Keresés

Részletes keresés

Frenkie Urbex Creative Commons License 2019.04.11 0 0 178
Dr Dee Creative Commons License 2013.01.29 0 0 177

Lehet régi  cikk,meg régi történet,reméelme a család megbocsájtot!!!

 

A kép a rendőrautoról

!

Előzmény: spooler (176)
spooler Creative Commons License 2004.11.03 0 0 176

Origo.hu:

Császár Előd 1989-ben alakította meg az FLM nevű zenekart, jól vették lemezeiket, miközben az A3 és a Top TV szerződtette műsorvezetőnek. A sikeres start után a popzenei karrier komoly törést szenvedett: 1998 decemberében a Szilágyi Erzsébet fasoron haladt BMW-jével a János Kórház irányába, miközben többször is átlépte a záróvonalat, és úgy előzte az előtte haladó autókat. A megengedett 50 kilométeres sebesség helyett a szakértői becslések szerint 95-tel mehetett, mikor beleszállt a szemben közlekedő rendőrautóba: annak 24 éves vezetője azonnal életét vesztette a karambolban.

2001 májusában végül a Fővárosi Bíróság kihirdetett jogerős ítéletében az elsőfokú döntést megváltoztatva, felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte Császár Elődöt, halálos közúti baleset okozása miatt. Innen már semmi nem a régi, a zenész sem működhetett tovább régi nevén, így mostanában DJ-ként tevékenykedik, Shane 54 néven, ám a közönség nem felejt.

Veecz Creative Commons License 2000.01.04 0 0 175
Zeusz ! Irtam emailt néked...

Zeusz Creative Commons License 2000.01.04 0 0 174
Szia Veecz és Bujjék mindenkibe!

Örülök, hogy egyetértünk abban, hogy amit a média nyomat az szar. Ez király, ünneplünk + minden.

Egy dolog azonban megfogott.
Mi az a törtritmus alapú zene? Csalnak érzékeim, amikor úgy gondolom, hogy tört ritmus alatt olyat érthetünk, mint 5/8-ad, 4/4-es, vagy 15/32-ed?
Mit értesz ezalatt a "törtritmus"-dolog alatt? Foglalkoztat, bevallom őszintén.

A másik threadünkben azonban különértés vagyon.
Szerintem a zene szöveg nélkül nem teljes, és a szöveg zene nélkül semmit nem ér.
Számomra egy DnB főleg nem mond semmit, de ez nyilván az én hibám.
Neked meg az Operation: Mindcrime nem mond semmit, no.
Nem vagyunk ugyanolyanok, mert unalmasak lennénk.

Bye:

ZZZZZ

Előzmény: Veecz (172)
Kátai Tamás Creative Commons License 1999.12.17 0 0 173
Ez a topic véletlenül nem Császár "Copkiller" Elődről szól?
Veecz Creative Commons License 1999.12.16 0 0 172
Zeusz!

nem arról van szó, hogy Angliában mindent túlhype-olnak, egyszerűen a zene fejlődéséről. nehogy már azt hidd, hogy az elektronikus zene alatt azt értem amit a média nyomat. teljesen igazad van, hogy a média az igénytelent, a fost nyomja. elhiheted, hogy a techno és egyéb vállfajai, de mondhatnám az összes törtritmus alapú zenét is, nem az, amit a viván, vagy a médiában látsz.
gratulálok az idézetedhez, csak sajnos ezt egy jobb dnb szám szöveg nélkül is megfogalmazza...

vic

Zeusz Creative Commons License 1999.12.15 0 0 171
Hali Arcok!

Reagalok en, a megvetett trumetalos.:)

Hat ha elkepeszto a hozzaallasom, akkor elkepeszto a hozzaallasom. Ezert meg nem fog megvaltozni, mert Te aszondod, hogy elkepeszto.

Teged idegesithet az elektromosgitar, engem meg nem. Engem a tulzott szinti es samplerhasznalat idegesit, mert huzza az idegeimet, meg ilyenek.

En szarok Angliara, ott mindent tulhypeolnak, en szarok a mediara, az iranyzatokra. Nem szoktam annyit tevezni, radiot sohasem hallgatok, hogy elkeruljem azokat a dolgokat, amiket szemetnek itelek.

Igy megmaradtam annal a zenenel, amit tisztelek es teljes szivembol szeretek, mert szamomra mindennel - ird es mondd> mindennel - tobbet jelent.

