Keresés

Részletes keresés

zsombi Creative Commons License 2020.02.17 0 0 69

http://ezredveg.vasaros.com/html/2020_01_02/2001022.html#facs1

 

Fontos beszélgetés Bólya Zsuzsannával.

zsombi Creative Commons License 2017.06.10 0 0 68

Siker és siker. Most értem a végére másodszor. Van, hogy már engem is meglegyint a "kolosság" szele. Idő múlás van. 

 

Sophie.C Creative Commons License 2014.09.09 0 0 67

Na és mire jutottál azóta?

Van valami nagy felfedezés?

Előzmény: creapress (66)
creapress Creative Commons License 2014.08.14 0 0 66

Nemrég múltam ötven, amennyi neki nem adatott meg. Elkezdtem újraolvasni a műveit. A veréb századik lépése, a Védőirat, és a Szüret egy kötetben - ezt vettem le a polcomról.

 

Sophie.C Creative Commons License 2013.03.28 0 0 65

Középiskolás koromban imádtam, mindent elolvastam tőle. Nagyjából.

Most kezembe vettem egy novelláskötetet (moly.hu kihívás, nagyon örültem, hogy eszembe juttatták).

Vajon mit gondoltam ezekről az írásokról akkor? Hm. Nagyon jók.  Csak egy novellát akartam (kellett) elolvasni, úgy látszik nekiesek újra az egésznek.

(A wikipedia irányított ide, ez is jó.)

creapress Creative Commons License 2011.03.22 0 0 64

Első Bólya-könyvem a Veréb századik lépése volt, kb. 20 éve. Azóta mindent elolvastam tőle, amit csak meg tudtam szerezni a könyvtárakban.

 

 

 

rostasm Creative Commons License 2010.04.29 0 0 63

Épp mostanában (több, mint két éves vársakozás után) vehettem újra a kezembe a Verebet : ) aminek egy példányát annak idején valaki a kollégiumban nem adott vissza

én is hosszabbra emlékeztem

de a veréb az veréb, máris továbbítottam a dühöngő ifjúságnak tanulmányozás céljából, ne csak mindig a kvimbi legyen már

 

 

idén is volt BP díjátadás?

és mi vana Trenk túrával?

 

 

mindenkinek ALETI

Lajtai Gábor Creative Commons License 2008.02.28 0 0 62
Minden érdeklődőt szeretettel várunk
az idei Bólya Péter-díj átadására.

Ideje:
2008. március 1-je, szombat 19 órától

Helye:
Magyarok Háza, Bartók Terem
Budapest V. ker., Semmelweis utca 1-3.
(I. emelet, a főlépcsőn balra felhaladva, majd jobbra)

Az idei díjazott: Botos Ferenc író, költő

(A Bólya Péter-díjat tavaly Szappanos Gábor vehette át.)

A díjátadás (NapSziget Művészeti Díjak) honlapja:
http://www.napsziget.hu/dijatadas

A díj képe:
http://www.napsziget.hu/dijatadas/024.jpg
Lajtai Gábor Creative Commons License 2008.02.23 0 0 61
Minden érdeklődőt szeretettel várunk
az idei Bólya Péter-díj átadására.

Ideje:
2008. március 1-e, szombat 19 órától

Helye:
Magyarok Háza, Bartók Terem
Budapest V. ker., Semmelweis utca 1-3.
(I. emelet, a főlépcsőn balra felhaladva, majd jobbra)

Az idei díjazott: Botos Ferenc író, költő

(A Bólya Péter-díjat tavaly Szappanos Gábor vehette át.)

A díjátadás (NapSziget Művészeti Díjak) honlapja:
http://www.napsziget.hu/dijatadas

A díj képe:
http://www.napsziget.hu/dijatadas/024.jpg
h8 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 60
Egy mosolygós kép:
http://olvasomozgalom.extra.hu/2007/Vereb/Portre/bolya-mifjusag.jpg
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.12 0 0 59


Holnap délután 1-től Bólya Péter A veréb századik lépése című regényéről és egyéb műveiről fogunk beszélgetni a Civil Rádióban (FM98.00, www.civilradio.hu)



Ha kedved van, csatlakozz a stábhoz.

olvasomozgalom@gmail.com, www.olvasomozgalom.extra.hu
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 58




2007. október 13-án délután 1-től Bólya Péter A veréb századik lépése című regényéről és egyéb műveiről fogunk beszélgetni a Civil Rádióban (FM98.00, www.civilradio.hu)



Ha kedved van, csatlakozz a stábhoz.

olvasomozgalom@gmail.com, www.olvasomozgalom.extra.hu
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 57

 MŰSORVÁLTOZÁS!

