Keresés

Részletes keresés

**BPO-700** Creative Commons License 2008.12.16 0 0 157
Mi ebben a "terror"?
Előzmény: borso85 (156)
borso85 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 156

Csütörtökön BKV-sztrájk
2008. december 15. 09:16


FigyelőNet, MTI

Megtartják a sztrájkot csütörtökön hajnali 4.30-tól délután 1 óráig a BKV buszos szakszervezetei.
Megtartják a sztrájkot csütörtökön hajnali 4.30-tól délután 1 óráig a BKV buszos szakszervezetei - közölte Nemes Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője.

A szóvivő elmondta: miután a munkáltató hétfőre sem tudta megszerezni a kívánt garanciákat a társaság anyagi gondjainak megoldására, úgy döntöttek, hogy megtartják csütörtökön a félnapos sztrájkot.
ymuh Creative Commons License 2008.10.25 0 0 155
Hát igen... Milyen a jó pesti ember... Mindenért perel... Pedig ő a hibás, hogy nem vesz bérletet. Komolyan gyomorforgató, hogy még ő van felháborodva, hogy hogy meri elkérni az adatait, hogy megbüntesse.
Előzmény: Cembalo (152)
norbipiri Creative Commons License 2008.10.25 0 0 154
Érdekes az eset! Én is sürün járok tömegközlekedéssel és még sose volt hasonló dologhoz szerencsém, mert általában mindig érvényes bérlettel megyek. Ahhoz hogy valakivel így viselkedjenek annak más oka is van. És ezen el kell gondolgozni!
Előzmény: Ryrie (146)
hex144 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 153

A bkv buszai egy kicsit vesszélyesek nem de!!!?

Cembalo Creative Commons License 2008.10.15 0 0 152

Máris mondom!

 

A BKV-ellenőrök azzal élnek vissza, hogy sajnos nem ismerik az állampolgárok a törvényt.

 

Ugyanis a törvény szerint csak hatósági személy kérheti el a személyi adatokat. A BKV-ellenőr nem hatósági személy.

Ha rendőrt hív, ám hívjon!

Ha a rendőr kiszolgáltatja az adataimat a BKV-ellenőr felé, akkor feljelenthetem az adatvédelmi ombudszmannál. Innentől helyből fegyelmi indul a rendőr ellen is, meg az ellenőr ellen is.

 

Tessék elolvasni az erre vonatkozó törvényt!

 

http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=242194

 

Itt van egy cikk is erről!

Elősiető Creative Commons License 2006.04.23 0 0 151
Simán neki kellett volna esni az ellenőrnek, ha bunyó, akkro már senki se maradjon ki:-)

Amúgy igazad van totálra, remélem levélben is teszel panaszt, mert van egy ismerősöm, akinek volt egy érdekes esete:
Utazott egy villamoson és nem volt az egyik helyen üveg, persze tél volt. Írt egy mailt, hogy bizony nem volt üveg a kocsiban, erre visszaírták neki, hogy azzal a kocsival nem mehetett, mert az a kocsi nincs forgalomban. (persze pályaszám alapján)

Szóval így reagál a BKV egy ímélre...
Előzmény: Ryrie (147)
jaccso Creative Commons License 2006.03.13 0 0 150

Hello!

 

Csinaltattam egy diakot, amin kamu cim van. Ha jon az ellenor bemutatom neki..

Ezekutan a kamu cimre probalkozhatnak..

 

Szerintetek igy porul jarhatok megis vhogy?

 

Koszi : Jaccso

tomas5 Creative Commons License 2006.02.12 0 0 149
Mi lett belőle?
Előzmény: Ryrie (147)
Tector Creative Commons License 2005.11.29 0 0 148
Írd meg ide(is): bkvrt(kukac)bkv.hu
Előzmény: Ryrie (147)
Ryrie Creative Commons License 2005.11.29 0 0 147

Nem tudtok, valami közvetlen számot a BKV ellenőrök vezetője felé?

(különben leírom: 499-es volt!)