A mondanivalod masik felevel + tokre egyetertek, _mertekkel_ igenis elfogadom a sampler es a szinti jelenletet.

Csak egy mondat:
" I used to trust the media to tell me the truth, to tell us the truth"
Queensryche

Előzmény: Veecz (168)
SOWHAT Creative Commons License 1999.12.14 0 0 170
Nem unalmas már ez az Elöt topic ?

Nem:utálni az a nyálgocot mindig aktuális téma :)

Hagyni kéne már öt, biztos elege lehet neki is ebböl a "mostmár valamit húzzunk már rá tényleg" hozzáállásokból...

Ki a Fa@@t nem érdekel, hogy neki miböl van elege ? Nekünk meg abbol van elegünk, hogy még nem ül és ami a legrosszabb tovabbra is szerepel a rádioban/tvben.

Előzmény: Veecz (168)
lcsaba Creative Commons License 1999.12.14 0 0 169
Igazságszolgáltatásunk maszatolásának jó példája.
Nem szégyenlik, van elég reklámja. Legyen itt is...
Előzmény: Veecz (168)
Veecz Creative Commons License 1999.12.10 0 0 168
Emberz!

Nem unalmas már ez az Elöt topic ?
Hagyni kéne már öt, biztos elege lehet neki is ebböl a "mostmár valamit húzzunk már rá tényleg" hozzáállásokból...

Zeusz hozzáállása az elektronikus zenéhez elképesztö. (számomra)
Én nem akarom leszólni őt, engem konkrétan például kifejezetten idegesít bármilyen tipusú elektromos gitár egy zenében.
Mellesleg meg elég ha megnézzük mit hallgatnak az emberek Angliában, ami mindig is a modern zene központja volt, és sok újítás, új stílus onnan indult. Hát nem tudom, de eléggé meghatározó a CSAK elektronikus zene. De még a hagyományos felállású zenekarok is igencsak lépnek az elektronikus hangszerek használata felé, és nem csak kiegészítő hangszerként használva a szintiket, sampler-eket.

vic

Piskóta Creative Commons License 1999.12.10 0 0 167
Hát ha igaz, ez már mindennek a teteje. Még rárak egy lapáttal b*sszameg. Kurva vastag a pofáján a bőr, ha ezt még megcsinálta! Rohadtul megviseltehette az ügy, ha már azon töri a fejét, hogyan lehetne minél olcsóbban helyrehozni a bömöst, aztán nyomni a gázt, mint süket az ólajtót. Hogy lehet az, hogy valaki egy ilyen eset után, még ezzel foglalkozzon? ?????? Ezt már végképp nem tudom hova tenni! Okádék!
JetBoy Creative Commons License 1999.12.09 0 0 166
Zeusz: az is zene amit géppel csinálnak (sajnos egyelőre a többség még nem az...)

CSE pusztuljon!

SOWHAT Creative Commons License 1999.12.09 0 0 165
Itt az idö le kell porolni a topicot :)

Császár Elődöt csalással vádolja a rendőrség
december 9. 08:58
[MR] Csalás és magánokirat-hamisítás miatt vádemelést javasol az ügyészségnek Császár Előd ellen a Budapesti Rendőr-főkapitányság. A popénekes a nyomozók szerint utólag, visszadátumozva kötött biztosítást kocsijára, amellyel tavaly decemberben Budán halálos közlekedési balesetet okozott. A baleset miatti tárgyalás janárban kezdődik.
>>

Kúúúúúl Már alig várom hogy lecsukják, ha ezt is megussza GGGGRRRRRRRR :(((

Polyxena Creative Commons License 1999.11.18 0 0 164
Kedves Zeusz!,
kivágod a frankót: "Nem talalom muvesznek azt, aki geppel zenel, es punktum."
Restellem, hogy egy CS. E.-topikban leírom a nevét, de akkor mondjuk minek neveznéd azt, amit a Hortobágyi László csinál?; aki, miután jó ideig zenélt barátaival a Gayan Uttejak Societyben, ma már egyedül csak a gépeivel és virtuálisan létezö muzsikusokkal hajlandó együtt zenélni: Hindusthántól az aciden, a trance-on, a dubon át Hungisthánig.
Az esetében - ha jól értem - már nemcsak a zenéröl van szó; de ennek a megtárgyalása messzire vezetne, helyesebben: teljességgel reménytelen vállalkozás volna.
üdv, Polyxena
Előzmény: Zeusz (157)
Zeusz Creative Commons License 1999.11.17 0 0 163
Hali Vader.

