Keresés

Részletes keresés

Epsilon Creative Commons License 2024.04.05 0 0 15597

Love On A Real Train fanok figyelmébe (különösen a második tétel):

 

Love On An Unreal Train

Epsilon Creative Commons License 2024.04.03 0 0 15596

Hú, de régen jartam itt. 
Most látom csak, hogy meghalt Friedkin? R.I.P. Pár évvel ezelőtt töltöttem le a Sorcerer rendezői változatát. Nagyon jó film.

Előzmény: VideoDream (15594)
tangerine Creative Commons License 2023.08.08 0 2 15595

 

(1976)

Előzmény: VideoDream (15594)
VideoDream Creative Commons License 2023.08.07 0 0 15594

R.I.P., William Friedkin...

VideoDream Creative Commons License 2023.07.03 0 1 15593
Tdöreg Creative Commons License 2023.06.06 0 3 15592

Ma lenne hetvenkilenc éves Edgar Froese.

Dzsedzs Creative Commons License 2023.05.26 0 1 15591

Most már láttam. Köszi. Érdekes de szerintem jó lett. :)

Előzmény: tangerine (15587)
Dzsedzs Creative Commons License 2023.05.26 0 1 15590

Én is. Rengeteg fileból áll, amit újból át kell alakítanom. Főleg a discographia részen, ami ráadásúl nem uptodate. Kb. 2006 ig van. Onnantól is még meg kell csinálni. Nagyon sokat elvacakoltam, hogy a menü rendszer működjön. Hiszen manapság a beépített flash-t (ami a korábbi weblapnál kitűnően működött) most nem lehet alkalmazni, és mivel én csak hobbi szinten használom a weblap szerkesztőt így napokig bibelődtem rajta, hogy működjön. Most sem vagyok teljesen megelégedve, de legalább teszi a dolgát.

Előzmény: m61petyus (15589)
m61petyus Creative Commons License 2023.05.24 0 1 15589

Kíváncsian drukkolok az újra éledéshez! 

Előzmény: Dzsedzs (15586)
m61petyus Creative Commons License 2023.05.24 0 1 15588

Már a Poland feldolgozásuk hallván is hátast dobtam, de ez elképesztő ismét. 

 

Ezekből az átiratokból látszik, milyen összetett fantasztikus zene művek ezek a klasszikusok, és érthetővé válik miért nem tud a közelébe sem érni semmiféle ambient próbálkozás napjainkban!

 

Van valahol egy YT feltöltés, ahol a Hyperborea No Man's Land felépítését mutatják be és akkor döbbenünk rá, hogy az egykoron egyszerű indiainak ítélt motívum világ, milyen elképesztően összetett és nagyszerű zenei kompozíció. Azt éppen Edgar, Cris és Schmoleing hozta össze, miként az idézett Logos tételt is, ami tényleg tömegekre tudott hatni egy réteg zenében.

 

Na ilyen dolgokat tulajdonképpen a 2000-es évek eleje óta nem lelek egy komponistától sem. Valahogy van egy két jó pofa, foszlány, ötlet, de komplett műben semmi és igazából a hallottak emlőjén próbálkozások a fülemben. 

 

Köszönöm, ez ismét iszonyat élmény volt megint ráeszmélni erre :-)   

 

Schmoeling 4 évvel ez előtti nyilatkozata után: a szekvencia előtérbe tolásának is csak akkor van értelme, ha valami érzelmi és értelmi és harmónia tartalma van a felépített (megkomponált) track-nek. Ezzel anno kicsit óvatosan oda szólt az utó TD-nek. Lehet megújulni, de ha az említettek hiányoznak belőle az nem az amit ők képviseltek a 80-as években és amiért rajongunk. Ezzel magyarázta akkor mi motiválja a SAW projectben. Megmutatni mi az amit az irányzatban ő gondol és szeretünk hallani. Számomra 4-es alá sikerült a SAW Iconic album, de még mindig jobb élményt nyújt mint rengeteg más azóta.

