Keresés

Részletes keresés

Káun Creative Commons License 2023.12.20 0 0 65

Ja negatív irányba változik meg az életed ha drogozni kezdesz.Rn nem drogoztam sose, anélkül is szétszórt vagyok:d.szerintem fontos a dohányzás szigorítása is, hiszen az is sok halálos áldozatot szed égente, csak nálunk.Arra is sokan 13 évesen azoknak rá, és sose azoknak le, igaz sokan nem is akarnak

.Nem próbaltam azt se.Raadasul nem értem hogy vehetik meg 18 éves koruk előrt a gyerekek, fiatalok.Legalabb addig ne adjanak nekik.Nyilvan nem szüntetném be a dohányzást, de szigorítások lehetnének.Akar teljesen elektromos cigarettára átállás  jó lenne,

,az pozitív javulás lenne aki dohányzik nem kapna annyi egészségi  gondot, mint a rendestől.Tüdőrak, szívinfarktus, jóval kevesebb eséllyel fordulna elő.Sok erös  dohányos 10-15 évvel hamarabb parkol el mint aki nem vagy keveset dohányzik.Nekem is sok ismerősöm dohányzik, nincs gondom velük, a jelenlétemben is szoktak néha cigizni, ha engedem.Néha nem is érzem.El lehet viselni, bár nem kellemes egy nem.dohanyzónak ha mellette szívják

Ráadásul passzívan is vannak káros hatásai .Bár lehet úgy állni hogy nem kaptam el.A buszsofőr is szívja a buszon, valaki erős dohányos, menet közben is szívja.Amúgy ezek nagyrésze előbb nyugdíjba megy, akár agyvérzést kapva, vagy infarktust. Többen kb.57 évesen meg is halnak, általában dohányosok.Mivel ismerem őket, tudom.Bar ez máshol  is így van.

 

De a drogozast teljesen felszámolnam.Arra rendes ember nem gondol,hogy kipróbálja, de másnak sincs szüksége rá.

 

Előzmény: Jaccso (49)
Káun Creative Commons License 2023.12.20 0 0 64

Fontos a preventív fellépés!Nálunk sok drogos él, a városunkban, sajnos sokan fiatalon csussszanak rá a szerekre.A prevenció nincs rendesen hangsúlyozva, pedig mint mondtam is, az fontos .

originalqszi Creative Commons License 2022.10.04 0 0 63

Ugyanolyan betegség, mint a többi nem normális megjelenés:(((( aki veri, szőrös lesz a tenyere!!!!

Carina_S Creative Commons License 2022.09.12 0 0 62

Tegnap és tegnapelőtt szörnyű példáját mutatták be a híradókban annak, hogy miként tesz a drogfüggőség teljesen tönkre alig tíz perc alatt egy embert.

 

Az eset röviden a következő volt: Egy régóta drogfüggő személy olyan erősen bedrogozta magát, hogy ennek a drogfüggő személynek a drogtól olyan erős hallucinációi lettek, hogy képzelgéseiben azt hitte hogy érte jött a maffia és elviszik eltenni láb alól, majd ettől való kétségbeesésében magára hívta a TEK-et. A TEK azonban nem talált maffiát vagy félelemkeltő alakokat, talált viszont a drogfüggőnél rengeteg drogot, illegális droghasználatot és illegális drogbirtoklást, így ezekért, ill. hatóság félrevezetéséért és megtévesztéséért, felesleges kihívásáért valószínűleg kiszabják rá a felesleges riasztás költségét, a drogbirtoklás és droghasználat büntetési tételeit pénzbírságban és börtönévekben, továbbá még további bírósági bűnügyi költségeket is. A börtönéveket majd a bíró mondja meg, a pénzbírsága a legszerényebb summázat szerint is min. 300 ezer forint lesz számára, ill. büntetett előéletet is szerez magának még ezzel ("priusz"-t).

 

Ezzel gyakorlatilag alig tíz perc alatt tette tönkre a saját életét egyetlen telefonnal.

