Keresés

Részletes keresés

kispangit Creative Commons License 2023.08.22 -1 0 81

Ferihegy úgy sz*r ahogy van. Jöttünk haza Isztambulból a napokban, a non-schengeni immigrésönnél sok 100 m kélgyózó sor, a 10-ből 2 ablak nyitva. Szóvá teszem, válasz "ennyien vagyunk", menjek a HUN-ablakhoz, meg az automata HUN-szkennerhez. Ok, de ez nem vigasztal teljesen.

-jobban teljesít-

Tudom, h ki akarják szorítani a tulajokat, de nem szeretem, ha emiatt az idelátogatók szentségelnek.

apátok f*át

 

GYA Creative Commons License 2018.04.01 0 0 80
Előzmény: Szajci (79)
Szajci Creative Commons License 2018.03.28 0 0 79

sziasztok! Tudna valaki föltölteni egy képet a wizzair poggyászmérő ketrecéről?

Hector Servadac Creative Commons License 2009.02.24 0 0 78
Ferihegy 2 A-n vagy 2 B-n van e valami nyitva éjjel tehát büfé, bár, étterem?
vasmadár Creative Commons License 2006.09.04 0 0 77
a 2/B-ről megyek Máltára sept. végén, rokkantkártyával egy hétre hol hagyhatnám a vasat legolcsóbban, esetleg ingyen, némi biztonságérzettel?
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 76
Köszönöm, ez jó hír.
Előzmény: viricsi (75)
viricsi Creative Commons License 2006.08.29 0 0 75
Folyamatosan nyitva van, tehát nyugodtan maradhatsz.
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 74
Meddig van nyitva a Feriehgy 2B, azaz ott lehet-e maradni a megérkezés után néhány órát éjjel amikg elindul az első reptéri busz?
vgera Creative Commons License 2006.01.02 0 0 73
 !
Előzmény: atp (69)
gigabor Creative Commons License 2006.01.02 0 0 72
Csatlakoznék!
Ahogy olvastam a "kedves" utas (nem Utas 2 :) hsz-át, nekem is pont Kerényi bácsi jutott eszembe.
Kedves atp!
Sz@r szöveg ám forradalmat emlegetni egy demokratikus országban. Hogy mennyire demokratikus: van alkotmányunk, aszerint az. A többi meg az állampolgárokon múlik.
Pl. te magad is látod a megoldást: jegyzőkönyv,stb. De neked vér kell, meg agyvelő.
Szvsz a problémád könnyen megoldódhat. Add elő egyszer a biztonsági ellenőrzéskor a ceruzás-agyvelős elképzelésedet, aztán lehet h többször nem kell repülőre ülnöd.
Ha a birka jelző alatt azt érted, h nem mindent erővel érnek el, akkor stimmel...
Előzmény: Utas2 (70)
viricsi Creative Commons License 2006.01.02 0 0 71
Neked mi a mesterséged?Rajtad is ott a világ szeme?
Te raktál mócsingot a darálthúsba?Te nem adtál választ már fél éve, a beadványomra?Te csuktad be az orrom előtt a troliajtót?Te lopsz meg taxis hiénaként?
Hogy egy kicsit én is pocskondiázhassalak.
Előzmény: atp (69)
Utas2 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 70

No, íme egy újabb Kerényi.

(A saját farkával tessék azt a bizonyos forradalmat csinálni, ne a máséval.... mert úgy szerfelett könnyű...)

 

A zöldkártyánál kezdtem el röhögni.

 

Tényleg vannak birkák. Jobb is, hogy legalább a bőröndjüket dobálják, ha már az agyukban nem lehet egy alapos rázással sem rendet tenni.

atp Creative Commons License 2006.01.02 0 0 69
Higgyétek már el, hogy ez tragédia!

Összetörhetik és bele nyúlkálhatnak a csomagjainkba vagy veszélyesnek ítélhetnek bármit ami nálad van és elvehetik és semmit sem tehetsz ellenük. Pontosabban tehetsz (mert ugye a demokrácia látszatát fenn kell tartani) de az egész tortúrát úgysem vállalják a legtöbben (jegyzőkönyv felvétel – javíttatás- papírok vissazküldése – várakozni a pénzre – esetleg újra felutazni Pestre – vagy panaszkönyvet írni – esetleg bíróságra járni). Erre való a bürokrácia, hogy a látszatot fenntartsa mégis kevesen éljenek vele.

 

A tehetetlenség. Az a legfájóbb. Ha csak annyi, hogy a rakodók munkáját láthatnánk egy üvegen keresztül, már akkor kevesebb baj lenne. Gondold csak el a csomagdobáló munkást amikor hátán érzi a bőröndtulajdonos tekintetét… J

Az pedig hogy bérfejlesztést követelnek ilyen fizetések mellett és ilyen pocsék munkával az pedig gyomorforgató!

