Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.10 0 0 38
Sziasztok!

Nem érkezett meg a csekkem, én meg megfeledkeztem róla, és mire észbe kaptam, megszűnt a biztosításom, és vele a bónuszom (B10) is. Visszakerültem A0-ba. Tudok ilyenkor tenni valamit, vagy most kárba veszett sok év fegyelmezett autózása, azaz, a vele megszerzett kedvezményes díjszabás?
Nem várhat az ember legalább ilyenkor egy felszólítást, telefont, pótlólagos csekk küldést, vagy egy emailt???
A segítő szándékú hozzászólásokat köszönöm előre is!

Jó autózást mindenkinek!
vomit Creative Commons License 2000.09.15 0 0 37
> A német rendőr első dolga a "Grüne Karte"

offtopik:
a nemet hatarorok tudnak kulonbebb dolgokat is. amikor meg volt salzburgnal ellenorzes (na jo, legtobbszor integetes messzirol a kek utlevellel), eccer az egyik csoka megis elvette az utlevelet, aztan erthetetlen nyelven kezdett beszelni. hulyen neztem ra, megint mondta, aztan kinyogte nemetul, hogy a forgalmit akarja latni.
ez akkor vagy onszorgalmabol megtanulta, vagy _oktatjak_oket_ hogyan kell ezeket a sz@rokat magyarul mondani.
(egyszer visszaforditottak angliabol egy magyar buszt, mert a rajta levok egy szot se beszeltek magyarul. vajon hogyan allapitottak meg, valamit elvartyogtak, es senki nem tudta megfejteni? :-D)

Előzmény: Macimedve (35)
avantage Creative Commons License 2000.09.14 0 0 36
>A német rendőr első dolga a "Grüne Karte",
Hm. Az hogy a kinti rendor nem jol tudja a szabalyokat, az meg nem jelenti, hogy kotelezo a z.kartya.
Egyebkent ha nem ezert, akkor miert kell a H betu a kocsira?

A MAK-ban pedig biztos dilettansok fogalmazzak a kulfoldre induloknak szant segito prospektusokat.

Egyebkent nekem is van z.kartyam. Tenyleg nem nagy ugy kivaltani, javaslom mindenkinek.

Előzmény: Macimedve (35)
Macimedve Creative Commons License 2000.09.14 0 0 35
"A legtobb EU orszagban nem kell a zoldkartya, a H betu igazolja, hogy van kotelezobiztositasod. (forras: Magyar Autoklub) "

Ez baromság. Egyszerűen nem igaz. A német rendőr első dolga a "Grüne Karte", magyarázhatsz neki H betűről meg mindenről. H betűt minden trafikban kapni. A rendszámon meg akkor is rajta van, ha nem fizetsz.

Az autóklub meg kurva jó elméleti tanácsokat szokott adni, amiknek a gyakorlathoz semmi közük.
Lehet hogy elméletileg így van, de a közeget a világ túlsó felén sem jogtudósokból állítják össze. A zöld kártyát meg ismerik.
Kurva jó lehet a rendőrökkel homályos, esetleg nem is létező nemzetközi szerződésekre hivatkozva az út szélén vitatkozni, főleg ha nem is beszéled a nyelvet. Meg nyugodtan hivatkozhatsz a Magyar Autoklubra is. Biztos hatásos.

Ez a H betű dolog akkor volt így, mikor még a benzinárban volt a kötelező.

A zöld kártya ingyen van. A biztosító akár telefonon is megmondja, hogy melyik országban van rá szükség. Ők vannak a külföldiekkel kapcsolatban kártérítési ügyekben, nem pedig az überokos autóklub. Semmi érdekük felesleges zöld kártyákat kiállítani, ez csak nekik kerül pénzbe.

Nem éri meg egy ötperces kártyakiállítási művelet miatt a cirkuszt megkockáztatni. Hogy a cirkusz mit jelent, azt már leírtam a 24. hozzászólásban.

Előzmény: avantage (33)
BkorVette Creative Commons License 2000.09.14 0 0 34
"Az a baj, hogy itt meg terjeszted is az iget... "

Azthiszem többször kiemeltem, hogy ez egy kényszer helyzet, a nincsből nem lehet kifizetni a biztosítást!!!!!!!!!!!!!

Üdv.:B.korVette

Előzmény: avantage (33)
avantage Creative Commons License 2000.09.13 0 0 33
A legtobb EU orszagban nem kell a zoldkartya, a H betu igazolja, hogy van kotelezobiztositasod. (forras: Magyar Autoklub)

Bkorvette,
Mar neharagudj, de azert ezt megse kellene.