 

A fentiek egy teljesen szubjektív hallgatói megállapítások! nem várom más is egyet értsen :-)

 

De érthető a Logost amíg élek miért fogom még több 100x remélem forgatni redszeremen. Ezt a linket meg mentem, sokadjára le a kalappal, főleg a tanáruk és iskola előtt! Ez az igazi TD hagyomány őrzés egyik formája. Tizen éves fiatal zenész tanulók, már bele merülnek ebbe a világba magas szinten. Igen TD mint Logos! Ezt szeretem és vágyom.

Előzmény: tangerine (15587)
tangerine Creative Commons License 2023.05.18 0 0 15587
Dzsedzs Creative Commons License 2023.05.17 0 0 15586

A Zeit számomra egy remekmű, valahogy mindig is bejött. Ellenben az Ambient Monkeys... na azt valahogy még nem sikerült "megennem"...pedig ha jól emlékszem 2 CD-m is van belőle :) . 

 

A honlapom újraélesztése még folyamatban. Hosszú meló. :(

Előzmény: m61petyus (15585)
m61petyus Creative Commons License 2023.05.16 0 0 15585

Én mostanában meg kevesebb TD-t hallgatok sokat kalandozok mindenféle más zenékben is ( öregszem :-) ). BS vonatkozásában ős régi TD kortársakat hallgatok időnként, megpróbálva az átélést az egykori berlini fiatalok milyen új út felfogás és keresés mentén töltötték minden napjukat a vasfüggönyön kívüli oldalon, az amúgy csöppet sem vidám és akkor még nem annyira jó módú nyugatnémet honban.

 

Noha régóta meg vannak, de most forgott Ashra Tempel és Popol Vuh anyag rendszeremen párszor. Próbálom magamban megadni a választ miért Edgar-ék koncepciója lett rétegen belüli main stream. Persze költői, mindig is tudtam a választ, de a kortársak is nagyon érdekes és izgalmas BS anyagokat produkáltak. Valahogy egy szélesebb közösség alakította az egészet és épült egymásra.

 

Napjaink ínségében eljutottam oda is, hogy saját meditációm mentén olyat tettem amit előtte szinte soha. A Zeit albumot teljes egészében foglaltam be. Micsoda felfedezés 40 év után. Ez az a mű ami pár részletétől eltekintve egészében nekem nem lőtt be TD lelkembe és jó ha 4x ment a dupla album egyhuzamban végig tányérforgatómon, de úgy látszik a vén hülyének már bekattant és megérkezett :-) Pedig a korszakból az Atem pl. már ifjonc koromban lelkembe ütött. Érthetetlen az ember tudatának, érzelmeinek és a zene kapcsolatának működése, de izgalmas.

 

Anno nem értettem, miért tartották egy igen fontos korai anyagnak a kritikusok ( sznobságnak gondoltam soraikat ) , de beértem hozzá :-) Meditatív állapotomban így 2023-ban elért az 1972? 73-ban készült anyag.

 

Hogy kötődjek a beszámolódhoz, furán néztem, amikor Thorsten úr a - Zeit - albumot emelte ki mint számára meghatározó és neki tetsző klasszikust, amit amúgy lehetetlen élő koncerten még részletében is előadni szerinte. 

Jerome-nak pár percre sikerült a DM4-en, ott van két Zeit analóg téma beemelve a mix-ébe az apjától kapott szalagokról. Vagy ő keverte ki vajon az 1973-as hangzást?  Populárissá tette a Zeit-et :-) Te jó ég már ennek is 20 éve DM4 kiadása 2003-4. Akkor azt mondtam, fú de idősösöm, ez már egy technos-s modernizációja a TD-nek és már a 90-es és 2000 es elei éra is husssss. De a felvételek örök anyagok, ha ébren tartjuk őket rendszereinken.

 

Na én is írtam tényleg valami történjék itt és üdvözöljem egykori barátunk, lássa létezünk, olvasunk, hallgatunk TD-t!  

