Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 539
érdekes topic
M47-1239 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 536

"Magyarorszag olyan gyenge hogy meg a sajat hatarait se lenne kepes megvedeni onerobol"

 

abban igazad van, hogy nagyon gyengék lettünk!

ezt tette velünk a rendszerváltás!

 

a Kádár-rendszer alatt milliószor erősebb hadseregünk volt, mint pl Romániának!

 

azt a 10 000 géppisztolyt meg nem a horvátoknak, hanem magyar kézbe kellett volna adni.

 

ezek a hülye miniszterek, meg felszámoltatják a hadsereget, a határőrséget!

 

nincs ki megvédje a határontúli testvéreinket az őket érő megaláztatásoktól.

 

nagy baromság volt szétszedni a hadsereget!!

 

pl mi lenne ha mindennemű katonai alakulatot teljesen leszereltek volna, minden fegyver megsemmisítve, repülők eladva lettek volna? aztán jött volna egy teljes hadosztálynyi szlovák repülő és szépen sz*rrá bombáznák Budapestet, megindulnak a románok is, elfoglalják a Tiszántúlt, jönnek a szerbek, megszállják az ország déli részét. Ukrajna is kopog, és kéri szépen B-A-Z megyét?

 

képzeljük csak el, több tízezer bomba hullna a fővárosra és nincs erő mely megállítaná őket!

 

bele se merek gondolni, feláll a hátamon a szőr....!!

Előzmény: sanyi (506)
zdzicht Creative Commons License 2008.01.20 0 0 534
Vesszen Trianon!!!!!!!
totelcamp Creative Commons License 2004.06.09 0 0 533
kortesbeszéd, közelegnek az EP választások
Előzmény: bubus (531)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 532
"És Kína."
Ok. Újabban Kína is egyre komolyabb ellenfél.
Előzmény: totelcamp (513)
bubus Creative Commons License 2004.06.08 0 0 531
A nap meglepetése számomra ez ügyben Kovács László nyilatkozata volt Kovács László Tabajdi kijelentésére úgy reagált, hogy Trianonra emlékezni, de meghaladni kell, amire a nemzetrészek közötti határ eltörlésével van mód.

Eddig soha nem gondoltam volna Kovácsról hogy a nemzet részeit elszakitó trianoni határok eltörlésében gondolkodik.

üdv PinaBubus

Tzp Creative Commons License 2004.06.08 0 0 530
En a szuleimet (pedig ok is rendes emberek) hallottam mar romannak nevezni vkiket, de gyanut fogtam es azota kijavitom oket ha ugy adodik :)
Előzmény: dez1 (523)
totelcamp Creative Commons License 2004.06.08 0 0 529
Nagyvonalakban felvázoltam a másik trianonos topicban.
Előzmény: thorsten (528)
thorsten Creative Commons License 2004.06.08 0 0 528
hogy a probléma bennemaradjon a köztudatba, és hogy legalább kicsit megpróbáljuk felvilágosítani a sötét embereket, hogy itt miről is van szó.
ez lenne az első lépés...

szerinted mit kellene tenni?

Előzmény: totelcamp (527)
totelcamp Creative Commons License 2004.06.08 0 0 527
mihez elég?
Előzmény: thorsten (526)
thorsten Creative Commons License 2004.06.08 0 0 526
ez pesszimista számítás...

sok ellenpélda van erre, pl hogy a seregben a 80-as években valamiért készenlét volt és azzal mondták az embereknek, hogy megyünk megbaszni ceaucaescut, erre mindenki ugy csipkedte magát mint a kisangyal...persze ez volt a cél,etetés volt..

jelenleg elég ha a társadalom nagy része egyetért
(a szadeszosokat most ne számoljuk, illetve hanyagoljuk el), és a tettrekész 5-6% ébren tartja a kérdést....

aki meg románozik, bekaphatja....egyszer egy felvidéki srácot egy másik leszlovákozott, erre csak annyit mondtam neki, hogy ő sokkal inkább magyar mint te.....különböző okok miatt, de ütött a leszólás:))

Előzmény: totelcamp (524)
Deashi Barai Creative Commons License 2004.06.08 0 0 525
Hogy reagáltam? Szomorúan.
Előzmény: totelcamp (520)
totelcamp Creative Commons License 2004.06.08 0 0 524
Szerintem:
Tettrekész, tehát a szabadidejét áldozza: 5-6%
Melldöngetö, kocsmamagyar, elmondja, leírja, de a füle botját sem mozdítja: 35%
Nincs semmi értelme, de szép és jo s.t.b. 30%
Gondolatban támogat, néha oda-odaszol ha már nagyon anyáznak bennünket "külföldieket": 17%
Bekaphatják, mi az egyén szabadságának a hívei vagyunk:11%
Valahol így nézhet ki a magyar megosztottság úgy a státusztörvény, mint általában a külhoni magyarok kapcsán.
Előzmény: thorsten (522)
dez1 Creative Commons License 2004.06.08 0 0 523
Hát... a helyzet nem ilyen egyszerű.

