Keresés

Részletes keresés

Supercow Creative Commons License 1999.02.25 0 0 6
Karcsu:

Koszi a segitseget! Bejegyzett ceg van, kereskedelmi tevekenyseg van, a bizomanyi formahoz feltetelezem, hogy valami raktarfeleseg is kell. Viszont ebben a helyzetben nekem nem kell raktar, hiszen nem en fogom atadni a targyat, hanem az aki meghirdette. Egyebkent szerintem itthon meg semmilyen jogszabaly nem vonatkozik ezekre a dolgokra, ugyanis mindenki csinalgatja az online boltokat..
Karcsu Creative Commons License 1999.02.24 0 0 5
Szerintem ez egy bizományi értékesítési forma. Ahhoz nem kell sokminden. Azért legalább egy céget be kell jegyeztetni a megfelelő tevékenységi körrel.
Karcsú
Előzmény: Supercow (4)
Supercow Creative Commons License 1999.02.23 0 0 4
kedves bnoplwk2 :)
Ez eddig oke, akkor a kovetkezo kerdesem az, hogy ezek szerint kell nekem nem online aukcio mukodtetesi engedely?? Ahhoz gondolom vizsgazni kell, es nem egy olcsi dolog. A lenyeg az, hogy nem en hirdetem a targyakat, hanem mindenki! En csak a szoftvert es a webhelyet adom hozza. Pl. ha neked van egy monitorod amire minel tobbet akarsz kapni ellatogatsz az oldalamra es feladod. megadod a kikialtasi arat, a tobbi latogato megnezi, licital, amikor lezarul az adott aukcio (a lefutasi idot is te adod meg) akkor te es a legmagassabb arat kinalo ember kap a rendszeremtol egy emailt amiben egymas cime van, hogy beszeljetek meg a reszleteket (fizetes, atadas, garancia stb.). Ennyi! En csak a szoftvert mukodtetem. Errol mi a velemenyed? a CD Jogtarban nem talaltam semmi erre utalo jogszabalyt.
Előzmény: bnoplwk2 (3)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.22 0 0 3
Amit en tudok az nem tul sok,de.
Kell alapitani egy tarsasagot. Ezek utan jegyeztetheted be az EnAukciosHazam.hu domaint. Ha jol tudom, hogy a profilba illo nem online tevekenyseg engedelye is kell. Igy pl net-es borbolthoz kel szeszeladasi licensz stb.
Supercow Creative Commons License 1999.02.22 0 0 2
Konkretan online aukciora gondoltam. Azt tudom, hogy a 'normal' aukcios hazak mukodtetesehez kell engedely, csak azt nem tudtam sehonnan megtudni, hogy letezik-e mar torveny itt kis hazankban az online kereskedelemrol. Meg talan a CD Jogtar segithet, meg is nezem otthon. delutan meg benezek.
Törölt nick Creative Commons License 1999.02.22 0 0 1
Szerinted létezik még olyan amihez nem kell engedély?
Előzmény: Supercow (-)
Péter Creative Commons License 1999.02.22 0 0 0
Mit árulnál?
Előzmény: Supercow (-)
Supercow Creative Commons License 1999.02.22 0 0 topiknyitó
Ha az interneten végezhetö tevékenységek jogi feltételeiröl van mondanivaló, kérdés, hasznos tanács, stb. ide jöhet, ez lenne az utolsó reménysugár annak, aki nem talál választ máshol. Itt vagyok például én is. Szeretnék online áruházat és más hasonlót indítani. Kérdés: szükséges ehhez valamilyen engedély, vagy nyugodtan csinálhatom, úgysincs még erre törvény?!?!?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!