Előzmény: Wazull (23)
gazember Creative Commons License 2000.09.22 0 0 24
Azt hiszem nem árulok el újdonságot, csak a statisztika miatt:
K. B. doppingolt. A tatai edzőtáborból tudom, 100%.

Ja, meg ha azt az x millió forintot inkább falusi tornatermekre költenék...

Wazull Creative Commons License 2000.09.19 0 0 23
Akkor modositanam az elozo velemenyemet: nem 90% doppingol, hanem tobb. Lasd Wladar Sandor (gondolom nem kell bemutatnom az illetot...) velemenyet a temaban:
http://www.origo.hu/sydney2000/000918wladar.html

Persze, vannak ellenorzesek ket olimpia kozott is. Ennek ellenere most az olimpian is buknak le. Nem is kevesen. Na, azok biztos nem ket napja szedtek be az elso adag kokszot...
Visszaterve (Big) Ben Johnson-ra. O volt az iskolapeldaja ennek. Amig kokszolt, o volt a kiraly. Amikor nem, akkor mar boldog-boldogtalan (ertsd: uttorobajnokok...) megverte. Carl Lewis-t soha nem tartottam sokra, mint embert. Mint sportolo viszont vitathatatlanul orias. Eleg ha csak az egyszalbel Lewis-t osszehasonlitod a body-builder Johnsonnal (Ben vagy Michael, mindegy...)
Jol elkanyarodtunk...

Előzmény: Törölt nick (19)
Pali bá Creative Commons License 2000.09.18 0 0 22
Tudtommal Kiss Balázs épp most próbál bekerülni a Nemzetközi Olimpiai Bizottságba. Csak van annyi esze, hogy nem kokszol ha egy ilyen posztot pályázik meg. Azt nem kockáztatja meg, hogy lebukik (és nem csak az olimpián lehet lebukni hanem pl. bármelyik edzésen) és róla cikkezik a fél világ hónapokig. Szerintem tiszta csak nincs jó formában.
MathiasR Creative Commons License 2000.09.18 0 0 21
Üdvözletem Mindenkinek !
Nem tudom, az ide írók közül hányan sportoltak, én jó sok évvel ezelőtt súlyt emeltem, és láttam a különbséget a "kokszos" és "nem kokszos" versenyzők között. (a magam részéről csak az erősödés szándékával csináltam, úgyhogy a gyógyszerek szóba se jöttek....) Szinte napról napra látszott, hogy erősödnek a piruláktól, míg anélkül a tényleges teljesítőképesség határa közelében néhány dekás fejlődés is hónapok munkájába került. Tehát a magánvéleményem az, (szigorúan az erősportokban, azt ismerem közelről) hogy nemzetközi szintet elérni gyógyszerek nélkül lehetetlen. Azon belül meg győzni, az már a külön tészta, hogy ki milyen tehetséges, lelkileg hogy képes a fontos helyzetekben a maximumot kihozni magából. Például (bár ő nem kimondottan erősportos) Ben Johnson semmivel se volt sportszerűtlenebb Carl Lewisnél, csak az orvosai meg a hozzáférhető gyógyszerei ide vezették. Nehéz lenne bizonyítani pro és kontra, meg be is perelhetnének, de szvsz ezzel a sportvilág élvonala tisztában van.
A hét végén valamelyik nyáltv csinált egy idevágó riportot Szanyi Andorral, aki a maga idejében világbajnok és olimpiai helyezett volt, ő sem mondott el semmit a dologról konkrétan, de a kitérő válaszai meg a mimikája épp elég beszédesek voltak.....
Sajnos tudomásul kell venni ezt, ez így működik, akinek a sportorvosi szintje a doppinglaborok előtt jár, az nem bukik le és tiszta marad, a csóróbbak (mint most a románok) szégyenben és megbélyegezve elkullognak. Nem Fair ez így, de mit lehet csinálni ? Csámcsoghatunk rajta, és semmi sem változik.
MathiasR
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.18 0 0 20
Kedves avantage!

OFF
Egy eset fennállásának valószinűsége nem számolható ki a lehetséges esetek számából. Egy extrém példa:
a., holnap világ vége lesz
b., holnap nem lesz világ vége

Ebből a te okfejtésed szerint az következik, hogy 50% a valószinűsége, hogy holnap világ vége lesz?

Nyilvánvalóan hibás.
ON

Porckorongra nem lehet ügyelni, illetve ennek egyetlen módja van, abbahanyni a sportot.

