Keresés

Részletes keresés

konkav Creative Commons License 2020.09.17 0 0 69

Sziasztok! Még a 90-es években jelent meg egy Caterpillar támogatású magyar alt.rock válogatáslemez

 

Catalaogue - Alternative Best 20

 

https://www.discogs.com/fr/Various-Caterpillar-Boots-Catalogue-Alternative-Best-20/release/14703275

 

Ezt keresem égre-földre mindenhol, ha esetleg meglenne valakinek valamilyen formában, annak nagyon örülnék.

 

Illetve a lemezen is szereplő Vertigo-tól is keresek zenéket.

 

Köszi!

amymistake Creative Commons License 2010.05.31 0 0 67
Sziasztok!!


Székesfehérvári alternatív (avant-garde/jazz/rock) zenekar alapításhoz keresek zenészeket (főként dobost és nagybőgőst vagy basszusgitárost, de mindenkinek a jelentkezését szívesen fogadom). Én 18 éves vagyok, énekelek, gitározok és zongorázok. Saját számokat írok, ezeket játszanánk és adnánk elő. (Nem fontos fehérvárinak lenned.) Érdeklődés: Balog Emese - amymistake@vipmail.hu
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.11 0 0 66

4-5 év után igazán fasza hozzá szólni...:)

norts, ha annyira az angolokat isteníted akkor húzz ki az angolszász országokba és maradj ott. magyarok vagyunk és nem fogjuk az idióta angolokat majmolni.. akkora faszság az, hogy magyarul nem lehet jót alkotni meg ilyenek. Te tettél le valamit az asztaklra azon kívül, hogy fikázod a zenei életet és "alternatív zenésznek" nevezed magad, közben meg semmi alkotói munka nem áll a hátad mögött? Kispáléknak több mint tíz albumuk jelent meg, te meg csak pofázol, hogy nincs lehetőség stb.

szöveg terén: sokkal nehezebb olyan dalszöveget írni, mint Lovasi, amit csak ő ért meg, mint egy olyat, hogy "munkásvárosban élek, de szar a sorsom stb..." Lovasi egy költő Gallagher meg egy majom. Csupán ennyi.

Daoldin Creative Commons License 2000.10.02 0 0 65
egy pöttyet leült a topic, esetleg egy linkkel (reklám :o) feldobom
Hollywoodoo
aztán esetleg a véleményekre is kiváncsi vagyok, ha esetleg valaki már ismerné
én csipem őket :o)
iam knight who say nee Creative Commons License 2000.10.02 0 0 64
Kvíz játék az Underground-on!
http://underground.pcdome.hu
Másfél CD-t nyerhet aki helyesen válaszol egy egyszerű kérdésre
norts Creative Commons License 2000.07.08 0 0 63
www.russel.ini.hu
iam knight who say nee Creative Commons License 2000.05.23 0 0 62
ennyire pang az alternatív rock zene Magyarhonban?
http://undergound.ini.hu
Mike McCready Creative Commons License 2000.05.15 0 0 61
O.k. irok mert lesz mit reklamozni, csak nem tudom mikor keszul el az oldal.
Hogyan fogsz robbantani?:)
Előzmény: norts (60)
norts Creative Commons License 2000.05.13 0 0 60
Nos.

Az ok amiért írok, az hogy én is mint sokan mások próbálok érvényesülni, kiadni, ilyesmit.
Szóval legújabb IDEA-ám az lenne hogy felmászok én is a netre mint mindenki más. Nos, ha van valakinek valami jó kis ötlete, már meglévő internet-web oldala az írjon már nekkem.
email.: norts@nexus.hu. Arra gondoltam hogy reklámozhatnánk egymás web-lapját linkekkel.
vagy ilyesmi. A zenekarom neve amúgy : RUSSEL, világhírű akár MIKE-é. :)
Kb. 3 hét múlva elkészül a DEMÓNK, és akkor robbantok . NOS. ennyike lenne.

