Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.29 0 0 24
nalunk nyáron vki nyert 33milliot a skandinávon.őt személyesen is ismerem.kb 2honapja vki meg 66 milliot.őt nem ismerem de a lottos csajszi mondta,hogy innen lett kihuzva
Előzmény: maganvelemeny (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 23
Üdv. Én a hatos lottón szeretnék időnként 5 találatot. Ezt ki tudnád számítani? THx.
Előzmény: eMM (19)
jgyula Creative Commons License 2008.03.27 0 0 22
Mi van, ha nem én a lottózó vagyok a hunyó?
Régebben, amíg egy ismerős trafikosnál vettem a szelvényeket, kedvesen intett, hogy ne rohanjak hétfőn az esetleges nyereményemért, mert azt csak később tudják értékelni a lottózókban. Manapság senki sem int semmire, beadom a hölgynek a régi szelvényt a lejárat utáni hétfő reggel, bedugja a masinába és már hajítja is a szemétbe, hogy nem nyert, dugja utána a kitöltött fogadási szelvényt, mondja, hogy x ezer Ft-ot kérek.
Lehet, hogy már rég milliomos lennék, ha nem a hölgyre hagyatkozom?
gysmoo Creative Commons License 1999.03.12 0 0 21
Szerintem tuti hogy nincs csalás. Legalábbis hivatalosan nincs. A hetente befizetett összegnek nagyon kicsi töredékét fizetik vissza nyereményként, tehát abszolút nem érdemes tisztességtelen eszközöket használni.
Szerintem is adó, de olyan ahol az ember néha nyerhet is.
Nagyon néha. :)
(az életen kívül semmilyen szerencsejátékot nem jáccom)
Iwo Creative Commons License 1999.03.10 0 0 20
Igaz, elrontottam. Bocsánatot kérek, valóban tuti egyeshez elég 18 szelvény, hiszen bejelölünk mindegyiken ötöt. Úgy számoltam, hogy mindegyiken egyet jelölünk be.

Így a többi eredmény sem jó!!! Mivel a négyesnél úgy számoltam, hogy csak négyet jelölünk be, a hármasnál csak hármat, a kettesnél csak kettőt! Elrontottam, szánom-bánom!

Előzmény: psmith (18)
eMM Creative Commons License 1999.03.09 0 0 19
És a hatos lottónál.hogyan alakulnak az esélyek??
Előzmény: Iwo (12)
psmith Creative Commons License 1999.03.09 0 0 18
1-es (ez már tudtommal semmit sem fizet):
90!/(1!*89!)= 90 db lottószelvény (nem volt nehéz kiszámolni...)

Itt valami hiba van. Én 18 db szelvényből is tudok tuti 1-est csinálni.

Előzmény: Iwo (12)
psmith Creative Commons License 1999.03.09 0 0 17
1-es (ez már tudtommal semmit sem fizet):
90!/(1!*89!)= 90 db lottószelvény (nem volt nehéz kiszámolni...)

Itt valami hiba van. Én 18 db szelvényből is tudok tuti 1-est csinálni.

Előzmény: Iwo (12)
Herold Creative Commons License 1999.03.09 0 0 16
A műholdas lottózás óta nincs ellenőrző szelvény, mindent számítógépen tárolnak.
Előzmény: Oborzil (13)
bot Creative Commons License 1999.03.09 0 0 15
Tényleg, tényleg.. úgy látom ideje lesz előszednem a régi tankönyveket :)
Előzmény: Geyza (14)
Geyza Creative Commons License 1999.03.09 0 0 14
Kedves bot!
A Te számodat még el kell osztani 1*2*3*4*5-tel, mivel a húzás sorrendje nem számít!

Géza

Oborzil Creative Commons License 1999.03.09 0 0 13
Igazat adok Iwo-nak, tényleg a hülyék heti adója a lotto. Nem is azért hülyék, mert pénzt szórnak el, az a legkevesebb, hanem mert a sorsolásig el is hiszik, hogy van esélyük zsebre tenni a nagy dohányt.
Ez nem más, mint fölösleges önhitegetés, az esély gyakorlatilag a nullával egyenlő, mégha néha tényleg nyer is valaki. Arra az esély, hogy egy tégla a fejünkre esik az utcán, ezerszer nagyobb, mégis mindenki nyugodtan bóklászik a fal mellett.
Csalás tényleg van, de nem ilyenkor, hanem amikor már nagyon felduzzad a nyereményalap és sokszorosára nő az eladott szelvények száma. Ilyenkor sokszor előfordult, hogy valaki telibe talált, aztán a lottósok sajnálkozva tárták szét a kezüket, sajnos nem találják az ellenőrző szelvényt. A bolond nép meg tódult a következő héten is a pénztárhoz leróni adóját.
Persze ezeket az eseteket nem verték nagydobra, de előfordutak szépszámmal.
Igaz, hogy az elektronikus úton feladott szelvényeknél ezt már nem lehet eljátszani.
Iwo Creative Commons License 1999.03.08 0 0 12
eMM:

4-es:
90!/(4!*86!) = 2.555.190 db lottószelvény

3-as:
90!/(3!*87!)=234.960 db lottószelvény

2-es:
90!/(2!*88!)= 4005 db lottószelvény

1-es (ez már tudtommal semmit sem fizet):
90!/(1!*89!)= 90 db lottószelvény (nem volt nehéz kiszámolni...)

byebye

Előzmény: eMM (6)
NaNe Creative Commons License 1999.03.08 0 0 11
Jól van má', megyek, megyek.
Csak annyi melóm volt ma.
Előzmény: maganvelemeny (-)
bot Creative Commons License 1999.03.08 0 0 10
szerény véleményem szerint roszzul számoltál. bár már elég rég tanultam, szerintem 5.273.912.160 db variáció van (90*89*88*87*86). belátom, hogy ettől csak még rosszabul néz ki a helyzet, de látod, hogy van olyan aki megnyeri. nekem heti 150Ft-ot megér az, hogy esetleg én legyek az.

