Keresés

Részletes keresés

TuneFish Creative Commons License 2000.02.11 0 0 47
Juj, nekem is fekvo Acorp, es allandoan szakad. Meddig vihetem vissza a boltba? Azer 3 nap nem igazan volt eleg kitapasztalni... :(
mulatt Creative Commons License 2000.02.10 0 0 46
Igen be kell szólni, mert tudnak javítani. Az sem árt, ha a lakásban átnézed a vezetékeket és a kötéseket.
Előzmény: ruhk (45)
ruhk Creative Commons License 2000.02.10 0 0 45
Udv Mindenkinek!

Lenne egy kerdesem!

Van egy kulso Acorp-om (fekvo) otthon, de meg soha nem volt gyorsabb a letoltes 30k-nál, ennyit tudot a regi 28,8-om is. Viszont ugy halottam, hogy be lehet szolni a Matav-nak, hogy a vonalat modemezesre hasznalom, es akkor allitolag tudnak vmit tenni. Ti mit tudtok errol?

ruhk

Peter Collins Creative Commons License 2000.02.09 0 0 44
Nos, a kérdésem továbbra is Acorp vagy nem Acorp.
Zsolt, neked fekvő vagy álló változat van?
Frissítettél benne firmware-t vagy nem ?(mint azt Andreas írta)
Megnéztem az Acorpos lapot de nem lettem igazán okosabb...
A fekvő és álló között annyi a különbség, hogy

Fekvő(k):
Downloadable code, easy to upgrade to V.90 standard

Álló:
Downloadable code, easy to upgrade to future 56K standard

Na most el tudná nekem valaki mondani, hogy ez mit jelent?

Előzmény: Werner Zsolt (40)
Andreas Creative Commons License 2000.02.08 0 0 43
Vigyázat, az Acorp külső 56k-sból kétféle van:
- "Fekvő" változat (56K-EMR). Tavaly szeptemberben volt "szerencsém" hozzá néhány napig, utána vittem vissza. Max. 1 órát bírtam vele a hálón maradni utána mindig bontott (V90-es szolgáltató: Interware). Hacsak azóta nem volt valami firmware frissítés, nem ajánlott a megvétele.

-"Álló" változat (56K-EMS?)
Ez régebben járt nálam. Ez teljesen megbízhatóan müködött, igaz akkoriban 56kflex szolgáltatónál voltam. Az áprilisi hétvégén volt 14 órás uptime is. 46-48k-val kapcsolódott.

Most egy 3com USR 56k faxmodemet használok és nagyon elégedett vagyok vele. 49333-50666 a kapcsolódási sebesség. Egyszer-kétszer 33600, de szerintem az Interware újra üzembehelyezett néhány 33600-os modempool-t. Úgy látszik mostanában túl nagy ütemben növekedett az előfizetők száma :)

TuneFish Creative Commons License 2000.02.08 0 0 41
én analóg vonalon vagyok és rengeteget szakad. állítólag adnak új számot Matávék, ami digitális, de vajon ez mennyi hercehurcába és nem utolsósorban pénzbe kerül? Fel tudna világosítani valaki?
Peter Collins Creative Commons License 2000.02.08 0 0 39
Üdv minden forumosnak!

Már érdeklődtem egy másik fórumban, hogy milyen tapasztalataitok vannak külső modemekkel, de eddig nem nagyon halmoztak el tanácsokkal így most itt is próbálkozom:

Külső modemre lenne szükségem.
Ahogy a mostani piacot nézem nincs nagy különbség a modemek választékában, mint mondjuk egy fél éve.
Első ránézésre nekem az Acorp 56K külső a legszimpatikusabb az összes közül.
HIF engedélyes, Rockwelles, viszonylag olcsó.
Akinek esetleg volt/van dolga ezzel a típussal
kérem írja meg akár pozitív, akár negatív élményeit.

