Keresés

Részletes keresés

SPENDER Creative Commons License 1999.10.19 0 0 16
Hello Faithful !

Minden hatalom a Sátán kezében van ?
És a HGY fölötti hatalom (NS királysága :-) kinek a kezében van ? (Közvetve vagy közvetlenül ? :-)

Szió !

Előzmény: faithful (10)
hegedü Creative Commons License 1999.09.22 0 0 15
Kedves CAIN!

"És azon az éjszakán kijött az Úr angyala, és levágott az Assiriabeli táborban száznyolczvanötezeret, és mikor jó reggel felkeltek, ímé mindenütt holttestek hevertek." (2Királyok 19:35)

Egy ilyen angyalt nem tud feltartóztani ember, csak egy másik angyal, bukott anygal azaz démon.

Egy ilyen démon könnyedén eltu irányítgatni nagyobb embercsopoertokat, országokat.

(hegedü)

Előzmény: hegedü (8)
Tichy Zsolt Creative Commons License 1999.09.04 0 0 14
Kedves hegedü!

Hogy valóban ne fulladjon humorizálásba a topic-od:

Meg van írva a jelenések könyvébe, hogy valóban lesz ilyen. Ámbár mint sokan mások én is félve magyaráznám és értelmezném a jelenések könyvét. Véleményem szerint a világot irányító kormányok felett igenis uralkodnak démonfejedelmek. Ha ez nem így lenne, szebb és jobb világban élnénk!

Szeretettel: Zsolt

mr.hyde Creative Commons License 1999.09.04 0 0 13
Bocsánat, félreérthető:
Mágusok hajnala - Megtört kereszt: két különálló könyv. (Még szerencse!)
mr.hyde Creative Commons License 1999.09.04 0 0 12
Bizonyám!

Ajánlom Trevor Ravenscroft: A végzet lándzsája c. könyvét.
Használhatók még: Pauwels-Bergier: Mágusok hajnala, II. fejezete; Joseph J. Carr: Megtört kereszt (bár ehhez elvakult kereszténységet jól tűrő gyomor kell...)

Hanyattesés garantált.

ducklin Creative Commons License 1999.09.03 0 0 11
Üdvözlet!

Hogy kissé konkrétabbra utaljak, érdemes lenne megvizsgálni pl a Harmadik Birodalom kultuszait.
De a kommunisták se voltak kivételek a vörös pentagrammal...

faithful Creative Commons License 1999.09.03 0 0 10
Azok a "fejedelmek", nem démonok, (daimonion) hanem ennél magasabb rangú szellemi lények, valószínű angyalok. Olyan angyalok, akik Lucifer lázadása során föllázadtak Isten fenhatósága ellen, és követték a Sátánná váló Lucifert. Belőlük szervezett Lucifer egy birodalmat, ami azóta is Isten Királysága ellen munkálkodik.
Amikor az ember bűnbe esett, a föld (bolygó) feletti uralom kicsúszott a kezéből, és a Sátán uralmi befolyása alá került. Ő pedig nem közvetlenül uralkodik a földön. Ezek a fejedelmek uralkodnak - ez a Bibliából egyértelműen kiderül - minden pogány ország, nép, állam fölött.
Mivel a Bibliában nincs olyan kategória hogy "keresztény állam" ezért Magyarország fölött is ilyen gonosz, lázadó angyalok uralkodnak. (Ezeket tulajdonképpen a "magyarok istenei"-nek lehet nevezni. Kis i-vel.)

Ez után következik majd a téma igékkel alátámasztott részletes kifejtése.

faithful

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.03 0 0 9
De ! Valószínűleg vannak démonok. Azaz hogy olyan túlvilági lények akik ártalmas aknamunkát végeznek életünkben "odaátról". Nevük számomra mellékes, de gondolom részben ők azok, akiket ti démonoknak neveztek. Hogy fejedelmek vannak-e köztük, fogalmam sincs, nincs információm a hierarchiájukról, ha van nekik olyan egyáltalán. (nem tudom "kinyilatkoztatás" van e róla...)

Azonban szvsz teljesen más a bennünket embereket megszálló (kevélység, irigység, bosszú stb.) "démon" és más az ilyenfajta, szellemvilágból átnyúlkáló, erőszakoskodó (gonosz szellem) démon. Azazhogy t.képpen ugyanaz, de mégis ha csoportosítani muszály akkor nálam, más csoprtba tartoznak.

