Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2 órája 0 0 103978

Esetleg egy kicsit hosszabb legyen az alufólia , hogy egy kicsit spiccesre tudd formázni az elejét , ne tűrődjön fel a fólia .

Előzmény: isti731127 (103977)
isti731127 Creative Commons License 8 órája 0 0 103977

Köszi, nem is rossz ötlet ,1.5mm a hézag.

Előzmény: peterch (103976)
peterch Creative Commons License 27 órája 0 0 103976

Szia !

 

Mekkora a fogadóhüvely átmérője ? És mekkora a termisztoré ?  Minél jobb hővezetőképességű paszta lenne jó ( oda kell figyelni , hogy milyen fémekre használható ) . Esetleg próba képpen ha nagyobb a hézag ( 1-2 mm) , akár nagyon vékony alufóliát is egyenletesen rátekerhetsz , hogy kitöltse a hézagot .

Előzmény: isti731127 (103975)
isti731127 Creative Commons License 28 órája 0 1 103975

Olyan kedvesen el tudtok beszélgetni egymással, öröm olvasni. Más! A termisztorhoz milyen hőpasztát szoktak használni? Mert abból is van ezer féle..

 

Köszi

dokeee Creative Commons License 1 napja 0 1 103974

Eltévedtél. Én szoktam kiröhögni a balfékeket. A letörtség meg a pesszimizmus meg végképp nem rám jellemző. 

Előzmény: Garfield007 (103973)
Garfield007 Creative Commons License 1 napja -1 0 103973

Rajtad olyan régóta röhögnek, hogy megértem a letörtséged és pesszimizmusod. 

Előzmény: dokeee (103972)
dokeee Creative Commons License 1 napja 0 2 103972

Semmit, hagyd a picsába, te már csak ilyen fasz maradsz.

Előzmény: Garfield007 (103971)
Garfield007 Creative Commons License 1 napja -2 2 103971

És mit kellene tennem, hogy jobb ember legyek, Mester?

Az általánosban egy nyúl rajzomra két piros pontot kaptam. Ez ér?

Előzmény: peterch (103970)
peterch Creative Commons License 1 napja -2 2 103970

Megnéztem a hsz-eidet több topikban is .

 

Hát semmi értelmeset nem találtam bennük .  Csak a kekeckedést . :-(

Előzmény: Garfield007 (103967)
peterch Creative Commons License 1 napja -3 1 103969

Szia !

 

Na látod akkor értesz Te is sok mindenhez . Hosszú utat bejártál , míg idáig eljutottál .

 

Le a kalappal előtted ! Komolyan írom , nem gúnyolódásból !

 

Akkor már csak egy dolgot kell megváltoztatni magadon , a stílusodat !

 

Valamint , ha tévedsz , mert ugye az emberi dolog és megesik mindenkivel , akkor azt ismerd el és ne a ködöt válaszd , ami két-három nap után elszáll és újra láthatóvá válsz !

Előzmény: 1 valaki (103968)
1 valaki Creative Commons License 1 napja -2 2 103968

Én is csak unalomból írogatok, vagy csak bosszantani a tót fotelklímást :-)

 

20 évet lehúztam az iparban, volt fejlesztésem/ tervezésem, amit a cég összes gyárában átvettek. És a gyártó is átvette, ámérikában. Évi spórolás 20 munkanap (24vóra) állásidő / gyártósor.

Mikrovezérlők programozása, autóknál elektromos és mechanikus hibák keresése mások által feladott autókon.

Autógáz rendszerek programozása, hibakeresés.

 

Most már tudod honnan ered a bluetoth gáz programozó adapter...... 14 éve gyártottam az első kísérleti darabot laptophoz, utáltam a vezetéket menet közben. Ja, persze soros port kommunikációt is láttam már visszafejtve.

 

3d nyomtató építése,  3,4,6 motoros drón építés, modellezés, és mikrovezérlőnek felprogramozása,van ott PID paraméter is, kamerás élőképes kivitelig, akár pozíció tartással, útvonal repülés, élő adatok a monitoron, kétirányú kommunikáció vele. Ma már nem gond, 15 éve még macerásabb volt. 

Okos otthon vezérlés programozás, kiépítés, összekötés hőszivattyúval, klímával, stb.

 

És javát nem ma, hanem jó pár éve.

 

 

Előzmény: peterch (103964)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja -2 2 103967

Amúgy nem 5 gyártósor , hanem jóval több ,

 

Tudtam. Rögtön éreztem írásaidból, hogy két panel pasztázás között sokkal több van benned. 

Előzmény: peterch (103964)
peterch Creative Commons License 2 napja -1 0 103966

Nem zörög a haraszt , ha  a szél nem fújja !

 

Én csak reagálok a szakik flegma lenéző hozzászólásaira . :-)

 

Olvass vissza !