Előzmény: Ryrie (146)
Ryrie Creative Commons License 2005.11.29 0 0 146

Olvassátok el a későbbiekben leírt, mai napon megtörtént esetet. Én nem tettem hivatalosan feljelentést (csak BKV-nak bejelentést, kíváncsi is vagyok, mit

reagálnak!), mert nem látom értelmét. Hiszen elég aggasztó, hogy ilyen megtörtént. Ennyit a BKV ellenőrökről.

A mai reggel siettem a munkába a jegyesemmel. Örs vezér téren mindig szinte ellenőrzés van mostanában, százszor átmentem már ezen, hiszen mindig is

volt bérletem, és sose volt gond. Mégis a mai napon megráncigált és megrúgott egy BKV ellenőr, ennek a történetét írom le. Biztonsági felvételeken

visszaellenőrizhető!

A jegyesemnek általában a bérlete sokkal rosszabbul néz ki mint az enyém, egyetelen egy szelvény található benne (érvényes), az enyém, elég használt

és én lusta vagyok a régit olykor kivenni, így most is megszámolom Önnek, 31 db volt érvényes és 1 db jelenleg is érvényes bérletszelvény

található(legfelül láthatóan). Mentünk az ellenőrzés felé, a jegyesem nem találta a bérletét, ezért megvártam, már régen a kezemben volt a bérlet. Amikor

odaértünk, minden ellenőr láthatta, hogy van a kezemben bérlet. Az tény, hogy elég esetlenül tartottam, dehát ki nem figyelmetlen kicsit, amikor siet a

munkahelyére (pláne egy tárgyalásra). Idáig nem is lett volna gond, ha az ellenőr nem letegezve és elég agresszívan ugrott volna elém. Megmondom

őszintén, eléggé nem kedvelem ezt a stílust, hiszen a jegyesem bérletét nem is ellenőrizték. Annyira természetesnek vette a jegyesem, hogy nem kötnek

belém (hiszen mindig érvényes jegyem van!), hogy ő tovább is ment és ez látható biztosan a biztonsági felvételeken is.

Egyből láthatta, az engem letegező ellenőr (amire nem vagyok mérges, hiszen minek..), hogy nem egy bérletszelvény van ott.. ennek ellenére úgy

megfeszítette a bérletemet, hogy szakadt.. aminek egyáltalán nem örültem képzelhetitek. Mivel látható volt, hogy indul a metro (hiszen az Örsön lakom, és már kiismerem magam), megjegyeztem, amikor megtépte a bérletemet, hogy "ha elkések a munkahelyemről, akkor Ön meg fogja téríteni a káromat" (hiszen a tárgyalás tárgyalás). Megmondom őszintén, nekem az az idő, míg ő szórakozott, eltépte a bérletemet, nagyon soknak tűnt.

Amikor végre elindulhattam volna a szerelvény felé, akkor sem állt el, így a táskám neki ütközött. Viszont nem erősen, sőt.. Na most képzeljék el, (lásd felvétel), hogy én a 90-100 kilós ember, ha szándékosan valakinek neki ütök valamit, főleg egy körülbelül 45 kg -os fiatalembernek, az mekkorát esik. Ezután, miután én már a metro felé haladtam, hátulról elkapott, megtépte a kabátomat és egy olyat belém rúgott (hogy belilult). Utána kérni akartam a panasz könyvet, de nem adták, sőt úgy kiabált velem, mint ahogyan én sem viselkedhetnék a munkahelyemen (egyből kirúgnának) /felvételeken van!/. Ekkor azt mondta jelentsem fel a rendőrségen, és közben a két biztonsági őr ott mosolygott rajtam. (utólag bántam, hogy nem hívtam rendőrt!)

Szerintem eléggé sérelmezhető, hogy én véletlenül (lásd felvétel) a siettségemben táskámmal megütöttem, még sem jogosít fel egy embert,

hogy engem megtépjen és belém rúgjon. Nem tudom létezik-e panasz könyv a BKV-nál, de ha létezik és nem adták oda, akkor ezt is sérelmezem..

 

Kíváncsi leszek mi lesz ebből, a bejelentésemből!

