Keresés

Részletes keresés

Bateman Creative Commons License 2022.05.25 0 0 5654

én egyszer akkor, amikor kijött, meg a múlt héten:) másodszorra azért, mert a kezembe került egy cikk a minden idők 10 legbrutálisabb horror filmjéről és mivel annyira régi emlékek éltek bennem a filmről, de semmiképpen sem az, hogy az olyan brutális lett volna, ezért megnéztem újra. de a véleményem nem változott. ez egy sima yakuza film, tök hülye és hülyén kivitelezett halálesetekkel. egy-kettőn inkább felnevet az ember semmint sokkolódna. nézd meg az A Serbian Film-et. na, az sokkoló, az egyszer is pont elég, de inkább sok.

Előzmény: fegoj55971 (5650)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.25 0 0 5653

Sziasztok!

 

 Két filmet keresek, sajnos kicsit régebbi, ezért ahol én néztem, ott már nem elérhető:

The Stool Pigeon
Fire of conscience

Tamás

Előzmény: Lorne Malvo (5642)
merigazoi Creative Commons License 2021.10.03 0 1 5652

nézzétek kikkel partizik Miike

Bateman Creative Commons License 2020.12.09 0 0 5651

Az, de azért az Audition se semmi.

Előzmény: fegoj55971 (5650)
fegoj55971 Creative Commons License 2020.12.09 0 0 5650

Látta valaki az ichi the killer c. alkotást? Az szerintem a legelborultabb ázsiai film, amit valaha láttam :,D

Daller Creative Commons License 2020.11.18 0 0 5649

Rég láttam, de a Gonza, a lándzsás című filmre tippelek.

Előzmény: ülünkahordótetején (5648)
ülünkahordótetején Creative Commons License 2020.11.16 0 0 5648

Muszáj segítséget kapnom egy film kapcsán. Láttam régebben egy szamuráj filmet, de nem emlékszem a címére. Hihetetlen hatással volt rám, ezért keresem. Nem akarom elspoilerezni, ezért csak részleteket mondanék. Van egy jelenet, amikor egy szamuráj valakinek megmutatja, hogy hogyan lehet elfogni egy madarat egy hosszú bottal/lándzsával. Ez egy fontos jelenet, és a lándzsa meg a technika visszatér később a filmben. Ha valaki ez alapján tudja azonosítani a filmet, akkor kérem írja meg.

tigristomi Creative Commons License 2020.01.21 0 0 5646

Sziasztok!

 

 A Dance of the dragon-t nem tudná vki leszedni és felrakni egy elérhető helyre?

Mindenhol (ami nem zárt körű) csak inaktív torrenteket találtam.

 

T.

harpokratesz Creative Commons License 2019.04.03 0 0 5645

Talán a Battle Royale (japán film) 2. része lehet, én csak az 1. részt láttam, abban nem volt ilyen harci jelenet, de a folytatásban lehet.

Előzmény: kannibál Kovács (5644)
kannibál Kovács Creative Commons License 2019.03.28 0 0 5644

Sziasztok!

 

Valaki meg tudná mondani, hogy mi a címe annak a filmnek, amiben az alábbi jelenet látható?

 

https://www.youtube.com/watch?v=G_gwCNJSCFM

 

Előre is köszönöm!

tigristomi Creative Commons License 2018.06.21 0 0 5643

Köszi. Lemaradtam róla, ha legközelebb lesz ilyen, újra jelezhetnéd.

Mostanában amiket kerestem, azokat megtaláltam, de az avistán úgy gondolnám, hogy több minden van az ázsiai filmekből.