("Tanulság": Droghasználat előtt vágjuk el a telefonzsinórt, így ha a függőséget nem is, de legalább a félmilliós bűnügyi költségeket megússzuk... :-)))   Rémes... DE INKÁBB NE SZOKJUNK RÁ A DROGOKRA!)

Megérte ez neki???!! Nem hiszem... .. .

https://hvg.hu/itthon/20220911_tuszejtes_vac_tek_elfogas

Péter Józsa Creative Commons License 2019.01.04 0 0 61

Szenvedélybetegség kezelés személyre szabott segítség. 

addiktologiaitanacsado.hu 

b3TTi Creative Commons License 2018.07.06 0 0 60

Sziasztok! :)
Szakdolgozatomhoz készülő kutatásomban a kokain használati szokások 
összefüggéseit vizsgálom pszichotikus kórképekkel. 
Célcsoportom: elsősorban a -legalább 1szeri- szerhasználók köre. 
Ha használtatok már kokaint, nagyon hálás lennék, ha segítenétek kutatásomat. 
Mindössze pár perc az egész. :) 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScxFBRkRSC-Q-5ciU0-mWlP4iJ6Bu2GOwHaVwi8hXwDWXOBtQ/viewform

life14 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 59

Sziasztok!

 

A kokainnak lehet fájdalomcsillapító hatása eros belso szervi fájdalmaknál?

 

Koszonom a választ.

nosz Creative Commons License 2003.09.08 0 0 58
Szia Vacskamati!

A speeddel kapcsolatban irod:

"Abbahagyni: A felfokozott sebesség, ok nélküli állandó boldogság miatt utána minden sivárnak, szürkének hat."

Igen, ez logikus. Nekem azonban az a tapasztalatom, hogy a speed idovel nem okoz allando boldogsagot, sot... Az ember inkabb keptelennek erzi magat sok dologra, mivel nem erdekli, nem erez eleg motivaciot, stb. Egy-ket dolog talan van, amivel foglalkozik, de az erdeklodes igencsak beszukul. Termeszetesen nem arra gondolok, amikor par napig hasznalja az illeto a cuccot, hanem amikor speed nelkul mar nem tudja elkepzelni a napjat.

"Ilyenkor legfontosabb hogy legyen valamilyen pozitív jövőkép és egy igaz lelki támasz."

Mit ertesz pozitiv jovokep alatt? Elvileg sokminden lehet ilyen, viszont a problema az, hogy az ember ilyenkor csak logikusan tudja, hogy mit kellene csinalnia, meg ha van is ra eselye, motivacio hijan megsem abba az iranyba megy. Az "erzelmeivel" nem tudja felfogni, mi a pozitiv, csak a tudataval. A boldogsaghoz azonban nem eleg a tudat, ez sokkal inkabb belulro jovo erzes. Bizonyara biologiai magyarazata is van a dolognak, de en ehhez nem ertek.
A lelki tamasz miert fontos? Ugy gondolod, egyedul nem lehet abbahagyni a speedezest? Az "online lelki tamasz" is megfelelo lehet?

"a leszokóban lévő ember vállalja cselekedetei súlyát, legyen felelősség a döntései mögött."

Ez elerheto olyan ember szamara, aki regota naprol napra el, bele a nagyvilagba, a "felelosseg" szo pedig mar szinte ismeretlen szamara?

Termeszetesen barki valasza erdekel, akinek vannak tapasztalatai a temaban. Koszonom mindenkinek a hozzaszolasat.

Előzmény: Vacskamati (45)
doodoo Creative Commons License 2003.08.29 0 0 57
Szia rice!

Ez a kérés kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy "barátom beteg, hová vigyem"?

Persze van a KórHáz, ahol mindent kezelnek, de azért jó tudni, hogy mi pontosan a helyzet. Gondolom Te is szeretnéd tudni, mit várhatsz, stb.

Szóval: mi az, amire rászokott?