>aki egy szemét, mert 20 fillér kárt okozott neked!!:-))

Az a baj, hogy itt meg terjeszted is az iget... Mi lesz ha mindenki inkabb ovatosan vezet, es senki se fizet biztositast? Egyebkent meg ha minden biztositast fizetonek te kifizeted azt a 20fillert, akkor mar nem is bantunk.
Es mikor vezetsz te ovatosan? Mint a multkor, 35 litert fogyasztva 100km-n????

Tudod, hogy mit kovetsz el azzal (jogilag), hogy nem fizetsz?

Előzmény: BkorVette (0)
Mogorva Creative Commons License 2000.09.07 0 0 32
Ja, akkor nem szóltam. Csak nekem úgy tűnt, mintha brahiból tennéd és büszke vagy rá... :))

Most olvastam figyelmesebben... polg.szolg. :)
Sorry...

Előzmény: BkorVette (31)
BkorVette Creative Commons License 2000.09.07 0 0 31
Mogorva!!

"Nem talált. :)) "

Ok, semmi ertelme egymast ragni!!
Mindketten tisztan latjuk a dolgokat...csak nekem nincs penzem:-))

Udv.:B.korVette

Előzmény: Mogorva (29)
GanXstaZolee Creative Commons License 2000.09.07 0 0 30
fargo nekem több rendor is mondta hogy jó a fénymásolat, azt hogy a többit el kell e fogadni nemtudom, de ezt ok mondták eza tapasztalatom.
Előzmény: fargo (19)
Mogorva Creative Commons License 2000.09.07 0 0 29
Nem talált. :))

majd emlékezz nagyfiú! :)

Előzmény: BkorVette (28)
BkorVette Creative Commons License 2000.09.07 0 0 28
"Hülye kis sutyerák vagy! :)) "

Varjal, ne segits!! Te meg kisssstilu vagy??
Eltalaltam??:-)))

Udv.:B.korVette

Előzmény: Mogorva (27)
Mogorva Creative Commons License 2000.09.07 0 0 27
Hülye kis sutyerák vagy! :))
Most anélkül, hogy komolyan vennéd, menj a fenébe! :))))

Amúgy nem mondanál még valami okosat? Tudod, csak, hogy szűküljön a kőr... :))

Előzmény: BkorVette (25)
Mogorva Creative Commons License 2000.09.07 0 0 26
... mert egy dologra nem emlékszem tisztán,
mégpedig, hogy a rendörnek elég e a szerződés....ugyanis én arra emlékszem, hogy igen!!

Azt hiszem, hogy valami módon nem árt tudni igazolni a befizetés tényét. Ez már csak azért is hasznos, mert ha peches vagy és a rendőr kicsit kötözködni akar, szép lehetsz ugyan de okos nem nagyon... Illetve nem feltétlen éri meg. :))

Előzmény: BkorVette (22)
BkorVette Creative Commons License 2000.09.07 0 0 25
Macimedve!!

"Kívánom neked, hogy.............."

Köszönöm a jókivánságod, de nem sértődök meg, hisz a félelem beszél belőled!
Ne félj, nem törlek össze!!:-))
Amúgy meg fullra nem érdekel, ki mennyire jó véleménnyel van erről!!!!
Nincs beleszólásotok az életembe, és ezt nektek is tudnotok kell!!
Az indexben ezt bírom!! Mindenki vér komolyan vesz mindent!!
Őrület!!!:-)))

Üdv.:B.korVette

Ui.:Az index, egy olyan kürtő, amiben mindenki beleordítva, felhangosíthatja a véleményét és sérelmeit, de ennek hasznát hiába várja!! Erre rá kellene már döbbenni!!

Előzmény: Macimedve (24)
Macimedve Creative Commons License 2000.09.07 0 0 24
A céges kocsikra nálunk a biztosító negyedévente küld egy faxot, amin írja, hogy a cég befizetett x millió akármennyi kötelezőt. Még az sincs rajta a faxon, hogy ez kb. 100 autóra szól, az meg pláne nincs, hogy milyenekre. Öt sor az egész. Ebből a faxból minden kocsiba kerül egy másolat. Még soha senki nem kifogásolta. SZVSZ a csekkről készített másolatot is elfogadják... De ha valaki aggódós, az kérjen zöld kártyát. Ingyen van.

Saját kötelezőmet átutalással fizetem, negyedévente kapok egy igazolást. Igaz, hogy ez mindig kb. 2 héttel később jön meg mint az új negyedév, de ez nem gond. A kockázatviselés ugyanis az utolsó befizetést követő hónap utolsó napjáig tart. Ezt a papírt a zsaruk is ismerik, nincs vele gond.