Örülök, hogy sikerült kimásznom ebből a "skatulyából".

Úgy gondolom, hogy mivel álláspontjaink walószinű nem fognak közeledni - legalábbis egyhamar - ezért zárjuk le a vitát ebben a topicban - úgyis már ezer éve offtopunk....

A kérdésem azért áll: Mi a zene célja számodra?
Mivel ez egy jó kérdés, ezért - ha úgy gondolod - mailban szivesen beszélnék erről Veled, avagy pl. mi lenne, ha nyitnánk egy ilyen témát...

Előzmény: D.Vader (162)
D.Vader Creative Commons License 1999.11.16 0 0 162
Z!
Örömmel vettem tudomásul, hogy nem vagy olyan hülye, mint ahogy a megnyilatkozásaid alapján hittem... Bocsánatot kérek mindenért, amivel esetleg megbánthattalak.
Mellesleg még mindig fenntartom, hogy teljesen mindegy, hogy egy zene MIVEL készül, a lényeg az, hogy elérje célját.
10telettel
A Sith Lovag
Előzmény: Zeusz (161)
Zeusz Creative Commons License 1999.11.16 0 0 161
Szasz Vader!

A kijavitás az belekötés? Szerintem nem. Te is rühellnéd szerintem, ha a kedvenc bandád/előadód nevét rosszul irnám le nem?

Ami meg sajnálást illeti, engem nem alázol meg. Maximum magadat. Azzal, hogy engem nem veszel emberszámba.
Tudod, minden másról alkotott véleményed önmagadról alkotott véleményed is. Te is ugyanúgy benne vagy a rólam alkotott véleményedben, mint én.

Beszűkült agytekervények? Meglehet.
Én úgy fogalmaznék, hogy igényesek. Persze ez csak az én magamról alkotott véleményem, és azt azért nem várhatod el, hogy magamról lesújtó véleményem legyen.
Jaaa. És az ilyen reakcióktól, amiket Te levágsz, nem lesz az agytekervényem kevéssé beszűkültebb, ha másként próbálkoznál, még célhoz is érnél. Ez a tipikus "Mondhatta volna szebben, kis lovag" helyzet...

Amúgy a Halen valahogy kimaradt az életemből, mint oly sokminden más is, de őket be is szeretném pótolni.
És emlitettem még a zene általam irott definiciójánál, hogy:

"2) A zenét emberek készítik különböző zeneszerszámokkal, és _nem_ gépekkel. (Kivételek akadnak, de nincsenek sokan. Pl. Jarre)" Tehát nem zártam ki sose a szintetizátorok, samplerek, sequencerek lehetséges jelenlétét, csak én személy szerint nem kedvelem a jelenlétüket egybizonyos szint után.

Ami a zenei fejlődésem útját illeti, köszönöm dicsérő szavaid, remélem a továbbiakban is kiérdemelhetem pozitiv véleményedet ilyen téren. Most olyan bandákkal ismerkedem, mint Queensryche, és érdekel a Symphony X, King Diamond élete és munkássága, Fates Warning, és a többiek.

Én nem emléxem arra, hogy valaha is állitottam volna, hogy ciki ezen eszközök használata - ha igen, mutass rá. Köszi.

Amúgy őszintén remélem, hogy azt világszemléletet, amit a zenében vallok, és a zenétől kaptam, soha nem vetkőzöm le, még ha ez bogaras dolognak, vagy túlzottan furának is tűnne.
Igen, vállalom. Nem érdekel a szintizene - még. Halálosan szerelmes vagyok a rockzenébe, és még ódzkodom a szintiscuccokól. Lemaradtam az időben, JudasPriest, Maiden, DT, Sava, QR, meg az ilyenek a kdevenceim, még nem is ismerem őket teljesen.

A szintizene szépségeiről tényleg kár lenne nekem magyarázni, mivel hogy a szintizene - a csak szinti zene (néhány kivételtől eltekintve) nem izgat, hálistennek.

Én vállalom, amit te sugallsz - ha nem sugallod, akkor bocsi, - de én bizony olyan barom vagyok, aki nem halad a korral. Engem nem érdekel a szinti zene, ameddig a többit, amit ismerek, és preferálok, nem ismerem meg alaposan.

