Keresés

Részletes keresés

Mező Berény Creative Commons License 2017.03.07 0 0 24

A segítség a Panasonic ügyfélszolgálattól megérkezett. Köszönöm!

 

Előzmény: Mező Berény (23)
Mező Berény Creative Commons License 2017.03.07 0 0 23

FZ100-es magyar nyelvű használati útmutatóm elszállt a pc-ről. Tud valaki segíteni. mihalykorosi@gmail.com címre küldve?

Köszönöm!

Aprómag Creative Commons License 2013.08.30 0 0 22

ötfelezős,köszönöm szépen a segítséget.

Előzmény: ötfelezős (21)
ötfelezős Creative Commons License 2013.08.30 0 0 21

Nálam a kedvencekben ez van Canon MTF induló címmel:

http://www.usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/ef_lens_lineup

Az MTF-ről meg részletesen:

http://www.luminous-landscape.com/tutorials/understanding-series/understanding-mtf.shtml

Ha ezt kérdezted.

Előzmény: Aprómag (20)
Aprómag Creative Commons License 2013.08.29 0 0 20

Szeretném kérdezni,hogy a canon objektívek felbontásáról (vonal/négyzetmilliméter) hol találok leírást illetve tud-e segíteni valaki ebben.Hogy számoljuk ki?

Előre is köszönöm.

Aprómag

ötfelezős Creative Commons License 2013.08.28 0 0 19

No, garanciát nem vállalok, de az én módszerem a következő volt: egy réteg papírzsepit rásimítottam (innentől már nem ragadt, felhívom a figyelmet, csak éktelen ronda volt), majd addig dörzsölgettem a hüvelykujjammal, míg le nem jött. Közben állandóan vakartam az ujjamról az odaragadt trutymót.

 

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.28 0 0 18

Szervusztok!

Tanácsot szeretnék kérni!

Új vagyok az analog fényképezésben pontosabban régi új régen hobbim volt a fotozás és visszatértem.

Tanácsot szeretnék kérni tőletek!

Már úgy több mint 10 éve vásároltuk a Nikon F70 gépet nem sokat használtuk, ment a fiókba mert jött a digit korszak.

Aztán mostanság elővettem,  azért mert jó lenne a fiamról valami papír alapú kép.

Aztán jött a meglepi.

több mint 10 év állás után, megjegyzem tényleg feledésbe merült nem használtuk tapad ragad a hátulja mint az állat.

Sok fórumot olvastam de ilyet sehol nem tapasztaltam, pontosabban nem írják senki, csak hogy jó gép.

Közben pár eladótól megérdeklődtem náluk is van ez a jelenség, gondoltam veszek egy vázat tartalékba és kicserélem a készülék hátlapját.

Egy kérdés! Miért van ez a ragacs jelenség.Az orrom az arcom az újjam beleragad a hátlap felületébe vonza a szöszt, leszedi összeszedi a poloról akár egy légypapír.

Ez senkit nem zavar?Mert erről nem esik szó soha, de kérdezném aki ért hozzá miért van ez?Hogy tudom a hibát elhárítani?

Köszönöm szervusztok!

Százbolha Creative Commons License 2004.05.15 0 0 16
EOS300, N75
Egyiket sem.
Alsókategóriás amatőr gépek.

Ráadásul: Eos300 kicsi, tükörberázás erős, nics spot mérés. (parciális se mindig)

---
Természetfotózáshoz ennyi pénzből valamilyen közép vagy felső kategóriás gépet vennek. Használtan
Szempontok: Erős váz + ergonomia, finom tükör csillapítás, variálható fénymérés(spot), MF objektív adaptálás, esetleg MLU, preMLU.

Nikon F70, F801s, F90x, F4
Canon EOS50, EOS10, EOS5

----------
elsőként az objektíveket venném meg és hozzá a vázat.
Fix nagylátó, (makrós)kistele, nagytele.
24,90,300mm
70-300 zoom használhatatlan természetfotózáshoz.

