Keresés

Részletes keresés

Geret Creative Commons License 2003.07.18 0 0 72
Sziasztok!

Kerti lépcső építéséhez keresnék vasúti talpfát
(nem beton hanem fa) Nem látott valaki Solymár és (tágabb)környékén ilyet amit el lehet vinni?
A válaszokat előre is köszönöm.
Majd rakok be képet milyen szép kerti lépcsőt lehet így csinálni.

onobody Creative Commons License 2000.08.05 0 0 71
Aha , már értem , jól hangzik .
Ki fogom próbálni.
Kösz!

Üdv Onobody

Előzmény: gbrl (69)
krisztababa Creative Commons License 2000.08.04 0 0 70
Köszi, akkor szerencsém van, apósom+férjem /eredetileg/ lakatos. Kösz, mégegyszer.
Előzmény: gbrl (69)
gbrl Creative Commons License 2000.08.03 0 0 69
kriszta, onobody....
... :) .....az fm sablon a fémsablon elgépelt formája.... sorry...
szóval FÉM sablonról van szó. egy lakatos (vagy ha van oxigén otthon) meg tudja hajlítani neked olyan hullámra vagy formára, amik egymással találkoztathatók és szépek......ezt a formát kell a kicsit megszáradt, de (!) még képlékeny betonba belenyomkodni egymás mellé, után.igy a színezett beton olyan lesz, mintha díszkobetonkockákból lenne kirakva.
elsonek találjatok egy szép formájú díszkövet, és csináltassátok meg annak kontúrját....
aztán betonszínezo festék vétele...
betonkeverés kis mennyiségben (1/2kevero) és próba hegyek a színnel és a forma belenyomásával...
ha már megy minden, akkor élesben :)))
...
sok sikert: gbrL
ui: - most jut eszembe valamelyik álomkertben vagy álomházban vagy barkácslapban volt róla szó.... asszem tavasszal....
Előzmény: onobody (68)
onobody Creative Commons License 2000.08.03 0 0 68
Szia gbrl!

Mi már vége felé járunk az épitkezésnek,
most jönnek a járdák , kocsibeálló.
Engem is érdekel , mi az a fm sablon?

Egyébként a havat mütrágyával is lehet
"sozni". Tavasszal szép zöld lesz minden.

Üdv Onobody

Előzmény: gbrl (66)
krisztababa Creative Commons License 2000.08.03 0 0 67
Kedves Gbrl,
Köszi a tippet, majd kinyomtatom a férjemnek, ő biztosan tudja mit is kell csinálni azzal a betonnal????? Azért elárulod, mi az a fm sablon? Bocs, hogy ilyen hülye vagyok. Dehát ez az első építkezésünk és első kertünk.
Kr.
Előzmény: gbrl (66)
gbrl Creative Commons License 2000.08.02 0 0 66
hi, kriszta....
-burkold le tömören, de NE térburkolóval hanem betonnal, de elotte futoszál le. a beton színezheto és fm sablonnal mintát nyomhacc bele - olyan lesz, mintha térburkolóval lenne, viszont nem lesz gazos a köze és télen a jeget leolvaszthatod....
:) - gbrL
Előzmény: krisztababa (65)
krisztababa Creative Commons License 2000.08.02 0 0 65
Kedves Kertitörpe,
én is köszöntelek, éppen a múlt héten kérdeztem magamtól, hová lett a topicgazdi? Azért onobody sem törte magát az elmúlt 1-2 hétben hozzászólásilag, igaz?
Nekem is lenne kérdésem, hátha valami okosat tudtok. Szerintetek a kocsibejárót a garázsig pázsitráccsal vagy térburkolattal burkoljuk-e le? A garázs a házban van, utcától, kerítéstől 7 m-re. Ha térburkolat, akkor az nagyon csúszós-e télen, vagy mit csináljak vele, mert sózni nem szeretném a körny.véd. miatt.
Előzmény: kertitörpe (63)
onobody Creative Commons License 2000.08.01 0 0 64
Szia Kertitörpe!

Nekem hiányoztál név szerint is.
Csak nem akartam tullihegni a dolgot!

Üdvözöllek körünkben!
Na és hol van az a házikó ("páloúc" parasztház) ?
Nekünk is vannak arrafelé érdekeltségeink.
Még össze is futhatunk!