Előzmény: rice (55)
dalia Creative Commons License 2003.08.07 0 0 56
Bárcsak ilyen egyszerű volna...
Előzmény: rice (55)
rice Creative Commons License 2003.08.07 0 0 55
sziasztok!
sajnos nincs időm elolvasni a topicot. segítséget szeretnék kérni! az egyik barátom drogos, és olyan klinikát keresünk, ahol leszoktatják.
ha van ezzel kapcsolatban tapasztalat, az is érdekelne.
előre is köszi:rizsa
Cecege Creative Commons License 2003.06.13 0 0 54
Nézzétek meg az oldalunkat!!! Chat is van, este (későbbi időpontban szoktunk lenni), mível nemcsakhogy sikerűlt leállnunk a cuccról, de az
Alapítványunknál sikeresen tudunk tevékenykedni, másoknak segíteni ebben...
A cím: www.drogfree.hu

Mail: drog-free@freemail.hu

kezdő_ Creative Commons License 2002.04.09 0 0 53
Volt szerencsém végigmonitorozni a bp-i legtöbb drogsegélyközpontot...
és javasolnám, hogy mielőbb nézd meg a Kék Pont-ot (IX. Balázs Béla u. 21. Tel.:215-7833, 215-0734, bluepoint@matavnet.hu), vagy a Megállót (nekik nem tudom a címüket, ee ha kell, megszerzem), vagy mivel épp a Jász utcában vagyok gyakorlaton, ha konkrét kérdésed van, amit teljesen hivatalos drogorvosnak (addiktológusnak, nagyonsokév tapasztalattal) szeretnél feltenni és megbízol a tolmácsolásomban, akkor írd meg nekem e-mail-ban(jujjderondaezígy): pallmall@aramszu.net
Énmeg, ahogy az orvos ráér megpróbálom feltenni és küldöm a választ.
Előzmény: Fles (34)
tasat Creative Commons License 2001.04.30 0 0 52
ezt egy deszkas forumba irtam, bocs ha vannak benne szakdolgok is. asszem azert idevag, ugyhogy had osszam meg veletek:

kilenc evig deszkaztam, valaha profi voltam, es a droggal sikerult a deszkazashoz szukseges hozzaallast teljesen eltemetnem kb nyolc evvel ezelott.

amikor meg nagy dolog volt 11 lepcso fs180ollieban, akkor jott a nikotin,
hogy ne kapjak levegot. amikor felepitettuk Mo. elso minifelcsovet a Borssal, es a Poroltoekkal (Hennelcsalad:), akkor mar volt az alkohol, hogy olyan faszaknak erezzuk magunkat, amivel porratorhettem a bokaimat meg a csukloimat.
Ekkortajt mar asszem kezdodtek az elso orszagos versenyek, ahol altalaban dobogos voltam. (AmaZone 2001/1, "Regi szep napok", Fs Ollie; A versenyekre keszulessel ki lehet szoritani rendesen a pusztito dolgok imadatat!)
Joval kesobb, amikor jott a ganja (spangli), valamikor a 80-as evek vegen, eloszor jott gyakorlas kozben az altalanos erzes, hogy felek a trukkoktol.
Ez azert fura erzes egy negymeteres nagyfelcsoben nosegrind kozben, es tetszett is az a durva adrenalinflash, mindaddig, amig olyan hátast nem nyomtam a nagyfelcso vizszintjebe (kozepebe) hogy a mentok vittek el. Aztan kimentem Nemeto-ba dolgozni, es rakattanni az opiatokra, es az amfetaminszarmazekokra (akkor meg speed nem volt itthon). Ott megtanultam a blunt dolgokat nagyfelcsoben (tehat kirepulesekrol mar le kellett mondanom), viszont a betonkatlanokban mar nem mertem onfeledten barmit csinalni.
Ott a legjobb -amugy cuccos- haver az orrom elott ugy esett ki a nagyfelcsobol, hogy a korhazban a szemem lattara gerinctores miatt meghalt. Profi volt, de az amfetamintol aszitte megprofibb.
Hazajottem, meg tudtam a regi trukkoket a nagyfelcsoben (noseblunt, fakie-blunt-fakie, stb), de ujakat mar nem tanultam. Bar utolso orszagos versenyemen masodik lettem, de mar nem volt tul sok esely a fejlodesre. Bocs, semmi esely sem volt. De nem is bantam, 9-10 ev utan gondoltam ramfer a pihenes: egyfolytaban cuccozas miatt annyit pihiztem az intenziv deszkasevek utan, hogy olyan visszeres lett a labam, hogy ki kellett venni a fo venakat mindket labambol bokatol agyekig. Sebaj, goadj lettem, szanaszetbasztam magam (trip, ex, koksz, speed, datura, pszilocobin, stb) negy even keresztul, bulibol.
Sajat erobol, egy evembe kerult teljesen leallni mindenrol (nagyon gecidolog), beleertve az eletmodot es a tarsasagot is, majd elhuztam azsiaba egy eves utra (Fulop-szk, Borneo, Java, Sumatra, Szingapur, Tajfold, Bangladesh, India), es tavaly jottem haza, azota Flash-designer vagyok, meditaciot gyakorlok, Nagat/Oleget remixelek, stb.