Mivel tenni semmit sem tehetek, kidühöngöm magam itt. Az pedig hogy néhányan nekik adnak igazat, azon nem csodálkozom. Mindig vannak birkák közöttünk akik mindent elfogadnak. Az ilyenek miatt nem volt forradalom ’89-ben, az ilyenek miatt lehetett bevezetni az ÁFÁ-t az SZJA-t a kötelező biztosítást a súlyadót, a zöldkrátyát stb. meg bármit még amit majd kitalálnak! Az ilyenek pocskondiázzák azokat akik a tehetetlenség dühében szót emelnek valamilyen méltatlanság miatt, a fennálló dolgok megváltoztathatatlansága miatt, a hatalommal rendelkezők közömbössége, nemtörődömsége és az egyszerű ember tehetetlensége miatt.

 

(Itt a hatalom alatt nem csak egy rendszer vagy eljárás kiagyalóinak és fenntartóinak vezetőit értem. A maga módján hatalom az is, hogy a csomagrakodó beletúrhat vagy rugdoshatja más holmiját mert a tulajdonos nem láthatja)

 

 

VAG Creative Commons License 2005.12.30 0 0 68

A törés a rakodás/szalagon való utazás miatt van. Ha nyúlni akarnak a szakértők, azt úgy csinálják, hogy ne látsszon elsőre.

sz Creative Commons License 2005.12.30 0 0 67
kinyitni a műanyag samsonite számzárat vagy széttörni a bőröndöt? :))
Előzmény: VAG (66)
VAG Creative Commons License 2005.12.30 0 0 66
Egy átlagos rakodónak 15 másodperc...
Előzmény: sz (57)
HALKO Creative Commons License 2005.12.29 0 0 65
Ez nagyon állat! Ritkán szórakozom ilyen jól más ember kárán... Csak így tovább!!!:-)
Előzmény: atp (50)
b737 Creative Commons License 2005.12.29 0 0 64

Annyira azért ne parázz! Én ezerszer adtam fel utasként bőröndöt egyszerűen számzárral (vagy azzal sem) lezárva mindenféle fóliás hókuszpókusz nélkül és soha nem volt vele bajom.

 

Más kérdés, hogy nem csomagoltam bele a brit koronaékszereket, meg annyi eszem is volt, hogy az üveges piákat a kézicsomagban vigyem :-)

Előzmény: sz (57)
Devil 505 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 63

Mi lehet az atp? Csak nem air transport pilot? :))))))))))

 

A hagyományos magyar értékek egyébként nem vesztek el. Csak az ő értékrendjében a következőképpen módosultak:

  • kedvesség - "rohadék csomaghajigálók"
  • figyelmesség - "saját kezűleg verjem le rajtuk az igazságom"
  • jószándék - "pedig az agyáig tudnék szúrni a szemén keresztül" 

Szegény.....

Brazsik Creative Commons License 2005.12.28 0 0 62
Ma kint keresni akartam magát, de mérgelődtem, mert az ÚJ számát :) még nem irtam be a telefonomba, a RÉGIt meg már kitöröltem :(

de majd legközelebb, azaz igenhamarosan!!!

Előzmény: vmartina (58)
gigabor Creative Commons License 2005.12.28 0 0 61
"Ha együttműködően és nyugodtan civilizált emeber módjára megpróbáltad volna megbeszélni a problémát valószínűleg vígan vágnál vele a mai napig."

OFF
Valszeg pont ez hianyzott. En a tanulas mellett neha dolgozom egy kicsit. Sok erdekesseget tapasztal az ember egy kasszaban: Van, hogy a nenike megkeres es az en soromba all, mert mindent becsomagoltam neki a multkor (csak lattam, hogy ez segitseg neki, es talan mondani sem kell, h futotta neki egy koszonesre, meg egy mosolyra is). Es van, h a Doktor ur (kartyas fizeteskor kiderul) rangon alulinak tartja a koszonest. Nalunk is mindig a vevonek van igaza, stb, de tuti, h lereagalom a dolgot. Aztan lehet sirankozni, h milyenszemetektudtameneloremegmondtam....
Akinek felnottfejjel sem sikerul rajonni az adjonisten- fogadjisten relacio lenyegere, az egesz eleteben ilyen szerencsetlen lesz, es soha nem fog rajonni, h csak sajat maganak koszonheti :-)
ON
Előzmény: vgera (56)
vgera Creative Commons License 2005.12.28 0 0 60

Érdekes nekem még nincs diplomám, de már is műveltebbnek tartom magam Nálad a hozzászólásaink összehasnlítása alapján!

 

Tudod az értelmiségi ember arról ismerkszik meg, hogy az intelligenciájával próbálja megoldani a konfliktushelyzeteket nem pedig az erejével.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A bőröndökkel kapcsolatban:

 

Én huszonnégyszer repültem, de eddig csak egyszer volt egy kisebb probléma a csomaggal, úgyhogy nem igazán értem, hogy Neked hogy jött össze 3:3.