 

ARIBOY Creative Commons License 2005.08.23 0 0 145
rvera:A legtöbb Ikarus buszon az ülléshuzat nem jól tisztitható,ezért látszik meg rajta minden.A régi bőrüllésekkel nem volt ilyen gond.A Kresznek semmi köze,hogy ki szállhat fel a buszra!A BKVnak van egy utazási feltételei szabályzata amely szerint tilos fagylalttal,hamburgerrel,illetve koszos ruhában felszállni a buszra!De a busz még mindoig a végállomáson állna ha a sofőr elkezdené leszállitani a hajléktalanokat!Na meg őket nem is olyan könnyü leszállitani!
Előzmény: rvera (144)
rvera Creative Commons License 2005.08.21 0 0 144

Egy nő az nem ember?

 

Arra akarom felhívni a figyelmet, hogy amikor kiadják a buszokat, minden tiszta rajta. És ugye megértem, ha használjuk a buszokat és de, ez egy idő után koszos lesz-. Állítólag kitakarítják, de az üléshuzat nem kopik ki, hanem szó szerint elváltozik a szín feketévé. Miért? Azért, mert koszosak az emberek. Az utcán, a földön alszanak és utána a buszra szállnak. Az ILYENEK NE SZÁLLJANAK fel, mert az tiszta és terjesztik a két lábon járó bacilusokat. Hiába mosik ki a buszokat ilyen esetekbe, mert az ilyen hajléktalan embereket nem mossa senki. A KRESZ szerint az ilyenek nem utazhatnak a buszon, mert tönkreteszik a betont, a ruhájukat és a buszt. Ott izzadnak a ruhájukban, az a lakásuk és úgy szállnak fel.

MIÉRT NEM SZÓL NEKIK SENKI?????

Sokszor szólok, hogy hajléktalan van a buszon, de hiába üvöltözök a buszvezetőnek, hogy szag van és a KRESZ ezt nem engedi, nem foglalkoznak vele.

 

Mit szóltok hozzá?

z0000 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 143
Hy mindenkinek! Nem tudom ki hogy van a BKV-val , de én a mai nap után rosszul.. épp nem vertek péppé, ennek az volt az oka, hogy ha valaki nagyobb mint én + ránézésre is többen vannak, mint pl.: 6 BKV ellenőr, akkor én igen gyáva leszek és menekülni próbálok mielőtt jobb belátásra bírnak :) ... ... ... Jah és kaptam egy szép büntetést is, miért? Mert az ellenőr elmondása szerint én szemét kis... ... ..., csak annyi hogy szerintük nem érvényes bérletem nem fogadta el ... ... ... A tudomásom szerint: a bérlet lejárta aznap éjfélig tart, vagy nem ? Lényege annyi a mondókámnak ha valaki járt még ehhez hasonló cipőben: akkor írjon egy e-mailt ide: z0000@freemail.hu ( 0000 az 4 db nulla) , ha valaki tapasztalt túlkapást a BKV ellenőröknél, ebből valami sérelme származik ... ... ... Az irjon! Ui.: Szerintem sokan vagyunk! Üdv. mindenkinek: Z0000
BPO-700 Creative Commons License 2003.12.24 0 0 142
Minden kedves topic olvasónak!

Szeretetteljes, boldog és békés karácsonyi ünnepeket,
és a 2004. évre kívánok boldogabb és sikeresebb évet, mint amilyen 2003-as év volt!

BPO-700

BPO-700 Creative Commons License 2003.12.11 0 0 141
No comment!
Előzmény: ViTDavid (137)
Epoilacoda Creative Commons License 2000.04.26 0 0 139
Tudomasom szerint a jegy szerzodes erteku, ami - ha a vasarlaskor ez nincs rajta feltuntetve - idokorlat nelkul kotelezi a BKV-t a szolgaltatas elvegzesere. Az 1,50-es jegy is ervenyes, ha szabalyszeruen kilyukasztod. Az egyetlen dolog, ami megjatszhato a BKV reszerol, hogy ketsegbe vonja a jegy eredetiseget - de ekkor mar o vadol, es neki kell bizonyitania.