Üdv Onobody

Előzmény: kertitörpe (63)
kertitörpe Creative Commons License 2000.08.01 0 0 63
Meglepődéssel és szeretettel üdvözlom a topic lakóit!
Szeretettel azért, mert aki a virágot szereti...ugyebár csak jó ember lehet.
Meglepődés meg azért volt, mégpedig igen nagy, mert nem hittem volna, hogy a távollétemben életben tartja bárki is a topikocskámat.
Bár név szerint senki sem hiányolt engem...:-(
Több, mint egy hónapig nem volt internet hozzáférésem, most újból van. Hát ezért hallgattam.

Időközben történt egy-két változás:
- megvettem a kerti szivattyút és egyéb locsoló eszközöket
- holnap megkapjuk az említett házikó ("páloúc" parasztház) kulcsát és kezdetét veszi a nyakamba szakadás...márminthogyugyebár nyakamba szakad a kert művelése, gondozása

Részletesen be fogok számolni a fejleményekről és bombázni foglak benneteket kérdéseimmel.

Addig is külön üdvözletem krisztababa, komárom, barnetto és onobody kertésztársaknak!!

törpe, a kerti

Pocak Creative Commons License 2000.07.31 0 0 62
Sziasztok,

Mindenkit irigylek aki ilyen jo idoben a kertben toklaszkodhat! Ha minden jol megy, osszel tudunk bekoltozni a hazunkba, akkor kezdem a foldturast.
Mar tobbszor olvastam itt, hogy a tujak nem is annyira jok, de hogy miert??? Mi a baj veluk?

krisztababa Creative Commons License 2000.07.28 0 0 61
Kedves Komárom,
én úgy mindet szeretném, kedves összevisszaságban. A loncok is tetszenek, sajna csak mintegy 5-5 méteres sáv árnyékos, a többi tiszta déli, dél-nyugati. Lombhullatókat is szeretnék. Igazából arra gondoltam, hogy a sarkokat lekerekítem virágos cserjékkel, ahol pedig belátnának a szomszédok, oda tennék valami élő takarót, ami azért őket sem zavarja, de szép.
Szerencsére a hátsó kert nagyon tágas, így a háztól messze van a kerítés, ott nem nagyon kell "sövényezni". Tuját csak 1-2-t szeretnék az előkertbe, ami nálunk északi, és az lenne a téli kert. (nem télikert!) Köszi az ötleteket, ellátogatok a weblapodra.
Előzmény: komárom (60)
komárom Creative Commons License 2000.07.27 0 0 60
Én az oldalamat "frissitettem" , pedig tenyleg sütött a nap, de a kertbe ki sem néztem.
Borostyán.. hm. befuttathatod, ha nem tul napos, akkor viszonylag jól nő.l.
Mindenesetre nézd meg az oldalam ujra... Akcio! oldalt. Ha nem a borostyán a kedvenced, akkor mast is ültethetsz, ami annál gyorsabban "eltakar"
A borostyán akkor jó igazán, ha van mire kapaszkodnia, mondjuk egy fal, és árnyékosabb részre ültetik. Lassabban nől mint az átlagcserjék,-futónövények de egész évben díszít a leveleivel. Meglévő kerítésre futtathatsz trombitafolyondárt, lilaakácot, loncféléket,-ezek igen gyorsan megnőnek és takarnak is meg virágoznak is. Ha nem a kerítésre akarsz futtatni valamit, akkor az itt "elátkozott" tujákat ajánlom, vagy válogathatsz a lombhullató cserjék közűl is.
Előzmény: krisztababa (59)
krisztababa Creative Commons License 2000.07.27 0 0 59
Különben Béla tegnap beszedte a terveket és nem az internet miatt nézett rám ferdén, hanem mert kancsi.
Szerintem térjünk vissza a kertekhez!
Komárom, hol vagy? És a többiek?
Ja, ma már jó az idő, ezért gondolom kinn van mindenki a kertben és dolgozik. Ez az! Ilyenkor nem is szabad a "TV" előtt ülni!
Adjatok egy nagy ötletet, szerintetek befuttathatom a kerítést borostyánnal - a sövényezés helyett?
Előzmény: krisztababa (58)
krisztababa Creative Commons License 2000.07.25 0 0 58
Béla!
Ne keresse azt a kérelmet, mert még be sem adta! Majd holnaptól! De aztán ne üljön rajta hetekig! Nyomjon rá egy pecsétet aztán kész. Ilyen egyszerű tervrajzot úgyse látott még. Meg aztán, ezek minden előírást betartottak... Essen már meg a szíve szegény kétgyerekes családon!
Járuljon mán hozzá a fidesz-programhoz, hogy aztán tudjunk polgárosodni, meg az új lakástámogatási rendszer..., igen, no, ez egy példacsalád. Például ők sem tudják ezt az igazán remek hitelkonstrukciót kihasználni. De ez nem ebbe a topicba.
Hagyjuk az önkorit, mert még tényleg rámszáll valami III/3-as, aztán hajléktalan leszek egy életen át! Hát ilyen véget kívánsz nekem, gbrl?
Különben semmi hari. (Majd hara-kiri) :-))
Előzmény: gbrl (57)
gbrl Creative Commons License 2000.07.24 0 0 57
igeeeeennnnn????? szidjuk az Önkormányzat munkáját????
igeeenn? ....mondja csak a nevét......fent vagyunk ám mi mindenhol, mindenkor, mi mindent olvasunk, mindent látunk, mindenről kapunk jelentést. szóval képben vagyunk teljesen......tudjuk, hogy építkezni fog.... ill. csak akar.... ...
.......
..hmmm... holisvan az az engedély, bélusom??....... tudod, az, amit az a nő hozott be ...tudod, melyik.........valami krisztina.............
......némmmááááá... ittttt szidja a mi munkánkat.... nemkéne neki engedélyt adni..... csinájjatok mááá valami, találjatok-ki ezt azt......
nemtualálod?..neeemm... nem a k-nal, a cs-nél..........tudod Csakicsné...... , nememléxel....mindig itt pattog az engedélyért, pedig csak 3-4 hónapja van itt az összes papírja..... - állítj ő......megaztáj ajoli is lenyúlt a dossziéból ezt azt... tudod, amikor a hiánypótlós levél kiment....
ááááááááá...
megvan.......hmmmm.....
;))))).... el ne hidd a sok hülyeséget..
Előzmény: krisztababa (56)
krisztababa Creative Commons License 2000.07.24 0 0 56
Kedves Komárom,
Az önkormányzatok valóban csak önmagukat kormányozzák (és korlátozzák). Pl. apósomék most vakoltatták be a házat, meghozták a homokot de. 10-kor, 1/2 2-kor már kapott egy figyelmeztetést a közterületfelügyelettől, hogy az utcán ilyet nem tárolhat, vigye be, mert ilyen+olyan szankciókat helyeznek kilátásba. Szegény öreg, meg sem várta a férjemet, belapátolta egyedül.
Na meg aztán, lazán képesek kivágni a gyönyörű platánokat, vagy bármilyen más fát, és csak mennek neki, mint a barmok. Szerintem evidens lenne az ott lakókat megkérdezni, hogy 'megengedik-e' egyáltalán.
Az utcában nincs szilárd út, 30 évesek a villanyoszlopok és világítás sincs, kész életveszély este hazamenni. Ennyit az önkoriról.
De most nem szidom őket, mert várom az építési engedélyt, aztán hátha ők is olvassák ezt a topicot, és a végén még házam sem lesz.
Szia, Krisztababa