Corvus Creative Commons License 1999.07.17 0 0 38
Vettem a minap egy 56k-s belso pci-os rockwell chipset-es modemet. Szep is meg jo is, de van vele egy gondom: mindigy csak 33600 bps-sel konnektal. Ha viszont nem megy ennel feljebb, akkor kar volt lecserelni a regire. :( Mi lehet a baj? Matav elofizetesem van, ugyhogy tudnia kene az 56k-t.

Corvus

Perry Mason Creative Commons License 1999.06.21 0 0 37
Dehat en mar ezt egyszer elmondtam USB Modem Elsa 56k Mikrolink.
Előzmény: Hunyady Lajos (36)
Hunyady Lajos Creative Commons License 1999.06.21 0 0 36
Sziasztok!
Volt egy egészen jó modem összehasonlító teszt a Computer Panoráma valamelyik év végi számában. Azt érdemes átnézni.

A külső kontra belső modemek között az a legnagyobb különbség, hogy a külsőnek jóval stabilabb a tápellátása, kevesebb zaj éri. A gép belseje nem egy árnyékolt hely!!

A márkás modemeket a gyengébbektől (USR, Microcom) nem csak az áruk különbözteti meg. Fontos, hogy milyen minőségű A/D,D/A átalakító van bennük. Ez jó vonali körülmények között , semmit nem jelent, de amint leromlanak a jellemzők, a gagyik azonnal bontanak. Ezért van az, hogy a jobb modemekkel stabilabban lehet lógni a neten.

Érdemes olyan eszközt beszerezni, ami tudja mind a két szabványt. Mind a V90-et, mind az 56kflex-et.

Ha van rá keretetek, és sokat akarjátok használni a modemet (folyamatosan), akkor szánjátok rá egy kis pluszt, és vegyétek meg a márkás Microcom, vagy USB modemeket. Mind a kettőnek vannak most jó termékei.

Lajos

Corvus Creative Commons License 1999.06.21 0 0 35
Udv!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy miért rossz az nekem ha nem postai engedélyes modemet veszek?

Kempf

BLaci Creative Commons License 1999.06.20 0 0 34
Hello bot !
Szintén XI. kerület, a modem Diamond Supraexpress, a connect mindig 49300 , ugyhogy kipróbálom rögtön a telefonlehúzást. Tud valaki olyan progit, ami folyamatosan kijelzi a modem-modem közötti sebességet, tehát nem a kapcsolódási sebességet, és nem a letöltési sebességet. (úgy tudom a V90 szabvány tudja növelni is a sebességet, ha a vonal "javul")
Előzmény: bot (29)
bot Creative Commons License 1999.06.20 0 0 33
csúnya dolog ilyet mondani egy modemes topic-ban...:)
Előzmény: KeFe (32)
KeFe Creative Commons License 1999.06.18 0 0 32
Rsuni: Ebben igazad van. 250k-val jon itthonrol es kb 3-4-el kulfoldrol
Előzmény: Rsüni (31)
Rsüni Creative Commons License 1999.06.18 0 0 31
Azért a letöltés sebessége attól is függ, hogy honnan jönnek a file-ok.
Én látta már magyar egyetemi serverről 20-25 kb/s-el jönni, igaz, hogy kábelen, de tengerentúlról volt már 0.5 is. Azt ott is hagytam a godzillának, vesződjön vele ő.

Sün

bot Creative Commons License 1999.06.18 0 0 30
Nem tömöríthető adatnál(pl. .zip v. .exe) a sysmon szerint 5,7K, ha 53333-al csatlakozik és kb 5,5K, ha 50666-al.
Előzmény: bigfoot (28)
bot Creative Commons License 1999.06.18 0 0 29
Szerintem az a trükk benne, hogy a XI. kerületben lakom és a Matáv kb 3-4 éve cserélte le a környéken a telefonközpontot. Gondolom valamilyen modern központra. Két vonalam van (karácsonykor vettem a másodikat az internet tiszteletére), mind a kettő kb ugyanolyan minőségű. Lehet hogy az is segített, hogy amikor bekötötték a vonalat a szerelők, akkor végig ott voltam és százszor elmondtam nekik, hogy nagyon gondosan kössék be, mert internetezni akarok rajta. A végén már gondolom az idegeikre mentem.:)

A géppel meg a modemmel nem csináltam semmi extrát (W98, gyári legújabb modem INF file).

