Keresés

Részletes keresés

ReficuL Creative Commons License 2005.11.05 0 0 18

Eddigi legjobban overclockolható CPU-m egy 600-as celeron volt, ez vidáman ment 1000 Mhz-en (166%). Korábban volt egy 366-os, ez csak 458-on volt hajlandó menni. Ma egy E0-s szériájú 3 Ghz-es prescott van Abit IC7-es alaplappal, ez 3630-on megy alapfeszültségen. Ehhez mérhetően stabil gépem nem volt eddig,  pedig jó sokfélét használtam már munkára és saját célokra is. Persze külön kellett válogatni a RAM-ot hozzá, ami hajlandó volt 242-n menni, ez DDR484. Aida-ban 7050 Mb/sec-et tud.

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.28 0 0 17
Azt az 50 százalékot mivel érted el?? A bios-ban egyszerûen átálitottad a Mhz-et??

(Nekem sakkprogramokhoz kellene, de nem merem... :)
Előzmény: keresohotmail.com (14)
keresohotmail.com Creative Commons License 2005.10.27 0 0 16

A túlhajtás alaplapspecifikus dolog, és a laptopoknál bontani is kell a műszert hozzá (jumper), vagy maradandó alakváltozást kell eszközölni (átforrasztás), úgyhogy nem bíztatlak.

Előzmény: keresohotmail.com (15)
keresohotmail.com Creative Commons License 2005.10.27 0 0 15
A modellt kellene tudni és a legtöbb laptop nem túlhajtható, mivel így is minimalista hűtése van.
Előzmény: Törölt nick (10)
keresohotmail.com Creative Commons License 2005.10.27 0 0 14

Minek segédprogram? Jó alaplap kell.

A Venice magos Athlon 64 egyébként álom, a régi 333-as celeronokat idézi. Nekem a 3000+ ment 50% feletti túlhajtással azaz az eredeti 1800Mhz helyett 2700 Mhz körül mindenféle feszemelés és extra hűtés nélkül atomstabilan, nem akartam elhinni, mivel egyenlőre nincs értelme vissza is állítottam, de megnyugtató, hogy alapon hozza a kétszerannyiba kerülő nagytestvér teljesítményét (az mit tudhat).

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.25 0 0 13
Veszélyes mûvelet...

Előzmény: mzprox (12)
mzprox Creative Commons License 2005.10.25 0 0 12

Ja, hogy laptop....

Asztali pc esetén a válasz az lett volna, hogy biosból kell tuningolni (és erre találhatsz hasznos tippeket a linkelt topicban) és nem egyéb szoftware-kel. Laptop tuningról nincs infóm sajnos

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.25 0 0 11
AMD :)
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.25 0 0 10
Köszi szépen: felfedezés volt! (de még nem találtam semmit egy ADM Turion-64-es laptopra...)
Majd...
Előzmény: mzprox (9)
mzprox Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.24 0 0 8
Engem most az uj nemzedék érdekel... AMD-64-es architektura. Ismer valaki egy joo overclocking segédprogramot??
Előzmény: Erdei Mike (7)
Erdei Mike Creative Commons License 2000.07.06 0 0 7
Abit BH6-II/cel 400 -> 500mhz
Elindult 600-on is, csak hát a windows...:)) Most egy 566-ost néztem meg ugyanazzal az alaplappal, 808-on még ment...
Gundark: az a hülyéskedés mástól is lehetett... Ha valami baromságot csinál folyamatosan a gépem akkor nekem is az az első, hogy vissza teszem az alapfrekire. De általában a probléma ettől még fennáll:)) Én amit felhúzás néven művelek tulajdonképpen csak annyi, hogy az fsb-t felviszem 66-ról 83 mhz-re. És ennyi.
Ettől általában még nem szokott zöldségeket csinálni...

