Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 26824

Buék.

:)

nscatto1 Creative Commons License 2023.12.23 -1 0 26823

Én nem.

Előzmény: Mr Reacher (26822)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.12.23 -1 0 26822

2 hónapos bejegyzésre reagáltatok.

Előzmény: nscatto1 (26821)
nscatto1 Creative Commons License 2023.12.23 -1 0 26821

Ullrichot miért nem?

Előzmény: NAR (26819)
Attika30 Creative Commons License 2023.12.23 0 0 26820

Az a Vuelta volt ahol Purito végig erősebb volt, mint Contador csak volt az ominózus távoli szökős szakasz ahol Contador meglepte Purito-t és perceket adott neki, így pedig hiába volt mindig egy kicsit erősebb Purito, az ottani perceket nem tudta már ledolgozni, a Cultu Negru-n is adott Contador-nak de nem eleget. Amúgy annak a hegynek az utolsó 5-6 km-e brutális.

Előzmény: nscatto1 (26818)
NAR Creative Commons License 2023.12.23 0 0 26819

Kérdez meg Vaugthers-től is, hogy milyen a kapcsolata Armstronggal. Vagy Simeonitól...

Előzmény: képbíró (26817)
nscatto1 Creative Commons License 2023.12.23 -1 0 26818

:))))

Escartin hülye, 9 hegyi befutó lesz:))) Jó irányba halad a végső cél, a 20 hegyi befutós verseny felé, előbb-utóbb összehozza. Lesz megint Cuitu Negru, ha emlékeztek arra a 2012-es kínlódásra, amikor Cataldo és De Gendt szökés után még fölhaldokolta magát a célba, egy 25 km-es hegy végén, ahol az utolsó 2 km 18-23% - de jó lesz:))) Contadoré volt az összetett, Valverde és Purito volt a sorrend, a negyedik Froome 10+ percet kapott.

 

9:))) - tudjátok, van a Nyakas borászatnak az a terméke, az Alig Várom... és tényleg!

képbíró Creative Commons License 2023.10.07 0 0 26817

Azt gondoltam, nem magátol köpött. Big George jó fej volt mindig. Mondjuk-nekem Yaroslav-val volt szösszenetem-lengyel körön-rákerdeztem, LA-vel jó a kapcsolat? Popo simán rámosolyogta a "kiválót"

Az eröszaktevö karjaerös.....

Előzmény: _Haszi_ (26816)
_Haszi_ Creative Commons License 2023.10.06 0 0 26816

George addig tartott, ameddig lehetett, csak aztán aaz Ú szadaiak ráléptek. Nem véletlenül mocorognak együtt ezek után is.

Előzmény: képbíró (26813)
nscatto1 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 26815

Popovich és Jekimov nem usás állampolgárok, így őket nem tudta befenyíteni az USADA és Tygart.

Előzmény: képbíró (26813)
képbíró Creative Commons License 2023.10.06 0 0 26814

Roglat-minden tiszteletem mellett-kivennem a sorbol. Nekem ö inkább a Lance fele tipus. Biztos, minden sportban helytállt volna.

Előzmény: nscatto1 (26810)
képbíró Creative Commons License 2023.10.06 0 0 26813

:-) Pont ma reggel botlottam bele. Mielött a linkedre kattintottam. Eleg zorall banda, Brunyel, BigGeorge, LA, Jan..... Imádom öket, a MOVE-ot szoktam nezni-ahogy RedNeck-et is. Kiválóak. 

Amugy-jól emlexem? Popovich-es Ekimov nem vallottak Lance ellen? Mert Big George tutti igen.

Azert LA -Big George-jobban fest, mint Jan.

Es ugye- borozgatnak-de jan elött whiskis cola van? A poharak elrendezese..... mindenki elött vizespohar, Jan elött jeges vizes....