Külföldre viszont kötelező a zöld kártya. Ezért sajnos be kell slattyogni valamelyik biztosítóhoz. Az osztrák, olasz vagy német rendőr nem fogad el semmi mást, mutathattok nekik csekket vagy szerződést. A zöld kártya viszont szó nélkül jó. Mellesleg ott igazoltatáskor nem kérnek ilyet. Tőlem lagalábbis még soha nem kértek.
1x megtörtént: egy vásárra mentünk egy céges kisbusszal Düsseldorfba, egy lámpánál kollégám egy lejtős utcán kicsit elbambult, leszállt a fékről és nekikoccant az előtte álló szakadt Kadettnek. Mivel magyar rendszámú kocsi volt, a Kadettos liba azonnal rendőrt hívott, az meg kérte a zöld kártyát. Na azt nem találtunk a kocsi iratai között. Erre a rendőr szó nélkül letartóztatta az autót. Ja, a kár 1 db Opel Kadett indexbúra elrepedése volt, azaz kb. 10 DM. Hiába mondtuk a libának, hogy kap egy huszast, aztán tűnjön el, de a rendőr már nem engedett tovább.

A letartóztatás annyit jelentett hogy két villogó járörkocsi között autózva be kellett vele állni a rendőrség udavarára. Mi mutattunk szerződést, igazolást mindent, nem fogadták el. Hívtak egy tolmácsot, hogy fordítsa le a magyar nyelvű iratokat. Mivel jó korán reggel volt, a tolmácsra várni kellett. Közben próbáltuk telefonon elérni az itthoniakat is. Aztán kiderült, hogy az idióta gépkocsi ügyintézőnk nem a kocsi papírjai mellé tette a zöld kártyát, hanem az ajtózsebbe. Na ott meg is találtuk.... Erre a rendőrök jót röhögtek és el is enegedtek bennünket. Egyébként rendesek voltak, kaptunk egy kávét meg normálisan is beszéltek. A sofőrt megbüntették öt (öt) márkára. (ennél kisebb csekkjük nincs) Ha már két autóval kivonultak, meg négy ember fogalalkozott velünk.:-)

BkorVette,

Kívánom neked, hogy egy hozzád hasonló nem fizető törje rommá az autódat. Nekem egy közeli mindig tisztességesen fizető ismerősöm már járt így. A kárát a cascója terhére tudta rendezni, met hirtelen nem volt 3 szabad millája, a kocsi meg kellett. Aztán kb. 1,5 év múlva kapott valami nevetséges összeget a központi alapból.

Állítólag a nagyar autósok közel negyedének nincs kötelezője. Ebben benne vannak a ritkán használt
vagy nem használt, de ki nem jelentett kocsik is.

BkorVette Creative Commons License 2000.09.07 0 0 23
fargo!!

"Pont a hasonló mentalitás és morál miatt van az, hogy a biztosítók, okulva a kilencvenes évek elején elharapózott biztosítási csalásokból, meg a sok nemfizetôbôl, olyan szemét módon állnak hozzá a kárrendezéshez, hogy az már vérlázító.
Nálunk ilyesmire majd akkor lehet számítani, ha jelentôsen javul a díjfizetési meg biztosítási meg az általános morál, mindaddig, amíg sokan elsumákolják a befizetéseiket, nem fog változni a biztosítók hozzáállása. "

A biztosító kárait, nem a biztosítást nem fizetők okozzák, hanem a biztosítással visszaélők!!!
Ja, és nálunk sose számíts ilyenre!!! Pont a visszaélések miatt!!

"meg ha minimális kibúvót is talál, nem fizetni. "

Ez természetes, mindenki barátja a pénznek!!!

" Úgyhogy szerintem holnap izibe iszkolj el a postára, és fizesd be azt a k***a csekket..."
Nincs csekkem, mint mondottam!!! Ugyanis nincsen biztosításom!!
Hogy itt mindent 5ször kell elmondani!!:-))))

Üdv.:B.korVette

Előzmény: fargo (18)
BkorVette Creative Commons License 2000.09.07 0 0 22
Téged csúnyán behúztak a csőbe tudatlanságoddal!!

Mint említettem biztosítónál dolgoztam, most is megvannak az ismerősök, bár sajna ritkán találkozom velük.....
Tehát, nekem nagyon nem kell elmagyarázni, minek mi a vonzata!!!!

