Keresés

Részletes keresés

Nibiru Creative Commons License 1999.09.07 0 0 11
Kedves Hunter,

Köszi ,ezt az Awave -et már letöltöttem,
de még nem próbáltam ki.
Mellesleg valahol azt olvastam, hogy bármekkora memóriát használhatok a Vortexszel, ezzel szemben az interneten meg mindenütt csak 4 Mb-ról regélnek.
4 Mb meg K....ra kevés hogy finom legyek.
Szerintem ez másnak is probléma, nyitok egy topicot ezügyben valószínűleg.

Üdv: Nibiru

hunter Creative Commons License 1999.09.06 0 0 10
Hi, Nubiru !

Sajnos a midizéssel kapcsolatban nem biztos, hogy tudok segíteni (azért olvasd végig, hátha mégis :).
Bár nekem is AWE 32-m volt, soha nem foglalkoztam a dologgal behatóbban. Megmaradtam azon a szinten, hogy teljes mintakészleteket (GM, GS) cserélgettem (töltöttem fel). Erre az MX300 esetében is van lehetőség: a kártya "gyári" midi hangkészlete tulajdonképpen az Au30gm.arl fájlban van eldugva (a kártya installálása után ez a Windows\System könyvtárba kerül), ez bármikor lecserélhető.
Hogy honnan lehet .arl fájlt letölteni, sajnos nem tudom, még nem kerestem ilyet. Azt viszont tudom, hogy van lehetőség más kiterjesztésű (más kártyák által használt) hangállományok konvertálására (azt hiszem az egyik ilyen konvertáló program pl. az Awave), így, ha jól gondolom, a régi "blaszteres" hangállományaid, midi-készleteid átmenthetők az új csodakártyára :)).

Sajnos abban, hogy a hengkészleten belül egyes hangszereket hogyan lehet lecserélni, nem tudok segíteni.

Üdv: Hunter

hunter Creative Commons License 1999.09.06 0 0 9
Hi, Nubiru !

Sajnos a midizéssel kapcsolatban nem biztos, hogy tudok segíteni (azért olvasd végig, hátha mégis :).
Bár nekem is AWE 32-m volt, soha nem foglalkoztam a dologgal behatóbban. Megmaradtam azon a szinten, hogy teljes mintakészleteket (GM, GS) cserélgettem (töltöttem fel). Erre az MX300 esetében is van lehetőség: a kártya "gyári" midi hangkészlete tulajdonképpen az Au30gm.arl fájlban van eldugva (a kártya installálása után ez a Windows\System könyvtárba kerül), ez bármikor lecserélhető.
Hogy honnan lehet .arl fájlt letölteni, sajnos nem tudom, még nem kerestem ilyet. Azt viszont tudom, hogy van lehetőség más kiterjesztésű (más kártyák által használt) hangállományok konvertálására (azt hiszem az egyik ilyen konvertáló program pl. az Awave), így, ha jól gondolom, a régi "blaszteres" hangállományaid, midi-készleteid átmenthetők az új csodakártyára :)).

Sajnos abban, hogy a hengkészleten belül egyes hangszereket hogyan lehet lecserélni, nem tudok segíteni.

Üdv: Hunter

hunter Creative Commons License 1999.09.06 0 0 8
Hi, Nubiru !

Sajnos a midizéssel kapcsolatban nem biztos, hogy tudok segíteni (azért olvasd végig, hátha mégis :).
Bár nekem is AWE 32-m volt, soha nem foglalkoztam a dologgal behatóbban. Megmaradtam azon a szinten, hogy teljes mintakészleteket (GM, GS) cserélgettem (töltöttem fel). Erre az MX300 esetében is van lehetőség: a kártya "gyári" midi hangkészlete tulajdonképpen az Au30gm.arl fájlban van eldugva (a kártya installálása után ez a Windows\System könyvtárba kerül), ez bármikor lecserélhető.
Hogy honnan lehet .arl fájlt letölteni, sajnos nem tudom, még nem kerestem ilyet. Azt viszont tudom, hogy van lehetőség más kiterjesztésű (más kártyák által használt) hangállományok konvertálására (azt hiszem az egyik ilyen konvertáló program pl. az Awave), így, ha jól gondolom, a régi "blaszteres" hangállományaid, midi-készleteid átmenthetők az új csodakártyára :)).

Sajnos abban, hogy a hengkészleten belül egyes hangszereket hogyan lehet lecserélni, nem tudok segíteni.

Üdv: Hunter

Nibiru Creative Commons License 1999.08.23 0 0 7
Kedves hunter,

Müxik a dolog, egy csapásra megszűntek a problémáim, köszi.
Arra nem tudsz valami progit, amivel hangmintákat tudok betölteni a kártyába, és midizni tudok vele, úgy mint a live-val lehet? (Régen AWE32-t használtam 8 Mb RAM-mal, és rengeteg
effektet arról indítottam MIDI alatt.)

Üdv: Nibiru

Nibiru Creative Commons License 1999.08.23 0 0 6
Köszi az ötleteket, kipróbálom, és jelentkezem!

Nib

hunter Creative Commons License 1999.08.15 0 0 5
Az MX300-assal kapcsolatos gondokat valószínűleg driver hiba okozza, régebben én is sokat kínlódtam vele.
Sajnos a Diamond nemigen hajlandó frissíteni, pedig az A3D már nemegy újabb drivert jelentetett meg.

Én jelenleg (kb. 2 hete töltöttem le) a 2035-ös verzió számú Vortex 2 meghajtót használom (http://www.a3d.com/html/download/drivers/), azóta nincsenek gondjaim :)).
Ezelőtt minden drivert kipróbáltam, volt amelyikkel egy idő után fagyott is a program, vagy egyszeűen kirakott az asztalra.

Ha a 2035-tel is gond lenne, tüneti kezelésként próbáld meg a multimédia hardvergyorsítást visszaállítani - elég egy fokozatot - (vezérlőpult/multimédia/hang(lejátszás)/speciális/teljesítmény).

Remélem az új meghajtó nálatok is beválik (én a Diamondot szőröstül-bőröstül töröltem, csak az A+D van fent).

Az eredményről feltétlenül értesítsetek.

Nibiru Creative Commons License 1999.08.15 0 0 4
Senkinek sincs ötlete?
Már több mint két hete, hogy ezt a topicot nyitottam. Másnak nincs ilyen jellegű kínja?
Nibiru Creative Commons License 1999.07.30 0 0 3
Kedves THEDRG,

Nem vagy éppen szószátyár...
Miért nincs esélyem?

Nibiru

Nibiru Creative Commons License 1999.07.30 0 0 2
Mike,
Ha megkukkantanád, megköszönném.
Egyébként nem csak a Popoulus III-nál csinálja ezt, hanem más játékok elején is. Mi a túró ez? Pedig már megpróbáltam az új Vortex driverrel is. Detto ugyanaz a jelenség.

Nib

Mike Creative Commons License 1999.07.28 0 0 1
Nem emlexem, hogy akadozott volna, de ha gondolod megnezhetem ujra. (lehet, hogy akkor meg SB128-cal nyomultam)
Mike
THEDRG Creative Commons License 1999.07.28 0 0 0
Hi!

Nulla eselyed van rá!

Nibiru Creative Commons License 1999.07.28 0 0 topiknyitó
Ha van valakinek MX300 hangkártyája,
hogyan oldotta meg, hogy ne akadozzon
a hang az elején meg a demo közben a pop3?
Kösz ha van valakinek ötlete.

Nib

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!