Keresés

Részletes keresés

afintha Creative Commons License 2010.11.12 0 0 8

Felnotteknel is lehet liszerzekenyseg.

Sovanysag, hasmenes, rosszulletek lehetnek tobbek kozott utnetek.

Gasztroenterologushoz erdemes elmenni.

Előzmény: Dil Emma (7)
Dil Emma Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7

Felnőtteknél is lehet lisztérzékenység, nem csak gyerekeknél?

Ha igen milyen tünetei vannak?

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.12 0 0 6
Véletlenül keveredtem ide, remélem, mások is idetalálnak, akiket valamilyen módon érint ez a betegség. A lányom (18 éves) lisztérzékeny. Egy éves korában derült ki a betegsége.
Előzmény: szemafor (5)
szemafor Creative Commons License 2005.04.11 0 0 5

odanézz 5 éve létrehoztam, oszt ír valaki....

 

ja biopszia igen...nem egy álom...

 

szemafor

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.09 0 0 4
A lisztérzékenységet, ha jól tudom, már vérből is meg tudják állapítani, de valószínűleg tényleg nem úszod meg a vékonybél biopsziát.
Előzmény: agrippa001 (2)
gbr25 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 3
szólj a háziorvosodnak, hogy erre gyanakszol, adjon beutalót kórházi vizsgálatra - kórházakban végzik. Szegeden és Pesten biztosan tudom, hogy csinálják, gondolom máshol is. Arra készülj fel, hogy ledugnak egy csövet a gyomrodba :((( Nem kellemes, de azért ki lehet birni: kedvesem 8 éves kishúga is hősiesen végigcsinálta.
Előzmény: agrippa001 (2)
agrippa001 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 2

sziasztok

 

nemisolyanrég felmerült bennem hogy valami nem lehet rendben velem...: sok bélgáz (nagyon sok...)nem igazán értettem hol merre mért, aztán megfigyeltem hogy leginkább ha tejet fogyasztok jelentkeznek a puffadás, a "fura" széklet és a töménytelen bélgáz jelei... el is könyveltem magamban a problémát illetve még közben kiderült az is hogy anyukám is élvezett már hasonló dolgokat tejes ételek fogyasztását követően... ezzel nincs is semmi gond, utána kezdtem nézni a témának a neten illetve könyveket illetően...mikor kezembe került egy a lisztérzékenységet, és tejcukorérzékenységet egy lapon emlegető könyv (tanácsok és receptek liszt- és tejcukorérzékenyeknek)  most a neten néztem tüneteket meg a lisztérzékenység hátterével kapcsolatos dolgokat... kérdésem hol lehet egyértelmű vizsgálatokat végeztetni magamon hogy kizárjak dolgokat, vagy egyértelművé tegyem őket...

a cikk ami olvastam a neten (http://www.allergiainfo.hu/inda13l.html) összefüggésbe hozza a fel nem ismert lisztérzékenységet (kenyérzabálás 1000-el) a későbbi, valamikori tejcukorérzékenység kialakulásával... a bélbacik kihalása révén vagy valami ilyesmi...

szemafor Creative Commons License 2000.01.17 0 0 1
na látom mennyi itt0 a lisztes...
jeegynullas Creative Commons License 2000.01.12 0 0 0
Nullasliszt erzekenyseg.

(Duplikalt topik ...)

Előzmény: szemafor (-)
szemafor Creative Commons License 2000.01.12 0 0 topiknyitó
Van egy diétás topic, de nem akartam a cukorbetegekre önteni a lisztet.
Szóval remélem hasznos lesz sokunk számára ez a kis topik. Nekem az öcsém lisztérzékeny, és neki kívánok ezzel is segíteni.

Várok ide tapasztalatokat, kérdéseket, válaszokat, recepteket, és hogy egyáltalán hány lisztérzékeny Tasztalos van?
Hol vannak jó boltok (Bp-n kívül is)?
......
szemafor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!