Üdv.
ResetGomb

Előzmény: avantage (14)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.18 0 0 19
Azért ne vedd biztosra, hogy felkészülés alatt a 90% doppingol. Ugyanis hazai és nemzetközi versenyek is vannak, ellenőrzésekkel persze. Nem úgy megy ez, hogy elvonul valaki 4 évre is hirtelen megjelenik...
Előzmény: Wazull (18)
Wazull Creative Commons License 2000.09.18 0 0 18
Persze, az vilagos, hogy aki doppingol, az lebukik. Ez azonban nem torvenyszeru. Ha csak a dopping nelkul keszulo sportolok lennenek az olimpian, akkor szerintem max. csak a mostani letszam 10%-a lenne ott...
Mint mar emlitesre kerult, a sportolok termeszetesen a felkeszules alatt kokszolnak. (ez azonban nem torvenyszeru, mert most Sydney-ben is kapnak el embereket, koksszal a csomagban). A doppingot persze kesobb is ki lehet mutatni a szervezetbol, mert ido kell amig lebomlik, vagy kiurul a szervezetbol. Ezt viszont lehet gyorsitani. Nem emlekszem ra pontosan, de tegnap olvastam, hogy ket sportolot azert tiltottak el, mert nem doppingszert talaltak a szervezetukben, hanem vizhajtot, ami a doppingszerek gyorsabb kiuruleset hivatott segiteni. Meg nyilvan vannak meg trukkok a tarsolyban. A doppingolok ugye mindig egy lepessel elorebb jarnak...
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.18 0 0 17
Nem értem miért merült fel a kérdés. Kiss Balázs mindenképpen doppingvizslágatra ment volna, mert benne lett volna az első háromban. Akkor meg minek doppingolt volna? Igazából én egyik doppingolót sem értem, mert ha a győzelemre játszik és bejön, akkor vizsgálat tuti van. Ha meg 4-5. helyre megy valaki, akkor minek doppingolni?

Nem értem miért kell mindenhol szenzációt keresni. Arra ott van a politika fórum. :)

Wazull Creative Commons License 2000.09.18 0 0 16
"Doppingolni nem a versenyre szoktak, hanem a felkészülés alatt. Akkor pedig igencsak nagy súlyokat mozgatnak meg amihez nagy erőfeszítésre van szükség."
Ebben teljesen igazad van. Viszont amit en irtam, az egyaltalan nem mond ennek ellent. Tehat meg egyszer: EPO-t szednek azok a sportolok, akiknel allokepesseg szuksegeltetik: hosszutavfutok, sifutok, uszok (nem 50 meteres tavra), kerekparosok, stb...
Anabolikus szteroidokat szednek ahol csuma izom kell: sulyemelok, rovidtavfutok, doboatletak (lasd Gecsek esetet).
Amit en irtam: Kiss Balazs nem EPO-t szedett, ha szedett valamit. Az EPO-tol tobbet tud futni, de nem tud nagyobbat dobni. (amire probalnek kilyukadni: a "doppingszereknek" kulonbozo hatasuk van. Egy hosszutavfuto soha nem fog szteroiddal doppingolni, mig egy sulyemelo nem kap EPO-t...)
Előzmény: stonedrop (13)
joy Creative Commons License 2000.09.17 0 0 15
Nekem, "csak" a derekammal van gond, de tudom, elég egy rossz mozdulat, és csaknem lebénul az áldozat, soknapos injekció, meg egyéb kúra kell, hogy lábra állj! A kalapácsvetés a test teljes egészét rövid idelyü, de rendlívüli terhelésnek, minden irányban csavaró-nyújtó erönknek teszi ki, s ha van egy gyatra pont, a legmagasabb csúcsról, egyetlen pillanat alatt a porba ránt!

Akinek van hasonló problémája, csak az tudja, milyen kegyetlen kín ez, milyen aljas tud lenni a legváratlanabb pillanatban!

Szvsz: Valóban ez az oka visszalépésének, és csak tisztelet jár néki, hogy kiérdemelt helyét átadta egy reményteli fiatalnak!

Ezt bizonyítja, hogy beválasztották a NOB sportolói tagjai sorába, ahova sáros-gyanús arcokat biztos nam engednek be!

Az itt huhogók olvastán igaz a 7i7es poénja:
A pokolbéli magyarkondér mellé nem kell ör, mert a kilépni akarót a többiek visszarángatják!!!
_

avantage Creative Commons License 2000.09.17 0 0 14
A lehetosegek:
a. tenyleg a porckorong miatt nem utazott (nem hiszem)
b. doppingolt es mondtak, hogy maradjon (conspiracy theory)
c. doppingolt es felt a lebukastol (szerintem)
d. olimpiai bajnokhoz meltatlan modon nem keszult fel megfeleloen a versenyre es nem akart egni

Igy annak eselye, hogy tisztesseges sportolo csak 25%.
De ha tenyleg a porckorong a baj, akkor erre is ugyelnie kellett volna a felkeszules soran.

stonedrop Creative Commons License 2000.09.16 0 0 13
Doppingolni nem a versenyre szoktak, hanem a felkészülés alatt. Akkor pedig igencsak nagy súlyokat mozgatnak meg amihez nagy erőfeszítésre van szükség.
Előzmény: Wazull (10)
tribe Creative Commons License 2000.09.15 0 0 12
Én is phil-lel értek egyet.

