Keresés

Részletes keresés

Zsú951 Creative Commons License 2018.11.07 0 0 1586

Kedves Móriczosok!

Magam is oda jártam, sőt ott is laktam a kollégiumban.

50 éves érettségi találkozónkat szervezzük, de egy kicsit furcsa helyzetbe kerültünk. Szeretnénk megtalálni a még köztünk élő régi tanárainkat, de nem sikerül.

A régi iskola már nem létezik, az újban pedig nem tudnak felvilágosítást adni.

Kérlek, aki tudna segíteni, keressen meg!

 

MaCS Creative Commons License 2017.09.12 0 0 1585

Jó lenne egy kis felfrissülés a fórumban, szívesen hallanék ismét a jó öreg Móriczról...

 

MaCS

Előzmény: KatiH01 (1584)
KatiH01 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 1584

Rátaláltam erre a fórumra, milyen jó sztorikat írtok :) Én 2003-2009 közt jártam az új épületbe.

Éljen a 11-es busz reggel 7-kor!

 

És a Móricka napok.. És még sokminden más szép emlék

kalpinter Creative Commons License 2016.03.11 0 0 1583

Most látom, hogy van móriczos fórum, csak behalt három éve. Esetleg régi szép emlékek? Én 89-93ig jártam oda. 

rizsottó Creative Commons License 2013.08.25 0 0 1582

Dányi Józsefné?

 Elintézi, hogy kicsapjanak az ország összes egyeteméről-fenyegetett meg. Mindent megtett  érte. Nem rajta múlt, hogy nem sikerült. A 60-as években nem nagyon lacafacáztak az állam ellenes izgatással megvádoltakkal. Magduska egyébként orosz tisztekkel seftelt, aranyban utazott.

    Férje alkoholista, lecsúszott mérnök, magas politikai kapcsolataival kérkedett. Korábban a HM-ben dolgozott. Dányi József korán megözvegyült, de megölte őt is hamar a folytonos piálás. Egy hét mulva törték rá a lakásajtót, de addigra éhes korcskutyája leette a fél arcát. Úgy halt meg, ahogyan élt.

     Ugyancsak züllött unakaöccse költözöt a lakásába, melytől adósságai fejében hamar megfosztották.

nock edli Creative Commons License 2013.01.18 0 0 1581

Nem hiszem el!

 

Én kicsit később végeztem, de Anikó nekem is az edzőm volt.

Akkor ifiválogatott is voltam .

 

Biztos ismerlek!

Előzmény: kristófkati (1576)
kristófkati Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1580

Kedves Szomory!

2011-ben azt írtad, hogy el tudod intézni, hogy bemehessek a Móriczba. A jövő héten mennék, de még nem tudom melyik napon. Kérlek adj egy e-mail címet, vagy telefonszámot, hogy tudjak szólni. E lőre is köszi: Kristófné, Papp Katalin

gepeszmernok Creative Commons License 2011.11.21 0 0 1579

Sziasztok.Én is ide jártam 59-ben ,de még idejében kirugott az iskola fura ura./ Kamarás tanárúr./ Úr?De most nem erről van szó.Aki k 62-ben értek azok jelentkezzenek az 50éves találkozó megszervezése céljából,nem nálam, hanem nyakatako@citromail.hu cimen.Puszi mindenkinek aki ismert engem.Azért is rendes ember lettem.Nevem:Szatmári András az akkori kis Bandika.papi45@citromail.hu

Előzmény: Fehércsillag (1543)
kristófkati Creative Commons License 2011.04.16 0 0 1578

Köszönöm. Bocs, hogy csak most válaszolok.

Előzmény: szomory (1577)
szomory Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1577

...spec, éppen itt/ott dogzom. Elég, ha nekem szólsz, majd elintézem:-)

Előzmény: kristófkati (1576)
kristófkati Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1576

Sziasztok! 66-70-ig jártam a Móriczba. Örültem, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Már nyugdíjas vagyok, így van időm nosztalgiázni. Pethőváry Attiláné, Anikó volt az osztályfőnököm, aki a világon szerintem a legjobb tanár, és csodálatos ember. A kézilabdacsapat oszlopos tagja voltam, és az ő vezetésével Budapest bajnokságot nyertünk. Nagyon szerettem a koleszban is lakni. Negyedikben mi is beköltözhettünk a manzárd szobákba, ami csuda klassz volt. Tervezem, hogy tavasszal felmegyek a gimibe, de nem tudom, hogy be kell e jelentkezni, vagy beengednek minden előzetes bejelentés nélkül is.Aki tudja, légyszíves írja meg.

