Keresés

Részletes keresés

mától.iszom Creative Commons License 2023.08.20 0 0 153

Soha többé nem lenne magány! Jupí. 

Te mit gondolsz?

Előzmény: Pathmaster (152)
Pathmaster Creative Commons License 2023.08.20 0 0 152

Elém került az alábbi oldal:

https://textwith.me/jesus/

Mi erről a véleményetek?

Előzmény: Pathmaster (140)
Antitézis_szintézis Creative Commons License 2023.05.10 0 0 151

Szerintem a mesterséges intelligencia csak annyira veszélyes, mint amennyire a fonó- és szövőgépek voltak. Nem a mesterséges inelligencia veszélyes, hanem azok, akik azokat működtetik. Az AI-nak nincsenek érzelmei, így akarata sem lehet, tehát nem lehet az emberre veszélyes. Pontosan annyira veszélyes, int egy konyhakés, vagy egy atombomba. Az atombomba sem AKAR felrobbanni, hanem csak akkor, ha a felhaszálói ezt akarják. Egyébként az AI nagyon hasznos lehet. Például képes lesz az érvényes törvények között eligazodni és tanácsot adni, egy nyomtatványt kitölteni, egy jogszerű nyilatkozatot megírni, stb.

Előzmény: Spy der Man (149)
lipovánok Creative Commons License 2023.05.10 0 0 150

"pláne a tovább fejlesztése TULSÁGOSAN VESZÉLYES !"

 

És a továbbfejlesztését is veszélyesnek találod vagy csak a tovább fejlesztését?

Előzmény: polária (148)
Spy der Man Creative Commons License 2023.05.10 0 0 149

Emlékezzen az emberiség, hogy a nap amikor "SKYNET" győzött az éppen a "győzelem napja" .  Es meg mondja valaki hogy AIstennek nincs humora...

 

 

  • Elon Musk mocks Kamala Harris’ AI czar role: ‘Maybe someone who can fix their own WiFi router

 

https://nypost.com/2023/05/09/elon-musk-mocks-kamala-harris-ai-czar-role-maybe-someone-who-can-fix-their-own-wifi-router/

polária Creative Commons License 2022.10.13 0 0 148

A mesterséges intelligencia pláne a tovább fejlesztése TULSÁGOSAN VESZÉLYES !

vaporyebirjó zabsztarjára Creative Commons License 2022.10.13 0 0 147
vaporyebirjó zabsztarjára Creative Commons License 2022.09.20 0 0 146

blade runner jelenet>

https://youtu.be/QLRkBis8iSQ

2robot2 Creative Commons License 2022.09.19 0 0 145

Vannak ezek az új AI-k, ami beírt szavak alapján képeket generálnak. Már van olyan AI ami segít szöveget generálni az AI-nak ami képet generál. Nos, kipróbáltam. Fent az van amit megadtam neki, alul amilyen opciókat generált.

vaporyebirjó zabsztarjára Creative Commons License 2022.07.15 0 1 144

valaki beadta az AI-nak, hogy rajzoljon két képet: üres menny és teli pokol... DURVA...https://www.facebook.com/groups/midjourneyai/posts/576654334099805/

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.07 0 0 143

kérdések és válaszok meg élethű grafika : no és aztán

Előzmény: 2robot2 (142)
2robot2 Creative Commons License 2022.06.07 0 1 142

csak hogy közben képben legyetek hol tart az AI (AGI - mesterséges általános intelligencia)...

https://youtu.be/8XgYznavK_E

 

FIGYELEM!!!!!!!!!!!!!!! NAGYON DURVA!!!!!!!!!!!!!!

hiper fizikus Creative Commons License 2018.10.29 0 0 141

Sziasztok !

Elképesztő összegeket költenek az MI-re !

Pathmaster Creative Commons License 2018.02.13 0 0 140

Elém kerültek az alábbi oldalak:

https://ipon.hu/hir/keszul_a_magaban_ketelkedo_mesterseges_intelligencia/43191

http://jelenbolajovobe.blog.hu/2018/01/19/ketelkedik_magaban_a_mesterseges_intelligencia

https://444.hu/2018/01/12/a-kivancsi-es-onmagukban-ketelkedo-algoritmusok-mutatjak-a-mesterseges-intelligenciak-jovojet

 

Azon kezdtem el tűnődni, hogy az önmagukban kételkedésnek van egy egészséges mértéke, de erről a hivatkozott oldalak nem szólnak. Ha pedig ez arra utal, hogy nincs szabályozva az önmagukban kételkedés mértéke, akkor az döntésképtelenséghez vezethet; a döntésképtelenség pedig különféle pszichés zavaroknak a tünete. Vagyis ha valamilyen módon nincs szabályozva az egészségesség, akkor az könnyen mentálisan zavart mesterséges intelligenciát eredményez. Mi erről a véleményetek?