mikee

Nibiru Creative Commons License 2000.07.01 0 0 6
Ez a jelenség ismerős!
Ezek szerint vagy S3-as kártya volt akkor a gépedben, vagy Fujitsu vinyó.
Ha egyik sem, akkor tényleg nem semmi, mert akkor valami iszonyú hányadék egy belső cache van abban a prociban, vagy az alaplapi chipset nem állt a helyzet magaslatán, másképp ez nem fordulhatott volna elő.
Mindenesetre alapvető tanulság, hogy ha valami elcsesződik húzott proci esetében, a javítást mindig gyári frekin szabad csak elvégezni!
Előzmény: ZedIzDead (5)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.07.01 0 0 5
Tudok durvábbat...Cel 333A, Abit BH6 - a legóvatosabb húzásra is úgy reagált, hogy szépen elkezdte szétbarmolni az adatokat a vinyón, amiket aztán a ScanDisk szépen ki is "javított", azaz letörölte a francba. Ilyet eddig még soha senki nem látott, akit eddig kérdeztem. A gépem különleges lény.

[ZedIzDead]

Előzmény: Gundark (3)
Nibiru Creative Commons License 2000.07.01 0 0 4
Nem minden széria nyomható ugyanúgy.
Az én hajdan volt 166 MMX-em szerintem most is 233-al, vagy afölött megy valakinek a gépében.
Két éve használok egy SL2YK szériájú Deshutes PII-t, és a kezdet kezdete óta megy 450 Mhz-en, a saját feszültségén, és gyári bordával.
Semmi olyat nem tapasztaltam, amit leírtál, bár az ismerős jelenség. Akad ilyen is, viszont ez tipikusan az elégtelen hűtés áldozata.
Ellenben nem minden procit kell agyonhűteni, ez is egy tévhit.
Azonban tuningolni mindig érdemes!
Én már XT-ben is cseréltem kvarcot, csináltam kerámiatokos 286/8Mhz-es gépből 12 Mhzest, stb!
Azért mert egy proci nem olyan jól sikerált, vagy egy kicsit megsütötted, azért még a tuningnak van értelme!
Előzmény: Gundark (3)
Gundark Creative Commons License 2000.07.01 0 0 3
Egy ideje nem hiszek a húzásban. Volt egy 500 celeronom, felszöktettem 566ra. Ment is úgy negyed- fél évet. Aztán kezdődtek a misztikus dolgok. Pl a Starlancerrel nem lehetett játszani. 5 -10 perc után kivágott a windowsba. Ugyan ezt elkezdte az F18 is. Meg a sims és társai is. Ujratettem a wint, a saját directxjeiket tettem oda nekik és semmi változás. Tanult Barátom mondotta hogy tegyem vissza 66mhz re, és ezáltal 500 ra. És lőn csoda. Azota semmi. Minden tökéletesen fut. Ugyhogy letettem a dologról.
Nibiru Creative Commons License 2000.06.30 0 0 2
Ez a rovat kissé elsüllyedt, de van egy kérdésem.
Ha olyasvalaki olvassa, akinek 566-os CeleronII-je van, ami megy legalább 850, vagy több Mhz-en,
akkor megköszönném, ha leírná az S-spec jelzését.
Ez egy betűkből és számokból álló jelsorozat a processzorokon. A Celeron II-k esetében valami ilyesmi : SL46T

Köszike: Nibiru

Exleprás Creative Commons License 1999.06.08 0 0 1
Abit BH6+ Celeron 300A (slot-1) 450 MHz/1.95 V

Mázli.

solid Creative Commons License 1999.06.06 0 0 0
Szerintem manapsag legerdemesebb egy PPGA tokozasu CELERON prociba befektetni, mivel manapsag ezek a legjobban huzhatok, lehetoleg egy slot 1 es alaplappal>atalakitoval!Ezek kozul is a legjobb a 300 as es a 366 s szeria!
Előzmény: SDS (-)
SDS Creative Commons License 1999.06.06 0 0 topiknyitó
Melyik procikat lehet overclockolni, hogyan, kinek mi volt a tapasztalata? (jó, rossz)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!