Előzmény: Lorne Malvo (5642)
Lorne Malvo Creative Commons License 2018.06.03 0 0 5642

Jún. 10-ig nyitva a regisztráció az említett oldalon: avistaz.to

Előzmény: tigristomi (5637)
TMitalhinrg Creative Commons License 2017.12.28 0 0 5641

Aki szereti a hongkongi akcióvígjátékokat, itt a  teljes története a 80-as évektől máig + filmlista:

Hongkongi akció-vígjátékok története, filmlista


tigristomi Creative Commons License 2017.11.24 0 0 5640

Közben már mind a két filmet le lehet tölteni nyitott oldalakról is.

Mindegyiknek csak az elejét néztem meg, de nagyon jónak tűnnek. :)

Előzmény: tigristomi (5634)
tigristomi Creative Commons License 2017.09.19 0 0 5639

OK, köszi.

Előzmény: Lorne Malvo (5638)
Lorne Malvo Creative Commons License 2017.09.18 0 0 5638

A meghívót 2000 bónuszpontért adják, nekem meg nincs annyi, per pillanat 471.35-ön állok.

Néha van nyílt nap, pl. idén is volt egyhetes free leech-csel, a kínai újév ünneplése okán, nézz majd rá olykor.

Előzmény: tigristomi (5637)
tigristomi Creative Commons License 2017.09.15 0 0 5637

Tudsz küldeni meghívót?

A legjobb az lenne, ha írnál egy emailt a tigristomi kukac yahoo.com-ra, és ott megmondom, melyik email címemre küld a meghívót.

Örülnék neki.

 

Üdv,

Tamás

Előzmény: Lorne Malvo (5635)
tigristomi Creative Commons License 2017.09.15 0 0 5636

Szuper, köszönöm!

Előzmény: Lorne Malvo (5635)
Lorne Malvo Creative Commons License 2017.09.14 0 0 5635

A kérdezett filmek úgy látom, fent vannak az asiantorrents-en: https://avistaz.to/

viszont a Journey...-hez nincs angol felirat.

Előzmény: tigristomi (5634)
tigristomi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 5634

Sziasztok!

 

 Nem megy egy ideje ez a fórum.

 

A Wu Kong-ot és a Journey to the West 2. részét le lehet tölteni valahonnan?

Sajnos sok jó külföldi torrent oldal megszűnt.

 

Tamás

harpokratesz Creative Commons License 2017.02.24 0 0 5633

Részvétem neki! - bár én azt hittem már nem is él... (az idős japán nagyrendezők egyike)

 

Jó pár évvel ezelőtt én is láttam tőle a Pistol Opera-t egy filmklubban, a vetítés után beszélgetés is volt a filmről, előtte pedig egy rövid filmográfia bemutató, már nem emlékszem melyik filmes szakember tartotta, ő is azt mondta, hogy a Pistol Opera különleges helyet foglal el Suzuki életművében, kilóg a többitől, amolyan kísérleti darab. Nekem is nagyon tetszett akkor, nem tudom , ha most nézném, mi lenne a véleményem róla. Érdekes a szürreális és geometrikus képi világa.

Előzmény: Lorne Malvo (5632)
Lorne Malvo Creative Commons License 2017.02.23 0 0 5632

Tegnap este tudtam meg, hogy meghalt Seijun Suzuki múlt hétfőn. :(

 

Micsoda megérzés volt! Az év elejétől nosztalgiáztam és újranéztem pár filmet, ezek közt volt a Pistol opera, melyet kb. 10 éve láttam. Ennyi évvel idősebben kicsit másként (mélyebben) látja az ember a filmeket is, és az az ötletem támadt, hogy beszerzek annyi filmet a Mestertől, amennyit tudok. Kíváncsi voltam, vajon ez a stílus, amit a Pistol operában képviselt, "trademark"-e, vagy csak véletlen. 