 

Hogy elkerüld a kellemetlenséget próbáld felvinni Magaddal a fedélzetre. Ha illedelmesen civilizált ember módjára jó érvekkel próbálod meggyőzni a check-in pultnál dolgozót akkor még némi túlsúllyal és nagyobb bőrönddel is felengednek. Persze ez csak nem teltházas járatokon működik.

Előzmény: atp (42)
Gregor83 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 59
Menj vonattal... Vazze!
Előzmény: atp (50)
vmartina Creative Commons License 2005.12.28 0 0 58

Persze az IGAZI Télapónak könnyű, az még az ismerőseit is VIP cimkével utaztathatja.

Bár azt láttam az idei képeslapokon, hogy szegényt valami baleset érte. A rénszarvasaival, meg a csomagokkal belegabalyodott egy repülő farkába.

Hál' Istennek a gyerekek nem panaszkodtak, hogy törött csokimikulást vagy hiányzó kerekű kisautót kaptak ajándékba.:-)

 

Előzmény: Brazsik (54)
sz Creative Commons License 2005.12.28 0 0 57
ha már csomagok: van értelme a számzárat aktiválni? :) nem szeretném, ha széttörnék a bőröndöt, inkább csak fóliáztatom -- attól nem tud kinyílni, védi is kicsit, de ha turkálni akarnak, akkor legalább nem teszik tönkre.
vgera Creative Commons License 2005.12.28 0 0 56

Jót fog rajtad röhögni a British Airways!!! Küldd csak el nyugottan.

 

Habár szerintem is túllihegik a bérfejlesztést és ez már csak balhé, de megtehetik, hisz van sztrájkjoguk és még értelme is van a sztrájknak, hisz egy hatalmas gépezet alkatrészei ami vagy nem működik, vagy csak nehezen nélkülük. DE! Mivel jogukban áll ezt tenni tudomásul kell venni és kész. Lehet hangot adni a felháborodásodnak egészen addig amig azzal nem sérted meg mások jogait és nem válsz a demokrácia ellenségévé.

 

A szabály az szabály, még atp főméltóságú úr sem szegheti meg. A biztonsági csak a munkáját végezte. Én is hagytam már kiskést a táskámban és képzeld visszavitték a rokonomnak akitől visszakaptam miután hazajöttem. Ha együttműködően és nyugodtan civilizált emeber módjára megpróbáltad volna megbeszélni a problémát valószínűleg vígan vágnál vele a mai napig.

 

Érdekes én marhára örültem amiko egy kis karcolás esett a bőröndömön, mert 30 ezer Ft kártérítést kaptam. A márka nélküli továbbra is használható bőröndömből kijött egy jó is Samsonite!

 

Szánalamas vagy!

 

Jobbulást!

Előzmény: atp (50)
viricsi Creative Commons License 2005.12.28 0 0 55
Kedves, aranyos atp!
Javasolnám hogy az ünnepek elmúltával sürgősen keresd fel a kezelőorvosod.
Látszik, hogy nagy szükséged van segítségre, hiszen valószínüleg csak az ünnepekre hagytak magadra és tessék, máris megvan az eredménye.
Nem kéne terhelned magad, a csúnya, gonosz, nyomorult életű reptéri munkások cselekedeteivel, kerüld el a repülőteret és hidd el, rögtön szebb, nyugodtabb lesz az életed.Ja és azt a kicsi sárga kapszulát, meg a világoskék tablettát el ne felejtsd bevenni.
Előzmény: atp (50)
Brazsik Creative Commons License 2005.12.28 0 0 54
Te tényleg peches vagy a bőröndökkel :)))

Én folyamatosan repülök, és csodák csodájára még nem tört össze atomjaimra semmim. Olyan volt, hogy lepattant a sarka, vagy hogy találtam a csomagom zsebében egy beesett áramátalakítót (Heathrown). Plusz sokat vagyok Ferihegyen, de alapvetően normális emberekkel van tele (vagy csak én találkozom velük...üdv viricsi, vmartina, etc :))))....

No megyek, mert épp most is oda megyek, majd jól megnézem a finn ismerőseim csomagjait.




Előzmény: atp (50)
gigabor Creative Commons License 2005.12.28 0 0 53
Kedves atp!

Tudod vannak emberek, akik vonzzak a bajt.
Nagyon szep, hogy ket diplomad van, DE: ha arrol fantazialsz, h a rohadek alkalmazottak fejet hogyan kene osszetorni, mert elvettek a kesedet, akkor lehet hogy benned is van hiba, nem?
British Airways? Nem tudom, hogy jott ide. Ha te ketdiplomas emberke vagy, akkor biztos nem a repter uj tulajdonosara gondoltal, hiszen az nem BA, hanem BAA (British Airport Authority). Vagy megis arra gondoltal, csak meg annyi faradsagot sem vettel, hogy egy picit utananezz, csak a vadaskodasig jutsz?

Mas szemeben a szalkat....
Előzmény: atp (50)
cath555 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 52
Jóvan nem szoktam pont ezt a topicot olvasni. Visszaolvastam kicsit. Így már értem. :-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!