ElC.

Előzmény: FotexZoli (134)
FotexZoli Creative Commons License 2000.04.07 0 0 138
kicsit pontosabban, időrendben

elöször kirugták

vagy elöször hitlerezett és ezért rúgták ki

ViTDavid Creative Commons License 2000.04.07 0 0 137
Csá. Az 56os buszon egay vezető a hejhitleréljenszállasbudagyöngye következik köszönéssel indított,most rúgták ki. Ehhez mit szoltok? David
FotexZoli Creative Commons License 2000.04.07 0 0 136
Cicabogár!

valóban, egy egész villamost eláraszt a bűz, némhány esetben, borzasztó, mintha szarral kenték volna be a villamost

és akkor néhány szó a sofőökről:

1, vezetés közben használhat mobilt????
2, dohányozhat???

szerintem mindegyiket TILOS

ha ezt így folytatják, akkor majd én is b... bérletet venni

cicabogar Creative Commons License 2000.04.06 0 0 135
Nem tudom esett-e arrol már szó mert nem láttam de a legközelebbrol az érint amikor felszállsz érvényes jegyed/bérleted van, majd felszáll utánad egy észveszejto szagú hajléktalan (a BKV szabályzatban ki van függesztve hogy ilyenek nem szállhatnak fel de ezt senki se figyeli, csak az érvényes menetjegy részét). Már undorodsz magadtól, hogy be kell szivnod azt a fertot amit kilehell magából, amikor a következo embertömeg még közelebb lök hozzá. Leszállnál de 20 perc késésben vagy igy tursz és nyelsz. Velem az utóbbi 3 hónapban 2x történt meg olyan is, hogy olyan földöntúli hatósugarú emberi ürülékszagú hajléktalan szállt fel a 6-os villamosra, hogy a fél villamos azonnal leszállt, az emberek úgy menekültek mintha géppuskából lövöldöztek volna onnan ahol a hajléktalan állt. És ez két különbözo hajléktalan volt. Hány mászkál még ilyen a városban? Ezek után vettem egy kispolskit és most az autóstársadalomban próbálom megvetni a lábam...:) Ott se könnyu, de legalább felhúzhatom az ablakot és nem kell szagolni.
Remélem nem itéltek el hogy igy leszóltam a hajléktalanokat, én beszélgetni szoktam némelyikkel ha emberformájú és nem facsarja az orrom, de fenti példányokat már nem sorolom ebbe a kategóriába.
Előzmény: mal (111)
FotexZoli Creative Commons License 2000.04.06 0 0 134
a Bkv értelmezése szerint az már nem érvényes, ezzel szemben, azok a jegyek, melyeket most árulnak (hologramos), azok már örök életűek lesznek

én mindöszze két hónapos "lejárt" jeggyel probálkoztam Miskolcon, rendőrt hivtak, útolag fizettem 500 bünti pénzt

Előzmény: Thomas (131)
szerencsefel Creative Commons License 2000.04.06 0 0 132
Kedves Ford Fairlane!

Kiváncsi lennék a képre.

Thomas Creative Commons License 2000.04.06 0 0 131
Van 4 db. 91200-as számú kék 1,50 Ft-os BKV autóbusz jegyem, UGYE ez még érvényes....
Mivelhogy a kamatok náluk ketyegnek...

FotexZoli Creative Commons License 2000.04.06 0 0 130
Népszabadság 00/04/06:

A BKV tavaly csaknem másfél milliárd utast szállított, 10-12 százalékukat ingyen, mert blicceltek, s nem fizették be a pótdíjjal emelt, hétezer-háromszázkilencvenöt forintot. Eddig bírósági eljárást indítottak ellenük, ám az eljárás több évig is eltarthat. A jövőben nem várnak ilyen sokáig, külső szakcégekre bízzák a beszedést – jelentette be tegnap Szirmay Tamás, a BKV Rt. vezérigazgató-helyettese. Két társasággal hamarosan szerződést kötnek, de másokkal is tárgyalnak a behajtási megbízásról. Terveik szerint a profik 90-180 nap alatt begyűjtik a pótdíjkinnlevőség jelentős részét, de ha mégsem, még mindig ott a bíróság. Szirmay szerint megbízóik garantáltan törvényes módszereket alkalmaznak, amelyeknek a személyes tárgyalás is része lehet. A behajtást a cégek még ebben a hónapban megkezdik annak a több ezer nevet és címet tartalmazó adatbázisnak az alapján, amelyet az rt.-től kapnak.