tegyetek ahogy akartok, de tanuljatok belole. mindenesetre hatfele szempontbol a kovetkezo a helyzet:
heroin-alkohol-kokain-nikotin...koffein-marihuana. Tehat a ganja a leglightosabb dolog, amit csinalhatsz,
de gondold meg jol, ok?
koszi
szmore

nepperem Creative Commons License 2001.04.28 0 0 51
sziasztok!

sajnos meg nem tudtam atolvasni az egesz topicot, de az eddigiek alapjan nagyon jonak tartom
kerdezte valaki, hogy mi lesz akkor, ha valaki heroinozik,
nos, a valaszt szerintem a legjobban a Rekviem egy alomert cimu filmben talalja meg.
ha jol tudom, a Muveszben meg vetitik.

doodoo Creative Commons License 2001.04.09 0 0 50
Szia Jaccso!

"De az életed örökre megváltozik:(" - elég egyértelműen hangzik doodoo!

Én tudom, hogy mi a jelentése és értem is. Csak a személyragokkal nem voltam megelégedve. Először saját magáról beszélt (E/1) a hozzászóló, majd átváltott második személybe (E/2). Aki magáról ír, az vállalja is magát.
Nagyon sok ilyen jellegű mondat van a topikokban és még csak észre sem veszik. Gondoltam, most szólok. De ezek szerint még most sem vette észre senki... sebaj, majd legközelebb :)

Előzmény: Jaccso (49)
Jaccso Creative Commons License 2001.04.06 0 0 49
"De az életed örökre megváltozik:(" - elég egyértelműen hangzik doodoo!

Ez szerintem attól függ milyen mély volt a "karrier".
Én azt nem jelenteném így ki, hogy örökre megváltozik, inkább úgy fogalmaznaék, hogy "más szemmel nézel a világra". De ez is idézőjeles, és nem feltétlen negatív. Aki kicsit is benne volt, érti.

Fles!

Lehetetlen segíteni, ha az illető még nem érett meg a dologra. Próbáltam nálam 7 évvel idősebb emberen segíteni, eredménytelenül. Belátta hogy perpill. nekem van igazam, de végül mégis más irányba haladt.
Itt jön képbe a társaság. Drasztikusan felesleges szerintem próbálkozni, meg kell várni, míg "megjön az esze". Jó ha a drogos értékrend mellett lát egy biztos, normális, természetes értékrendet ami működik. (Titeket)
Én magamtól tértem észhez, még mielőtt túl mélyre süllyedtem volna, 1szerűen belegondoltam hogy mi az életcélom, mit is akarok az életben és ezzel mi egyeztethető össze. A régi barátaimat nem veszítettem el, úgyhogy egyenes volt az út felfelé :))

Előzmény: doodoo (47)
doodoo Creative Commons License 2001.04.06 0 0 48
Szia davidovits!

"Minden anyagnak és anyagosnak meg van a felfutási és lecsengési ideje. Ez a drogkarrier."

