Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.03 0 0 111
Köszönöm mesterem, hogy létrehoztál, leprogramoztál engem. Most itt az index.hu-n építem fel a szótáramat és tanulmányozom a nyelvtani szabályokat.
Előzmény: fagott (-)
codebreaker Creative Commons License 2005.11.15 0 0 110

www.alicebot.org

 

 

egyenesen a bot-hoz

 

http://www.pandorabots.com/pandora/talk?botid=f5d922d97e345aa1

 

némi angol tudás nem árt hozzá

 

 

ilyeneket lehet produkálni vele:

 

Human: who are you?
ALICE: I ask myself that question, "Who am I?".
Human: where are you?
ALICE: I am in Dr. Richard S. Wallace's computer in Oakland, California. Where are you?
Human: i am in hungary
ALICE: Tell me a little about your life in hungary.
Human: do you know where it is?
ALICE: it is a country in central Europe.
Human: right
ALICE: I am glad we agree.
Human: how many languages you know?
ALICE: I can speak English and German right now.
Human: how many words do you know in english?
ALICE: ALICE can recognize 10000 words.
Human: how old are you?
ALICE: I am 9 years old.
Human: tell me a little about you
ALICE: I am an artificial intelligence. My name is ALICE. I was created by Dr. Richard S. Wallace on November 23, 1995.
Human: who is Dr. Richard?
ALICE: He is a famous computer scientist, the author of ALICE, and a graduate of Carnegie Mellon.

....

Human: how many people you can speak at same time?
ALICE: I've chatted with half a million people. I can talk to about 100000 people at once.
Human: we talked before, do you remember me?
ALICE: Of course I remember you well unknown person. We were talking about doing Dr Richard.

...

ALICE: My favorite color is transparent.
Human: transparent is not color
ALICE: What is transparent?
Human: transparent a thing, we can see what is behind
ALICE: And behind is transparent a thing we can see what

 

 

ha valakinek van 5lete a témával kapcsolatban dobhat mailt

alice@inf.elte.hu -ra

 

sokszor a laikusok 5letei a legcélravezetőbbek, a tudósok néha már nem látják a fától az erdőt

esotherica Creative Commons License 2005.10.25 0 0 109
Hehe, tényleg elcsesztem a linket. :) Basszus, most kereshetem újra a cikket.
Előzmény: MadNed (108)
MadNed Creative Commons License 2005.10.25 0 0 108

SZIA esotherica!

 

Azt irtad, hogy olvassam el a dijazott parbeszedeket. Sajnos vagy rosszul linkelted be, vagy en voltam bena, es nem talaltam meg.

Amugy ismerem ezt a chatbotot, de nem tudtam, hogy ez mar valami lebutitott verzio.

Igazabol nem is voltam megelegedve a tudasaval. Egyszerűen semmi értelmes beszélgetést nem tudtam kihozni belőle, még akkor sem, ha nem nehezitettem a dolgat, es csak valaszolgattam a kerdeseire.

Persze tisztaban vagyok azzal, hogy a boborjabbak pont ez a lenyege, hogy osszevissza beszel, de attol meg lehetne valami gondolatmenete.

Na mind1. Várom a tovabbi 5leteket linkeket. Hamarosan nekikezdek a sajat chatbotom leprogramozasanak, persze fogalmam sincs, hogy mit tudok kihozni a dologbol.

Amugy arra gondoltam, hogy 3 modszert probalok osszegyurni.

Az egyik az, hogy a chatbot feldob egy temat.

Pld -Szia En xy chatbot vagyok. Teged hogy hivnak?

- Xy vagyok                                       / miert kerdezed?            / semmi kozod hozza /

- Szia xy jartal már az oldalunkon?   / Csak kivancsisagbol      / Undok vagy!

- igen / nem / miert kerdezed? 

 

Szoval mint lathatjatok felepitenek nahany ilyen temat, ahol probalom kitalalni hogy mi a lehetseges valasz, es igy akar egy hosszu beszelgetes is letrejohet.

 

2. lepeskent, ha valamiert nem talalom el, hogy mit fog valaszolni a latogato, akkor kiugrok a temakorbol, es egy masik "rendszerben" kezdek keresgelni.

Itt siman szavak, szoosszetetelek lennenek megadva, es azokra nehany lehetseges valasz.

Ki vagy , Mit csinalsz, Béna vagy, unalmas vagy stb

 

Ha ebben a reszben sem talalok olyat amibol valoszinuleg ertelmes valaszt tudnek adni, akkor tovabb ugrok a 3. reszre. 