Mike McCready Creative Commons License 2000.05.13 0 0 59
Nem milan, Mike.
Előzmény: taptarap (58)
taptarap Creative Commons License 2000.05.12 0 0 58
M I L Á N ???
Előzmény: Mike McCready (55)
Mike McCready Creative Commons License 2000.05.12 0 0 57
Ja olyasmit:) Sajna(szerencsere) van enekesunk, csak egy allat jo dobos kene. Az nincs:(
Előzmény: kiskornél (56)
kiskornél Creative Commons License 2000.05.12 0 0 56
És olyan Pearl James zenét játszotok? Nem rossz. Szólj, ha kell egy énekes.
Előzmény: Mike McCready (55)
Mike McCready Creative Commons License 2000.05.11 0 0 55
Most egy uj zenekar szervezodik, meg egyelore nev nelkul...

Elotte a Draw Dawnban es a Rad nevu zenekarban jaccottam.
Vilaghiresek:))))

Előzmény: kiskornél (54)
kiskornél Creative Commons License 2000.05.11 0 0 54
Mike!

Mi is a Te zenekarod neve? Csak úgy érdeklődésből.

Előzmény: Mike McCready (53)
Mike McCready Creative Commons License 2000.05.11 0 0 53
Nem csak ez a baj. Az is gond, hogy mindegyik megjacca a Janit, es ha beszolsz neki, akkor fel van haborodva, hogy miert szolsz bele, neki mar x ev van a hata mogott...Erre amikor azt mondod, hogy akkor miert nem tanulta meg rendesen a szaknat, akkor szetbassza a felveteledet.
Itthon nem szabad studioba menni, az tuti.
Inkabb kimegyek nemetorszagba, vagy Angliaba tobbert, de az legalabb ugy szol ahogy elkepzeltem. Nem kell egy hulye diktatorhoz alkalmazkodni, egy csomo penzert.
Előzmény: Veecz (52)
Veecz Creative Commons License 2000.05.10 0 0 52
Sziasztok!

(29)-re reagálok.
Szerintem tényleg fontos minden stílusú zenében a hangminőség is a tartalom mellett. A legtöbb magyar felvétel nem éri el a külföldi színvonalat.
Külföldön meghallgatják a magyar nótát, amit itt egy "profi" stúdióban felveszel, kb. úgy érzik mintha egy ottani amatőr adta volna oda a demóját otthoni felvétellel.
Nincsenek itthon jó hangmérnökök. Vagyis ez így talán nem is igaz, hanem az a baj, hogy nem értenek hozzá, amit le akarnak keverni.
Pl. teljesen máshogy kell keverni egy rock zenét, mint egy techno-t, vagy akár egy kommersz dancefloor akármit. Mások az arányok, mások a hangszerek.
Én elektronikus zenében vagyok benne erősen /megjelent albumokkal/ és még a techno-t is máshogy kell keverni, mint a house-t, pedig számotokra valószínűleg nem sok különbség van közte.

Szóval fontos a hangminőség, és én személy szerint, ha nem is kaszálni akarok a zenéből, de azért nem lenne rossz annyi bevételre szert tenni, amivel visszajönne a többszázezer ft, amit a cuccokra költöttem, és ez még csak nem is a legprofibb szerkók közé tartozik.

vic

Mike McCready Creative Commons License 2000.05.10 0 0 51
norts
valszeg azert ertettem felre, mert ugy irtad...

En akarhol akarok zenelni, mindig angolul fogom tenni, akar erdekli az embereket, akar nem.
En pl. nem azert zenelek, hogy kaszaljak, hanem mert ez erdekel, ezt szeretnem csinalni.
Egyebkent ha kulfodre akarsz menni, akkor rajta. Tenni kell valamit, nem csak mondogatni, meg sirankozni(ezeket NEM konkretan rad ertem).

En is zeneltem magyarul eneklo enekessel, de az nagyon gaz volt...ugyhogy ujjitani kell.