Előzmény: badile (26808)
képbíró Creative Commons License 2023.10.06 0 0 26812

Köszönöm! Te-es en- no meg Lajos- a teljesen külon világban elök, akik megertik egymást. Remek :-)))))

Előzmény: Mr Reacher (26804)
nscatto1 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26811

Dicsak-e:

 

"Ukrajnában újra divatba jött a koronavírus Emelkedik a koronavírussal fertőzöttek száma Ukrajnában, a betegek száma november végén tetőzhet - közölte csütörtökön Ihor Kuzin ukrán tiszti főorvos az állami televízióban. Mint mondta, az utóbbi egy hét során több mint 4000 fertőzöttet azonosítottak, míg az azt megelőző héten 2500-at. A kórban a múlt héten kilenc páciens hunyt el, mindannyian 65 évesnél idősebbek voltak. Kuzin szerint az esetszám megugrása az influenzaszezonhoz köthető, s várhatóan november végén fog tetőzni. Hozzátette, hogy ezt követően az influenzás esetek gyarapodása várható. A tisztifőorvos mindemellett aggasztónak nevezte a fertőzöttek számának emelkedését a gyerekeknél. Az utóbbi egy hét folyamán 302 gyereknél mutatták ki a koronavírus-fertőzést."

Ennek természetesen semmi köze ahhoz, hogy már nőket! kényszersoroznak - mivel a járókeretesek elfogytak, és ez nem vicc - szóval ha a zongorilla elmegy az usába élvezni a lopott pénzét, akkor jöhet vissza a vírus. A 302 gyerek tud arról, hogy ők halálos betegek, vagy kint fociznak? Csak elő kéne venni Ayuso számológépét, és annak alapján dönteni a 150, 135, vagy csak 125%-os karanténról. A kovid a spájzban van, rátok vár.

Előzmény: nscatto1 (26792)
nscatto1 Creative Commons License 2023.10.05 0 1 26810

Pont azért írom, hogy nem volt igazán tehetséges, mert triatlonban is kiváló eredményei voltak. Tudod, aki nem tud igazán sem úszni, sem futni, sem kerékpározni, az elmegy triatlonozni, aki úszni egyáltalán nem tud, az meg duatlon. Ha viking, akkor biatlon.

Aki igazán tehetséges, az Pogacar, Roglic, Remco, Van, Van, Alaphilippe, Sagan, Ganna, Bernal, Pidcock hogy csak a mostaniakat soroljam. Armstrongban volt tehetség, de sokkal több becsvágy, szív, akarat, lelkierő, céltudatosság és leginkább bírta a fájdalmat. Akiben megvannak ezek a tulajdonságok, azok le tudják győzni a tehetségeseket, vagyis a munkás képes megverni a művészt, ha a művész nem tesz bele elég munkát, és nem hisz eléggé magában. Régebben Armstrong volt a munkás, és megverte a művészt, Ullrichot, aki úgy is második tudott lenni, hogy télen nem edzett, hanem sörözött, bulizott, drogozott, aztán amikor kisütött a nap, akkor felült a Pinarellóra, és szar formában is a második legjobb volt. Most Jonas az, aki már kétszer megverte a művészt, és ehhez elég volt "csak" a céltudatosság, a milliméteres/grammos profizmus, a többnél is sokkal rengetegebb edzés. Valter is mondta, hogy "a befektett munka mindig megtérül" illetve tőle származik az "aki elkerüli a kifogásokat, az eléri a célt" örökbecsű és ez így is van. Anno írták Armstrongról, hogy XII 20-án  hóesésben is edzett 7 órát - talán Voight vagy Millar? - szóval aki képes extrán csak a célra fókuszálni, az előnyben van a többiekkel szemben. És ebben benne van az is, hogy ha kell, akkor doppingol, és aki a csapatba kerül, és nem akar doppingolni, akkor az nem kell a csapatba, mivel nem lesz képes olyan teljesítményt nyújtani, ami a győzelemhez kell. A bajnok mentalitása egészen más, mint amit az átlagember elképzel, olyan dolgokat tesznek meg teljes természetességgel, ami nekünk extrabizarr kategória. És ebben benne van az is, hogy Simeoniu hülyeségeket pofázik és ezért nem hagyjuk szökni, hogy kell némi támogatás az UCi-nak, hogy azok, akik félnek tűtől kikerülnek a csapatból. 