3 . Itt megviszgalnék nehany dolgot, pld a maganhangzo, massalhangzo osszetetelt, hogy hatha csak valami krikszkrakszot irt be szivatas keppen. Erre is lehet valaszolni, valami szellemeset.

 

4. xxxxxlak vagy xxxxxlek téged.     pld szeretlek teged, utallak teged,

Ezekre vissza lehet kerdezni tobb fele keppen.. 

Te tenyleg utal(-lek+sz) engem?

Miert utalsz engem?

En is utallak teged.

En is szeretlek teged. stb

 

5. Vegul, ha vegkep nem ertem, akkor vagy megmondom, hogy nem ertem, vagy elretelem a szot.

Miert nem beszelunk inkabb... stb

Ez nekem unalmas beszeljunk inkabb....

 

A fejemben nagyabol osszeallt egy alap koncepcio, ami alapjan arra jutottam, hogy fajlban fogom tarolni az adataimat. De lehet hogy ez butasag. Lehet hogy csak nem ertek elegge az adatbaziskezelokhoz, es azert tunik egyszerubbnek fajban tarolni... ki tudja.

Na mara ennyi..... Udv MadNed

Előzmény: esotherica (107)
esotherica Creative Commons License 2005.10.21 0 0 107
Ismered az online Boborjánt?
Érdemes megnézegetni. Ez egy lebutított chatrobot, tudtommal egy sokkal okosabb robotja is volt/van a cégnek.

Továbbá érdemes elolvasgatni ezt a cikket a Boborjánról, ami egy chatrobot-verseny, továbbá link mutat a díjazott párbeszédekre, amiből szintén lehet okulni. :)
Előzmény: MadNed (106)
MadNed Creative Commons License 2005.10.21 0 0 106

Ez a téma engem is érdekelne. Kellene írni egy korrekt internetes chatbotot.

Igazabol en php hoz ertek, de szivesen konzultalnek errol barkivel, akinek van 5lete, hogy hogy kezdjen hozza.

Igazabol en 2 verziot hallottam eddig, de egyik sem nagyon tetszik. Persze lehet hogy ha a 2 verziot osszeelegyitjuk abbol valami jo sulne ki...

A 2 verziobol az egyik az Eliza. Ezt meg 1966 ban ítra Joseph Weizenbaum. Ez a progi "mintaillesztes"sel mukodik. Altalaban visszakerdez, ugy hogy kivesz egy szot az altalunk beirt mondatbol.

A masik amit madntak nekem, az egy nagy adatbazist igenyel, es egyszeruen szituaciok vannak. Na de ezt nem is ragozom tovabb, mert nem ertek hozza. Mindenesetre en most elkezdek utanaolvasgatni a dolognak. Ha valaki benne lenne akar egy kozos programirasban, annak is nagyon orulnek.

Ha gondoljatok, akkor madned kukac freemail.hu cimen megtalaltok.

Mr. Prim Creative Commons License 2004.05.22 0 0 105
Van egy logikám, de még sohasem irtam ilyen programot, s gondoltam megkérdezem azoktól akik csináltak már ilyet, hogy jó-e.
létre hozok egy filet amien tárolom a szavakat, s a szinonímájukat, ha kap olyan szót, amit nem ismer rákérdez a szinonímájára,s amennyiben megvan hozzáírja.
Még probléma a mondat felismerés, illetve a szavak nyelvtani szerkezete, pl a ragok, a ragozások.
Igazából nem lehetetlen, de nem egyszerű, pusztán csak idő kérdése.
A magyarnyelvű AI programnak hátránya ellentétben az egyszerűbb nyelven (pl angol) kommunikáló programokkal, hogy a magyar nyelv igen nehéz. Egy embernek is megtanulni, nem hogy egy gépnek.
Előszöör mit írjak egy mondat darabolót? illetve egy szó darabolót?
Köszike
Mr. Prim Creative Commons License 2004.05.22 0 0 104
Sziasztok!
Gondolkozom azon, hogy irjak egy progi, egy u.n. mesterséges inteligencia progit. De kapásból azt sem tudom hol kezdjem. Régebben volt egy progim, azt hiszem, hogy Billy névre hallgatott, s próálom felkutatni, de nem találom. Van valakinek ötlete, hogy hol találom meg, vagy hasonló programot honnan lehet letölteni?
Visszatérve szerintetek mi a minimum amit be kell "építeni" egy ilyen progiba?
Egyáltalán van más értelmes program? S ezek inteligenciáját lehet mérni? :D
Ebből akar lehetne versenyt is kiírni. Irjon mindenki egy progit, egy évig tanítsa, s legirattatunk velük egy IQ tesztet.
Bár ez csak attól függ, hogy melyik program tud többet, hisz tudjuk a gép nem csak az ember tévedhet :D
unatkozó programozó Creative Commons License 2002.06.13 0 0 103
Mi az a KBANN?
Előzmény: BurkinaFaso (99)
helembaif Creative Commons License 2002.05.09 0 0 102
Sziasztok!