Előzmény: norts (45)
iam knight who say nee Creative Commons License 2000.05.09 0 0 50
Vajon miért nem tudnak befutni nyugaton a magyar együttesek? Azért mert nincs szükségük az ott élőknek az ottani együttesek silány, harmadrangú, keleti utánzatát hallgatni. Többre tartanak egy Colorstar-t, vagy Rémember-t egy kozsó féle valamitől...
Ja és még valami, egy oldal ami próbál alternatívát keresni:
Underground a felszinen
break2 Creative Commons License 2000.05.09 0 0 49
a Kiss Erzsi zene szovegei sem kifejezetten magasszintu verses koltemenyek.
Előzmény: iam knight who say nee (47)
iam knight who say nee Creative Commons License 2000.05.08 0 0 48
a magyar alternatív zenéről meg annyit, hogy nem kevés zenekar van Magyarhonban és sokban fellehet fedezni jó dolgokat, a legtöbben tudnak itt is mondani olyan zenekarokat amikről mások nem is hallottak, csak hát megint a magyar közízlés dönt a kiadók többségének a szemében (van pár szép kivétel, pl a Bahia, valamennyire az 1grecords)
a közízlés meg sajnos azt jelenti, hogy sok embernek nincs igazán saját ízlése csak azt hallgatják ami a danubiuson meg a Z+-on megy:(
iam knight who say nee Creative Commons License 2000.05.08 0 0 47
még hogy az angol a kötelező...
ember! hallottál már Dead Can Dance-t?
amikor angolul énekelnek benne az éppen nem a legszebb rész, de ha katalánul vagy latinul szólal meg Lisa, akkor a legszebb a világon
az angol nyelv elterjedése csak azért van, mert a lemezkiadók legtöbbje ezt favorizálja ... ez a piac illetve ehhez kapcsolódóan a biztos bevétel miatt van...
mellesleg ha a szöveg annyira fontos akkor ne zenét hallgass, hanem olvass könyvet...
Lisa Gerrard bemutatta, hogy lehet úgy is énekelni, hogy nincs értelme a szövegnek csak dallamai, hanglejtései, dinamikája...
a magyar zenészek legtöbbje csak két nyelvet ismer: a magyar és az angol
minden nyelven lehet nagyon jókat írni, ott van pl a Placidi (magyar együttes) aki orosz rock'n'roll-okat is játszik és nagyon ott van:-))) csak ügyesnek kell lenni... a zenében a zene a lényeg akárhogyan is vesszük...
Előzmény: norts (45)
X polgártárs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 46
Halászkirály polgártársam,
érdekes írás :)
Persze, h ezt vettem ki a kispálból...:)) Most + má fingom sincs mit akartam írni :)
Nekem túlzottan Lovasi és Gallagher szövegei sem jönnek be, a kezdeti Oasissal + semmi bajom, csak azóta kurvultak el.

"ha egy zenekar nem eszetlen, idióta dalszövegeket nyom (akár itthon, akár Angliában), akkor az kompatibilis Európa bármelyik felén."
Na persze, mondjuk mit értünk kompatibilisségen? Eszetlen szöveggel ugyanez a helyzet, veszik mindenhol. Pontosan nem értem mit kell ebből kihoznom.

Hangmérnökséghez hozzátenni nem tudok, abszolút lámer vagyok ebben a témában (is). Mondjuk az azért feltűnő, h egy ultrakommersz divatzene magyar megfelelője fényévekkel rosszabbul szól, mint kinti társai (ettől függetlenül szar mind2).

norts polgártárs,
"mindennemű zene alapja az ANGOL nyelv"
Nana, néhány név: Iglesias (a papa),Santana (is-is), más styleból: Rammstein, de mondjuk a Toten hosen sem csak angolt dananász.
Celentano bácsi is zsilliárdos lett a gorillaitaliano stílusával :)

És ha már más a fíling, akkor mé kellene brittül nyomulni?
____
+ ütősséghez: ütött az az Edda + mobil régen azért magyarul is, + URH, VHK és társai is.
____
tegnap rákukkantottam a Z+ csodára, ment valami "Eleven Hold" - félfüllel elég brittnek tűnt, ének: magyar.
xpt

norts Creative Commons License 2000.05.01 0 0 45
Nos tisztelt Mike McCready barátom

Szóval a magyarkodást enyhén szólva félreértetted
ugyanis ez nálam nemigen áll fenn
A helyzet pedig az, hogy nemcsak a ROCK, hanem mindennemű zene alapja az ANGOL nyelv
és ez így lesz mindörökké
csak ez egy korlátolt ország, amiről persze senki nem tehet, de ez van
Egyszerűen más itt a "feeling", ha érted....