Nekem pld. anyósom és apósom, akik amúgy rendes emberek, lerománozzák a falujukba erdélyből települt embereket, és ha magyaráznád nekik a helyzetet, akkor egyrészt megsértődnek, másrészt azt modnják hog yte nem ott élsz és nem ismered őket:(((

Előzmény: thorsten (522)
thorsten Creative Commons License 2004.06.08 0 0 522
ne keseredj el testvér!

néha mi is így érezzük itthon. de azt tudd mindig, hogy ez csak a felszín, a nagyszájú csőcselék, és a lakosság jelentős része nem így érez. nem akarok számot mondani, de cirka 45 %, és egyre többen leszünk! aki meg határontúli magyarra románt vagy szlovákot mond, azt meg pofán baszom, vagy elküldöm az anyjába, ha már nem érti hogy mi a különbség!

kitartás a Felvidéken!

Előzmény: totelcamp (514)
dez1 Creative Commons License 2004.06.08 0 0 521
A szerbek nem tevékenykedtek sehogy, hanem gyilkoló és fosztogató szabadcsapatokat hoztak létre, amelyek tevékenységét a JNH fedezte.

Ha Antall vállalj a nemzetközi hisztit, és nemcsak 10.000 gépfegyvert, hanem mondjuk 300 T55-ös tankot meg némi páncéltörő fegyvert is elad a hrovátoknak, nem lett volna horvátországi háború, mert a csetnikek át sem mertek volna jönni a dunán.

És egy erős horvát-magyar szövetség jó eszköz a vajdasági magyarok és horvátok érdekeinek védelmére is.....

Előzmény: Drift (511)
totelcamp Creative Commons License 2004.06.08 0 0 520
Es hogyan reagáltál rá?
Előzmény: Deashi Barai (519)
Deashi Barai Creative Commons License 2004.06.07 0 0 519
Múlt hétvégén Kamocsán magam is hasonló nézeteket hallottam a felvidéki magyaroktól.
Előzmény: totelcamp (514)
totelcamp Creative Commons License 2004.06.07 0 0 518
Nincs szenvedés, belenyugvás van, közben fogyunk el, de már kit érdekel ... globalizíció rulez. A pénz mindent elpusztít, főleg az emberi értékeket. A hamburgerkultúra világát éljük, a történelem kit érdekel, mikor ma akciós a bigmek?
Előzmény: Törölt nick (516)
eeeeee Creative Commons License 2004.06.07 0 0 517
autonómia kell természetesen.
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.07 0 0 516
"Aztán jön a nagy pátosz, találkozás a bugris tömeggel, vásári árus, rendőr, lakosság ... az igazi Magyarországgal, és rájövök, hogy inkább vagyok én néha odahaza sírva daloló kurvamagyar a szlovákok szemében, mint magyarországon tótparaszt. /a szlovákok szemében legalább magyar vagyok, akármilyen is, de magyar/"
Na ez az, amit az itteni hűdeeulibiszocik nem igazán akarnak megérteni, mert ők itthon sincsenek otthon, csak háznál...

"Bízunk és hiszünk, de hhogy miben és kiben nem tudjuk."
Ne érts félre nem téríteni akarok, de hasonló gondolatmeneteim végén csak Isten marad. Így vezet szenvedésünk szellemi ösvényre minket.ű

Üdv!

Előzmény: totelcamp (514)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.07 0 0 515
Rossz a kérdés.
Autonóm revízió kell(?).

Egyébként meg erre a kis időre?, mert ahogy elnézem kis világunk 20 éven belül elpusztítja magát. S miközben esszük a formaparadicsomot a formakenyérrel elgondolkozunk a formalitássá gyúrt életen a zEUs csodaparadicsomban...

