Keresés

Részletes keresés

Vera Creative Commons License 1999.02.27 0 0 18
Köszönjük az érdeklődést, holnap a jótékonyságról és a non-profit szervezetekről lesz szó!
Jó éjszakát!
Sicc- Creative Commons License 1999.02.27 0 0 17
Floridában enni lehet a betonról.
Nem az utcaseprő sok, hanem a szemetelő kevés. Meg kellene kérdezni őket ...
Sicc- Creative Commons License 1999.02.27 0 0 15
A fogyasztók nincsenek helyzetben a környezetvédelem területén. Nincs információ ! Legyen !
Sicc- Creative Commons License 1999.02.27 0 0 14
Szívesen pokolnék 'újrapapír' zacskóba, de nincs ilyen a boltokban.

Sicc-
Sicc- Creative Commons License 1999.02.27 0 0 13
Miért nem írják rá az árura, hogy a csomagolása káros a környezetre ? (Mint a cigarettánál)

Sicc-
Pocak Creative Commons License 1999.02.27 0 0 12
Mifelenk (Kalifornia egyik varoskajaban) mindenki kap egy muanyag ladat a szemetes cegtol. Ebbe kell rakni a kioblitett uvegeket plusz a papirt, hetente elszallitjak.
A postaladaba erkezo reklamok egyenesen oda kerulnek, legalabb valami hasznot is hajtanak.

Mar csak a posta es a szemetesek megegyezesere varok, amikor is a reklam egybol megy a hulladekfeldolgozoba, az en postaladam kiiktatasaval.

*****

Tenyleg, lattok arra valami remenyt, hogy az illegalis szemeteloket megallitsak? Tudjatok, akik elkezdik kihordani a szemetet a falu szelere, mire a tobbi lako ugy gondolja, hogy ott valodi szemetdomb van, es aztan szepen lassan kialakitanak ott egy hatalmas szemetdombot.
Sicc- Creative Commons License 1999.02.27 0 0 11
Szívesen segítenék a szelektív hulladékgyűjtésben, de fogalmam nincs, hogy lenne lehetséges.
Valamint szívesen vásárolnék olyan termékeket (elem, üdítő) amelynek a csomagolása nem ártalmas a környezetre. De mit ?