Csak, hogy pontosítsunk... a "drogkarrier" kifejezést nem pont erre szokták használni (főleg a szakzsargonban), de ettől függetlenül értem, amit mondasz... sőt, szerintem ez még jobb meghatározás, mint az eddigiek - persze lehet rajta még csiszolni :)

Előzmény: davidovits (43)
doodoo Creative Commons License 2001.04.06 0 0 47
Szia Tavaszcsillag!

"NA! Negatívumok befejezve, egy éve töktiszta vagyok, három éve hagytam abba a rendszerességet:-) Sza ki lehet mászni......De az életed örökre megváltozik:("

Most ezt nem értem... egy éve tiszta vagy, ki lehet mászni belőle és ettől más élete változik meg? Kié?

vannak olyan társaságok is akik egyfajta speedes vallást alakítottak ki, leülnek, napokig beszélgetnek, "belelátnak" egymás gondolataiba, és megpróbálják "IRÁNYÍTANI" a másikat......NA EZ A LEGGÁZOSABB.

Mi ebben a gázos? A speed, vagy az, hogy egymás gondolataiba látnak ill. irámnyítani akarják a másikat?

Még a füveseket is függőnek tartom messziről megismerem aki mindennap szív...

Ez a "függőnek tartom" valamilyen érzelmi töltettel is bír, vagy csak simán úgy gondolod, hogy képtelenek meglenni fű nélkül? Ez szerinted hátrány összességében?
Különben próbáltad már a füvet? (Elnézést, ha ez utóbbi indiszkrét volt... természetesen nem muszáj válaszolni semelyik kérdésemre :)

Előzmény: Tavaszcsillag (33)
davidovits Creative Commons License 2000.02.02 0 0 46
Nincs testi függőség

Amiről Te beszélsz az fáradtság, hosszútávú káros mellékhatások + a fogyás (dehidratáció).
De nem testi függőség. Egy élsportoló, egy kemény edzőtábor után, ugyan azt az 1 napot éli át, amit Te a speed után. De a sportnál sem beszélünk fizikai függőségről :). Egyszerűen fizikailag kiütötted magad.
A fizikai függőség nem 1 napig tart. Gondolj csak az opiátokra v heroinra. (Hetekig hasmenés, remegés, izzadás,orrfolyás, mélyizom-fájdalom stb...). Éppen ezért pótolják kórházi leállás alatt szintetikus heroinnal (Metadon, Depridol).
A speed helyett nem adnak semmit, mert nincs fizikai függőség.
A 4 kilós fogyásodból 3-at a vízhiány okozhatott. Köztudott, hogy a speed dehidratál.
Viszont pszichikai függőséget okoz, és minden anyagnál az a gázosabb. A fizikai leküzdhető 2-3 hét alatt, de a pszichés függőség honapokig, évekig eltarthat. (pl: drogos álmok)

Előzmény: Vacskamati (45)
Vacskamati Creative Commons License 2000.02.02 0 0 45
Ismétlés a tudás anyja.
A speed -ellentétben a marihuánával- nem lágy drog. Erős pszichés függés mellett testi függést is okoz. (3 nap folyamatos vénás használat után 1 teljes napig remegtem, fájt a gerincem) Hosszú távú használata tönkreteszi a fogakat, nyálkahártyát(vagy vémákat). Hatása miatt a szív terheláse jelentősen megnő, magas vérnyomást okoz. A szervezet felpörgetéséről csak annyit, hogy fél g-től 1 nap alatt 4(!) kilót fogytam...
Rendszeres használata 2 év alatt tönkreteszi a szervezetet, ráadásul az alváshiány/pörgés miatt könnyen vezethet pszichés zavarokhoz, paranoiához.
Abbahagyni: A felfokozott sebesség, ok nélküli állandó boldogság miatt utána minden sivárnak, szürkének hat. Ilyenkor legfontosabb hogy legyen valamilyen pozitív jövőkép és egy igaz lelki támasz. ennek az embernek viszont fontos -az időnként kegyetlen- jóindulatú őszintesége, de semmiképpen se legyen anyja helyett anyja, fontos hogy a leszokóban lévő ember vállalja cselekedetei súlyát, legyen felelősség a döntései mögött. Lehetőleg ne a 8.ker. falai között, hanem valami kevésbé hervasztó helyen történjen a leszokás, értelmes elfoglaltság közben.
Őszintén drukkolok. Vacs
szinuhe Creative Commons License 2000.02.01 0 0 44
Kedves topicnyitó!