Előzmény: music picture (15583)
m61petyus Creative Commons License 2023.05.16 0 1 15584

Jó olvasni régi ismerőst, akivel megéltünk pár közös TD vonatkozású eseményt. Nagyon fontos küldetés a TD zenei világának, kultuszának és főleg legendás tagjainak munkásságát a köztudatban éberen tartani. Buzdítalak terved megvalósítására!

Előzmény: music picture (15583)
music picture Creative Commons License 2023.05.05 0 1 15583

Támogatom!

Nagy itt a csönd mostanság!

Az emlékzenekar aktív és én rég voltam ilyen lelkes TD ügyben. Tudom sokan nem komáljátok őket én viszont azon kaptam magam a Raum hatalmas kedvencem lett! Hetekig vezette a lejátszási listámat, de óvatos voltam, idővel kopik vagy patinásodik-e? Az idő jót tett neki, mert pár hónap után ismét elővettem és talán még jobban tetszett. Az is feltűnt, hogy sok azelőtti lemez alig-alig hallgatódik meg az utolsó 15 év terméséből, még a Quantum Gate is felemás vannak zseniális és teljesen felejthető sőt unalomba süllyedő darabok is rajta. Amúgy ez szintén igaz a Jerome utáni időszakra, születtek ott szép számmal színes csodák és fakó színtelenségek is.

Szóval a Raumot imádom! De tetézem még bűneimet, mert a Session Box Set is reveláció számomra. Én magam sem gondoltam, mert az előző sessionok között csak egy-kettő volt hallgatható számomra, valahogy félrecsúsztak. A Box-ban viszont elképesztő a klasszikus időszakot idéző energia van. Helyenként teljessen paff voltam, annyira tetszett, amit hallok.

 

Hát ez van!

 

Előzmény: Dzsedzs (15582)
Dzsedzs Creative Commons License 2023.05.05 0 5 15582

Sziasztok. Rég voltam itt de próbálok sűrűbben olvasgatni benneteket.

 

Jelen pillanatban azon vagyok, hogy a régi Tangerine Dream weblapomat (ami az első  volt Magyarországon :) ) újból életre keltsem. Az eredetit, újból át kell szerkesztenem, szóval van vele dolog bőven, nem is beszélve a frissitésekről (már ami a diszkográfiát illeti) ahol van bőven mit tennem. Idő persze nagyon kevés. Meglátom, hogy fog sikerülni. Ráadásul, ki tudja, hogy ahol a weblap lesz, mennyire strapa bíró. Majd kiderül.

 

Szép napot neketek.

 

Dzsedzs

falum Creative Commons License 2023.04.06 0 2 15581

Ma 70 éves Christopher Franke!

 

Happy Birthday!

 

CHRISTOPHER FRANKE - The London Concert (1992)

 

https://www.youtube.com/watch?v=vORb2MF_MCw

VideoDream Creative Commons License 2023.03.29 0 1 15580

Megtaláltam a Zoning című filmet a neten német nyelven, 480p felbontásban. Dieter Meyer (Yello) is játszik benne.

https://www.youtube.com/watch?v=sSRmKZcKPu0

sanofi Creative Commons License 2022.11.25 0 0 15579

Ott voltam az A38-as koncerjén. Sajnos a helyszín pocsék választás volt...

Előzmény: Peter Lion (15574)
m61petyus Creative Commons License 2022.11.09 0 3 15578

Örülök, hogy a TD és hozzá kapcsolódó zenei érdeklődés, az élet és maga PLion is visszatért a topikba. JS új albuma a két évvel ezelőtti Baumann - Haslinger közös album dobása után, ami a legjobban felvillanyoz és valami olyan mentális zenei színt és szintet ad, ami lelkem mélyén a TD eszenciája.

 

Köszi Tepi a cikket, már maga az akkori kelet-európai sajtó megfogalmazás is kordokumentum státuszába teszi.

A Reims koncert bootleg szerintem is egy TD kedvelőnek alappillére kell legyen.

 

Nálam sokat forog a Tűzraktér koncertanyag, kultikus lúdbőr este volt. Örök hála ADSR, GG, PLion! 

