Keresés

Részletes keresés

apeeng Creative Commons License 2017.10.11 0 0 671

Kotorásztam a régi lomjaim között( hajóbőrönd) és megtaláltam az első mobilomat, egy Ericsson GA628-at,  a töltője is mellé volt csomagolva.

Nosza rajta, megpróbáltam bekapcsolni, és sikerült, de azontúl semmi..töltőre tettem, pár óra múlva hibátlanul működött..kérte a (westel 900-as)kártyát, kiválóan lehet vele telefonálni...csak az a picike képernyő...azon igencsak csodálkozom, hogy is tudtam akkor létezni...kalandvágyból befogtam, kiváncsi vagyok meddig bírja(vagy én)

 

ja, a készüléket 1996 októberében vettem a Pesti úton, egy GSM boltban 20 ropiért.  Az aksija még az eredeti. 

 

 

revire Creative Commons License 2009.11.24 0 0 670
De számlázzák, épp ez a buktató :) Mindenképp fizetsz rendesen, minnél többet töltesz, annál többet keresel, ergo többet fizetsz.. :)
Előzmény: stuncenpudli (669)
stuncenpudli Creative Commons License 2009.11.24 0 0 669
pff akkor az még talán drágább is, bárha a mobilnet ára benne van a 2000-ben és csak a keresés ami pénz a letöltés nem számlázzák mint adatforgalom, akkor az ugy teljesen jó, de gondolom nem ilyen szép a világ :S
Előzmény: revire (668)
revire Creative Commons License 2009.11.24 0 0 668
igen arra. 2000/hó, viszont ott kell sima mobil net is, mert csak a szám letöltés van benne az árban, amíg megkeresed a live-on, az már külön van. Szóval nem a legjobb kombináció..
Előzmény: stuncenpudli (667)
stuncenpudli Creative Commons License 2009.11.24 0 0 667
Öhhh ez melyik is, erről nem hallottam, a vodára célozgathatsz ha jol sejtem mert nekik van még zeneletöltőjük, és az mennyibe kerül?
Előzmény: revire (666)
revire Creative Commons License 2009.11.24 0 0 666
Hosszú távon minden megéri, csak győzzed fizetéssel :)
Akkor közös nevezőre jutottunk :D
Mondjuk ezt a másik szolgáltató jól megoldotta, bizonyos tarifa csomaghoz alapból jár a mobilnet is, plusz a korlátlan zene letöltés is.. :)
Előzmény: stuncenpudli (665)
stuncenpudli Creative Commons License 2009.11.24 0 0 665
Azt megnéztem volna énis :D Oké oké, tény, hogy nem annyira mobilis, de hosszutávon akkor is jobban megéri szerintem, vagyis nekem, de minden ember más ha te megteheted és ki is tudod használni ám legyen...
Előzmény: revire (664)
revire Creative Commons License 2009.11.24 0 0 664
Pedig ezek eddig mind azok voltak :)
Plusz ugye az a kis PC nem egy telefon méretű, azt állandóan magaddal cipelni, plusz töltö, stb... Pl kirándulásra, vagy túrára sem tudod magaddal vinni ;)
Bár vannak már elvetemültek, múltkor valaki felszállt metróra egy ilyennel, aztán filmet nézett állva egy kézzel.. :D
Előzmény: stuncenpudli (663)
stuncenpudli Creative Commons License 2009.11.24 0 0 663
Csak kb 2x olyan drága, és azért csöppet több mindenre lehet használni zene letöltésen kívül arról nem is beszélve, h egy eeePc is kb. annyiba kerül mint egy telon amin van ez az alkalmazás, tehát még mindíg nem sikerült egy épkézláb ellenérved idedobnod...
revire Creative Commons License 2009.11.23 0 0 662
Igen, de ahhoz kell eeePC is, így meg csak egy telefon, azért az sem mind1.. meg a mobil net is majdnem 3x olyan drága.. Szerintem nem egy kategória.
Előzmény: stuncenpudli (661)
stuncenpudli Creative Commons License 2009.11.23 0 0 661
Eee Pc + mobilnet? Tudom, hogy ott a korlát, ami ált 6 giga annyi zenét egy hónapalatt tuti nem töltesz le, de ha le is töltöd sok szolgáltató (Voda) Nem kifizetteti a további forgalmat csak lekorlátozza a netedet(tapasztalat) Így minden menni fog csak a letöltés nem de akkor is van 6 giga zenéd...
Előzmény: revire (660)
revire Creative Commons License 2009.11.23 0 0 660
Példának okáért azért, mert ha épp utazol a balaton parton, ahol valószínűnek tartom hogy nem fogsz találni hotspot-ot, és akkor amíg én ott is vígan töltöm a friss muzsikát, Te meg csak nézheted hogy network not found feliratot :)
Előzmény: stuncenpudli (659)
stuncenpudli Creative Commons License 2009.11.23 0 0 659
Nem értem minek 3G-re olyan dolgokat építeni mint a play now... elvégre ott a wifi a telók zöme már tudja, televan az ország hotspotokkal, sok ingyenes is van onnan is gyorsan le lehet kapni a zenét és még fizetni sem kell a szolgáltatásért... Nemhogy valami, normális mobilnetet találnának ki..
Dalmus 1 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 658
persze, ez nézőpont kérdése, hogy mennyire jó Magyarországon a 3G lefedettség... de pont azt írtam, hogy 3G nélkül is elég gyorsan jönnek a számok, úgyhogy ha kell valakinek, azt is ki lehet bírni :)
Előzmény: Törölt nick (657)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 657