Eklatáns Béla Creative Commons License 2018.02.09 -1 0 139

"kigúnyoltak és kiröhögtek amikor évtizedekkel ezelőtt ilyeneket írtam a fórumokba."

 

 

 

Tudnád dokumentálni...?

Előzmény: random seed (138)
random seed Creative Commons License 2018.02.08 -1 0 138

Azoknak a gúnyolódó, mocskolódó embereknek küldöm ezt, akik kigúnyoltak és kiröhögtek amikor évtizedekkel ezelőtt ilyeneket írtam a fórumokba. A nagypofájú röhögő materialistáknak, és keresztényeknek is küldöm ezt:

 

"A félelem inkább a páciensekben és a szélesebb közvéleményben van, hiszen nem igazán értjük, hogy a mesterséges intelligencia pontosan mi alapján dönt, és milyen folyamatok mennek végbe az „agyában”, amelyek eredményeképpen kiadja a rendszerint jó megoldást. A gépi tanulás lényege, hogy rengeteg ismert hátterű mintát betáplálunk az algoritmusba, amely ezek alapján „megtanulja”, hogy milyen jellegzetességekre kell figyelnie ahhoz, hogy felismerje a betegséget. Tehát mi nem mondjuk meg neki, hogy pontosan mire figyeljen, erre ő jön rá magától. Ez az önállóság adja a rejtélyességét, és emiatt félnek tőle egyesek."

 

 

https://mno.hu/tudomany/a-szamitogep-amely-hatekonyabb-a-patologusoknal-2445262

random seed Creative Commons License 2018.01.12 0 0 137

9 éve csináltam egy animációs filmet, ami ebbe a topikba is illik. már kb 120ezren megnézték, pedig nem egy populáris kisfilm

https://youtu.be/Gxf_KGdcMaI

Eklatáns Béla Creative Commons License 2018.01.12 -1 0 136

Benned egy Verne Gyula veszett el - vagy inkább kettő...

:-)

Előzmény: random seed (135)
random seed Creative Commons License 2018.01.12 0 0 135

amikor 15-20 éve ilyenekről írtam fórumokon, a diplomás értelmiségiek és egyetemisták kigúnyoltak és kiröhögtek...

https://444.hu/2018/01/12/a-kivancsi-es-onmagukban-ketelkedo-algoritmusok-mutatjak-a-mesterseges-intelligenciak-jovojet

random seed Creative Commons License 2018.01.05 0 0 134

sejtek, füzérben, sejtek

 

https://youtu.be/aY4q4VUfN-I?t=101

random seed Creative Commons License 2018.01.04 0 0 133

http://itma.blog.hu/2018/01/04/biztonsagi_res_a_processzorokban_meltdown_es_spectre

 

azért az jó érzés, hogy értem mi ez 
rossz lehet azoknak akiknek halvány fogalmuk sincs ilyen dolgokról. pedig az emberi agyban is van hasonló mechanizmus, és ha az ember odafigyel önmagára, akkor nyakon csíphet ilyesmiket (nekem sikerült többször is).

 

idézet a cikkből:

 

"A hibák oka abban a funkcióban van, melyet előszeretettel használnak a gyártók a processzor teljesítményének növelésére. Így iparági gyakorlattá vált, hogy a processzor előre megsejt, és akár feleslegesen elvégez olyan számításokat is, melyekről csak később válik el, hogy tényleg szükség volt-e rá, vagy hogy volt-e egyáltalán jogosultsága a végrehajtáshoz. Ha szükség volt a számításra, akkor máris ott van az eredmény, hiszen előre kiszámolta, és a többi feleslegesen kiszámolt eredmény a processzor eldobja. Ezt az eljárás a „speculative execution”. A feltárt veszélyeztetettség abban áll, hogy a memória cache-be nem a műveleti sorrendben kerülnek be az adatok, hanem a processzor előrejelzése szerint, és ekkor nem ellenőrzik megfelelően a hozzáférési jogosultságokat. Így biztonsági algoritmusokkal nem védett adatokat lehet jogosulatlanul a lefoglalt memóriaterületen túli olvasással (out-of-bounds read) addig elérni, amíg a processzor azokat el nem dobja. Ezzel az memóriaterületen túli olvasással akár az operációs rendszer (kernel) memóriája is olvasható, egyes források szerint meg is változtatható, ami például biztonsági eljárások kikapcsolására is használható."

random seed Creative Commons License 2017.12.30 0 0 132

"és ugyanez a Biblia jelenti ki, hogy amit tud valaki, azt értelmetlen "hinnie" is"

ilyet ráadásul nem is ír a biblia...

olyat ír hogy amit látunk azt nem kell hinnünk. ez meg simán csak arról szól, hogy ne legyünk már olyan hülyék, hogy csak azt hisszük el amit látunk...

nyilvánvalóan a világ dolgai - isten dolgai meg főleg - nem ilyan egyszerűek.