Kellhet még: telekonverter és közgyűrű meg egy állvány.

Százbolha

Előzmény: someoneelse28 (14)
andreix Creative Commons License 2004.05.14 0 0 15
Jó napot
Az EOS 300 és az F 75-ös vázak kiválóak. A 70-es Nikon is nagyon jó, talán a döntéshez hozzásegít, hogy az egy régebbi, már nem gyártott típus.De jó. Igazából az objektív kompatibilitás a fontos, tehát hogy a régiek mennyire használhatók.Ebben a Nikont tartom "jobbnak". A döntés végül azon múlhat, hogy Neked(Önnek) melyik a
szimpatikusabb.Azt kell választani.
Üdv:
Andreix
Előzmény: someoneelse28 (14)
someoneelse28 Creative Commons License 2004.05.10 0 0 14
Jó napot.
A közeljöv?ben tervezek kisfilmes gépet vásárolni.
Kb. 130-180E Ft-ot szánok rá.
Egy hozzáért? segítségét kérném, hogy melyiket ajánlja inkább.
Canon EOS300 (V/N)vagy Nikon F70/F75.
F?leg természetfotózás érdekelne.
EOS-t láttam alapobjektívvel és egy 70-300-as telével 125000 Ft-ért.
Ez, vagy Nikon.
Kérem segítsen valaki, köszönöm.
roccalas Creative Commons License 2004.05.09 0 0 13
hali!
epiteszhallgato vagyok, es a szakmammal osszhangban szeretnek egy jo kis gepet,max78E ert.
Amire eddig jutottam:

olympus C350 v C360 v D560
namost ezek kozul nem tudom eldonteni, hogy melyik jobb, csak arnyalatnyi kulonbsegeket veszel eszre...

plz dicserje mar cseppet valaki a Fuji S3000et! majdnem megvettem ,de forumokon olvastam,hogy meg akad rajta fejlesztenivalo...szerintem kategoriajaban ez a legeslegolcsobb, de 70 e korul szeretnek hallani meg javaslatokat...

depon miert nincs CanonA60(amugy az A70hez kepest mennyivel tud kevesebbet?egyebkent nem kifutott marka?)? hol talalhatok olcson?(egy netcim kellene...meg egy olyan mint a depo, mert annak nem eleg szeles az aruskalaja.:)vagy csak en vagyok tul igenyes...?

3Mp,min 3opt zoom, jonagy zaridodifferenciat,
de szeretnek bele egy manualisan allithato elesseget is, es lehetoleg ne nyomjon felkilot...

a710 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 12
Ki tud vmi helyet, ahol 6*6os gepet tudok venni?? Kb 10ert lattam legutobb a Soosban, de ma nem... KOsz
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.08.26 0 0 10
Nem lennek meglepve, ha talalnek ilyen diahivo kittet a fotokorunk raktaraban. :) Na majd megnezem...
Előzmény: Képkovács (8)
PETYUS Creative Commons License 2002.08.26 0 0 9
>Bizony a nagy büdös KGST-ben nem volt egyszerű tudni, hogy mi honnan való, ...

De a nagy büdös EU-ban sem lesz egyszerű.