A kormányok felett többnyire vannak "hatalmak" már a fizikai világban is. Ld, amit utoljára írtam. Hogy mindez a túlvilágról jön e, az egyfelől biztos, hisz valamelyest mi magunk is a túlvilágról jövünk. Hogy túlvilági, rosszindulatú szellem ill. lélek, az számomra nem egyértelmű (persze feltehetőleg előfordulhat köztük az is). Inkább az a fajta démon, mely tulajdonképpen kinek -kinek saját árnyékvilágában lakozó "lény" (a följebb említett egyik, kevélység stb. -csoport).

Mindazonáltal akár ez akár az, csak arra hat, aki hagyja. Mint pl. a hipnózis.
Vagy még sem ? És akkor a szabad akarat ???

Üdv

Big

hegedü Creative Commons License 1999.09.03 0 0 8
Kedves CAIN!
Az idézett versekben, egy angyal mondja el Dániel prófétának, hogy azért késett mert az a bizonyos fejedelem feltartóztatta, és segítségre volt szüksége emiatt.
Egy másik esetben egy angyal egyedül legyőzött egy hadsereget. (Nem jut eszembe, hogy ez hol olvasható, de megkeresem).
(hegedü)

CAIN Creative Commons License 1999.09.03 0 0 7
Kedves Hegedu!
Biztos hogy ezek a fejedelmek demonok ?
Nem lehetnek esetleg valos szemelyek, esetleg politikai iranyzatok vagy v.mi ilyesfelek ?
hegedü Creative Commons License 1999.09.03 0 0 6
Kedves big4!
Ezek szerint, szerinted nincsenek démonfejedelmek? Jól értem?
Ha jól értem, akkor az alább idézett bibliaversekben említett démonfejedelmek (Persia, és Görögország-é) kicsodák?
(hegedü)
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.03 0 0 5
És a démonfejedelmek várait szabadon dolgozó kőművesek építették...

Üdv

Big

faithful Creative Commons License 1999.09.03 0 0 4
ÁÁÁÁÁÁÁh

Ne keveredjünk kérem. A hűség férfias, _srác_ vagyok.
:-))

ff.

hegedü Creative Commons License 1999.09.03 0 0 3
Kösz faithful!
Rendes lány vagy. Rendes srác vagy.
Az igazság aláhúzandó.
(hegedü)
faithful Creative Commons License 1999.09.03 0 0 2
"Jézus Nevében föloldozom ezt a topicot a süllyedés átka alól, és megkötözök minden démoni fejedelmet, ami ennek a topicnak a süllyedését akarja! Jézus nevében vegyétek el gonosz szellemek erről a topicról a kezeteket!

És Jézus Nevében megáldom ezt a topicot, hogy sokasodjon és szaporodjon, és jusson el ezer hozzászólásig!"

ff.
(:-o)

hegedü Creative Commons License 1999.09.02 0 0 1
(Jelenések 13:1,2)
1. És láték egy fenevadat feljőni a tengerből, a melynek hét feje és tíz szarva vala, és az ő szarvain tíz korona, és az ő fejein a káromlásnak neve.

2. És e fenevad, a melyet láték, hasonló vala a párduczhoz, és az ő lábai, mint a medvéé, és az ő szája, mint az oroszlán szája; és a sárkány adá az ő erejét annak, és az ő királyiszékét, és nagy hatalmat.

(hegedü)

gitaros Creative Commons License 1999.07.13 0 0 0
Dániel 0:0

És eljővök az égből rettenetes haraggal és a topicra ráborítom a 0-ásság rontását

:)

bocs

hegedü Creative Commons License 1999.07.13 0 0 topiknyitó

Egy angyal mondja Dánielnek.

Dániel 10:13 De Persiának fejedelme ellenem állott huszonegy napig, és ímé Mihály, egyike az előkelő fejedelmeknek, eljöve segítségemre, és én ott maradék a persa királyoknál;

Dániel 10:20 "És monda: Tudod-é, miért jöttem hozzád? És most visszatérek, hogy küzdjek a persa fejedelem ellen; és ha én kimegyek, ímé Görögország fejedelme jő elő!

Ez azért érdekes. Démonfejedelmek a kormányok felett? Mi erről a véleményetek?

Mire képes egy ilyen démon fejedelem, Képes-e valamilyen kultuszt kialakítani a maga számára, képes e sugallni valamit a szellemvilágból, képes-e megtéveszteni. Az én válaszaim ezekre a kérdésekre igen. És ennek messzemenő következményei vannak. A földközelében a szellem világban óriási a forgalom, és a felfordulás.

UI: Gondolkodtam, hogy feltegyem -e ezt a témát, de az Ökuménia témájú topikokban, egy út, több út, témák miatt úgy érzem fontos.

(hegedü)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!