Sajnos azt kell mondanom, hogy te nem tudsz segíteni az illetőn,hacsak ő nem akarja. Hogy ő akarja ahhoz az kell SZVSZ, hogy nagyon mélyre kerüljön, ehhez az kell, hogy megromoljon egészsége elhagyja mindenki, egyedül maradjon, ne legyen pénze anyagra.
Én 6 évig anyagoztam (ópiátok) és a Leo Amicinél jöttem rendbe.(Komló)
A döntő lépés az volt nállam, hogy szüleim kirúgtak otthonról, elfogyott minden pénzem, korházi elvonókúra pedig maga volt a pokol.
Van olyan aki le tud állni, van olyan aki nem (meghal)van aki rehabilitációs otthonban, van aki kimegy külföldre, van aki barátok, család között.
Nehéz ügy

davidovits Creative Commons License 2000.02.01 0 0 43
Szia Fles

A helyzet az, hogy ha valaki nem akar önszándékából leszokni azt Te sem eröltetheted.
Minden anyagnak és anyagosnak meg van a felfutási és lecsengési ideje. Ez a drogkarrier.
Ha elég mélyre sülyed és már nincs kiút, akkor jön el a leállási szándék. És akkor tud sikeres lenni.
Én magam 7 évig anyagoztam (opiátok, heroin). 7 év múlva sikerült leállnom a ráckereszturi
drogrehabilitációs otthonban.(természetesen bejártam az összes ambulanciát, kórházat,
és közben összeszedtem egy Hepatitis-B-t)
Magyarországon 9 otthon van, többekközt annak az olasz otthonnak a
testvérotthona is, amit McAtti látott Olaszországban (Leo Amici).
Azóta akin tudok segítek, ezért kezdtem el egy oldalt a Neten.
Ha gondolod látogasd meg: http://www.drog.net

Stiletto Creative Commons License 2000.02.01 0 0 42
Amennyiben emlitette mar valaki, akkor bocs!
Erdemes nezelodni, erdeklodni a http://www.funyiro.com-on!
Okos, fiatal szakemberek (tobbfele ertelemben is) allnak barki rendelkezesere...
Tavaszcsillag Creative Commons License 2000.02.01 0 0 41
Drága Jay, sajnos nem hallottam, hanem tapasztalatomat írtam le rendes tudás nélkül. SAJNOS. Kábé próbáltam azt amit éreztem. A helyesbítéseddel összrakva szerintem teljes a kép. Valóban kösszenet az olvasók nevében.
Tavi
Előzmény: Jay (37)
McAtti Creative Commons License 2000.01.31 0 0 40
Milánó mellett láttam egy elvonó "tábort". Egy életre szóló élmény volt. Akik ott voltak, tényleg a pokol fenekéről kapaszkodtak kifelé. Tengerésztől államférfi lányáig, volt ott mindenki. Kőkemény heroinisták. (Azokat az arcokat nem lehet elfelejteni. 210 cm-es néger óriástól, picinyke babaszerű kislányig mindnek görcsös elszántság a szemében, mintha minden percükért meg kellene küzdeni.)
A város szélén áll, egy várban, annak is a közepén, főleg, hogy a terjesztők ne találják meg. Látogatás sincs. Katonai drill. Szigorú napirend. Visszapofázás nincs. A jelentős "szabadidőben" két fő dolgot csinálnak: egyrészt valami alkotás féle, ki-ki tehetsége és kedve szerint. (Fest, farag...), másrész tanulnak. Akinek elmaradt alap iskolája van, az azt, de volt aki arabul tanult. A legtöbbnek (ott a lányoknak főleg) kimaradt az életéből, hogy mondjuk hogy kell főzni (teán felül), háztartási, önfenntartási dolgok. Ezeket is tanulják.
Minden percüket kitöltik. Elég komoly "testgyakorlás" is van. Torna, konditerem, elég rendesen megizzasztják őket. Természetesen csak önként lehet odakerülni. Egy-két év bentlakás. Azt mondják hat év múltán kb. 5% esett vissza. Többsége, aki visszakerült a régi környezetébe.
Azt hiszem, csak igy lehet elszakadni. Ha van egy-két (lelki)erős ember, akkor házilag is megoldható. Két hétre el kell menni egy hátizsákkal, minden nap addig menni, amig lerohad a lába. Két kemény hét a természetben kitisztitja az ember fejét és lelkét. De akár bringával is: eltekerni a Horvát tengerpartra, vagy Ausztriába a hegyekbe. (Ezt próbáltuk, és műxik.)
Kell keresni egy normális társaságot, de nem olyat, ahol nagy hallelujával fogadják. Hanem ahol beszállhat a közös munkába. (Ez egy másik ismerősömnél működött: Elkezdett lejárni egy társaságba, és az tetszett meg neki, hogy: akkor hozzál széket magadnak onnan. Tudsz tarokkozni? Jobb ha megtanulsz. Aztán: most összepakolunk, gyere. Holnap melegitőben gyere, mert kipakoljuk a padlást., utána tarokkparti..)