Még egy érdekes dolgot vettem észre. A karácsonyi akció keretében adtak a matávosok egy egész korrekt üzenetrögzítős telefont. Ha ezt rádugom az internetes vonalra a modem után, akkor csak 49333-al csatlakozik (mindig, se több, se kevesebb). Ha lehúzom, akkor 50666 v. 53333. Szóval ha van kedved hozzá próbáld ki, hogy mi van, ha csak a modem van a vonalon.

Előzmény: Perry Mason (20)
bigfoot Creative Commons License 1999.06.17 0 0 28
Megvan!!! Megvettem a PCI-ost es 56.6-os es meg nem tudom, hogy mukodni fog-e mert meg nem vagyok otthon.
Egyebkent nalatok mennyivel jon a cucc lefele, ertem ezalatt, ha egy patch-et toltotok le, nalam ma ugy delutan harom ora korul 4Kb/s volt, de szepen kuszott folfele, csak nem vartam meg a veget.
ÖCSI Creative Commons License 1999.06.17 0 0 27
Az valóban mindegy, hogy külső vagy belső modemet veszel ez már csak izlés kérdése, de ha belsőt vesz az emeber akkor már szerintem PCI-ost, mivel az kevesbé terheli a procit, így maga a modemezés ugyan nem gyorsul, de a procinak kevesebb dolga van a modemmel, minden PCI buszon lévő eszközzel.
bigfoot Creative Commons License 1999.06.17 0 0 26
Pontot teszek az ugy vegere. Felhivtam egy szamitastechnikai ceget. Ok azt mondtak, hogy ket azonos sebessegu kulso es belso kozott semmi sebessegbeli kulonbseg nincs! A PCI-ossal meg az a "gond", hogy csak Microsoft-os vegtermekhez van driver (95,98,NT).
bigfoot Creative Commons License 1999.06.17 0 0 25
Nos valaki gagyoraszott valamit a PCI-os modemrol, hogy labilisabb, meg erogep kell hozza. Csak azt nem tudom, hogy ennek mi a valosag alapja. Mert gyorsabb a kulso, hiszen az kivul van!
Előzmény: THEDRG (24)
THEDRG Creative Commons License 1999.06.17 0 0 24
Bigfoot!
nem nagyon ertem, hogy mirol beszelsz a PCI-os kartyaval kapcsolatban. legyszi fejtsd ki bovebben! Ha ajanlhatom, meg ha megteheted inkabb kulsot vegyel! Tobb emberke tapasztalata alapjan, azt mondhatom, hogy az meg 1 kicsit gyorsabb, es foleg megbizhatobb. Nem tudom az Acorp-al mi a bajuk a tobbieknek, de nekem az van es tok meg vagyok vele elegedve... Miben lehet meg jobb a Dialcom az Acorpnal, azt nem tudom, mert en a kezdetek ota ezt hasznalom. De lehet, hogy ez 1 jol sikerult szeria ami nekem van!?
Előzmény: bigfoot (23)
bigfoot Creative Commons License 1999.06.17 0 0 23
OK. Lebeszeltem a dolgot a boltal visszacserelhetem a modemet egy belso 56.6-osra, de ez PCI-os, lesz ezzel valami gond, marmint azzal, hogy PCI-os. Az tudom, hogy maga a PCI sin gyorsabb mint az ISA.
Este majd megpingelem a battlenetet, de lehet, hogy inkabb kiprobalom, az meggyozobb, mint ahogy azt Te (THEDRG) is leirtad.
THEDRG Creative Commons License 1999.06.17 0 0 22
A 145 nem tudom, hogy sok vagy keves. De 56-ossal szinte 100%, hogy kevesebb lenne. Milyen matav szervert pingeltel meg? Szerintem hogyha megpingelsz 1 szervert az nem ugyanaz, mintha jatszanal is vele. A jatek kozben noni szokott a ping erteke. Az elozo peldam a quake 1-re vonatkozott, ezen kivul csak keves jatekkal jatszottam, de ott is kb. ilyen volt a helyzet.