 

Sokan nem tudják, milyen a dopping hatása, én emlékszem rá még lánykoromból, amikor valóban komolyan vettem a testépítést. Koksz nélkül is erős voltam, elszánt, figyeltem az étkezésre, szedtem vitamin, fehérjét, pihentem, stb. Aztán kíváncsiságból csináltam egy kúrát, és ráébredtem, hogy mekkora a különbség a tiszta sport - amatőr, dilettanti, műkedvelő, stb. lelkes művelői - és a teljesítményfokozókkal készülők között. A legfőbb különbség, hogy nem fáradsz el, akármennyit edzel. Ahogy befejezted az edzést, és ettél némi táplálékot, azonnal vissza tudnál menni a terembe, és lenyomni még egy ugyanolyan kemény edzést. Reggel felkelsz, és nincs izomlázad, csak érzed, hogy "tegnap jó volt" és alig várod az estét, amikor visszamész, és megfogod a vasat. Mikor Stubán Feri még versenyzett (Antalffy, Filutás, Pais) néha próbáltam velük menni, de csak az első 150 méteren sikerült, utána az ember kiszakad az anslusszból, és soha többet nem látja őket:))))  Ugyanez minden sportra igaz, doppinggal sokkal kevésbé fáradsz, és gyorsabban regenerálódsz - azért nyomják.

Baszki, öreg vagyok, mivel nosztalgijázok:))) 

 

Előzmény: goyko14 (26809)
goyko14 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26809

Na, én meg ezzel értek egyet. 

 

Mondjuk nem teljesen.

 

"Nem volt igazán tehetséges"

 

Ez nyilván relatív, de 15-6 éves korában ott volt az akkori triatlon krém nyakában kvázi gyerekként - persze ez a triatlon hőskora még de azért elég durván mentek ezek az amcsi ikonok akkor (egyébként még 30 évvel később is megállná a helyét néhány teljesítményük, bringában túl sok minden változott de futásban most is összemérhető és így látható mekkora sztárok voltak ott akkor akiket Lance kölyökként erősen challengelt.

https://www.youtube.com/watch?v=HorLQHQ3pMc&ab_channel=gbobholmes

https://www.youtube.com/watch?v=NUBTDIiKBNA&ab_channel=revd2p (itt a befutója már akkor "Armstrongos")

 

Parallel meg azt mondják a kerékpáros junior válogatottban is benne volt. Szóval talán valóban nem volt extra tehetség, de az átlagból már akkor durván felfelé lógott ki.

Előzmény: nscatto1 (26791)
badile Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26808

Szintúgy. Írásban nyilván minden más hangvételben jön át.

 

Viszont, hogy némileg a topiknál maradjak, bár nem Vuelta, hanem Tour, de Armstrong és Ullrich. Ebben a videóban kielemeznek néhány sorsdöntő pillanatot a rivalizálásukból. Szerintem nagyon jó.

 

https://youtu.be/Cd4pdCHd40Y?si=Li88WWZUNSZwebTb

Előzmény: képbíró (26807)
képbíró Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26807

Melle... nem harapok. Barátságos embernek tartom magam. 

Előzmény: badile (26803)
képbíró Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26806

En el is fogadnam.....

Előzmény: badile (26805)
badile Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26805

Bocsi, de nálam meg pont ez veri ki a biztosítékot, hogy "majd felnősz és megérted". Mint említettem, majdnem 50 vagyok. Talán nektek is el kéne elfogadni, hogy bizonyos vélemények nem életkorfüggő tudás/tapasztalat hiányból fakadnak, pusztán más elvek szerint látjuk a világot. Písz.