Többek között ezért is voltam 4 évig Guns N' Roses rajongó, mert a 4. év vége fele vettem észre, hogy "Ez a zene már nem mond nekem semmi újat, kiélveztem, megtaláltam minden vokálját, ismerem minden gitárfilljét, minden doblemenetelét, minden izét. Keressünk mást!"

Na...de ez régen volt.

Én figyelem a kedvenc lemezeimet, és meg is találom benne a szépséget, sőt, az új DT albumban - és a régebbiekben is - köszönöm kérdésedet, megtaláltam a szinti szólókat, és tetszettek is.

Úgy néz ki, hiába hangsúlyozom, nem a szinti ellen vagyok, hanem a csak szinti ellen.

Azzal fejezném be, hogy a pedagógus dumád engem köszönöm szépen nem zavar, csak a magadról alkotott véleményt rontod/javitod ezzel. Én amúgy hozzá vagyok szokva, lévén tanárgyerek vagyok, és a bölcsészet mellett a tanári szakot is felvettem...:)

De azért az a kis okosság, hogy a stilus maga az ember az még mindig rulez, és erőssen bejön...:)

Előzmény: D.Vader (160)
D.Vader Creative Commons License 1999.11.16 0 0 160
Tetszik,hogy amikor nem tudsz mibe belekötni, akkor a helyesírási hibák jönnek. Mellégépelés volt, nem te tehetsz róla... :)))
Bocs, ha úgy érzed, a sajnálás megalázó, de ezeknek a véleményeknek a hangoztatóit csak sajnálni tudom, mert zengzetes litániáik mögött csak a beszűkült agytekervényeik vannak. Valahol megrekedhetett a zenei fejlődésed (pedig egész jól indult, az általad említett zenekarokból ítélve...), és nem vagy hajlandó elismerni teljesen nyilvánvaló dolgokat.
Szerinted a Van Halen nem használ gépi dobokat, vagy szintiket? (Pedig az aztán rock a javából!)
Ez nem ciki, csak az olyanok hiszik azt, mint amilyen te vagy. (De még nem késő átgondolni, ha az ember túllép dolgokon, az néha tökjó...)
A szintizene szépségeiről neked magyarázni még korai lenne. Majd ha nagyobb fiú leszel. (De azért egy kicsit jobban figyelj oda a kedvenc lemezeidre, és te is meghallod, mi is a szép a szintikben. Ott vannak, ne aggódj...)
Bocs a kissé pedagógus dumáért.
Csá!
Előzmény: Zeusz (159)
Zeusz Creative Commons License 1999.11.12 0 0 159
DREAM THEATRE? Ilyen zenekart nem ismerek.

Gepekkel?

Meselj, ne sajnalj. A vegen meg meg is szeretem...

Es kerlek, ezt a sajnalas dolgot felejtsd mar el. Ez megalazo.

Inkabb magyarazz, vilagositsd fel sotet elmem a szintetizatoros zene szepsegerol. Ha van olyan neki.

Előzmény: D.Vader (158)
D.Vader Creative Commons License 1999.11.12 0 0 158
NAGYON sajnállak Z!
Az a baj, hogy azt sem veszed észre, ami a szemed előtt van. Az új DREAM THEATRE lemez speciel PONT tele van gépekkel (persze nem te tehetsz róla...) Lehet, hogy most már nem is szereted?
Azért nem vetted észre szerintem, mert JÓL van használva (ie. ahogy kell).
Az a gond, hogy beleestél a saját csapdádba, és ez elég ciki!!!
Na csá!!!
Zerrel meg egyetértek.
Előzmény: Zeusz (157)
Zeusz Creative Commons License 1999.11.11 0 0 157
En ezt nem neveznem fantaziatlansagnak.

Tudod, aki zenesz, az dolgozzon meg azert, hogy zenesznek is tekintsek.
Szerintem hallgass meg mondjuk egy Mike Portnoyt egy Drum Clinic-en, vagy amikor a DRE/\M THE/\TER-ben nyomul.
Tehetseges, nem hasznal gepet. Miert is tenne.
tehetseges, es nincs gepekre szuksege. Es nem jatsza le ketszer ugyanazt. Mert unna. Es en is unnam.

A dobokbol eleg sok mindent ki lehet hozni. Amit sequencerrel oldanak meg, az nekem mar nem dob.