totelcamp Creative Commons License 2004.06.07 0 0 514
Csak hogy végre tudatosítsátok:
1.Én felvidéki, szlovákiai magyar vagyok.
2.Beszélhetek saját magam nevében, jóltudom, de szvsz a nézeteimet k.b. 90%-ban osztja felvidék magyarsága, egyszóval ök is így gondolkoznak.
3.Szlovákia 1993 jan. elsejétöl létezik. K.b. 2001-2002-ig a trend a magyar lakosságra való uszítás, köpködés, kurvázás, anyázás volt, most végre lenyugodott minden, a szlovákok is kezdik magukat európainak érezni, nem hüdenagyszlováknacionalistának, persze itt is vanank kivételek, az utolsó választásokkor 6%-ot kaptak, ami elenyésző. Ennyit a magyar-szlovák viszonyról.
4.Magyarországi magyar-szlovákiai magyar. Magyarosrzágon külföldi magyarként csak a legelfogultabb revizionista érzi jól magát normál emberi környezetben. Saját élmény: átlépem a határt, meglátom Szép magyar hazámat, a szívam hangosan dobog, milyen mocsakos is volt a közép európai történelem, elszakítás, Trianon s.t.b. Egyszóval érzem zsigereimben, minden porcikámban hogy hová is érkeztem, érzem az elödeim ezer évét, hogy miért is volt érdemes annyi vért ontani s.t.b.
5. Aztán jön a nagy pátosz, találkozás a bugris tömeggel, vásári árus, rendőr, lakosság ... az igazi Magyarországgal, és rájövök, hogy inkább vagyok én néha odahaza sírva daloló kurvamagyar a szlovákok szemében, mint magyarországon tótparaszt. /a szlovákok szemében legalább magyar vagyok, akármilyen is, de magyar/
6.Ha valaki azt gondolja, hogy most csak egymagam tépem a számat, az téved. A demokráci a demos, a nép többségének választása. Ugyanígy gondolkodik a többség is. Aki marad, arra felnézek, elismerem, de sajnálom, mert csak nosztalgiázik. Sajnos a többség is és én is ilyen vagyok. Bízunk és hiszünk, de hhogy miben és kiben nem tudjuk.
"
Mert hallod a dörgő panaszt: Testvér testvért elad!
S egy hang aléltan közbeszól: Ne szóljon ajakad...!
Egy másik nyög: Nehogy ki távol sír a nemzeten...
Még egy hörög: Megutálni is kénytelen legyen...
Hát így. Keep smiling. És ne kérdezd senkitől, miért?
Vagy rosszabb voltam mint ezek? Magyar voltál. Ezért!" - Márai Sándor
Előzmény: naiv (510)
totelcamp Creative Commons License 2004.06.07 0 0 513
"azért alkották meg megálmodói, hogy méltó ellenfele, gazdasági téren vetélytársa lehessen Japánnak és az USÁ-nak. "
És Kína. Lásd Samuel P. Huntington könyvét.
Előzmény: Törölt nick (505)
naiv Creative Commons License 2004.06.06 0 0 512
A horvátok, szlovénok(albánok) is ilyen forgatókönyv szerint kezdtek m?ködni. AZ eredmény ismert, egy függetetlen szlovén és horvát állam, az egyik velünk együtt lépett be az EU-ba. 15 éven belül Kosovo egyesülni fog Albániával.

Ez is lehetett volna "sorsunk", okosan , megfontoltan, határozotta egyirányba lépkedve, tárgyalva, megegyezve stb.

Előzmény: Drift (511)
Drift Creative Commons License 2004.06.05 0 0 511
A Vajdaságban lehetett volna máshogy is, a horvát, szlovén, bosnyák kiugrás idején, de nem egy Antallal és nem egy ilyen szellemben felvevelt magyargenerációval és hadsereggel. De ez is AKKOR, ez a vonat már elment.

A szerbek nagyjából az általad felvázolt forgatókönyv szerint kezdtek ügyködni, a térség egyik legerősebb hadseregének a támogatásával.
Az eredmény közismert. Te is ilyen sorsot szántál a honfitársaidnak?

Előzmény: naiv (508)
naiv Creative Commons License 2004.06.05 0 0 510
Mitterand abban az időben el tudta volna képzelni a határrevíziót, tett ilyen értelmű nyilatkozatokat, midőn Mo*-rajött tárgyalni. Antall 10.000 géppisztoly eladása a horvátoknak is ebbe az irányba mutatott... Az egy más kérdés, hogy egy Jeszenszkyvel, aki mikor számonkérték a parlamentben a titkos fegyver eladást és össze vissza hebegett - ahelyett, hogy azt mondta volna, Mo-nak, mint más szuverén országnak is joga van fegyvert eladni, és a Magyar kormánynak pedig errő dönteni - meg egy ilyen ellenzékkel (kommunista gyökerű SZDSZ + MSZP + libero Fidesz) ez nem működhetett.

Romániának, Szlovákiának más gondja volt abban az időben, ezen kivül az egyikben 600.000 a másikban majd 2.000.000 igen, igen türelmetlen magyar élt...

Előzmény: Tzp (509)
Tzp Creative Commons License 2004.06.04 0 0 509
"A Vajdaságban lehetett volna máshogy is, a horvát, szlovén, bosnyák kiugrás idején"

Ez esetben lehet, hogy Romania es Szlovakia megtamadott volna, nehogy a kovetkezoek ok legyenek. Veszelyes volt az a szituacio. Ez az egyik legidegesitobb a Trianoni egyezmenyben, nem egy ellenseget hozott letre nekunk, hanem egy csomot, igy nem tudtunk haboruval rendet tenni.

Előzmény: naiv (508)
naiv Creative Commons License 2004.06.04 0 0 508
A politikai er?viszonyok jelenlegi helyzete mellett, a megoldás csak autonómia lehet.
Autonómia Felvidéken, Erdélyben és a Vajdaságban.
Majd Kárpátalján.
Az ideális a Dél-Tiroli modell elérése lenne.

A Vajdaságban lehetett volna máshogy is, a horvát, szlovén, bosnyák kiugrás idején, de nem egy Antallal és nem egy ilyen szellemben felvevelt magyargenerációval és hadsereggel. De ez is AKKOR, ez a vonat már elment.

dez1 Creative Commons License 2004.06.04 0 0 507
Részben igazad van, mármint abban hgoy gyengék vagyuk.

Másrészt viszont az Eu tagállamok bekaphatják...

A románok meg csak idegeskedjenek....

Előzmény: sanyi (506)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!