Előzmény: komárom (55)
komárom Creative Commons License 2000.07.22 0 0 55
Ez tényleg érdekes!!
(nem engedte az önkormányzat...)
Ilyen "dologgal" ill. -ról én is hallottam itt komáromban.
De ez egy más téma. Az önkormányzatok csak a nevükben azok-sajna.
Nálunk engedtek ilyet is, meg olyat is, csak másoknak!!
Nálunk az 1.sz. főút mellett még járda sincs.
A főút szélén mennek a "munkások" a NOKIÁBA.
De ezt már elmondtam sok helyen, még nekik is többször, de háát nincs mit tenni.
Szerintem örülj annak, hogy van kerted. És főleg annak, hogy terveid is vannak, amit meg szeretnél valósítani....
Ezt most nem NEKED!- ahol van lóvé és tudják is mire kellene költeni- ott könnyebb...
Előzmény: krisztababa (54)
krisztababa Creative Commons License 2000.07.19 0 0 54
Köszönöm, Kedves Komárom,
de emiatt a cím miatt ne forgasd fel a házat. Annyira nem szükséges a profizmus a kertembe, vagy legalábbis nem érzem szükségesnek. Különben pedig - mint írtam - ott a szomszéd, talán ha közelebbről megnézi, ő is tud valamit ajánlani.
A telkünk egyébként a város kertvárosi részében van, ami egyenlő a 'faluval' - morálisan is. Ez azt jelenti, hogy az egész utcában 30 évvel ezelőtt épült 10x10-es kockaházak, tök egyforma kerttel (semmi egyéni elképzelés) és a konyhakert a jellemző, pihenésre-díszítésre az alig 3 m-es előkert szolgál. Szerintem ki fognak engem nézni onnan, hogy nem fogom követni a 'divatot'. Már csak azért sem, mert a házat legalább 7 m-es előkerttel építjük (sajnos a 10 m-t már nem engedte az önkori az utcakép miatt). Ide szeretném az 'északi-kert'-et. Szerencsére a ház mögött még mintegy 18 m x 30 m hely (déli), az oldalkert pedig nyugati tájolású (6 m széles). Ez marad 'udvarnak'. Hát.. nem lesz egy angolpark, de majd igyekszem széppé tenni.
Szeretnék a hátsó kertbe hársfát vagy tölgyet vagy valami hasonlót, mi a véleményetek erről?
Szóval olyan békebelire vágyom, nem igazán rongyrázósra.
Előzmény: Komárom- (53)
Komárom- Creative Commons License 2000.07.18 0 0 53
Azt a sort csak az érdekesség kedvéért írtam.
Egyik dícsér, másik ledorombol ugyanaznap...
meglepett.
Kulonben valoszínű, hogy nem is lehet olyan rossz az a talaj, csak egyik ember ezt mondja, másik azt.
Különben nagy "divat" a talajcsere, - majdhogynem státusszimbolum már.
Szerintem semmi ragyogó értelme... Be kell vizsgáltatni egy mikrobiológussal, Pestlőrincen ismerek egyet, de elő kéne bányászni a címét a lomok közűl. Nála jobban senki sem mondhatja meg, hogy milyen és mit kellene csinálni vele.
Kb.3000 Ft volt úúgy 6 éve a vizsgálat.
Ha rászánod magad, akkor ird meg, megprobálom megkeresni a cimét.
Előzmény: krisztababa (51)
gbrl Creative Commons License 2000.07.18 0 0 52
...hi, kriszti.....
háát, ha nem tucc tölteni, akkor az adott. próbáld meg a mostai talajt megművelni. felásod, kiszedegeted a dudva és a kő nagyrészér, elülteted a fákat, cserjéker.........aztál lehet lassan a fűvel is próbálkozni, ha nem lesz nagyon melegebb..... végülis működnie kell.....
nálunk szinte homokon a meggy, csereszny, körte nagyonjó, a szilva kevésbe, az lama és az őszibarack pedig nem bírja.... - bár ezt is biztos fajtája válogatja......
Előzmény: krisztababa (51)
krisztababa Creative Commons License 2000.07.18 0 0 51
Sziasztok,
Köszönöm szépen az ötleteket. Egyáltalán nem bántottatok meg a "gyüjtögetés-ellenzéssel", mert nekem is volt egy kis morális fenntartásom erre nézve, biztosan vásárolni fogok.