3G lefedettség lenni elég jó itt Magyarország, és lenni egyre jobb! Szerintem nem kelleni félni, elég nagyban lefedőzi az országot. Nálunk hozza zenét szamár mögötte szekér benne kazetta, itt meg lenni olyan mint villám aztán mégis sírni sok ember.
Borat nem érteni.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 656
3G lefedettség lenni elég jó itt Magyarország, és lenni egyre jobb! Szerintem nem kelleni félni, elég nagyban lefedőzi az országot. Nálunk hozza zenét szamár mögötte szekér benne kazetta, itt meg lenni olyan mint villám aztán mégis sírni sok ember.
Borat nem érteni.
Dalmus 1 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 655
Úgy igen, de Mo-n még nem sok helyen van 3G lefedettség sajnos, úgyhogy a zeneletöltéshez az ország nagy részén több idő kell :D
Persze, ha kell egy szám, akkor ezt az időt mindenki ki tudja várni :)
Előzmény: revire (654)
revire Creative Commons License 2009.11.17 0 0 654
Azért annyira nem sok még úgysem a letöltési idő 1-2 számnál. Ha van 3G lefedettség akkor bőven kivárható még, szerintem :)
Előzmény: MartonkaFull (652)
nayan00 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 653
Akkor is jobban megérné, szerintem. Egyébként így is megéri kipróbálni mivel 14napig ingyenes. Ami tényleg nagyon tetszik benne és hasznos az a Track ID!
Előzmény: MartonkaFull (652)
MartonkaFull Creative Commons License 2009.11.06 0 0 652
Azért ez nem teljesen így van... Ha csak egy szimpla 128 kbps minőségű mp3-al számolsz, ami kb. 3 perces, az nagyjából 3-4 mega körül van, míg ugyanez m4a-ban alig 1 mega lesz és akkor még csak átlagos minőségről beszélünk. Ha pedig elfogadható hangzást akarsz(192 kbps), akkor már eléggé megnyúlik a letöltési idő...
Előzmény: nayan00 (651)
nayan00 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 651
Nem értem én ezt, megerőltető lenne nekik mp3-ba nyomni, max. 1 megával lenne nagyobb, az a +1perc meg megéri a jó minőségért, nem igaz?
Előzmény: MartonkaFull (650)
MartonkaFull Creative Commons License 2009.11.06 0 0 650
Esély mindig van... :D Telefonon nem fog annyira feltűnni, hogy alacsonyabb a minőség max., ha valami igenkomoly zenefonod van, gépen viszont már elég számottevő. Remélhetőleg ahogy javul majd a mobilsávszélesség, úgy fog a minőség is alakulni...
Előzmény: nayan00 (649)
nayan00 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 649
Az tök jó, már csak ez a fránya minőséggel vacilálok, írjatok már tapasztalatokat.
megéri neméri....... :D lehet rá esély, hogy javítanak a kbps-on?
Előzmény: MartonkaFull (648)
MartonkaFull Creative Commons License 2009.11.06 0 0 648
Bocs, de az előbb elírtam. :S Nem 6 hazai kiadóról beszélünk, hanem 30(!). Most néztem utánna... Szóval valószínűleg ha nem valami eldugott itthoni zenekar számait keresed, akkor magyar előadók terén sem lesz olyan, amit ne találnál meg.
nayan00 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 647
Akkor ezek szerint nem is mp3 vagy vegyesen van m4a-val...?, pedig azért az mp3 elég elterjedt. Legtöbbet hifin vagy kocsiban hallgatom a zenét, telefonon csak akkor ha tömegközlekedést igénybe veszem. Nekem igen is fontos a jó minőség!
Előzmény: MartonkaFull (642)
MartonkaFull Creative Commons License 2009.11.06 0 0 646
Pontos számot nem tudok mondani, de elég sok magyar előadó zenéjét is meg lehet találni. Ha jól tudom a 4 legnagyobb külföldi és kb. 6 hazai kiadó kínálatából választhatsz.
Előzmény: nayan00 (645)
nayan00 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 645
Elméletileg igen, de lehet hogy net-en is ellehet intézni. Egyébként nem tudja valaki, hogy a magyar előadókat vágja?
Előzmény: toronyka07 (644)
toronyka07 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 644
És akkor csak szimplán annyi a teendőm, hogy besétálok egy közeli T-pont üzletbe és szerződést kötök, vagy mi?
Előzmény: MartonkaFull (642)
emeremi Creative Commons License 2009.11.03 0 0 643
Én is hallottam már erről a szolgáltatásról, de elég hihetetlennek hangzik hogy egy fix havidíjért (ami szerintem nevetségesen kicsi) korlátlanul lehet tölteni zenét.
MartonkaFull Creative Commons License 2009.11.03 0 0 642
Szerencsésnek mondhatod magad, hogy egy ilyen telefon van a birtokodban...
A szolgáltatásról annyit, hogy van egy fix havidíja, nem számonként fizetsz; hatalmas a választék(rengeteg külföldi és magyar előadó zenéi); a letöltés gyors, de elsősorban a városkoban tudod kihasználni, ahol van 3G. Egyedüli kivetnivaló talán a minőségben van, mivel m4a formátumban töltődnek le, ez telefonon nem tűnik fel, de gépen már erősen hallani a különbséget. Lényegében kényelmes, gyors és elfogadható áron van. Szerintem megéri.
Előzmény: toronyka07 (641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!