 

2007. október 13-án Bólya Péter A veréb századik lépése című regényéről és egyéb műveiről fogunk beszélgetni a Civil Rádióban (FM98.00, www.civilradio.hu)

 

Ha kedved van, csatlakozz a stábhoz.

olvasomozgalom@gmail.com, www.olvasomozgalom.extra.hu

h8 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 56
No, persze, úgy egyszerűbb, hogy megnéztem az Új magyar irodalmi lexikon szócikke alatt a szakirodalomlistát. :( :D
Előzmény: h8 (55)
h8 Creative Commons License 2007.09.10 0 0 55

Aki tud Bólya Péter (művei)ről megjelent kritikákról, tanulmányokról, kérem írja meg a forrást, és felrakom a többi mellé.

http://olvasomozgalom.extra.hu/2007/Vereb/bolya.html

(Wikipédia-fejlesztők természetesen átvehetnek bármit az oldalról.)

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 54

2007. szeptember 29-én Bólya Péter A veréb századik lépése című regényéről fogunk beszélgetni a Civil Rádióban (FM98.00, www.civilradio.hu)

 

Zombor úr Creative Commons License 2006.06.26 0 0 53
Már a Wikipediában is rákereshet aki érdeklődik:
http://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3lya_P%C3%A9ter
Zombor úr Creative Commons License 2006.06.26 0 0 52
Egy cikk Bólya Péterről:
http://terasz.hu/main.php?id=egyeb&page=cikk&cikk_id=897&PHPSESSID=
h8 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 51
a Tegnap és Ma sorozatra gondoltam :)
Előzmény: h8 (50)
h8 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 50

Ha az a cél, hogy olvassák, szerintem érdemes lenne felrakni a Magyar Elektronikus Könyvtárba is + a kiadás előtt igényt kelteni (pl. a 65. vagy a 15. évforduló kapcsán cikkeket megjelentetni róla, hogy a Péterek közül ő miért felejtődött el) + egy monográfia sem ártana. (teljesen úgy emlékeztem, a Múlt és Jövő sorozatban megjelent már, erre látom, tévedtem :(

Előzmény: Mandzsu (49)
Mandzsu Creative Commons License 2006.02.11 0 0 49
Ápfoj!!

Nagyon nagy büszkeséggel tölt el hogy ennyien szeretik és olvassák a könyveit.
Fontosnak tartanám, hogy többen is hozzáférjenek ezért az ujrakiadatáson gondolkodom, de még nem sikerült felmérnem az igényeket, a kiadók pedig nem kapkodnak érte.Remélem egyszer még megérjük hogy a Veréb századik lépése az Írók boltja könyvespolcán landoljon. Nagyon ajánlanám ezt a művét minden fiatalnak. Nekem személy szerint ez a kedvencem.


Bólya
Joana_ Creative Commons License 2006.01.25 0 0 48
Ö volt az, aki az Új Tükörben irta azokat a sajátos orvosi üzeneteket Dr. B.P. aláirással?
h8 Creative Commons License 2006.01.25 0 0 47

Katalin napkor beszélgettünk Mamával a Feiszthammel név eredeteiről, Valiról és Dömsödről, kérdeztem tőle, hogy Lajos bácsinak abban a verseskötetében (Erő), amelyet kaptam, kiék a gépiratos versek, szonettek? Péter őrizte benne őket? De nem tudta. Egyszer majd felderítem mikrofilológiailag :))

Amikor nálunk lakott, azután írta a Piros sál a hulla nyakán című krimijét, helytörténeti vonatkozásai miatt fel is vetettem a városi könyvtár honismereti-helytörténeti anyagrészébe. :)

Előzmény: Mandzsu (45)
öveg Creative Commons License 2006.01.15 0 0 46
Véletlenül csöppentem ide. Én nem ismertem személyesen Bólya Pétert, de amikor elolvastam több könyvét, ledöbbentem mennyire azonosulni tudtam vele, illetve az írásaival. Remélem nem árulok el nagy titkot, hogy igen csak kedvelte az alkoholt, korai halálát is ez okozta. Én ezért nem itélem meg, hiszen én is majdnem belehaltam. Jelenleg 13 éve hogy már nem iszok alkoholt, de a múltamat nem tagadom meg. Talán ezért is áll közel hozzám. Mivel könyveit már nem lehet megvenni, ezért szerencsésnek mondhatom magam, mert sikerült egy könyvtár bezárása után 6 db könyvét megvennem 1.800.-Ft-ért. Nem tudom lehet-e, de jó lenne műveit digitalizálni. Eddíg egyetlen ismert (és kevésbé ismert), interneten elérhető portálon sem találtam semmit tőle. Tud valaki ilyen helyet? Üdvözletem mindenkinek, aki ide téved e fórumra! Öveg
Mandzsu Creative Commons License 2005.11.14 0 0 45
Ápfoj mindenkinek!

