Keresés

Részletes keresés

grin Creative Commons License 2000.02.23 0 0 1
A domain neveket tobbfele modon lehet igenyelni (lasd szabalyzat).

A nevbol nem latod, hogy milyen alapu az igenyles. Folosleges vadaskodni, hogy emberi tenyezok; az altalad emlitett domainek egyszeruen nem a cegnev, hanem egyeb jogon (lapbejegyzes, vedjegy, ...) kerultek bejegyzesre.

(Ha van gipszjakab vedjegyed, bejegyezheted a gipszjakab.hu-t akarmi is legyen a neved, sot, maganszemelykent is.)

Ha van barmi kerdes, ha tudok, valaszolok ra. De csak normalis hangu es higgadt kerdesekre.

udv,
grin
(domain regisztrator)

ps: nem szeretem ezeket a forumokat - igy nem is nagyon olvasom oket - ha kellek, az email cimemen megtalaltok, azert igyekszem visszanezni.

Vanek Creative Commons License 1999.10.13 0 0 0
nulla.hu
0.hu
vbali Creative Commons License 1999.10.13 0 0 topiknyitó
Olvasom, hogy a Primonlájn elindította a freemail szolgáltatását. Aszonnya, hogy be lehet jegyződni ilyen nevekkel náluk:
jgipsz@primposta.com
jgipsz@eposta.hu
jgipsz@fbi.hu
jgipsz@cia.hu
jgipsz@kgb.hu
jgipsz@maffia.hu
jgipsz@levele.com
jgipsz@gyorsposta.com
jgipsz@webmail.hu

Érdekes, úgy tudtam, hogy azéé ez Magyarországon még nem ilyen egyszerű. Fel is lapoztam a nic.hu bejegyzési szabályait…

Valaki magyarázza meg, hogy az alábbi szabálynak hogy felelnek meg ezek a domain nevek:

' 12.1 Az igényelt névnek dokumentummal igazolhatóan összefüggésben kell lennie az Igénylővel. Az Igénylőnek az igazoló dokumentum másolatát el kell juttatnia a Regisztrátorhoz.'

Mer mondjuk az világos, hogy a primposta.hu, maffia.hu ( !!! ) dokumentumokkal igazoltan összefüggésben állhat a céggel. :-)

De az fbi.hu, kgb.hu, cia.hu már nehezebben bizonyítható.....

Az eposta.hu, webmail.hu és a gyorsposta.hu domaineket, meg biztos azért birtokolhatja a cég, mert megfelel ennek a szabálynak:
'Csak speciális, a megjelölt kör versenysemleges képviseletére igazolhatóan felhatalmazott Igénylő számára, illetve további regisztrációs célokra vannak fenntartva a következő nevek önmagukban:
a) alapvető tevékenységi körökre vonatkozó köznevek (pl. taxi, orvos, muzeum, biztosito) önmagukban (elsősorban közös képviseleti szervezetek, kamarák stb. számára)'

Akkor most mi számit a regisztrálásnál a szabályok, vagy az emberi tényező???

Tudtok Ti is hasonlatos eseteket?

udVbali

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!