Keresés

Részletes keresés

satya Creative Commons License 2000.05.05 0 0 14
Éppen egy éve volt utoljára színen ez a topic. És most újra aktuális.
Imádsággal, kis odafigyeléssel, kedveskedéssel, a gyerekek sok helyen műsorral köszöntik ezen a hétvégén az édesanyákat.
Tisztelet azoknak az édesanyáknak, akik vállalják, hogy édesanyák legyenek. Együttérzés azoknak, akik szeretnének édesanyák lenni, de valamiért nem lehetnek. Szomorú, de valamiképpen mégis biztató imádság azokról, akik nem akarnak édesanyák lenni, és eldobják gyermeküket.

Mennyei Atyánk! Áld meg és erősítsd meg az édesanyákat fontos feladatukban! Segítsd azokat, akik anyai hivatásra készülnek! Erősítsd meg azokat, akik valamiért nem lehetnek édesanyák! Ébreszd fel az anyai érzületet azokban, akik nem akarnak édesanyák lenni!
Mennyei Atyánk! Azt akartad, hogy Fiad is édesanyától szülessék, és ezzel magasra emelted az édesanyai hivatás méltóságát. Add kegyelmedet, hogy mindannyian megérezzük és értékeljük mindig az édesanyák fáradozását. Kérjük mindezt a te Fiad Jézus Krisztus által.

Sekter Creative Commons License 1999.05.05 0 0 13
Kedves Faithful!
Kifejtenéd nekem bővebben, hogy szerinted mit is jelent ez az idézet?
Köszönöm
Sekter
Előzmény: faithful (12)
faithful Creative Commons License 1999.05.04 0 0 12
Szegény satya,

sohasem olvastad a Mi Urunk Jézus Krisztus szavait-:

Máté 8
21. Egy másik pedig az ő tanítványai közül monda néki: Uram, engedd meg nékem, hogy előbb elmenjek és eltemessem az én atyámat.
22. Jézus pedig monda néki: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat.

A halottakkal - a halottak foglalkoznak, az élők az élőkkel.
Én élek, és még tanítvány is vagyok.

by
ff.

Előzmény: satya (11)
satya Creative Commons License 1999.05.04 0 0 11
Szegény faithful!
Falunkban az anyáknapja környékén sokan mentek ki a temetőbe. Nem csak katolikusok. Olyanok is, akik nem hisznek Istenben, meg sincsenek keresztelve. Emlékeztek édesanyjukra, nagyszüleikre. Nem valami vallásos érzületből, hanem emberségből.
Előzmény: faithful (10)
faithful Creative Commons License 1999.05.04 0 0 10
Csak kiváncsifáncsi voltam, ki ugrik be.

Anyukám (molekulailag) a föld alatt van mintegy 1-1,5 m-re egy urnában.
Na ezért nem köszöntöm anyák napja alkalmából. És ezért nem hiszem, hogy egy férfi és az anyukája között "örökkévaló" blabla kötelék meg egyéb marhaságok vannak.

Mert tapasztaltam, hogy nincsenek...

ff.
)Fel a Fejjel(

Előzmény: Valentine (7)
Január Creative Commons License 1999.05.04 0 0 9
E.Fromm szerint negatív lélektani tendenciákhoz vezetett az, hogy a protestantizmus megfosztotta az istenképet az anyai karaktertol (Mária).
Bár szerintem az igazi anyai karakter Istenben a SZL, legalábbis abból a szempontból, hogy "bármit" csinálsz O nem hagy el.

Jan

Valentine Creative Commons License 1999.05.03 0 0 8
Köszi ezt a családképet! Most már van életcélom: 88 éves koromban a Népstadiont szeretném kibérelni a családomnak. Na jó, egye fene, a BS is megfelel :)

Val

Valentine Creative Commons License 1999.05.03 0 0 7
ff,

Örülök, hogy van humorérzéked :)
Én köszömtöm anyukámat. ff, te miért nem? Ha túl személyes oka van, vagy valami kellemetlen dolog, akkor bocs. Ha teológiai (mi???) akkor viszont érdekel.

Val

satya Creative Commons License 1999.05.03 0 0 6
Éppen azért gondoltam erre a topicra, hogy ilyen mintákat mutassunk fel. Én is ismerek több olyan családot, ahol sok gyermeket vállalnak, szeretetben és megértésben nevelik őket.
Érdekes, és kapcsolódó eset egy olyan család, ahol a gyerekek születésnapjukon egy szál virággal köszöntik édesanyjukat.
Azt hiszem, a köszöntés nem feltétlenül valami nagy dolog kell legyen. Magam tegnap reggel emailt küldtem édesanyámnak, majd végül is sikerüld délután meglátogatnom.
barnabás Creative Commons License 1999.05.02 0 0 5
szia faithful!

ezek az emberek tőlem is tapsot kapnak, pedig semmi közöm a HGY-hez.

irigylem aki, annyire tud bízni és szeretni!

Előzmény: faithful (4)
faithful Creative Commons License 1999.05.02 0 0 4
Satya,

Pl. én nem köszöntöm anyukámat ezen a napon. Na mit szólsz hozzá?

Ezt viszont olvasd el!

Ezek az emberek vastapsot kaptak a hgy-ben. Ők az igazi minta.

ff.

Előzmény: satya (2)
faithful Creative Commons License 1999.05.02 0 0 3
Val!

Plágium!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ezt nekem kellett volna írni! :-)))

ff.

Előzmény: Valentine (0)
satya Creative Commons License 1999.05.02 0 0 2
Miért itt?
Azt gondoltam, itt kevesebb az olyan olvasó, aki mindenre egyből mocskolódni tud. A masik szempont, hogy itt könnyebb figyelemmel kísérni, mert kevesebb a topic, és nincsenek abszolút semmit mondó topicok.
Na meg egy kicsit filozófia is, hogy hogyan gondolkodunk az édesanyáról, a családról.

Kedves Valentin!
Érdekes a reagálásod. Talán te nem is köszöntöd az édesanyádat ezen a napon?

Törölt nick Creative Commons License 1999.05.02 0 0 1
Satya!
Mi koze van ennek a vallas/filozofia vitaforumhoz???
Valentine Creative Commons License 1999.05.02 0 0 0
Máriaimádás, anyaimádás, hamis vallásos megtévesztés, Jézabel szelleme, parancsolom, hogy menj ki belőle! :)

.valentine :)

satya Creative Commons License 1999.05.02 0 0 topiknyitó
Anyák napján az édesanyákra gondolunk.
Sokféle vita és szópárbaj közepette legyen ez a topic a gyengédség megnyilvánulásának helye. Szép emlékeinket, örömeinket elevenítsük fel
Köszönjük meg Istennek, hogy így alkotta meg az embert. Hogy édesanya gondoskodása mellett nőhettünk fel.
Ha az édesanya képe erősödik bennünk, ez jó hatással lehet majd családjainkra és egész népünkre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!