Bár onobody-val is egyetértek, hiszen az arborétumokba is védett növényeket telepítettek, éppen azért, hogy megmaradjanak az utókor számára.
Dehát szerintem ezen kár vitatkoznunk, hiszen éppen azért vagyunk ebben a topicban, mert mindannyian szeretjük a természetet és a kertet, nem igaz?
Komárom, attól még ledorombolhatsz, mert kedves hozzászólást írtam a vendégkönyvedbe! Most akkor jó vagyok nálad?
Ki fogom próbálni az ecetes talajmeghatározást! Ugye a meszest nem szeretik a növények? Azt hiszem nekünk éppen az van. Különben 60 cm-t már nem tudunk töltetni, mert így is majdnem a szomszédok kerítésalapjának tetejéig ér a birtok felszíne, úgyhogy mérgesek lennének, ha a csapadék hozzájuk folyna át(ugyanis a környékünkön ez a nagy probléma, hogy túl vizesek a telkek, úgyhogy az öntözéssel nem lesz nagy gond - legfeljebb rizst termesztünk :-).
Pár éve még a tévében is volt a szomszéd, csak csónakkal tudott közlekedni a ház körül (akkor a mi telkünk is látszott /csak akkor még nem volt a miénk/, és kukoricát termesztettek rajta). Tényleg! Ha más nem jön be, kukoricát fogunk termeszteni :-))
Nem! Akkor sem mondok le a pihenőkertemről!
A szomszédot meg szeretem különben és nem szeretnék összeveszni vele, de már úgy kezdte, hogy a kutyáját pont a mi kerítésünk mellé telepítette, a dög pedig állandóan ugat. Éppen az ő kennele felé fognak nézni a gyerekszobák. Most terveztessem át a házat?
Előzmény: Komárom- (50)
Komárom- Creative Commons License 2000.07.18 0 0 50
Nem annyira a termofold,-ről van itt szó!!!
Homokosabb talajon is rengeteg mindent lehet ültetni.
Inkább a talaj savassága,- meszessége a döntő.
Nem kell indokolatlanul termőföldet rendelned!!
Most egy rossz példa van a szemem elött:(Rendeltek -cukorgyárbol földet, de nem tudták, hogy mi az, csak azért, mert ajánlotta nekik a "városi főkertész"...meg, hogy az volt a legolcsobb.
Minden növénye tönkrement neki, amit beleültetett.
---
Nézzétek meg valahogy, hogy savas-e, vagy lugos.
Ecetproba, ha nagyon pezseg, akkor nagyon meszes..
Ha tudjátok, akkor csak arra kell vigyázni, hogy ha pl. meszes, akkor hamisciprusokat csak modjával, de ezt is elmondja az árudás...
A víz az ami fontos és a tápanyag. Az utobbi sem kell húúú de nagyon, csak módjával és lehetőleg ne műtrágya legyen.
----
Megjegyzés:!! aznap amikor írtam a ledoromboló hozzászólásomat, akkor vettem észre a vendégkönyvemben a Te mondataidat....
-- Mindenkinek!--
Ne gyüjtögessetek a szabadban.. mert még a védett "kökörcsint" is meg lehet vásárolni a lerakatokban.
Ez egy rossz példa, DE senki sem kukázik közületek az tuti.ugye. Kenyeret onnan is lehetne szerezni ingyen.
Előzmény: krisztababa (44)
gbrl Creative Commons License 2000.07.17 0 0 49
hi, kriszta...
a töltésföld ha agyagos nem is olyan rossz, mert nem szivárog el nagyon könynen a víz. ha terítesz rá kb 60-70 cm termőföldet, akkor azon vígan megél bármilyen virág, bokor, zöldség, fa.....szóval mindenki jól érzi magát rajta :) ...
....persze van egy árnyoldala is.... a 60 centi termőföld hááát, elég sok köbmétert ad ki.... - érdeklődj több helyen. hoznak un szántóföld minőségűt és un. humuszosabbat. szerintem előbbi már megfelelő - és olcsóbb is, de FELTÉTLENÜL nézd meg előtt, mielőtt megrendeled.
a keresztúri úton - kb a kozma utca magasságában - van egy ilyen telep, ott elég sokfajta és nagymennyiségű földet láttam......
sok sikert: gbrL