Lehet, hogy doppingolt, lehet, hogy nem, az is lehet, hogy a porckorongja nagyon fáj. Ami tuti, hogy tényleg iszonyatosan rossz formában van az idén (amit dobott, 1x, jó hogy a szinthez elég, de kint valszeg még a legjobb 8hoz is kevés lenne).
Szóval címvédőként egyszerűen nem engedheti meg magának ezt a blamázst.

Én inkább Annus Adriánt sajnálom. Képzeljétek el a válogató után....tuti, hogy teljesen összeesett, szerintem abba is hagyta az edzést 1 időre. Most meg újra csúcsformába kell jönnie, ráadásul alig van (volt) rá ideje....Nagyon nehéz lehet.

Wazull Creative Commons License 2000.09.14 0 0 11
Trukkos kerdes:
Eddig pontosan 141-szer. Ennyi aranyunk van. Mivel a gyozteseket szolitjak eloszor a dobogora, ezert amig a masodik helyezett fel nem lep, addig csak ok allnak fent...
:-))))))))))))
Persze, nyilvan nem erre gondoltal...
Előzmény: tampere (8)
Wazull Creative Commons License 2000.09.14 0 0 10
Az EPO a vorosvertestek szamat noveli meg a verben. Ez azert hasznos, mert tobb oxigent tud a ver szallitani a sejtekhez, azok jobban erzik magukat, tehat hosszabb ideig es nagyobb erokifejtesre kepes a sportolo, mert a sejtjei nem szenvednek kozben oxigenhianyban...
Mindezekbol kovetkezik, hogy a kalapacsvetoknek, igy Kiss Balazsnak is teljesen felesleges lenne EPO-t szedni, mert naluk nem arrol van szol, hogy le kell futni tizezer metert, vagy leuszni negyszazat, kozben meg oxigenhianyos allapot lephet fel, ami jelentosen csokkenti a teljesitmenyt. Addig amig a kalapacsot eldobja, az cirka harom masodperc, ez a sportag nem az allokepessegrol szol...
Naluk inkabb az izomzat mennyiseget novelo anabolikus szteroidok a "celpont".
Visszaterve az egyik elozo velemenyre: az utobbi idoben tenyleg kicsit maga alatt teljesitett. Ha tenyleg porckorongserve van, akkor a legjobb amit tehet: kihagyja az olimpiat. Fiatalember, nyerhet meg. Ha nem, mar akkor is nyert egyet...
Előzmény: stonedrop (4)
jozysij Creative Commons License 2000.09.14 0 0 9
Ne legyünk álszentek!Hivatalosan az kokszolt aki megbukott.
tampere Creative Commons License 2000.09.13 0 0 8
Többekkel beszéltem, akinek volt porckorongsérve. Nem egy leányálom, azt mondják és olyan, hogy egyik pillanatról a másikra is hirtelen nagyon durva tud lenni. Meg sem lehet mozdulni, ha bekattan. Szóval nem gyerekjáték, mert igencsak át lehet közben érezni, milyen lehet az, ha az ember lebénul. Én úgy gondolom, hogy Balázs a versenyzésével, nyilatkozataival, kiállásával letett annyit a magyar sport azstalára, hogy -még ha a gyanú árnyéka mindenki felett ott is lóg- róla ne feltételezzük mindjárt a legrosszabbat. Inkább szurkoljunk neki a következő szezonra, hogy jöjjön rendbe addigra.
Azért a három magyar a dobogón nem lenne semmi.
Ide kapcsolódó kérdés: Tudjátok, hogy az olimpiák történetében eddig hányszor fordult elő, hogy a dobogón csak magyar versenyző állt?
GarneTT Creative Commons License 2000.09.13 0 0 7
milyen szép is lenne, 3 magyar a dobogón! :)
Előzmény: philosoph (6)
philosoph Creative Commons License 2000.09.12 0 0 6

Szerintem nem doppingról szól a történet. (persze ez sem kizárt)

Inkább Balázs egész évben harmatos volt. Egy olimpiai címvédot nem lehet kihagyni egy csapatból. Balázs tehát az utolsó versenyen bekerült, indulni persze esze ágában sem volt, egyrészt mit izgatja Ot egy futottak még eredmény, másrészt, talán tudja, hogy a másik három pillanatnyilag jobb nála.
Igy meg kint is vagyok, bent is vagyok. Nem hagytak ki, és a válogatókon meg is mutattam(?), de azért az a három indul, akinek most talán a legtöbb esélye van

phil

real magpie Creative Commons License 2000.09.12 0 0 5
Én is attól tartok, hogy doppingolt a mi Balázsunk. Még szerencse, hogy csak ő nem tudott idejében leállni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!