Sicc-
Lora Creative Commons License 1999.02.26 0 0 8
Én tudok pozityv példát is. Pilisvörösváron például műanyag-hulladék gyűjtési verseny van az óvodák között. A szülök, ismerősök, kollégák gyűjtik a műanyag flakonokat, poharakat stb., és ezt az óvodákban lévő gyűjtőhelyre beviszik. A műanyagot egy hulladékfeldolgozó cég veszi át. Amelyik óvoda a legtöbbet gyűjti év végéig, játékokat kap ajándékba az átvevőtől. Azt hiszem ez jó példa arra, hogy igenis lehet valamit tenni, csak egy kicsit akarni kell. És persze motiválni.
Skog Creative Commons License 1999.02.26 0 0 7
Kedves Vera,ahhoz a "tölünk nyugatra" lenne egy kis kiegészítésem.
Én fél lábbal Münchenben élek és tényleg azt tapasztalom ott,hogy rendesen nyomul a szelektív hulladékgyüjtés igen ám,de a Spiegel nov-dec környékén arról cikkezett,hogy a derék szemeteséknek nem gazdaságos vagy csak egyszerüen drága ez a módi azaz a derék német honpolgárok nem egyszer feleslegesen strapálják magukat.Nem azt mondom hogy nem fontos dolog ez de ha ott kinn bajok vannak vele akkor máshol kéne elkezdeni a szart pucolni kicsiny hazánk tájékán.
Szóval jelen esetben csak a fővárost nézve egy rakat fontosabb dologra nincs pénz pl.:4-es metró,úgyhogy szerintem nagyon fontos dolog,de egyszerüen nincs még itt az ideje.
Előzmény: Vera (-)
Maminti Creative Commons License 1999.02.26 0 0 6
corporal, a tiltással ill büntetéssel csak az a baj, hogy az emberek nagytöbbsége erre megmakacsolná magát. Egy új gondolkodásmódot nem lehet tiltással kezdeni.
Előzmény: corporal (2)
Maminti Creative Commons License 1999.02.26 0 0 5
Részemről nagyon támogatnám a háztartási hulladék újrafelhasználását is. Ha mi magunk nem teszünk valamit - bármit - a környezetünk tisztaságáért, milyen alapon siránkozunk a globális környezetszennyezés miatt? Véleményem szerint az embereket rá lehetne venni arra, - megfelelő reklám- és propagandafilmekkel, egyéb módszerekkel, - hogy rászokjanak a szelektív hulladékgyűjtésre. Nem nagyon értem, hogy ez miért nem gazdaságos, elvégre rengeteg szemetet "termelünk". A kormány pedig a termékdíjakat igenis erre a célra fordítsa, mert az arra való. Persze, annak sincs sok értelme, hogy kirakják a konténereket, ahova az emberek különválogatva öntik a hulladékot, majd az egészet ömlesztve szétszórják a szeméttelepen... Mert már erről is hallottam... Tehát szervezzék meg ennek a módját. Attól elkezdve, hogy ne a kerület vagy zóna túlsó végébe kelljen szállítani a szemetet, egészen odáig, hogy a megfelelő módon újrahasznosításra kerüljön a hulladék.
Ez miért olyan nagy probléma?
Előzmény: Vera (-)
cukorka Creative Commons License 1999.02.26 0 0 4
Egyetértek azzal, hogy az emberek szemléletében kell változásnak beköszöntenie. Én egy kisebb erdő mellet lakom és a múlt nyáron egy férfi a zöld fák közepére hajigálta a szemetét. Már nem is félve a leleplezéstől, sietve, hanem fényes nappal egy kismama és az én orrom előtt. Mikor kérdőre vontuk, még majdnem "neki állt feljebb".
Szóval manapság semmilyen visszatartó erőt nem érzek, pusztán az emberek neveltetésén és jóérzésén múlik, hogy kirakják-e a szemetet az erdőbe vagy sem.
Thomas Creative Commons License 1999.02.26 0 0 3
A korszeru hulladekkezelest, gazdalkodast csak teljes rendszerben hatasos muvelni. Azaz az otthoni szelektiv gyujtesnek legyen meg a teljeskoru folytatasa az elszallitasban es a megfelelo feldolgozasban.
Ne fordulhasson elo az, hogy a szelektiven gyujtott hulladekot "egybegyujtik" mivel ugy egyszerubb.
Arra talan nem kellene hivatkozni a bevezetes elnapolasat, hogy ugy sem csinalnak az emberek. Ugyanis egyszer ugy is el kell kezdeni es ha normalisan, "teljes vertikumban" csinaljak es meg is kovetelik akkor lesz hajlandosag. Egyelore a nyugatiak eloszeretettel filmezik falvaink kornyezeteben levo szelfutta szemetbanyainkat, "ezek akarnak Europaba jonni??" .... alighanem igazuk van...
nyman Creative Commons License 1999.02.26 0 0 1
Jelenleg kornyezetvedelmet tanulok Svedorszagban. Sajnos mikor valamit mondanom kell a magyarorszagi helyzetekrol ritkan talalok pozitiv peldat, barmelyik teruletet kell neznem. A helyzet ugyanez a hulladekgazdalkodassal kapcsoltban. Tobbnyire csak ellrettento peldakkal tudok szolgalni. De ebbol legalabb tudnak tanulni a tobbiek.

A problema gyokereit elsodlegesen a gazdasagi helyzetben es a mas, (ultrarovidtavu)szemleletmodban latom.