A telefonvonaltol meg NAGYON sok fugg. Ezt is tapasztalatbol mondom: kb. 3 honapja vezettettem be +1 vonalat a net miatt. Ez mar a legujjabb telefonkozponba fut be, igy lett a pingem 120 koruli. A regi vonal 1 szarabb kozponthoz csatlakozott. Gyakran ledobott es kevesebbel csatlakozott fel!

Előzmény: bigfoot (21)
bigfoot Creative Commons License 1999.06.17 0 0 21
Nos megpingeltem egy matav szervert, ez atlagban 145 korul volt. Szerintetek egy 56.6-ossal kevesebb lenne? Velemenyem szerint ez nagyon fugg a telefon vonaltol is (minoseg, foglaltsag, stb..).
Perry Mason Creative Commons License 1999.06.17 0 0 20
Na most engem roppant kivancsiva tettel, hogy te ezt hogy tudod kihozni a modemedböl!? Nekem egy Elsa 56k USB modemem van(es ahogy köztudott, az Elsa modemek nem tartoznak a legrosszabbak köze) analog csatlakozas es max.48000 bps amit eltudok erni! ISDN-nel max. 58000bps amit eddig hallottam. De ezek is csak elmeleti ertekek! Tenyleg erdekelne hogy mi a trük ebben az egeszben. Varom valaszodat, mert ez igen erdekes tema! Üdv: P. Mason.
Előzmény: bot (19)
bot Creative Commons License 1999.06.17 0 0 19
Nekem van elender és datanet is. US Robotics V90-es (x2-ről upgrade-eltem) modemmel mind a két szolgáltatóhoz 50666-al vagy 53333-al csatlakozik. Datanetnél 53333-as, Elendernél 50666-os kapcsolat a gyakrabb. Ennél kevesebbel eddig még nem csatlakozott.

Az hogy neked 24 ezerrel csatlakozik az USR az csak valami hibás modem lehet, vagy nem európai hanem mondjuk afrikai változat, ahol teljesen más a telefonszabvány. Mást nem tudok elképzelni, tényleg nagyon furcsa. (Egyébként az enyém is US/Canada változat, tehát még ezt se Magyarországra szánták, mégis tökéletes)

Előzmény: laci.sz (9)
KeFe Creative Commons License 1999.06.16 0 0 18
Hat akamit is mondanak masok, en akkor is a Dialcomra eskuszom (Az Acorpot meg utalom mint a szart).
A Dialcomrol annyit hogy nem egyszer nyomtam vegig az egesz hetveget (kb 60 ora) annakidejen.
v90 56kflex is...
Ja! Ha van valakinek !olcso! kulso 36-os !megbizhato! modeme akkor arra lehet hogy vevo lennek.
Rsüni Creative Commons License 1999.06.16 0 0 17
Kedves Bigfoot!

Szerintem ne várd meg amíg letelik a három nap, hanem már most cseréld le a 33.6-ost egy 56.6-osra. Az indokokat már a többiek leírták alul.

Sün

bigfoot Creative Commons License 1999.06.16 0 0 16
Asszem azt csinalom, hogy hazamegyek es eleresztek egy-ket pinget, ha keves akkor nincs gond mert meg benne vagyok a harom napos azonnali csereben, es egy jobbra cserelem a modemet.

Megkerdeztem a tarifat: ha netezek akkor a telefondij helyi hivasnak szamit es a 06-51-...-os vagy a 06-41-..-es szamot kell tarcsaznom. Mar elo is fizettem egyenlore a Matav-nal egy START-csomagot, ha tetszik a dolog es megfelelo a sebesseg akkor elofizetek egy korlatlanra is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!