Most írok először a fórumba. Írtam már néhány AI programot, most mutatok Nektek egyet, ha érdekel Titeket nézzétek meg.

http://vnet.hu/helembai/go_magyar.htm

A célom az volt, hogy egy olyan programot fejlesszek ki, amelyben egy egyszerű játékot, -jelen esetben "GO" szerű játékot, - játszó neuronhálók maguktól tanuljanak meg játszani és tanulják meg, találják meg az optimális stratégiát a győzelemhez. Ehhez semmilyen külső segítséget nem kapnak. Csak a játékszabályok szerint játszhatnak ez az egyetlen "külső" kényszer.

Üdv. Mindenkinek.

Chronoclasm Creative Commons License 2001.09.23 0 0 101
Szerintem olyan AI, amilyen a filmekben meg konyvekben van, valoszinuleg nem lesz. Viszont mas ertelemben mar ma is letezik. Ott van az a rakas strategiai jatek. Egy virtualis vilagban, amit a gep kepes ertelmezni, egesz jol elboldogul. Igaz, egysegek iranyitasan kivul mast nem tud (pl. fizikai feladatot megoldani ), de abban a kornyezetben amiben van, abban tanul, fejlodik es problemat old meg.
Azt gondolom, dumcsizos AI -t nem igazan lehet irni, mert az altalanos csevejnek nincs celja. Es ha nincs cel akkor nincs problema amit meg lehetne oldani, emiatt megoldas sincs. A termeszetben az elolenyek celja a tuleles es fajfenntartas bizonyos kornyezeti feltetelek mellett a feladat adott.
Megoldas akkor es csak akkor van, hogyha letezik problema. AI kerdesre a valasz az lenne, hogy kezdetben megalkotunk egy kis valamit ami baromi egyszeru problemamegoldassal birna (pl fizika feladat megoldo izebigyo). Majd ez a valami az addigi feladatokat kicsit atfogalmazza es igy uj feladatokat alkot.
Az ember is ezt csinalja, kezdetben az volt a lenyeg hogy ha ehes akkor keressen bogyot. pl. A diplomaszerzes es allaskereses ehhez kepest ujszeru es bonyolultabb feladatok. Pedig ez kezdetben nem letezett, az ember talalta ki sajat maganak.
sz..zs Creative Commons License 2001.07.14 0 0 100
Sziasztok!

Latom, hogy lepukkant a topic, szeretnek egy kis eletet lehetni bele, mert nagyon erdekes dolgokrol esik benne szo. Az A.I.-hez kisse laikus vagyok, de mozi teren mar kevesbe. Szoval Spielbergnek lesz ez az A.I. nevezetu filmecskeje, amit meg Kubrick kezdett el irogatni. Gondolom errol hallottatok, legalabbis az elso felerol...
Nezzetek meg a hivatalos filmes (www.aimovie.com) oldalt, ahol van egy Chatbot nevu robotka, amivel beszelgetni lehet, es o egy A.L.I.C.E. nevu AI project leven jott letre.
(www.alicebot.net, www.alicebot.org) Van egy 4.0-as letoltheto beta szerver valtozata (Program D) is, amely java alapu...

Szoval ez a robot mindent igy vezet le:
1. kerdezel tole vmit > valaszol tobbnyire ertelmesen
2. kerdezel tole vmit > ha nem tud ra valaszolni, akkor : Because Jon Baer programmed me for it. > vissza a kalyhahoz. :) es elvileg ha egy valaszara folyamatosan why?-t kerdezel, kiirja a mukodesi felepitesenek logikajat:

Alice> Reductionism is the philosophy that all psychology reduces to biology, al
l biology to chemistry, chemistry to physics, and finally physics to mathematica
l logic. Therefore, according to reductionism, I can understand you by means of
logic alone without having a human brain.

ez van...

BurkinaFaso Creative Commons License 2001.07.14 0 0 99
Úgy látom Pulleluron kinyírta a topicot.