Magam is szerettem Bólyát, és ismertem is. Már ha ismerettségnek lehet nevezni, azt hogyha hébe hóba eltöltünk vele pár napot! Anyukám ha élne mindent el tudna mondani róla, de én csak az Ő és a magam emlékeiből táplálkozom. A világoskék ing és farmer, a szipka, és Elvis..... örökké Elvis. A Love me Tender egy életen át kísért úgy ahogy Bólya énekli. Felejthetetlen. A biztonságos karok amelyek egy eseménydús nap végén hazaringattak, és az illata, amely örökre az emlékeimben maradt.
A stílusa miatt sok kritikát kapott, nemegyszer küldte el legkedvesebb rajongóit a pcsba.
A Kpd be a fszom jellegzetes szavajárása volt, és mellesleg elég sokszor járatta csúcsra ilyesfajta intelligens beszédét.
A pénztáros dühös mert elfelejtettem valamit, és húzom az időt; mit teszek én??, Jaj elnézést ígérem igyekezni fogok bocsánat hogy feltartom.... Mit tesz Bólya? Befogod a lepcses pofád amig még szépen vagyunk

Jómagam mindíg a körülményesség mélypontját érintem irományaimban. Ő az egyszerű és világos beszédet részesítete előnyben. Ez tükröződik amúgy jellegzetesen minimalista de ugynakkor érthető és megdöbbentően világos irományaiban. Hozzáképest én egy teljesen hétköznapi ember vagyok. Ő soha nem volt az, és nem is lesz. Önökön keresztül és akik emlékeznek rá mindíg fenn marad a neve és ezért köszönettel tartozom.


Bólya
Előzmény: Zombor úr (44)
Zombor úr Creative Commons License 2005.11.13 0 0 44
Kedves BP-rajongók!

Örömmel értesítelek benneteket,
hogy először 2006. március 1-jén
- és ezután évente mindig ugyanekkor -
Bólya Péter-díjat adományozunk
a NapSziget a művészetekért folyóiratban
(www.napsziget.hu)
a díjátadást megelőző évben megjelent
(elsőként 2002-2005 során megjelent)
legjobb prózai alkotás szerzőjének.

(Ugyenekkor
a legjobb lírai alkotás szerzőjének Bánkúti Miklós-díjat,
a legjobb illusztráció alkotójának Búza Barna-díjat
adunk át.)

Szerkesztőségünk továbbra is keresi azokat,
akik személyesen ismerték Bólya Péter írót,
vagy kedvelik műveit és hatással volt életükre,

üdv: "Zombor úr"
(alias a www.muveszetek.hu alapítója)

zsombi Creative Commons License 2003.07.16 0 0 43
Sajnálom, hogy az elmúlt években senki sem szólt hozzá. Nekem most kedvem lett fellapozni (mit fellapozni, elolvasni) néhány Bólya szerzeményt. A veréb... mi is a címe? kötetet azt hiszem még nem is olvastam. A Vihar szemét azonban már ajánlottam egyik pajtásomnak. Várom az ő és a T. olvtársak véleményét ezzel a könyvvel és a többi Bólya művel kapcsolatban.
papabear Creative Commons License 2001.03.20 0 0 42

Bólya Péter

papabear Creative Commons License 2000.04.17 0 0 41
Kedves Gábor,
aki egyszer olvasta, az nehezen felejti el. És mi sokszor olvastuk, ugye? Valóban fontos volt az életemben és őszintén sajnálom - meg szégyellem is - hogy mégis majdnem elfelejtettem. Ez a topic rázott fel, köszönet érte.
Lajtai Gábor Creative Commons License 2000.04.17 0 0 40
Kedves papabear!
nagyon köszönöm a hozzászólást!
már azt hittem, teljesen elfelejtettük Bólya Pétert!
nem lenne jó, ha így lenne.
valóban meghatározó volt sokunk életében.
üdv: Gábor
Előzmény: papabear (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!