Szóval
a másik lényeg pedig az, hogy TE is ÉN is itt akarunk zenélni
legalábbis ebben a pillanatban
És ezt CSAK magyarul lehet
csak.
ez van
én csak próbálok beletörődni, sőt, már benne is vagyok
de ez nem baj
mindenhol alkalmazkodni kell, aztán ha esetleg bejön itthon a zenélgetés, utána lehet kifelé orientálódni
Én nagyon szeretnék külföldön élni, és zenélni
De ez még a jövő ... sajnos

Előzmény: Mike McCready (42)
Mike McCready Creative Commons License 2000.04.28 0 0 44
En nem ezt irtam, olvasd el megeccer. Egyebkent nekem nincs Mp3-mam, ugyhogy nem tudok belehallgatni. Ha megvan hagyomanyos formaban, az johet.
Előzmény: zen_ (43)
zen_ Creative Commons License 2000.04.28 0 0 43
hmmm, szarok vagyunk? hat hallgass bele legalabb, persze azt hozza kell tenni, hogy ez egy demo, mert egy atlagos bandanak a koltsegvetese 1-2napi studiozast bir fedezni, ugyhogy demohoz kepest viszonyitsatok. Tenyleg kivancsi vagyok hogy hogy jon be nektek. Angolul van, a stilus is kulfoldi szerintem, nem tudom mennyire jatsszuk azt a zenet amirol itt epp beszelunk, szerintetek?

Előzmény: Mike McCready (42)
Mike McCready Creative Commons License 2000.04.27 0 0 42
norts
Ha a legnagyobb zenekarok is jaccanak, es elvezetbol jaccanak feldolgozasokat, akkor neked mitol zsenan?
Egyebkent ez a nagy magyarkodasodat sem ertem...A rockzene mindig angolul utott, magyarul meg sosem fog. A politikai reszehez nem szolok hozza...
Szerintem nem csak a hangmernokok szarok, ahanem a zenekarok is azok, vagy nincsenek felkeszulve arra, hogy studioba menjenek.
Csibu Creative Commons License 2000.04.26 0 0 41
Hát ha arra tudod magd felspanolni akkor tessék...
Nekem az nem igazán jön be.
Azt hiszem egy kicsit más a zenei látókörünk...
Famous Creative Commons License 2000.04.26 0 0 40
> nem igazán törődök a dalszövegekkel, mert egy koncerten nem azt nézi az emberek nagyrésze, hogy uhh ez aztán milyen szép szám, hanem, hogy mekkorát lehet rá dancelni.

....
Gratulalok!!!!! De ha E/1-ben kezdted a mondatot, fejezd is be ugy, mert igy rolam is beszeltel, es azt nem hagyom!!!! Ezzel az erovel kozsot is hallgathatnek...hule...

Előzmény: Csibu (39)
Csibu Creative Commons License 2000.04.25 0 0 39
Nem tudom, hogy mi bajotok van a Kispállal és a PUFal...
Szerintem egész jó zenéket játszanak. Előző félévben majdnem minden Pál Utca és Üllői koncerten ott voltam, mert szeretem azt a zenét, nem igazán törődök a dalszövegekkel, mert egy koncerten nem azt nézi az emberek nagyrésze, hogy uhh ez aztán milyen szép szám, hanem, hogy mekkorát lehet rá dancelni.
A Kispál koncerteket pl. ezért nem szeretem, mert van ezer ember és ha kis helyen van (Pl: Banán klub) akkor nem igazán férünk be. De az Üllői koncerteknek sajátos hangulata van és ki is alakult egy társaság, akikkel mindig elmegyeünk. Nálam ez a hétvégi program.
Én nagyon szeretem a magyar alternetív zenét és nem vágyom arra, hogy angolul énekeljenek...De ha így jobb akkor tegyék azt. Pl: HS7-nek a magyaros stílusa nem igazán tetszik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!