Keresés

Részletes keresés

Tovaris_209 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 18
Sziasztok gyerekek van két eladó jegyem a jövőhét keddi Suzanne Vega koncertre, persze féláron!
duck440@freemail.hu
Bure Creative Commons License 2000.08.07 0 0 17
Hatalmas volt a koncert, csodálatos, hogy két ember, két hangszerrel így meg tudjon mozgatni egy kb. tízezres tömeget! És a Tom's Diner is hatalmas volt, egy szál énekhang és mégis milyen sokat jelent! Kár, hogy néhány szám nem igazán tudott átjönni így igazi ritmusszekció nélkül (pl. Heroes Go Down), hiányzott a lendület dob nélkül.
Nem baj így is nagyon jó volt. Én már vagy tíz éve szerelmes vagyok Suzanne Vegába!!!
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.08.04 0 0 16
Szerintem fenomenális volt, nagyon élveztem, minden pénzt megért volna. Sose voltam eddig a szigeten, mert nem volt olyan előadó, aki ennyire megmozgatná a fantáziámazt (vagy épp nyaraltam), de nagyon tetszett az egész, fél éjszaka ott lébecoltunk.

Nálam egyébkét továbbra is a legelső mo-i koncertje vezet (1990?), a második elég lehangoló volt, a tegnapi pedig újra csodálatos és egyedülálló. Van még előadó, aki ilyen minimális eszközökkel ad sikeres koncertet nagyközönség előtt, teremt teljes hangzást, játszik/énekel a legkisebb hiba nélkül, miközben emberi és kedves marad? (Nincs!)

Az új számok nekem nem tetszettek, de úígy voltam pl. a 99.9 lemezzel is, mára már egy nagy csomó kedvencem van azok között a számok között.

A basszista is állat, a poén az, hogy főleg rajta látszik, hogytelik az idő. A Solitude S borítóján még egy ifjú titán...

gb

Stöki Creative Commons License 2000.08.04 0 0 15
Első sorból néztem a Vegazsuzsit, hát valami elképesztően jó koncertet adott, IMHO. Az új számok is ott voltak a szeren, szóval katarzis a köbön. Dedikálás nálam is megvolt, meg is kérdeztük tőle, hogy mikor jön legközelebb. Azt mondta, hogy valszeg' jövőre. Úgy legyen!
Előzmény: csn (14)
csn Creative Commons License 2000.08.04 0 0 14
Na kinek hogy tetszett a koncert? A két zenekaros Bp-i koncert után érdekes volt a majdnem szóló koncert, de állta a sarat, ez az ő műfaja, le a kalappal.
Érdekes, most hallottam először élőben a Left of centert.

Mit szóltok a két új számhoz? Nekem tetszett, remélem az egész lemez klassz lesz, nagyon várom.

Volt dedikálás, megvannak a trófeák (névreszóló dedikált CD borító + fan-képeslap). Meg kellett küzdeni érte, (kb. 1 órát kellett várni, nem volt biztos hogy lesz-e egyáltalán dedikálás) de megérte.
Mikor kiírták a projektorra hogy SV dedikál, épp vége lett a Hónaljmirigy koncertnek (jó volt) és özönlött a nép a sátorhoz, kíváncsi vagyok Suzi meddig bírta...

Szóval szerintem nagyon jó volt, megérte, a Szigeten az állapotok délután-estefelé normálisak voltak, érdemes kimenni. Az este az már lehet hogy húzós, nem tudom.

Frankie Stimpy Creative Commons License 2000.07.04 0 0 13
Volvo C.!
Nem csak ezek a jó zenék, sőt...
de az igaz, hogy egy Björk akkorát lendített volna Szigeten, mint egy hajóhinta!
Luscious Jackson-ék leállásán meg majdnem elsírtam magam. Na, az zene volt! Csak alig ismerték és ismerték el őket, ami elszomorító.
Előzmény: Volvo Cowgirl (8)
MrMaster Creative Commons License 2000.06.27 0 0 12
Csak annyit....

Ha pl. a májnémizluka című számot meghallom egyből olyan kedvem lesz, hogy bárminek neki tudok állni. Még dolgozni is!!
Ez az egyetlen szám ami ilyet csinál velem. :)

Nagyon szívesen meghallgatom majd... (ha egy napon van a Paul Van Dyk-kal.... :)

snora Creative Commons License 2000.06.13 0 0 11
Egyet kell ertenem, en is meltanyolnam a fent/lent sorolt eloadok meghivasat. (Remeljuk, Gerendai es Kardos rendezo urak is olvassak a topicot)
Most pedig csak azt fajlalom, hogy nem leszek itthon a SZiget ideje alatt. De mindegyikotoknek tartalmas szorakozast kivanok!
Előzmény: Volvo Cowgirl (8)
gfq Creative Commons License 2000.06.08 0 0 10
Most láttam egy Indigo Girls klippet, érdekes kommentárokkal... hogy mennyire voltak intim kapcsolatban, meg ilyesmik...
Előzmény: Volvo Cowgirl (8)
saul Creative Commons License 2000.05.29 0 0 9
Attól tartok, hogy a Nagyszínpadon nem jön majd le az a Vega-filling, amit tulajdonképpen a leginkább szeretünk ebben a zenében. Persze van néhány impulzívabb szám is, aminek kitűnő lehetőségeket adhat a Nagyszínpad, de mi lesz a halk, dallamos vetületűekkel, és a minimalista szövegekkel, csendes iróniával, amire a reakcónk általában csak egy félmosoly szokott lenni? Meg már előre tartok azoktól az emberektől, akik csak arratévedtek, és fogalmuk sincs, ki az a Vega, esetleg még egyiknek, másiknak be is vél majd jönni ("haver, hát tök jó ez a cucc, nem?"), ami eleve nevetséges. Vegához idő kell, teljes ráhangoltság, figyelem és nyitottság. Ezért kétlem, hogy a Nagyszínpad (és széles népközönsége) lenne az ideális terep. Ne legyen igazam.
Volvo Cowgirl Creative Commons License 2000.05.29 0 0 8
Egyetértek, HanSolo