 

A Pistol operát követően a Tattooed life-ot néztem meg, ebben a végső leszámolás volt talán a legérdekesebb és a leginkább látványos, viszont ami addig történt, az nem volt túl érdekes. A Tokyo drifter esetében a többször felhangzó "theme music" és ugyancsak a végső elszámoltatás sikerült leginkább: stílusos volt, ahogy az ellenséges arcokat fekete öltönybe öltöztette, és a díszlet "megvilágítása" is ehhez mérten sötét, majd amikor Tetsuya megjelenik, fehér öltönyében, kivilágosodik a színpad és megkezdődik az egyedi módon koreografált lövöldözés. A Youth of the beast egy mai szemmel is élvezetes és fordulatos akciókrimi, viszont ebben nem leltem a jellegzetes Suzuki-jegyeket, ugyanakkor megismertem Joe Shishido-t, a nagyon furcsa arcával, és szintén tegnap tudtam meg, hogy járomcsont implantátumokat csináltatott magának, azért hasonlít egy mókusra. Szintén ő a főszereplője a híres-hírhedt Branded to kill-nek, amely "mint közismert", az utolsó csepp volt a Nikkatsu filmtársaság (Suzuki kenyéradója) poharában, kirúgták és feketelistára is került a rendező, pedig a film jobb, mint vártam. A korábban említett filmekkel szemben ez fekete-fehér, és tulajdonképpen ennek a feldolgozása a Pistol opera, csak az utóbbiban női főszereplő van, de a történet hasonló: bérgyilkos akar feltörni a ranglétrán, hogy ő legyen az első számú. Mivel '67-es film, ezért nem akkora látványorgia, mint a Pistol opera, de ugyanazt az LSD-t tolhatta az öreg, mert ez is olykor látomásszerű, a jeleneteket itt is éles ollóval vágja el néha (hirtelen cseppenünk egy másik jelenetbe) és az egész olyan szürreális, és akkor nem is említettem a Shishido  által formázott karaktert, aki egy főtt rizs függő (!) bérgyilkos, aki élvezettel szagolgatja a rizsfőzőben készülő rizst.

 

Fogalmam sincs, miért tartják egyesek Suzuki filmjeit B-filmeknek, ezek szerintem bőven "A" kategóriásak, nyilván nem tökéletesek, de nem érzem, hogy annyira kilógnának a kor mozijai közül. Legkevésbé talán a Tattooed life tetszett, leginkább a Branded to kill-Pistol opera kettőse, a többi pedig a kettő között.

 

Szerzek még filmeket, de addig is emlékül Pistol opera fan trailer, a Killin Joke slágerével kísérve-elég jól passzolnak egymáshoz:

https://youtu.be/c7P95GufQk0

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.21 0 0 5631

Old Boy Old Boy Old Boy

harpokratesz Creative Commons License 2016.04.11 0 0 5630

23. Nemzetközi TITANIC FILMFESZTIVÁL - Ázsiai Szelek szekció:

 

http://titanicfilmfest.hu/szekciok

 

Erzsi59 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 5629

Sziasztok!

Ha valakinek megvan "A császár és a gyilkos"-című film kérlek küldjétek el nekem. Előre is hálás vagyok annak aki elküldi nekem. Az email címem: bettina45@freemail.hu.

Köszönettel: Erzsi59

gacsat5 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 5628
sínpár Creative Commons License 2015.10.29 0 0 5627

Mostanában nem is láttam ázsiai filmet. Jó régen a Virtuális hajnalt, az nagyon bejött, meg pl. a Szigorúan piszkos ügyeket. Ja, és a Pofonok földjét is, az nagyon ott volt!

harpokratesz Creative Commons License 2015.10.29 0 0 5626

8. KOREAI FILMHÉT: 2015.novembet 10-14. - Budapest, Pécs, Szeged, Debrecen

 

 

http://www.koreaifilm.hu/

harpokratesz Creative Commons License 2015.08.10 0 0 5625

A legújabb (2015-ös) SABU film: Tokió felett az ég - megtekinthető Bp.-en a Cirkó moziban (csak itt). Főszereplő: Matsuyama Kenichi.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.15 0 0 5624

Mindenkinek ajánlom Pan Nalin filmjeit!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!