Előzmény: krisztababa (44)
onobody Creative Commons License 2000.07.17 0 0 48
Szia Barnetto!

Nem látok igazi különbséget akközött ,hogy
a kertemben van-e , vagy kint a mezőn.
Vannak egyes állatok amik már csak állatkertben
léteznek .
Ahol a kertem van, ott régen azok a virágok
nőttek amiket én betelepitek.
Szerintem sen feltétlen onnan, csak olyat,én
is vásárlok faiskolában is.

Él még a héricsed és a kökörcsined?

Üdv Onobody

Előzmény: barnetto (47)
barnetto Creative Commons License 2000.07.17 0 0 47
Kedves Onobody!

Nem értek Veled egyet.
A környezetünkben szépen növő növények fajtái, típusai nagy valószínűséggel nálunk is szépen fognak fejlődni, ezért érdemes hasonlóakat ültetni. De szerintem nem feltétlen onnan, csak olyat.
A gyűjtögetést mindenki úgy gondolja, hogy Ő mértékkel teszi, csak az a másik rombol és írt.
A talicskával fát-bokrot gyűjtögetők is.

Nagyon, nagyon régen, még szinte gyerekként egy tavaszi kirándulásról hazavittem 2 tő gyönyörű virágot. Itthon néztem meg a növényhatározóban. Tavaszi hérics és kökörcsin volt. Mindkettő védett, azóta nem gyűjtök.

Előzmény: onobody (46)
onobody Creative Commons License 2000.07.17 0 0 46
Kedves Komárom!