(a négyest már kicsit bonyolultabb kiszámolni. ez most így hirtelen már nem ugrik be, de reméljük, hogy egy matematikus tasztaltárs kisegít..)

Előzmény: Iwo (2)
medwe Creative Commons License 1999.03.08 0 0 9
a nyereményigény 90 nap múlva évül el. Utána a pénzt a vonatkozó szabályok szerint be kell fizetni a költségvetésbe. Ez a sorsa több tízmillió forintnak, amit kettes-hármas találattal nem vesznek fel.
A hetvenes években hallottam, hogy több négyest találatos szelvényt csempésztek be a sorsolás után, hogy a költségvetés egy újabb részt kihasíthasson magának. Hogy most van-e trükk, nem tudom, de nemigen van értelme. Úgy van kitalálva a játék, hogy a Szrt és a ktsgvetés is nyer.

Ne tessenek elfelejteni, hogy ez JÁTÉK. Esélye mindenkinek van, még ha kevés is. Nyolcvan forintot meg megér egy kis ábrándozás, nem?

mal Creative Commons License 1999.03.08 0 0 8
Muteromat hosszú ideig nem sikerült lebeszélnem a lottózásról. Egy alkalommal - hogy kedvet csináljon nekem - megbízott 10 db. szelvény kitöltésével. A következőképpen töltöttem őket ki:
1. szelvény: 1, 2, 3, 4, 5
2. szelvény: 6, 7, 8, 9, 10
és így tovább.
Amikor meglátta majdnem megőrült, "hogy lehet ilyen baromságot, ezt az életben nem húzzák ki". Szerencsére a valszámot ismeri és gyorsan kapcsolt. Azóta nem lottózik olyan szenvedélyesen.
tig Creative Commons License 1999.03.08 0 0 7
Nem baj. Konnyen jott, konnyen megy.
Előzmény: eMM (6)
eMM Creative Commons License 1999.03.08 0 0 6
Akkor már elkéstél.
30 nap múlva,a nyereményigény elévül.

Szerintem az ötösöknél valószínű a csalás,az SZRT részéről, a négyeseknél már nem éri meg/értelmetlen.

Egy négyesre,mennyi a matematikai esély?
Egy né

Előzmény: tig (5)
tig Creative Commons License 1999.03.08 0 0 5
Huhhh! De jo, hogy itt olvasgatok. Egeszen elfeledkeztem rola. Hol valthatom be holnap?
CaMeL Creative Commons License 1999.03.08 0 0 4
Ez tényleg hülye... ha utólag tudnám meg, szerintem ideggyulladást kapnék. Amúgy nem tudjátok mennyi idő múlva évül el a nyeremény ? Vagy hogy kell ezt mondani. Mikortól nem veheti fel a nyereményt ?
CML
telefonbetyar Creative Commons License 1999.03.08 0 0 3
ez igaz, de gondolj bele ez a hulye most NYEEEEERT!:-))))
Előzmény: Iwo (2)
Iwo Creative Commons License 1999.03.08 0 0 2
Elnézést a lottózóktól, de szerintem a lottó (meg az összes többi szerencsejáték) a hülyék adója.

Kiszámoltátok, mennyi az esélye annak, hogy eltaláljátok az 5 helyes számot?

Hát akkor: van ugye 90 szám, ebből el kell csípni ötöt, és akkor hirtelen Te lettél az új magyar félisten:)
Ez nem más, mint egy ismétlés nélküli kombináció probléma, azaz a képlet alapján 90!/5!*85! (90 elem ötödosztályú kombinációja)=43.949.268 db lottószelvényt kellene kitölteni egyetlenegy tuti ötöshöz. Reménytelen...

telefonbetyar Creative Commons License 1999.03.08 0 0 1
,az illetovel nem tom' mi lehet,itt csak egy baj van hogy nem én vagyok az.Az szrt-rol mrg csak annyit hogy ,meglehet,de egy ilyen ugyben kicsit tul feltuno lenne,ugyhogy valoszinu,hogy nem igy csinaljak,vannak diszkrétebb modszereik is.
kisvacak Creative Commons License 1999.03.08 0 0 0
Szerény véleményem szerint nem tiszta a szerencsejáték buli.
Lehet, hogy az illető megijedt a nagy összeggel járó felelősségtől, esetleges hírveréstől?
Előzmény: maganvelemeny (-)
maganvelemeny Creative Commons License 1999.03.08 0 0 topiknyitó
139 000 000 Ft gazda nélkül !
Egy figura bement 1998 48. hetének valamelyik napján a Lurdy Ház lottózójába. Kitöltött egy szelvényt, feladta, kifzette.
Szombaton meg is nyerte a főnyereményt, 139 millió Ft.-ot.
A figura mind a mai napig nem vette fel nyereményét, mint az a lottózó üvegablakára ragasztott könyörgő levélből kitűnik...
Szerintetek szimplán szerencsétlen ,vagy nagyon hülye ?!
Kérdés: Szerintetek csal az SzRT ?

Jótanács: Ha akkoriban ott lottóztatok, és Ti is olyan rendszertelenül kezelitek szelvényeiteket mint Én, nézzetek meg otthon minden lehetséges relytekhelyet !
(Aztán ha nyertetek, emlékezzetek meg rólam...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!