A termekdij egy kalapba ontesevel csak "kockafeju-kozgazdaszgondolkodassal" tudok egyeterteni, "humanista-kornyezetvedelmivel" mar kevesbe. Gyanitom, hogy annak idejen amikor kitalaltak (illetve atvettek valahonnan) valakik kiszamoltak a hozzavetoleges koltsegeket es igy alapitottak meg fajlagos dijakat. Ez az osszeg valoszinu hogy szukseges is a hulladek normalis feldolgozasahoz.(ezen biztos lehet egy kicsit vitatkozni, de most nem itt a hangsuly) Ha viszont ennek az osszegnek a fele sincs meg akkor valahol mashol kell sporolni es nem biztos, hogy ezzel a kornyezet es az emberek nyernek. De vegul ez altalaban a kutyat nem szokta erdekelni negy eves tavlatban. Ez kisse elszomorito.

Velemenyem szerint celszerubb lenne a januar elseje elotti gyakorlatot visszaallitani. Ebben szerintem tobb pozitiv elem van mint a mostaniban.
nr3194 Creative Commons License 1999.02.26 0 0 0
Fontos téma!
Amíg az emberek teherautószám döntik az útszéli árokba a szemetet, addig nincs sok remény. Aki a kuka helyett műanyag zsákba tölti a szemetet és elautózik vele, mondjuk egy hegy tetejére és ott dobja ki, addig nincs miről beszélni. Persze, mindenhol vannak megoldások, pl. külön kuka az újságnak, külön az egyéb szemétnek, színes és fehér üvegnek, használt elemnek stb. És tanulmányozni kéne, hogy azokban az országokban, ahol ez már működik, hogyan érték el, hogy a színes üveggyűjtő konténerbe, vagy az elemesbe TÉNYLEG csak az dobják be, ami oda való?! Nekem nincs ötletem.
Ha van rá pénz, csak tegyenek ki minél több szelektív kukát, és gyűjtsék is be ami belemegy, esetleg kampányoljanak a TV-ben, rádióban az illetékesek! A magam részéről támogatom!!
Vera Creative Commons License 1999.02.25 0 0 topiknyitó
Mélyvíz 1999. február 26. 23.15 MTV2

Tőlünk nyugatra természetes, hogy szétválogatják, szortírozzák a szemetet. Teszik, mert egyrészt köztudott, hogy így egyszerűbb a hulladék újrahasznosítása, másrészt azért, mert súlyos büntetést fizet, aki ezt elmulasztja. A háztartási hulladék újrahasznosítása gazdaságilag nem kifizetődő. Az ipari hulladék azonban - ellentétben az előbbi sokféleségével - nagy mennyiségű és egynemű, feldolgozása nyereséges.
Magyarországon a szelektív háztartási szemétgyűjtés gyerekcipőben jár és az ipari hulladék újrahasznosítása is távol van az uniós követelményektől. A visszafordítás 15-40 százalék között mozog, az Európai Unióban előírt 6o százalékhoz képest.

A hulladék újrahasznosítására szánt összeget nálunk termékdíj néven beépítik az egyes termékek árába (pl. az autó-akkumulátorok esetében 45 Ft/kg). Lényege, hogy mikor az adott termékből hulladék lesz, ebből az összegből "valaki csináljon vele valamit". A Környezetvédelmi Minisztérium azonban 1998. december 31-i hatállyal megszüntette azt az önálló alapot, ahova eddig a termékdíjak befolytak. 1999-től ez a tétel bekerül a központi költségvetésbe és így többé nem nyomon követhető, hogy valóban hulladékhasznosításra fordítják-e a teljes összeget. Meg nem erősített információk szerint a környezetvédelemre szánt 28 Md forintból 18 Md a termékdíjakból folyik be, ám a tárca ennek felét sem kívánja hulladékhasznosításra fordítani. Kérdés, hogy az érdekelt cégeknek megéri-e ezután hulladékhasznosítással foglalkozni?

A Mélyvízben környezetvédők, hulladékhasznosítók és a Környezetvédelmi Minisztérium képviselője.

A véleményeket, hozzászólásokat, kérdéseket az adás előtt és alatt is nagyon várjuk!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!