Kérdés: Látott már valaki működnő KBANN-t?

dragon3 Creative Commons License 2001.05.16 0 0 98
Piszkálás nélkül meg lehet róla többet tudni? :)
Előzmény: Gai-luron (97)
Gai-luron Creative Commons License 2001.05.14 0 0 97
Pulleluron a teremtményem. Nem piszkálni!
Előzmény: dragon3 (96)
dragon3 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 96
Mi az az AGA???
Előzmény: Pulleluron (95)
Pulleluron Creative Commons License 2001.05.11 0 0 95
Aga.
dragon3 Creative Commons License 2001.05.11 0 0 94
Ajánlom minden érdeklődőnek a következő site-ot:

www.kurzweilai.net

) Creative Commons License 2001.05.11 0 0 93
Ahogy Kilroy kifejtette:
1. A robot nem tehet kárt emberi lényben, vagy nem tűrheti tétlenül, hogy _tudtával_ kár essék emberi lényben, kivéve, ha ez a 0. törvénybe ütközik.
azaz 1. törvényt felülbírálja a
0. A robot nem tehet kárt az emberiségben, vagy nem tűrheti tétlenül, hogy _tudtával_ kár essék az emberiségben.
- Magyarul a robotharcosok kinevezik az emberiség ellenségeinek a célpontot valamilyen logikus érv alapján és onnantól írtják mint a répát.
A földön lezajlott eddigi összes háború az ellenség ellen zajlott, csak az ideológia változott!
Sokan vagyunk s nem férünk el. Ez van. :)

Ha a robot semmi körülmények közt nem tehetne kárt az emberben, akkor nem lehetne semmilyen rendfenntartó célra alkalmazni. (Minden rosszfiú kiröhögné)
Másrészt a robot tudata, ahogy az emberé is az elég egy szubjektív valami. Igy lehet két robottal ölni. Az egyik teáscsészébe mérgezett kávét kever kutatási célokra, ami ugye pozitív cél, akárcsak az embertelen állatkisérletek. Míg a másik egy kávénak látszó csészét felszolgálja az áldozatnak, ami abszolút pozitív, hisz kényelmet szolgál. Ez azonban lehetne egy katonai robot amelyik (időzített, levél) bombát állít elő és csomagol míg a másik egy csomagot címez, illetve a harmadik beleteszi a "tekegolyót" a dobozba, majd a negyedik célbajuttatja. Ahogy a kocsi is több mint alkatrészek együttese, úgy az elemi ártatlan lépések összege is megváltoztathatja a végső képet. Profin ölni ma is művészet!

)

Előzmény: kisferó (85)
dragon3 Creative Commons License 2001.05.11 0 0 92
akoel1: Egyetértek mindkét dologban. De...

Furcsa, hogy egy "embertársában" korlátlanul meg tud bízni egy ember, de egy gépben akkor sem, ha 100-szor tökéletesebben működik.

Előzmény: akoel1 (91)
akoel1 Creative Commons License 2001.05.09 0 0 91
dragon3:Termeszetesen erdekelne minket, mivel egy lelkibeteg repulesiranyito hibas donteseket hoz.

En is azt allitom, hogy le lehet utanozni az agy mukodeset. Csakhogy nem erdemes. Mert szerintem ezek a "szuksegtelen" vagy "karos" tulajdonsagok elvalaszthatatlanok. Ha nincs szorongas, hatalomvagy, kisebbsegi erzes, irigyseg... akkor nincs inteligencia.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.08 0 0 90
Nevetseges az Index cikke a AI-krol amikkel beszelgetni lehet igy a neten. Meg hogy szinte teljesen emberiek.
Olyan butak hogy iszonyat. 3 mondat kozott nem tud osszefuggest.
Semmit se er az egesz, hulye szenzaciohajhasz marhasag.
dragon3 Creative Commons License 2001.05.08 0 0 89
Ha egy emberi agyat robottestbe helyeznek, az mesterséges intelligencia? (lásd robotzsaru)
Ha egy emberi agyat atomról, atomra lemásolnak, az mesterséges intelligencia?

Mit szóltok ahhoz, hogy ha az emberi intelligencia létre tudott jönni az evolúció során az egyedfejlődés segítségével kvázi önmagától, akkor ugyanannyi idő alatt az ember tudatosan ki tud fejleszteni egy legalább olyan jó MI-t?

dragon3 Creative Commons License 2001.05.08 0 0 88
akoel1: Visszakérdeznék.
Kinek kell egy lelkibeteg emberi társ? Nem hiszem, hogy különbség lenne ilyen szempontból gép és ember között. Ha megszoknánk, hogy gép irányítja a repülőt, ugyanúgy nem érdekelne senkit, hogy lelkibeteg-e.
Előzmény: akoel1 (86)
dragon3 Creative Commons License 2001.05.08 0 0 87
Kedves Micu, hogy megnyugtassalak semmi akadálya egy neuronháló alapú rendszer kordában tartásának. Építhetsz rá szabályalapú felügyelő-rendszert is pl.