 

de én nem akarok veled többet beszélgetni, légyszives a továbbiakban ne reagálj az írásaimra

Előzmény: random seed (131)
random seed Creative Commons License 2017.12.30 0 0 131

"Csak szólok, hogy maga a Biblia mindvégig hitről beszél Isten dolgaival kapcsolatban az emberek részéről, és ugyanez a Biblia jelenti ki, hogy amit tud valaki, azt értelmetlen "hinnie" is, mivel a két fogalom, azaz a hit és a tudás üti egymást."

 

ez egy mai, divatos félremagyarázása a bibliai hitnek...

sőt, a kereszténység egyik legnagyobb tragédiája...

 

/endi

Előzmény: nemkelltabu (129)
nemkelltabu Creative Commons License 2017.12.30 0 0 130

"...Erre alapozva gondolod, hogy összeomolhat az emberek (keresztények) hite, ha komplexebb értelemmel rendelkező mesterséges intelligenciát sikerülne létrehozni..."

 

Ráadásul ha sikerülne ilyen mesterséges intelligenciákat létrehozni, ebből még szerintem egyáltalán nem következne, hogy maga az ember is úgy működik, mint ezek. 

...

 

Az én hitem pl. (akkor már :-)) inkább attól rendülne meg, ha szintetikus úton, azaz molekulákból összerakva létrehoznának mondjuk egy sejtet, és az az élet jeleit kezdené el mutatni!

Előzmény: Törölt nick (128)
nemkelltabu Creative Commons License 2017.12.30 0 0 129

"...engem nem érdekel az emberiség. semmit nem jelent hogy az emberiség mit válaszol meg és mit nem.

az igazság számít, és ebben semmilyen jelentősége nincs annak hogy az emberiség ebből mit ért vagy mit nem ért..."

 

Maga az "emberiség" szó az én fülemben is jóval több negatív hangsúlyt hordoz, mint pozitívat. 

Viszont azt gondoltam, érted, hogy itt az "emberiség" szó csupán egyfajta általános alany akart lenni.

Annyit akartam mondani előzőleg, hogy nem lehet bebizonyítani sem a te általad hirdetett "igazságot", sem annak ellenkezőjét. Tehát akár a te verziód mellett áll ki valaki, akár cáfolni akarja azt, csak hit által teheti, mivel "tudás" szinten megközelíthetetlennek tűnik a végső igazság ebben a kérdésben, legalábbis addig, amég emberbőrben itt élünk a földön.

 

Amúgy mindig röhögnöm kell magamban azokon az öntudatos "keresztényeken", akik marhanagy önbizalommal kijelentik, hogy ők nem hiszik, hanem tudják a dolgokat!

Váljék egészségükre! (:-D)

Csak szólok, hogy maga a Biblia mindvégig hitről beszél Isten dolgaival kapcsolatban az emberek részéről, és ugyanez a Biblia jelenti ki, hogy amit tud valaki, azt értelmetlen "hinnie" is, mivel a két fogalom, azaz a hit és a tudás üti egymást. Ergo az az ember, aki azt állítja, hogy ő nem csak hiszi, hanem tudja az Isten dolgaival kapcsolatos dolgokat, magának a Bibliának mond ellent. De mindig vannak ilyen mindent túllihegő öntudatos figurák!

 

"...az "ebben hinni kell, nem lehet érteni" az nem válasz, hanem a másik hülyébe vétele, misztikus mázzal leöntve..."

 

Az általad itt pellengérre állított dumát én is utálom, már csak azért is, mert hinni nem "kell", hanem az egy lehetőség. Aki akar, hisz valamiben -bármiben!- aki meg nem akar, az nem hisz. A legutálatosabb, ha bármi fajta hitet kényszeríteni, vagy akár csak elvárni akarnak. (A dolog pikantériája, hogy mai korunk állítólagos tudományos eredményeiben ugyanígy csak hinni -vagy nem hinni!- tud az átlagember, mivel a rendszerek már annyira bonyolultak, hogy nem áll módunkban leellenőrizni az eredményeket.)

 

Végül visszatérve a kiindulási ponthoz: Lehet, hogy a te önfejlesztőprogramos, biorobotos elméleted egyfajta logika szerint megalapozottabbnak tűnik, viszont sokan mások szerint pedig az emberi szabadakarat a pl. a keresztény vallásnak is az egyik leglogikusabb alapfeltétele.