Elkaptátok akkor azt a sok mindent amiről a fenti sorokban írtam.

 

Közösségi kult érzés. Ezt 2006-ban a berlini utunk megfejelte. Sosem feledem!

  

kaldor74 Creative Commons License 2022.11.05 0 0 15577

Kedves fórumtagok!

 

Rég nem írtam ide,de mostanában kettő EM/Berlin school lemezem is elkészült,amit ajánlok szives figyelmetekbe.

Remélem elnyeri tetszéseteket.

A link:https://scarletloe.bandcamp.com/

 

Üdvözlettel:Kaldor

Peter Lion Creative Commons License 2022.10.29 0 0 15576

Na most látom, hogy még nem került vágólapra JS kompozíciójának youtube-os link-je, mikor bemásoltam, de most már résen leszek - remélem sikerül:
https://youtu.be/w1MWhgC9cs0 

Előzmény: Peter Lion (15573)
falum Creative Commons License 2022.10.29 0 0 15575

Örülök neki, hogy alkotsz és hogy erre jársz. Hajrá! JS új albuma egész egyszerűen fantasztikus. Nekem messze ez a kedvenc albumom tőle. 2 hónap alatt legalább 10x meghallgattam. Ez nálam azért nagy szó mert sok zenét meg akarok ismerni és egyszerűen nem fér bele 1-1 albm  meghallgatása nagyon sokszor (max 2-3x ha nagy jó az adott lemez.) Akkor ezek után el lehet képzelni, hogy mekkora hatást váltott ki belőle az Iter Meum. Szóval csak ajánlani tudom annak aki még nem hallotta.

Előzmény: Peter Lion (15573)
Peter Lion Creative Commons License 2022.10.28 0 0 15574

Nem tudom ki ismeri közületek - én eddig nem ismertem -, de valahonnan kapott egy jó nagy berlinschoolos beütést is ez a Hania Rani csajszi:
https://youtu.be/_3EuiU1qdpE 

Peter Lion Creative Commons License 2022.10.28 0 1 15573

Sziasztok!
Rég jártam erre, mert nagyon sok a munkám, de azért sokat gondolok rátok, a Hungarian Tanerine Dream Fanclubra, hiszen az volt életem egyik legszebb időszaka, amikor összejártunk, beszélgettünk, kuriózum klasszikus filmeket néztünk a TD-ről.

 

Úgy tűnik mostanában klicsit elkezdtek felélénkülni a nosztalgikus éveink energiái - így kerültem most ismét ide is.

 

GG és ADSR jóvoltából az egykori közös szerzeményünk új életre kelt, amiért nagyon hálás vagyok nekik, köszönöm szépen mindkettőtöknek!

 

Ahhoz, hogy hivatalosan is kikerülhessen a nagy megosztó oldalakra bejegyeztettem magam én is az Artisjusnál,így most már hivatalosan én is művész titulust kaptam.

 

Ebből az apropóból elkezdtem én is felpakolni a cuccaimat a bandcampra:
https://peterlion.bandcamp.com/track/asian-fusion
https://peterlion.bandcamp.com/track/tangradant

 

Közben megtaláltam JS új albumának az egyik fantasztikusan jó kompozícióját - legalábbis nekem nagyon tetszik, hozza JS magas szintre helyezett színvonalát:

https://peterlion.bandcamp.com/track/tangradant 

falum Creative Commons License 2022.10.24 0 1 15572

Köszi, nagyon èrdekes cikk. Ez a koncert nálam benne van a Top 10 bootleg -ben.

Előzmény: Tepi (15571)
Tepi Creative Commons License 2022.10.23 0 3 15571

Na még egyszer: Esti Hírlap, 1975 január 7.

Tepi Creative Commons License 2022.10.23 0 0 15570

Pesti hírlap, január 7. :)

tangerine Creative Commons License 2022.10.19 0 0 15569

köszi :)

Előzmény: falum (15568)
falum Creative Commons License 2022.10.19 0 2 15568

Akkor Happy birthday. :)

Előzmény: tangerine (15567)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!