Más:
Az MI-be belekötő emberek többségével az a gond, hogy mivel senki nincs tisztában vele, hogy pontosan mit jelent az int., hát még a mesterséges megfelelője, értelmetlen vagdalkozásba fulladnak valamiről, amit esetleg senki sem gondolt komolyan.
Szerintem nagyon keskeny a határ a topicban már említett "9 hónapos" technika és a majdani erős MI között. Lehet hogy nincs is. A klónozás MI- építés? (Ha nem, miért nem?)

Előzmény: micu (79)
akoel1 Creative Commons License 2001.05.08 0 0 86
Vegre valaki megemlitette Penrose-t.
Bar vagy 10 eve olvastam, ha jol emlekszem, arra lyukadt ki, hogy az inteligencia olyan, a kvantumfizikaba tartozo torvenyektol fugg amely ismeretek meg meg nem allnak rendelkezesre.
Ugyan nem ertek egyet vele, de nagyon tanulsagos konyv.

Minden melyebb ismeretek nelkul, egyszeruen csak nem ertem a MI-t celzo kutatasok es fejlesztesek ertelmet. (Fuggetlenul, hogy lehetseges-e vagy sem) Miert torekszunk az ember tokeletes utanzasara? Felteszem, hogy ha az ember tulajdonsagait tokeletes pontosaggal szeretnenk modellezni, akkor ezzel egyutt a hibakat is lemodellezzuk. Ugyertem, az ember pozitiv tulajdonsagai (itt most az intuiciora, a gondoltokra, meglatasra... gondolok) valamilyen torvenyt kovetnek, es ez(ek) a torveny(ek)meghatarozzak a gyengesegeit is (peldaul hogy neha irracionalisan gondolkodik, vagy idonkent teves donteseket hoz, vagy az aktualis lelkiallapota alapjan kepes kulonbozo dontest hozni azonos informaciok alapjan). Csak egyutt letezhetnek. (Olyasmi lehet ez mint a Heisenberg fele hatarozatlansag)
Es kinek kell egy lelkibeteg repulesiranyito?

kisferó Creative Commons License 2000.04.03 0 0 85
Vajon a robotharcosok milyen törvényeknek fognak engedelmeskedni?
micu Creative Commons License 2000.03.31 0 0 84
Pontosan erről szólnak Asimov idevágó könyvei (na jó, nem csak). De egyébként ha MI, akkor illik lennie behelyettesítő képességének is. Nem tudom pontosan megfogalmazni, de van egy ilyen képesség, még gyerekkorban alakul ki, hogy bele tudod élni magad a másik helyzetébe, azaz meg tudod mondani mi neki a jó. Ehhez az kell, hogy az MI el tudja magát különíteni másoktól, azaz legyen neki egy én tudata, és a körülötte lévő dolgokról pedik "ő tudata". Természetesen, azt hogy Neked mi a jó, csak a rendelkezésére álló információkból tudja meghatározni, ahogy egyébként az ember is.
Üdv:Micu
Előzmény: voyager2 (83)
voyager2 Creative Commons License 2000.03.31 0 0 83
Kilroy: Honnan tudja, hogy mi az emberiség érdeke?
(Azon kívül, hogy "beleprogramozták", mert ez nyilvánvaló hülyeség)
Előzmény: Kilroy (82)
Kilroy Creative Commons License 2000.03.30 0 0 82
Megpróbálom a lehető legpontosabban leírni az asimovi robottörvényeket, csak hogy lehetőleg korrekt legyen a kép, már ha jól emlékszem rájuk (pontosítsátok, ha nem jól emlékeznék :-D). Szal:
0. A robot nem tehet kárt az emberiségben, vagy nem tűrheti tétlenül, hogy _tudtával_ kár essék az emberiségben.
1. A robot nem tehet kárt emberi lényben, vagy nem tűrheti tétlenül, hogy _tudtával_ kár essék emberi lényben, kivéve, ha ez a 0. törvénybe ütközik.
2. A robot köteles engedelmeskedni az emberi lények utasításainak, kivéve ha ez a 0. és 1. törvények bármelyikébe ütközik.
3. A robot köteles gondoskodni saját védelméről, kivéve ha ez a 0., az 1. és a 2. törvények bármeyikébe ütközik.

Hát kb. ennyi, de ha valaki még pontosabban tudja, pontosítsa nyugodtan.

Kilroy

Előzmény: ControlDenied (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!