Emberi szempontból talán még konszenzusba hozható a kettő úgy, ahogy írtad a blogodban.

De isteni szempontból?!?

Ha Isten jól tudja, hogy mi csak afféle biorobotok vagyunk, akkor ez az én szememben igencsak leamortizálja az isteni szeretet fennkölt fogalmát!

Hiszen akkor ez nem több, mint a kisgyermek szeretete, aki imádja a plüssmaciját! 

Előzmény: ferrreee (127)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.29 0 0 128

Abból indulsz ki, hogy a keresztények is egyetértenek a véleményeddel.

 

"Én is úgy gondolom, hogy az, amit a régi emberek (vagy pl. a Biblia) léleknek vagy szellemnek nevez, az agyban van."

 

"Én abban hiszek, hogy a szellem egy mélyebb fajta értelem, és hogy nem választható szét élesen az értelem a szellemtől."

 

Erre alapozva gondolod, hogy összeomolhat az emberek (keresztények) hite, ha komplexebb értelemmel rendelkező mesterséges intelligenciát sikerülne létrehozni.

 

Ebből viszont az is következik, hogy ha a keresztények nem értenek egyet a véleményeddel, akkor nincs, ami megrázza őket egy tetszőleges fejlettségű mesterséges intelligencia hallatán.

Előzmény: ferrreee (117)
ferrreee Creative Commons License 2017.12.29 0 0 127

"amit úgy sem tud megválaszolni az emberiség"

 

engem nem érdekel az emberiség. semmit nem jelent hogy az emberiség mit válaszol meg és mit nem.

az igazság számít, és ebben semmilyen jelentősége nincs annak hogy az emberiség ebből mit ért vagy mit nem ért.

 

én nem szoktam másokat lenézni.

 

"lehet, hogy te az egyik fajta választ logikai alapon ostoba vakhitnek nevezed, szíved joga!"

 

ez a bizonyos "egyik fajta válasz" nem válasz. amit én írtam az meg válasz.

az "ebben hinni kell, nem lehet érteni" az nem válasz, hanem a másik hülyébe vétele, misztikus mázzal leöntve...

Előzmény: nemkelltabu (126)
nemkelltabu Creative Commons License 2017.12.29 0 0 126

Igen, épp erre az írásodra utaltam elébb, hiszen egy másik topicban korábban már linkelted nekem. :-)

 

Mivel te szeretsz lenézni másokat, tisztázzuk már az elején, hogy nem a megértéssel szemben támasztok némi problémát, hanem az elfogadással! (Tudniillik a megértés az intellektuális kérdés, az elfogadás pedig morális.)

 

Mindezen túl lehet, hogy a valóságban "technikailag" valóban úgy működnek a dolgok, ahogyan te írod a linkelt írásodban. De ez csak egy lehetőség, amit úgy sem tud megválaszolni az emberiség. Ergo, ha valaki mégis állást kíván foglalni ebben a kérdésben, így, vagy úgy, de hitre lesz szüksége! :-)

Lehet, hogy te az egyik fajta választ logikai alapon ostoba vakhitnek nevezed, szíved joga!

 

Üdv! 

Előzmény: ferrreee (125)
ferrreee Creative Commons License 2017.12.29 0 0 125

szerintem a szabad akarat és az eleve elrendelés egyszerre igaz. erről is írtam a honlapomon: https://barathendre.wordpress.com/2015/06/02/eleve-elrendeles-vagy-szabad-akarat/

 

értem én hogy ezt nehéz megérteni, de meg lehet :)

és attól hogy valamit misztikusnak hiszünk, még nem feltétlen lesz belőle szabad akarat. ez csak arra jó hogy a kérdést eltoljuk későbbre (illetve inkább elássuk jó mélyre). ez a vakhit ostobasága és kényelme. isten és az értelmesség szembe köpése...

 

 

Előzmény: nemkelltabu (124)
nemkelltabu Creative Commons License 2017.12.29 0 0 124

Endi, figyelj már!

A "misztikum" maga a szabadakarat!

Kérdés, hogy van-e, vagy nincs?

Én nem kívánom megválaszolni ezt a kérdést, de arra mindenképpen rá szeretnék mutatni, hogy ha mondjuk nincs, akkor valami... na pont ekkor omlik össze az emberben valami!

(Még szerencse, hogy valójában nem csak én nem tudom megválaszolni az előbbi kérdést, hanem senki más sem az emberek közül! ;-))

 

Tehát -véleményem szerint- lehet akármilyen brutálisan bonyolult a kódrendszer, mégis egyfajta "értékcsökkenést" okozna sokunk szemében, ha a teremtő valójában "kispórolta" volna a szabadakaratot.

Előzmény: ferrreee (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!