Keresés

Részletes keresés

dalia Creative Commons License 2000.08.01 0 0 7
Igen Nevermore, ilyesmi válaszra vártam.
Hogy például az milyen jó játék, ha az ABC ben a morcos, tolakodó "úr" rámtolja a bev.kocsiját és én _mosolyogva_ hátrafordulok, és (szinte:) minden irónia nélkül mondom, Jaj, bocsásson meg, hogy ön elé álltam!...
a hatás fenomenális, meghökken, és 10-ből 9 visszamosolyog!!!
És máris megszépítette a percet, és máris legyőztem az erőszakosságot egyetlen mosollyal.
És ez jó.
megéri.

d.

N___ Creative Commons License 2000.08.01 0 0 6
Tudom, hogy ez nem az engliss topic, de van egy örök igazság:

Too often, we lose sight of life's simple pleasures.
Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles in your face to frown BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap the motherf**cker upside the head...

Ennyi

Kitten Creative Commons License 2000.08.01 0 0 5
Az említett példa a kiváló "Rúgj belém!" (s egyebek) emberi játszma egy közkedvelt típusa.
Elemzése és antitézise számos publikált szakértői irományban megjelent már, érdemes lenne utánanézni.
Ezzel nem akarom leszólni a topicot, sőt, néha nagyon pazar egyéni megoldasok is születnek.
Kíváncsian várom a folytatást....
Előzmény: dalia (2)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.01 0 0 4
Azt hiszem ezek mindennaposak az életünkben, legalábbis sokkal gyakrabban találkozunk ilyennel, mint a fizikai formájával. Talán nehezebb is ellene védekezni. Ráadásul ezt majdnem mindig hozzánk érzelmileg közelálló embertől kapjuk meg. Talán több nő nyúl ehhez az eszközhöz, a férfiak inkább a hallgatásukkal 'revolvereznek'. Persze, mint minden általánosítás, ez is sántít.
Előzmény: dalia (2)
Kilroy Creative Commons License 2000.08.01 0 0 3
Igen, az ilyesmit én is nehezen viselem, főleg mert a szüleim gyakran maró gúnnyal körítik a dolgot, vagy (bár jóval ritkábban) ordító hangnemben. Ezt én is némelyest erőszaknak érzem, ráadaásul szerintem valahol hátbatámadás íze is van a dolognak (bocs a képzavarért), mert éppen otthon, ahol ugye az ember többek közt távol van a kellemetlenségektől, nem erre vágyik az ember. Persze, nem arról van szó, hogy nincs igazuk esetleg a szüleimnek, csak hát ez a " 'ébresszünk lelkiismeretfurdalást a másikban' " stílus...
Mellesleg én már jó ideje nem reagálom le az ilyesmit, mert csak vita lesz belőle (tapasztalat), és ezért nem éri meg.

Kilroy

Előzmény: dalia (2)
dalia Creative Commons License 2000.08.01 0 0 2
Az erőszakra csak erőszak lehet a válasz????
De az újabb erőszakot szül...

Nézzük inkább a soft lelki terror cuccot. Gondolok itt pl. drága jó édesanyám - akit szeretek nagyon, és _alapvetően_ nagyon jó a kapcsolatunk - , olyan tipusú kijelentéseire, hogy "Mert az persze nem érdekel senkit, hogy én boldogtalan vagyok, persze, menjél csak moziba, ne is törődj velem"

Én már ezt a tipusú 'ébresszünk lelkiismeretfurdalást a másikban' hangulatot is erőszaknak érzem, és nagyon rosszul viselem, sajnos általában nem is tudom jól lereagálni. Mert sóbálványá meredve nehéz....

d.

leha Creative Commons License 2000.08.01 0 0 1
eddig olyan erőszakkal nem akadtam össze, ami megmásította volna bármilyen elhatározásomat. kiskrampusz koromban nem egyszer vertek orrvérzésig csak azért, mert nem voltam hajlandó belátni, hogy a nagyobbaknak mindig igazuk van. amióta felcseperedtem, néha eljutott velem szemben valaki a fenyegetésig, de nem vettem be a blöfföt (ha nem blöff, hanem megver? egy verést kibírok, de utána az illető vért pisál, mert feljelentem és miután ezért megbaszták, még meg is verjük a cimborákkal : ))
hehe tata Creative Commons License 2000.08.01 0 0 0
Eroooszakra csakis eroooooooooooszakkal lehet hatekonyan valaszolni.
dalia Creative Commons License 2000.08.01 0 0 topiknyitó
Te mihhez kezdesz, ha erőszakkal kerülsz szembe?
Nem nagy dolgokra gondolok, a "hétköznapi" apró erőszakokra, amivel találkozik az ember.

Egy barátnőm mesélte a napokban, hogy egy vitatott taxiszámla kapcsán a taxis egész egyszerűen rázárta az ajtót, és testi erejének fölényével jelezte, hogy márpedig innen ki nem száll addig...
Mi történik bennetek ilyenkor?
Nem is annyira a gyakorlati megoldásokra gondolok - tudom, pl. a fenti esetben valószínüleg a helyes cselekedet fizetni, majd azonnal a rendőrséget értesíteni - de ki képes akkor erre gondolni...

Az az érzésem mindannyian gyakran talákozunk ilyen, vagy enyhébb, de mindenképpen erőszakossággal. Hogy játszátok le ezt magatokban? És ott a helyszínen? Mi a megoldás, hogy ne "nekik" legyen igazuk?

Talán szélsőséges is vagyok, nagyon szigorúan elitélem az erőszakot, minda fizikai, mind a lelki terror formájában.
A véleményetekre vagyok kiváncs, hogyan lehet védekezni, ha az ember nem szeretne azonos eszközökkel élni, hisz azt elitéli...

dália

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!