Mindig sír az a sok-sok metál, hc és punkmániás hogy eldiszkósodik a Sziget meg nincsenek ilyen igényes fellépők a fent említett stílusban bla-bla-bla... És csupa ilyen stílusú banda jön minden évben (tisztelet a kevés kivételnek)

És miért nincsenek Suzyhoz hasonló hölgyek a Sziget színpadán??? Olyanokra gondolok, mint Björk, Tori Amos, Fiona Apple, Ani DiFranco, Tanita Tikaram, kd lang, Tracy Chapman, Indigo Girls, Sheryl Crow, Luscious Jackson (ill. aki/ami maradt belőle mert ugye éppen most bírtak feloszlani), Beth Orton, Sarah McLachlan, Everything But the Girl...

Előzmény: HanSolo (7)
HanSolo Creative Commons License 2000.05.29 0 0 7
Suzanne Vega tenyleg kiraly. Valamikor regen voltam itt egy koncertjen, talan az olimpiai csarnokban, es minden szep volt, a lanyok meg sirtak. De egy kicsit gaz a tobbi fellepo kozott, nezzetek meg a listat, Lou Reed, Suzanne jol hangzik, de utana jon egy egesz sor egylemezes, vagy tobb de felejtheto hc vagy metal vagy kiterdekel zenekar, es a vegen az Oasis nyugtat meg egy picit, de az sem nagyon erdekel. Mindegy maradjunk a pestiest satornal es tekila!
gfq Creative Commons License 2000.05.29 0 0 6
Figyelem, toborzó!
Ha jár erre valaki, aki konyít egy kicsikét (vagy szeretne konyítani) Vegához, akkor ajánlom figyelmébe a Vega topicot a Kultúra asztalán!
Előzmény: dalia (5)
dalia Creative Commons License 2000.05.25 0 0 5
Ez a hír az első igazi érv, hoyg idén legalább csütörtökön ott legyek a Szigeten.
Frankie Stimpy Creative Commons License 2000.05.21 0 0 4
Ő sem a kedvenc előadóm, de azért a MÁJ NÉM IZ LUKÁ meg a TOMZ DINÖR azért ütős dalok. Azok bejönnek.
UI.: KELL EGY HÉT ROSSZULLÉT!
csn Creative Commons License 2000.05.14 0 0 3
Hali!

Na vegre, tavaly marhara elkerult bennunket magyarokat, pedig nem jart messze (Pragaban volt asszem).
Eddig mindket magyar koncertjen ott voltam, es allithatom, ezt nem szabad kihagyni annak, aki az ilyen intellektualis toltetu oromzenet szereti.
Ott leszek, Suzy, megyek....

i-s-t-i Creative Commons License 2000.05.14 0 0 2
Sziasztok

Megkaptam végre a lyelszavamat, én még ilyen mássalhangzó-torlódást életemben nem láttam. Nincs az a Lengyel Isten amelyik ki tudná mondani.
Mindegy, nem ezért írok ide...
Szóval Suzanne Vega. Istennő. Okos és érzékeny.
Vagy három éve volt itt nálunk a Vörösmarty művházban és teljesen elvarázsolt. Csak Ő, nem az egész koncert. A szívemből zenél, azt mondja és úgy énekli ami és ahogy bennem mocorog, ott belül.
Kicsit félek attól hogyan fog a szigeten működni a dolog, (valahogy csöndesebb, intimebb környezetben érvényesülne igazán a "szomorka" amit - többek között - nagyon szeretek benne)de már csak érte kifizetném a hetijegyet.
Tehát szigetlakókok előre, lesz egy hely ahol majd lehet lassulni, átölelni a kedvest és csendben örülni.
hogy aztán folytatódjan az ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

ir-kave Creative Commons License 2000.05.11 0 0 1
Hiszem, ha latom. De ha tenyleg eljon, akkor megszegem az 1. szamu szabalyt, miszerint a Nagyszinpadot el kell kerulni, ha jol akarod erezni magad a szigeten.
ir-kave
Volvo Cowgirl Creative Commons License 2000.05.10 0 0 0
IMÁDOM ŐT!!!!!
0 rosszat nem tudnék mondani róla:-)
Előzmény: Sziget2000 (-)
Sziget2000 Creative Commons License 2000.05.09 0 0 topiknyitó
Suzanne Vega azon igen kevés dalszerző-énekesnők egyike (talán az egyetlen), aki az elmúlt több mint egy évtizedben folyamatosan jelen volt, fontos dalokat írt, fontos albumokat jelentetett meg és egyáltalán: nagyjából változatlan színvonalon és változatlan intenzitással dolgozott, mitöbb: azt is állíthatjuk, hogy ő a modern dalszerző-énekesnő prototípusa.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!