Ez a módszer aggályos lehet – jelenleg is vizsgálódnak hasonló ügyekben –, ha az érintettek nem tudnak róla, nem járultak hozzá, vagy nincs törvényi felhatalmazása a BKV-nak az eljárás alkalmazására – tudtuk meg az adatvédelmi biztos hivatalában. Az elképzelhető, hogy a rajtakapott bliccelőkkel a jövőben a helyszínen közlik, hogy adataik esetleg pénzbehajtókhoz kerülnek, de ez visszamenőleg nem érvényesíthető – mondta az adatvédelmi szakértő.

BahnScorper Creative Commons License 2000.03.24 0 0 129
Jönnek a zsaruk?
Akkor szerintem idővel a BETACS is beindul...
(BKV Ellenes Terrorista AkcióCSoport)
ezt a rövidítést még évekkel ezelőtt olvasta egy metrókocsin...

A Kreténben, és a rövid életű Fülig Jimmyben is voltak rajzok kommandós ellenőrökről...

bakibebi Creative Commons License 2000.03.24 0 0 128
Watson : a rendőr kérheti a személyidet. Viszont nem szolgáltathatja ki az adataidat. Ebben az esetben hibát követ el, szabálysértést, törvénysértést. Az ellenőr pedig nem fogadhatja el a rendőri általi adatkiszolgáltatást.... Patt.

bakibebi

Null Creative Commons License 2000.03.24 0 0 127

Hát ilyet!

Multkor 2-es villamoson állok fáradtan, lekókadva, erre az állat ellenőr a frászt hozza rám a hirtel "Jegyeket, bérleteket" felkiáltással, a kurva szájukat, hátulról támadnak! Szerencsére volt nálam bérlet, ugyhogy nem jött össze nekik!!!

Különbenmeg, amilyen a BKV szinvonala, és akkor még drágítják a jegyeket...
Mer' hogy EURO motoros buszok meg minden, de bezzeg ÉN itt a IX . kerben reggelente szardíniává préselődök a 23-as buszon, mert 20 percenként jár, de csakazért mert mindig sokan vannak rajta...logikus. Néha 3-4 is elmegy. mire sikerül egyre felpréselnem magam, akkor valami dagat büdös öregasszony mellé, mer' neki is csúcsidőben kell buszoznia....

Erről ennyit.

Watson Creative Commons License 2000.01.07 0 0 125
A BKV szerződést köt a BRFK-val, melynek értelmében a jövőben minden bkv-ellenőr mellett lesz egy rendőr is. E "bkv-rendőrök" szabadidejükben - egyfajta másodállásként - végzik majd tevékenységüket.
Lesz-e joguk e rendőröknek az igazoltatáshoz?
A Déli Krónika riportere feltette e kérdést egy rendőrtisztnek, aki így válaszolt: "Természetesen, hiszen egy rendőrnek joga van igazoltatni."
(Egy _szolgálaton kívüli_ rendőrnek?!)
Ezek után már csak egy lépés a bilincs, a szolgálati pisztoly, a gumibot és a gáz-spray...
Néhány évvel ezelőtt még jót nevettem Laár András egyik paródiáján, amelyben egy elvetemült, gonosz ellenőrt játszott, aki egy bliccelőt megbilincselve és lerángatva az autóbuszról üvöltve egy fához rugdosta, majd szolgálati pisztolyát a halántékához nyomva főbe lőtte a szerencsétlent.

Erődemonstráció, elrettentés és megfélemlítés: egy teljesen lezüllött szolgáltató önkényeskedései.
Sötét dolgok eljövetelét látom...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!