Előzmény: Mr Reacher (26804)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26804

Fiatalon én is lázadoztam, hogy az idősebbeknek miért nagyobb a fizujuk, miért jár nekik több szabi. Miután benőtt a fejem lágya, én is sok mindent másképp látok. Most már elismerem azt is, hogy a köztársasági elnöki poszt betöltésénének jó, hogy van alsó életkori határa. A korral jellemzően a tapasztalat is együtt jár. Igen, addig, amíg nem lesz az ember szenilis, ahogy a földim írta. Lécci, legyél toleránsabb a nagyobb élettapasztalattal rendelkezők felé. A szüleidet sem akarod a földbe döngölni. Hidd el, addig jó, amíg tudsz tőlük is kérdezni.

Előzmény: badile (26803)
badile Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26803

Bocsi, ha félreérthető voltam, csak nem akartam hozzászólásláncot gyártani. Az első mondat neked szólt, maximálisan egyetértek azzal a gondolattal, amit abban a hozzászólásban leírtál. A többit képbíró kollégának címeztem, fórumokban ismereteim szerint megszokott módon.

Előzmény: Mr Reacher (26790)
_Haszi_ Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26802

hát megint itt tartunk...

 

---

 

Ez azért nem ennyire egyszerű..

LAnci saját bevallása szerint is egy beképzelt, öntörvényú barom - a könyvében is leírja. Jenki prototájp.

Ezen még szépíteni se lehet, de az éremnek mindig 2 oldala van, és a kígyótbékát ráköpködők elmondottait is elosztanám néhánnyal. Nem azért mert ismerem őket meg a pontos körülményeket, hanem mert ennyire ismerem már az embereket, hogy ha kell, akkor 1 pillanat alatt fordul át valaki szövetségesből a mindent is tudó bennfentes "jóeNberré". 

Szóval LA nyilván rászolgált dolgokra (egy részére), de hogy ez se úgy történt, ahogy elő van adva az is 100. Kollektíven nézve, meg továbbra is közröhej, hogy csak ő lett démonizálva - és ahogy Sc írta, annak is oka volt, de nem az, hogy milyen ember, vagy milyen nem. 

Maradjunk annyiban, hogy lehet LA a legnagyobb pöcs a világon, de Landis pl. meg a többi k okos, Riis-ig bezárva szimpla takonygerincűek, és nem hinném, hogy jobbak bármivel.

 

Ha meg a lívsztrongot nézzük, akkor meg LA-nál tényleg mérhetetlen plusz is van, ami a szentekről meg nem mondható el.

Előzmény: LastPunk (26799)
képbíró Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26801

Pistolero volt a legjobb. Neki valami agymütete volt. Örüljunk hogy tulelte.

Minden egyeben egyetertek.

Bocs...

pár nap mulva lesz magyar klaviaturam.

Előzmény: LastPunk (26799)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26800

Mivel Armstrong a francia körre gyúrt, rengeteg más verseny is volt az ő idejében, vannak.

Előzmény: képbíró (26798)
LastPunk Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26799

Volt egy ràkalapîtvànya

Contadornak volt?van? 

ha csak 1 embert megmentett ès Nem ölt meg senkit

akkor plusz egyben van

 

azt honnan lehet tudni milyen ember volt

bemondtàk a tvben?

eurosporton? :D :D

képbíró Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26798

Kerem szepen a topiktarsakat, emlitsenek a Lance erabol olyanokat, akik nem buktak-de eremenyesek voltak. 

képbíró Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26797

A filmekben ezt "Hero spot" nak nevezik, amikor bruszvilisz buzul valami meteorküldetesre, es lassitott felvetelen vonul a banda. 

Lance ennek egy brutálabb változata volt-ha már film-inkább Dallas.

Leszarom, kikapcs. 

elbasztam magam, jobb ha lenyugszom :-))))

Előzmény: Mr Reacher (26796)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26796

Az amerikaiak nagy többségét mintha beoltották volna a nagyképűség vírusával. Ez tükröződik vissza a hollywoodi filmekben is, amikor megmentik a világot. Sok amerikai olyan, mintha nélküle még a föld is elfelejtené, hogy forogjon. Armstrong is ilyen ember.

Előzmény: képbíró (26794)
képbíró Creative Commons License 2023.10.05 0 0 26795

Ullrich a rehabját iden Lance-nel töltötte. Teli van vele a jutu

Előzmény: nscatto1 (26791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!