Nem talalom muvesznek azt, aki geppel zenel, es punktum. Hivhattok beszukult agyunak, mindegy. Nekem az meg nem meriti ki a zene fogalmat.

Hangsulyozom megeccer. Nem a szinti hasznalata ellen vagyok. En a szintit kiegeszito hangszerkent kepzelem. Ami ellen beszelek itt, az a csak szinti alapon nyomulo "zene".

Nyilvan azert tekintesz fantaziatlannak, mert a szintizeneben nem latok fantaziat. Ebben az esetben fantaziatlan vagyok.

Udv:

Zeusz, a fantaziatlan.

Előzmény: D.Vader (154)
Zer Creative Commons License 1999.11.10 0 0 156
Nem unjatok meg ezt a topicot?

Sullyedjek!!!:)

JetBoy Creative Commons License 1999.11.10 0 0 155
Egyetértek, szintivel LEHET olyan hangokat előállítani, amit élő hangszerrel nem! És szerintem pont erre találták ki (ezzel gyakorlatilag bármelyik másik hangszerrel egy szintre emelkedett!!!).
D.Vader Creative Commons License 1999.11.10 0 0 154
Zeusz problémájáról az a véleményem, hogy akármennyire is nem szeretné tudomásul venni, manapság már a dobosok is rengeteg gépet használnak (sőt rengeteg gitárhangról meg se mondanád, hogy nem pengetésből származik), ugyanis rettentően megkönnyíti a munkájukat. SŐT olyan is van, hogy rögzítik a dobolásukat egy számítógépbe (sequencerprogram), aztán kicserélik a hangszíneket, és a vége az, hogy egészen más hangokon szólal meg a dobolása, ami ettől függetlenül még az amit ő dobolt fel x idővel azelőtt.De én azt hiszem, nem az a fontos, hogy egy hangzást hogy csinálsz meg technikailag, hanem a hatás, amit elérsz vele.
A szintikkel pedig nincs semmi baj, mert amit szintetizátorokkal könnyen elő lehet állítani, azt SEMMIEN más hangszer nem képes megcsinálni. Akármeddig tekergeted az orgona gombjait, zongorahangot nem tudsz belőle kicsikarni. A szintik nem is arra valók, hogy helyettesítsünk vele, hanem, hogy olyan hangokat csináljunk, amit más még sose hallott.
Kár hogy ilyen fantáziátlan vagy... De nem terhetsz róla.
Előzmény: Zeusz (153)
Zeusz Creative Commons License 1999.11.10 0 0 153
Miértmiért...

Mert a sziinti egy helyettesitő eszköz. Szar a hangzása, hiszen szintetizál vagyis előállit.

Szeretem az eredeti Hangzást. Legyen minden az, ami.

És a dob miértne? Azért, mert a dobost azért találták ki, hogy doboljon. Az márcsak gép, aki a szintiből dobol. Nincs mögötte lélek. Az olyan, mint a favágás, bármennyire is ember programozta.

Előzmény: JetBoy (152)
JetBoy Creative Commons License 1999.11.09 0 0 152
Hello Zeusz!

Nem értem mi a bajod a szintetizátorokkal, miért baj az, ha dobgépet is használnak? Vagy miért baj, ha az egészet szintetizátoron adják elő?

mrchapel Creative Commons License 1999.11.09 0 0 151

Zeusz Creative Commons License 1999.11.09 0 0 150
Hali JetBoy!

Meg mindig egy kicsit a felreertesek aldozata vagyok. Nem arrol van szo, hogy ne legyen benne szinti, mert nem lehet egy koncerten kulon billentyuzeten a hammond, a zongora, a templomi orgona, es a tobbi. Sot! Meg azt is elfogadom, ha pl trombita hangokat jatszanak szintin.

Az en csak azt mondom, hogy ne csak szinti legyen benne.
Ha mar a dobokat, meg a percussion hangszereket is szintivelcsinaljak, az mar telleg gaz.

Ennyi.
Ui: A media korrekciot pedig koszi, a dologgal tisztaban voltam eddig is, de ha megnezed, hogy mikor irtam azt az iromanyt, akkor asszem mindent megmagyaraztam...:)

Előzmény: JetBoy (147)
mrchapel Creative Commons License 1999.11.08 0 0 149
hova jar kondizni
milyen autoja van es mi a rendszam
mikor lesz a targyalas
ki adja ki a lemezeit
stb

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!