felich Creative Commons License 2010.02.04 0 0 1575
Sziasztok! A KREA Művészeti iskola végzős hallgatója vagyok, és szakdolgozatomhoz gyűjtök anyagot a 14-19 évesek körében.
Kérlek, ha van időd, töltsd ki ezt a kérdőívet: (öltözködési szokásokról, stílusról, szubkultúráktól)

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/293504887/

Nagy szolgálatot tennél vele!

Köszönöm szépen!
felich Creative Commons License 2010.02.04 0 0 1574
Sziasztok! A KREA Művészeti iskola végzős hallgatója vagyok, és szakdolgozatomhoz gyűjtök anyagot a 14-19 évesek körében.
Kérlek, ha van időd, töltsd ki ezt a kérdőívet: (öltözködési szokásokról, stílusról, szubkultúráktól)

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/293504887/

Nagy szolgálatot tennél vele!

Zsú Creative Commons License 2010.01.23 0 0 1573
Pedig volt! És mi mennyire írigyeltünk benneteket, akik a kertben dolgozhattak. Persze ma már nem bánom...
VINCZE tanár úr és Kati néni nem tanított bennünket, helyette volt egy Milák Magdi nénink, aki kémiát, és Dóra nénink, aki matematikát tanított. Vera néni 1 évig tanított, azután Molnár Anna vette át a helyét. Margit néni egyébként németet tanított, de mi nagyon kimeríthettük, mert utánunk már nem tanított, hanem fordítóirodában dolgozott.
Előzmény: pöttyösgallér (1572)
pöttyösgallér Creative Commons License 2010.01.20 0 0 1572

Te jó ég! Arra nem is emlékeztem, hogy ilyen politechnika is volt: háztartási gépszerelés! Egyébként egyik volt tanárnőnk mondta, hogy pl. a szövetkezet ötletét a diri Hollandiából szerezte. Lehet, hogy a politechnika-fajtákat is, ki tudja?

Tóth Ili néni minket is tanított. Nálunk a "szuper favorit" VINCZE Tanár Úr volt, csupa nagybetűvel. Dogaíráskor járkált a padok között és figyelte ki, mit írogat és ahol valami borzalmat látott, ott besegített az ő mókás módján: "ha oda nem tesz még x molekulát, akkor ebből nagy durranás lesz" vagy "én a maga helyébe ezt és ezt írnám", stb. Örökké sajnálom, hogy elkallódott az a füzetem, aminek  a hátára írtam a bemondásait. Egész szép listám volt. Raja kívül Nádja néni, Szathmáry Kati néni és Lamm Vera néni voltak akiket nem cseréltünk volna el más tanárra.

Mester Margit mit tanított?

Előzmény: Zsú (1571)
Zsú Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1571
Szia szomory!
A 40 éves érettségi találkozónkat októberben tartottuk a Budapest szállóban. Gondoltam, fellmehetnénk, de azután nem volt kedve a többieknek.
Nem tudom, emlékeztek-e még Tóth Árpádné, Ili nénire, aki biológiát tanított. Őt is sikerült elvinnünk erre a találkozóra. Hófehér hajú, tündéri, szellemileg teljesen fiatalos idős hölgy. Ha szeretnétek találkozni Vele, Ő szívesen lát mindenkit.
Érdekes volt látni, ahogy a találkozón a tablóképről azonosított be bennünket, és arra emlékezett, hogy ki, hol ült az osztályban, és bizony egy-egy csínytevésünkre is.
Előzmény: szomory (1564)
Zsú Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1570
Nem csak a fiúknak volt jó csapatuk, a lányok is középiskolai bajnokságot nyertek Anikó nénivel (Petőváryné).
A mi politechnikánk "háztartási gépszerelés" volt, ami tiszta lány osztály lévén, nem túl passzolt, de én szerettem. Csináltunk merőkanalat, darut, kiskutyát, szereltünk vasalót és csengőt. A tanár úr (Feri bácsi) az egyik nagy kedvencünk volt.
A kukorica törés rémes volt, mi mindig írígyeltük azokat, akik szüretelni mentek.
Előzmény: pöttyösgallér (1569)
pöttyösgallér Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1569

Bizony, nagyon jó kézis csapata volt a fiúknak, a tornaterem erkélyeiről szurkoltunk nekik. Wéber Tanár Úrról az jutott eszembe, hogy ő volt, aki a Himnusszal kapcsolatban a fejünkbe verte: nem ..hozz reá víg.....  , hanem.... hooozz ráá.....-t kell énekelni és neki volt igaza persze.