Nem értek veled egyet.
Tapasztalatom szerint a környezetünkből
gyüjtött növények nőnek legszebben a kertünkben.
Nem véletlenül , hiszen ők itthon vannak.
Nem látok abban rosszat , hogy beültetjük őket
az udvarainkba , éppen az eredeti növényzetet
állitjuk vissza.
Én a pázsitomba a mezőről gyujtött virágokat
ültetek .
Begyüjtöm a környezetemben élő gyógynövényeket is.
Természetesen nem a természet letarolásárol van
szó. Mindig ügyelek , hogy minél kevesebb kárt
okozzak.

Üdv Onobody

Előzmény: Komárom- (43)
barnetto Creative Commons License 2000.07.17 0 0 45
Szia Krisztibaba!
Jajj! És mi van, ha a szomszédod lovaskocsit és talicskát ajánl beültetésre? A magad ízlése szerint dönts, ne a szomszéd szerint!

Ha mindenki beviszi a maradék Dunapartot, egy kis ezt-azt a kertjébe, tényleg nem marad semmi. A közterületen nőtt növényeket úgy mented meg, ha békén hagyod! Néhány embernek egyáltalán nem vigasz, hogy a Te kertedben nő a "Dunaparti" gyöngyvirág. Ez még mindig olyan mint régen a Tsz földje, onnan lopni nem bűn, mert az senkié.

Bocs, ha kicsit durva, de ez a szemlélet engem mindig felháborít.

Előzmény: krisztababa (44)
krisztababa Creative Commons License 2000.07.17 0 0 44
Kedves Komárom,
Igen, igazad van. A "Szigetben" való gyüjtögetésnél csak annyi az előnyöm, hogy lassan mindent letarolnak az építési vállalkozók (akkor meg miért ne mentsek meg pl. néhány gyöngyvirág-tövet) és talicskával amúgy sem tudnám elhozni az egész Dunapartot (sajnos). Ma már nem is olyan a Dunapart, mint gyerekkoromban (ezt a hangulatot vágytam bevinni a kertbe).
A vásárlás szükségessége egyértelmű, hogy hol, az is megoldott (?) Ugyanis a baloldali közvetlen szomszédunk kertész-házaspár. Sok hasznos tanácsot tudnak adni (pl. elmondták, hogy ne is álmodozzak cseresznyefáról - és a legtöbb vágyott növényemről ez a helyzet-, mert ezen a talajon az nem fog megélni). Pedig a szembeszomszéd néninek öklömnyi cseresznyék érnek a fáján... Most mi lenne akkor, ha én mégis ültetnék egy cseresznyefát?

Különben nagyon aranyosak, segítőkészek voltak az eddigi munkák során. Van egy virágboltjuk és faiskolájuk, úgyhogy talán még olcsóbban is kapnám meg azokat a növényeket, amiket szeretnék. Na, most, hogy mit szeretnék - azt befolyásolná az, hogy ők mit ajánlanak - puszta jóindulatból. Hiszen szakértők. Na, de ha én pont azt nem szeretném? (Konkrétan: tetszik a csavartfűz, a szomszéd szerint ronda.) Ergo: mi olyankor a teendő, ha az embernek kertész a szomszédja?

Van még egy konkrét kérdésem. Mivel vizes volt a telkünk, feltöltettük (hoztak 100 m3 töltésföldet). Eléggé agyagos, és tele volt gyökerekkel, de azt kiszedtem. Szerintetek kb. hány cm magasságig kellene rá termőföld, hogy a növények jól érezzék magukat? Egyáltalán van-e arra esély, hogy a töltésföldbe leágazó gyökeres növények (cserjék, fák) ne pusztuljanak ki? Előre is köszi a választ.
A nagyon kezdő kertész: Krisztababa

Előzmény: Komárom- (43)
Komárom- Creative Commons License 2000.07.14 0 0 43
Képzeld, ha Ausztriaban élnél és telket vettél volna ott.
Kimennél a főtérre és máris cukorsüvegfenyőt, vagy egyéb más csodás dísznövényt áshatnál ki, mondjuk ősszel.
Ez egy tipikus magyar mentalitas.
Képzeld el azt is, ha mindenki gyüjtögetne vadon nőtt cserjéket, fácskákat mindenfelé...
Mi maradna akkor ott a "vadonban??" -Talán csak a szemét...-
Szerintem vedd meg akárhol és!! és Te válaszd ki azt a növényt, ami Neked tetszik. Olvass utánna, vagy érdeklődj, nézz körül szép kertekben mi tetszene. A lerakatokban - faiskolákban egyszerre láthatsz rengeteg féle novényt és ott van a segítség mindjárt. Érdeklödj ott.
Előzmény: krisztababa (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!