Előzmény: Képkovács (8)
Képkovács Creative Commons License 2002.08.26 0 0 8
Bizony a nagy büdös KGST-ben nem volt egyszerű tudni, hogy mi honnan való, de talán az is elegendő ebben az esetben, hogy ORWO és FORTE gyakorlatilag ugyanaz volt, így ma már sajnos alig van esély a képek kinyerésére. :-(
Öröm az ürömben, hogy ha akármelyik márkanévvel fellelhető még diahívó kitt, akkor abban ki lehet dolgoztatni.
Előzmény: dapa (7)
dapa Creative Commons License 2002.08.26 0 0 7
Ha már tanulság, legyen igaz :-)
Bármilyen hihetelen de a Forte és Orwochrome emulziók egyugyanazon magyar termékek voltak.
Az Orwo és Forte negativok viszont keletnémet eresztések. Voltak szintén.
A magyarázat a KGST müködésében rejlik. Aki tudja ennek a négy betűnek a jelentését az érti, aki nem jobb is.Hál istennek már elmúlt.
Az Orwo viszont még ma is müködik, igaz inkább csak csomagolgat(C-41-et,E-6-ot), habár a pletykák szerint az Agfa hazatért.
De a lényeg,hogy az összes UT, NC anyag kidolgozása gyakorlatilag kihalt.
dapa
Előzmény: Képkovács (6)
Képkovács Creative Commons License 2002.08.26 0 0 6
Sajnos nem tudok konkrétan segíteni, pusztán csak tanulság okán említem:
A kérdéses film lényegében ORWO emulzió, és az NDK elhalálozásával együtt ez az emulzió a hozzá tartozó vegyszerekkel együtt kihalt. Az előhívására már senki sincs berendezkedve. Ha véletlenül egy öreg szakinál van még elfekvőben a hozzá való vegyszerből, akkor is kétséges, hogy egy jó esetben kb. 13 éve gyártott, ki tudja milyen körülmények között tartott filmen milyen minőségű képeket kaphatsz.
Igaz ezek a filmek még ma is fel-fel bukkannak bolhapiacokon, külföldi zsibárusok standjain, de aki el akarja kerülni a bosszúságokat, az ne adjon pénzt ilyenekért!
Előzmény: nickG (5)
nickG Creative Commons License 2002.08.26 0 0 5
Hellosztok!

van egy "kis" bajom ugyanis van egy tekerscs filmem amit nem tudnak sehol sem előhivatni:(
a típusa a következő: FORTECHROM színes fordítós film ASA 80 ; 20 DIN
valaki tudna olyan helyet mondani magyarországon belül ahol esetleg elő tudják hozni az én kicsi képeimet:)
ha valaki tud segíteni inkább az e-mail címemre írjon köszi

nickg@freemail.hu

üdv.: nickG

tristan Creative Commons License 1999.10.12 0 0 4
Talán a Camera Fotoeszköz Javító és Szolgáltató Kft.(1085 Somogyi B. u. 10.) tel: 266-8085
Esetleg azon is érdemes elgondolkodni, hogy érdemes-e megjavíttatni. Használt Practikákat már 5-10e Ft körül lehet kapni, ha ehhez a márkához ragaszkodsz.
Esetleg olvass bele a Fotózás, Kellékek topicba, ott pont árul valaki egyet.
Sok sikert!

Tristan

Előzmény: nori (-)
originalqszi Creative Commons License 1999.10.12 0 0 3
No most már csak 4 seccel maradtam le! Alakul:DDDDD
Nori: inkább elfogadható áron vegyetek egyet! Olyat, amelyikben nincs fénymérő, hátha lehet bizóban még kapni!!!!!!
bogyó Creative Commons License 1999.10.12 0 0 2
szar vagy, apukám :-)))
Előzmény: originalqszi (1)
originalqszi Creative Commons License 1999.10.12 0 0 1
Nekem is van egy praktikám, de az objektíve 0 alakú:-(((((((
bogyó Creative Commons License 1999.10.12 0 0 0
Hát, nulla ilyet tudok, de talán a Fotózás, kellékek topik a maga >300 beszólásával esetleg segít...
Előzmény: nori (-)
nori Creative Commons License 1999.10.12 0 0 topiknyitó
A lányom beíratkozott egy foto tanfolyamra, és az automata gépén kívül kellene egy klasszikus állítható is. Van egy régi Praktikánk, de a felhúzója rossz. Tudtok valahol olyan szervízt, ahol régi gépet elfogadható áron javítanak?
Előre köszönöm
nori

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!