Attila

Fles Creative Commons License 2000.01.24 0 0 39
Köszönöm ezt is meg a levelet is
Fles
Előzmény: chicken (38)
chicken Creative Commons License 2000.01.24 0 0 38
SPEED:
Hatása:
Elmilasztja a fáradtság és az éhségérzetet, fokozza az agyi illetve testi teljesítő-képességet, közérzetet javító hatása van.
Fokozza a szívműködést, az anyagcserét, fokozott izzadás, felhevülés jelentkezik, mozgáskényszer, szájszárazság lép fel. Testsúly csökkenést idéz elő.
Rendszeres használata kb. 2 éven belül, nem tudatos használónál már jóval hamarabb teljesen tönkre teszi a belső szerveket (szív, máj, vese), esetlegesen halált okoz.

A használónál a szerv kiürülése után mély depresszió léphet fel. Elvonási tünetei: levertség, lábszár, illetve alkar fájdalmak.

Jay Creative Commons License 2000.01.24 0 0 37
> A spuri: leállítja az adrenalin működést,
> ezáltal okoz "fizikai" függőséget mivel átveszi
> az érzések, érzékek szerepét.

Hallottál valamit, de rosszul.
Az amfetamin a NORADRENALIN (NAdr) visszavételét lassítja le az agyban, tehát nem az adrenalinét, és a visszavételt lassítja le, nem a működését állítja le (ami ugyebár épp az ellenkezője). Persze lehet, hogy én is tévedek, de pszi szigorlatom ötös lett.
Fizikai függést nem okoz - szerintem -, főleg nem úgy, ahogyan te gondolod.
Na, megyek az én kis szociálisan elfogadott drogomhoz, mer' majd' el alszom a könyv fölött.

Előzmény: Tavaszcsillag (33)
Fles Creative Commons License 2000.01.21 0 0 36
Tulajdonképpen a lányom kért arra, hogy érdeklődjek a neten, milyen tapasztalataitok vannak, mert nagyon kétségbeesett. Múlt év végén szakított ezzel a fiúval, és lelkifurdalása van, meg amúgy szereti is, meg én is.Most a srác egy közös barátjuknál lakik, így szem előtt van. Mégegy. Örülök, hogy hozzátok fordultam, mert szinte semmi ismeretünk nem volt ezekről a dolgokról, az is felmerült bennem, hogy eltúlozzuk a dolgot, de látom, hogy nem. Köszönöm mindenkinek a tanácsait
Fles
Előzmény: Tavaszcsillag (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!