Üdv.:B.korVette

Ui.:Miért nem olvassátok el a régebbi hozzászólásokat????
Abból kiderült volna, hogy nem vagyok kezdő a témában....ismerem a helyzetet....
A topicba is csak azért kezdtem írni, mert egy dologra nem emlékszem tisztán,
mégpedig, hogy a rendörnek elég e a szerződés....ugyanis én arra emlékszem, hogy igen!!

Előzmény: Mogorva (21)
Mogorva Creative Commons License 2000.09.06 0 0 21
Bocs, vedd úgy, hogy nem szóltam. Látom, kicsit bugris vagy, talán rád is fér, hogy megszívd a bakazoknit. Sok sikert *kalap! :(
Előzmény: BkorVette (15)
Mogorva Creative Commons License 2000.09.06 0 0 20
Rossz hírem van számodra! 2 évig bármikor behajtathatja a biztosító a be nem fizetett díjat, ráadásul a rendőrség is be fogja vonni a forgalmi engedélyed és a rendszámtáblád.

Hogy honnan tudom? :)))
Találd ki... Sokáig örültem, hogy elfelejtettek, hiszen nem is használtam a kocsit, csak nem akartam kivonatni addig a forgalomból...
aztán másfél év múlva jött a hidegzuhany.

Higgy nekem, ne szívasd meg magad te is.

Előzmény: BkorVette (7)
fargo Creative Commons License 2000.09.06 0 0 19
GanXsta,

a könyvelôs duma nem kifogás, a csekknek ott a helye. A rendôrnek meg kötelessége elfogadni a kötvényt illetve a zöldkártyát is. Arra való.

Előzmény: GanXstaZolee (6)
fargo Creative Commons License 2000.09.06 0 0 18
BkorVette:

Sajna nem tudok Veled egyetérteni. Pont a hasonló mentalitás és morál miatt van az, hogy a biztosítók, okulva a kilencvenes évek elején elharapózott biztosítási csalásokból, meg a sok nemfizetôbôl, olyan szemét módon állnak hozzá a kárrendezéshez, hogy az már vérlázító.

Ha a pógárok is rendesen állnának hozzá a biztosítás kérdéséhez, akkor a biztosító nem kényszerülne a tényleges kár töredékét téríteni, meg ha minimális kibúvót is talál, nem fizetni.

Úgyhogy a Te sumákolásod levét igenis a többi autós issza meg, mégpedig olyan módon, hogy ha totálra törik a kocsiját, akkor az 5 milliós értékű kocsiért cserébe megajánlanak neki mondjuk 3 milliót. Vagy hogy ki sem fizetik, valami mondvacsinált indokra hivatkozva. (Pl. "Nem az útviszonyoknak megfelelôen vezetett." -- ugye ismerôs)

Volt egy kalandom 2 éve, Visegrádnál felvettem két stoppoló guppit. Két holland csajszi volt, anya meg a lánya, egy szál fürdôruhában meg törölközôben, ugyanis a strand elôtt ellopták a Twingojukat. Bevittem ôket Szentendrére, a rendôrségre, közben beszélgettünk, kérdezték, mit lehetne tenni. Mondtam, hogy meg kellene hirdetni a rádióban, és visszavásárolni a kocsit. Ettôl teljesen el voltak képedve, mondván hogy bűnözôkkel nem üzletelnek, miért is tennék, hiszen otthon (Hollandiában) a biztosító mindent busásan megtérít! Nekik csak a személyes holmijaik hiányoznak, a családi fotók, meg miegymás. Ettôl meg én képedtem el, nem akartam elhinni, hogy ez ilyen egyszerű. Azt válaszolták, hogy próbálna meg csak nem fizetni a biztosító, akkora patáliát csapnának belôle, hogy az elvesztené az ügyfeleit izibe! Ezért inkább fizet. Mikor rákérdeztem, hogy ezzel nem szoktak-e visszaélni, azt felelte, hogy náluk az nem szokás.

Útközben elkezdték összeírni a kocsiban hagyott tárgyakat és azok értékét, még a gumicsizmát, meg a napszemüveget is felírták, meg a szalmakalapot meg a kesztyűtartóban a 3 tekercs filmet.

Pár hónapra rá küldtek egy lapot, az ügyük lezárult, az utolsó guldenig kifizették a kárukat.

Nálunk ilyesmire majd akkor lehet számítani, ha jelentôsen javul a díjfizetési meg biztosítási meg az általános morál, mindaddig, amíg sokan elsumákolják a befizetéseiket, nem fog változni a biztosítók hozzáállása. Úgyhogy szerintem holnap izibe iszkolj el a postára, és fizesd be azt a k***a csekket...