Aztán említsük meg a politechnikai oktatást is!! A kolesz mögött volt a fiúknak autószerelő műhely, a lányoknak varrás, a tündéri Nelli néni vezetésével. Tesóm ma is remekül varr és mindezt Nelli néninek köszönheti. Nekünk pedig "mezőgazdaság" volt a politech., amit a kolesz mögött, jobbra lent műveltünk. Ástunk, palántáztunk rendesen, no, meg a melegházban szemző kést éleztünk Elemér bácsi felügyelete alatt, amivel aztán oltottunk ágakat óraszám, közben persze volt idő más órákra készülni. Ahogy láttam nemrég, már nyoma sincs mindezeknek. Na, és az őszi kukoricatörés 3 napig? De, úgy emlékszem minket krumpliszedésre is befogtak. Kiflikrumplit kellett "betakarítani".

Előzmény: Zsú (1568)
Zsú Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1568
No, azért a mi időnkben a kézilabda csapat sem volt kutya!
Előzmény: szomory (1567)
szomory Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1567
No, akkor emlékezhetsz, milyen jó kosárcsapata volt a giminek...a lányok és a fiúk is jók voltak.
Előzmény: NevemTeve (1566)
NevemTeve Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1566
Bakker, bekapcsolva felejtettem az időgépet? Tíz évvel korábban volt. Sőt, ahogy újra végigszámolom az ujjaimon, most 1982/83 – 1985/86 jön ki. (Ez lesz a jó, mert arra elég jól emlékszem, hogy a 86/87-ben voltam katona.) Barlein Zsuzsanna volt akkor az igazgató, Hajós Katalin az osztályfőnököm.
Előzmény: szomory (1565)
szomory Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1565

94-98 között?

Akkor már nem Móricz volt.

Előzmény: NevemTeve (1560)
szomory Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1564

Sziasztok...szia Zsu.

A Wéber Pista bácsi éneket tanított, ha jól emlékszem.

A zongorája még mindig itt van az egyik tanteremben.

Előzmény: Zsú (1559)
pöttyösgallér Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1563

 Kedves Zsú! Én is tiszta lány osztályba jártam és szintén a koleszban volt az osztályunk, de nem voltam koleszos. Mester Margitra nem emlékszem, sem nevére, sem arcára. Wéber tanárúr minket is tanított. Kik tanítottak még Titeket?

Én is a legjobbakat kívánom és tovább nosztalgiázom.

Előzmény: Zsú (1562)
Zsú Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1562
Boldog, békés új évet kívánok mindenkinek!
Zsú
Zsú Creative Commons License 2009.12.24 0 0 1561
Mindenkinek békés, boldog karácsonyt és sok ajándékot kívánok: Zsú
NevemTeve Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1560
Halihó, most láttam meg ezt a topikot, én is oda (mármint a régi helyre, természetesen) valamikor 1994-1998 között az n/E osztályba.
Zsú Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1559
Szóval megelőztél? Azaz, én ballagtattalak.....
Nem voltál véletlenül kollégista?
A mi osztályunk, (osztályfőnök: Mester Margit), tiszta lányosztály volt, a kollégiumban volt az osztálytermünk. Külön kíséretet kellett biztosítanunk, ha a Diri bácsi vagy Wéber Pista bácsi jött órát tartani.
Előzmény: pöttyösgallér (1558)
pöttyösgallér Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1558

Kedves Zsú! a 60-as évjárattal a 1960 és 1970 közötti időszakot értettem. Én 68-ban érettségiztem. Örülnék bármilyen emléknek.

 

Zsú Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1557
Kedves Pöttyösgallér!
Az 1960 a születési éved vagy az érettségi éve?
Mi 1969-ben érettségiztünk, és most volt a 40 éves találkozónk. Ha akarod, mesélhetek.
Előzmény: pöttyösgallér (1556)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!