GanXstaZolee Creative Commons License 2000.09.06 0 0 17
Toms valahogy úgy :)) de ez csak akkor megy ha tényleg céges a kocsi és ugye ott van könyvelo.
Előzmény: Toms (9)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 16
Polgári szolgálat? Amire azt itélik aki nem akar másra fegyvert fogni? Kalapemelés, főhajtás, mély tisztelet.
Előzmény: BkorVette (10)
BkorVette Creative Commons License 2000.09.06 0 0 15
"szamolgass egy kicsit"

Te kiszámoltad, hogy az én kieső részem miatt mennyi kár ért téged???

Kifizetem neked!!

Ja, de most jut eszembe..pont ennyi volt a telefonszámlám, az idő alatt , mig ezt begépeltem, tehát ezt buktad!!:-)))

Üdv.:B.korVette aki egy szemét, mert 20 fillér kárt okozott neked!!:-))

Előzmény: renegade (13)
BkorVette Creative Commons License 2000.09.06 0 0 14
renegade !!

Beszűkült vagy..:-(((

Előzmény: renegade (13)
renegade Creative Commons License 2000.09.06 0 0 13
Mielott nekiallsz szemelyeskedni, szamolgass egy kicsit. Minel kevesebben fizetnek biztositast, annal tobb jut a karrendezesnel egy-egy befizetore. A nem fizetok miatt a ram eso resz nagyobb.

Oszinten szolva ez az osszefugges annyira egyszeru, hogy meg vitatkozni se erdemes rajta. Ha akarsz, persze meg vitazhatsz, de nelkulem -- meddo minden tovabbi gittragas ebben az ugyben, ezert nem fecserelek ra tobb energiat.

Előzmény: BkorVette (12)
BkorVette Creative Commons License 2000.09.06 0 0 12
Kedves renegade!!

Olvasd el a hozzászólásom, és utánna reagálj...ne csak beleolvasgassál, lásd is, ne csak nézd!!!

Az ellenfél kárát mindenképpen a te zsebedből huzzák ki, erre van a biztosítás, mindenki fizet kicsit, te is azért fizeted!!
Ha van biztosításom, akkor is ti dobjátok össze!!
De ez tul bonyolult összefüggés már neked, ezért kicsit sántít a szöveged...sorry!!
Nem mindegy, hogy a biztositón keresztül huzzák ki a zsebedből, vagy a Mabiszon keresztül?????

Üdv.:B.korVette

Előzmény: renegade (11)
renegade Creative Commons License 2000.09.06 0 0 11
Az ellenfél kára ígyis úgyis megtérül, hiszen a biztosítási felügyelet rendezi a kárt....tőlem meg utólag behajtják....

Es ha nem tudjak behajtani? Ha totalkarosra torod valaki mas otmillas kocsijat, de meg otvenezret se tudnak rajtad behajtani? Mit gondolsz, akkor a biztositasi felugyelet mibol rendezi a kart? Megmondom: abbol, amit a rendesen fizetok (peldaul en) befizetnek! Kepzelheted, milyen szivesen fizetnem ki az altalad okozott kar ram leosztott reszet! :-((((((((

ezt persze nem szeretném, így nagyon vigyázok....

Mint mindenki. Senki nem szeretne balesetet okozni, neha megis osszejon a legjobb szandek ellenere is. En peldaul 23 ev alatt soha senkinek semmilyen kart sem okoztam, megis van kotelezom, cascom. Javaslom Neked is. Megnyugtato erzes, majd meglatod.

Előzmény: BkorVette (10)
BkorVette Creative Commons License 2000.09.06 0 0 10
Kedves slr!!:-)

Teljesen igazad van, egyetértünk, de pénz beszél kutya ugat!!(itt nem rád gondoltam):-)))))))

Az ellenfél kára ígyis úgyis megtérül, hiszen a biztosítási felügyelet rendezi a kárt....tőlem meg utólag behajtják....ezt persze nem szeretném, így nagyon vigyázok....de a kockázat így is megvan, ahogy te is említetted!!

Tisztában vagyok a tettem értékével(biztosítónál dolgoztam 1 évig), de ez van, mostantól minden más lesz, lesz pénzem, és lehetőségem!!!
Most hóvégén jár le a polgári szolgálat, és újra lesz pénzem!!!
Igérem, kötök biztosítást!!:-)))

Üdv.:B.korVette aki reménykedik, hogy addig sem lesz gond...

Előzmény: Törölt nick (8)
Toms Creative Commons License 2000.09.06 0 0 9
GanXsta!

Tényleg jó a fénymásolat is? Egy olyan FF másolatot bármikor megcsinálsz számítógéppel is. Jó ötlet, megyek is :-)))

Előzmény: GanXstaZolee (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!