 

Mint írtam , ha nincs igaza , akkor inkább napokra eltünik , csak ne kelljen beismerni , hogy tévedett .

 

Az , hogy itt mindenki átsiklik felette , az a Ti dolgotok !

 

 

 

 

Előzmény: Capt.IQ229 (103965)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2 napja 0 1 103965

Szerintem (is) a hangyaboly piszkálásának a minősített esete amikor valaki rendre (1-2-3 hetente) felemleget egy 10+ éve történt szerencsés javítását MINDIG összekötve a klímaszerelők negatív minősítésével.

 

Előzmény: peterch (103960)
peterch Creative Commons License 2 napja -2 0 103964

Mindben résztvettem , volt ahol én vezettem az első csavartól az utolsó ér bekötéséig . Természetesen a programozók programozták a robotokat . :-)

 

Amúgy nem 5 gyártósor , hanem jóval több , mivel elég hosszú ideig dolgoztam annál a német cégnél , aki ezeket a gyártósorokat építi még ma is , ha fejlesztés van ezekben a gyárakban . Ha a győri Audiban van haverod , akkor kérdezd meg , hogy a G-40-es csarnokban kik építették a sorokat ?

 

Na , most írd le , Te mit építettél , vagy mit találtál fel , vagy mi jót programozol , fejlesztesz ?

 

Vagy csak unalomból irogatsz ide ?

 

 

Előzmény: Garfield007 (103963)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja -1 2 103963

És mindet te építetted? A két kezeddel? 

Nem irigy vagyok, csodállak. Legalább 5db komplett gyártósor, egyedül. Elképesztő siker lehetett ez a tót iparnak.

Előzmény: peterch (103962)
peterch Creative Commons License 2 napja -3 0 103962

Irigység beszél belőled , ez a baj .

 

Amikor megkerestek , autógyárak gyártósorait építettem ( Audi , BMW , Porsche , Ford , VW ). :-)

 

Az jobban vonzott , mert folyamatosan új technológiákkal találkoztam , új emberekkel és több országban .

Előzmény: Garfield007 (103961)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 2 103961

Gazdaságilag viszont ritkán éri meg ilyenbe belebonyolódnia a szervízeknek.

 

Na, de amikor a szlovák nagypapát hívják a kis kínai tervezőmérnökök, hogy kérlek segíts nekünk, mutasd az utat. No, az azért már valami :-D

Előzmény: kiggyo (103959)
peterch Creative Commons License 2 napja -1 0 103960

Nem kell a hangyabolyt piszkálni és akkor a hangyák sem támadnak ! :-)

 

Ha értelmesen elmagyarázza valaki a tényállást , akkor lehet diskurálni , míg nem jutunk el egy közös nevezőhöz .

 

Itt nem ez valósul meg sajnos  !

Előzmény: kiggyo (103959)
kiggyo Creative Commons License 2 napja 0 1 103959

Ok, volt egy gyárilag szar klíma sorozat, aminek egy példányát te magad meg tudtad javítani és jó lett.

Attól még az a klíma egy fos volt, mivel a gyárban kellett volna megcsinálni rendesen, és átlag usertől, de még klímástól sem várható el hogy elektronika javítással foglalkozzon.

 

Mindez sok éve volt, el kéne lassan engedni.

 

Én is megjavitottam már sok 100 olyan dolgot amit a szakszervíz visszadobott. Mások a prioritások ott, más az órabér, és szerencse is kell hozzá sokszor. Gazdaságilag viszont ritkán éri meg ilyenbe belebonyolódnia a szervízeknek.

Előzmény: peterch (103958)
peterch Creative Commons License 2 napja -2 0 103958

    Ebben hatalmasat tévedsz , mert annak idején a topiktárs ( tudod kiről van szó ) mikor üzembehelyezte , fél órán belül a panel elszállt . Ő személyesen cserélte ki , még kérdeztem is tőle , hogy mi a fenének keni olyan vastagon és még a panel szélei körül is vastagon rákente a pasztát . A válasz az volt , hogy az importőr javaslata alapján kell cserélni a panelt . Miután az is elszállt , itt hagyott egy komplet klímát meg egy darab panelt pluszba . Lecseréltem a panelt a saját elgondolásom és tudásom szerint ( már előtte is használtam hővezetőpasztát , amit kemény műanyaglappal egyenletesen elsimítottam a felületen , hogy az " egyenetlenségeket " kitöltse , így az egész érintkező felület homogén hőátadó felületté vált ), azóta is üzemel hibamentesen a klíma a padlásban , amire itt mindenki azt mondta , hogy nem jó ötlet . Pedig akkor is írtam , hogy csak fűtésre lesz használva . :-)

 

A 2 millió forintot személyesen Te írtad , hogy a cégednek akkora kára keletkezett az Ozóne klímák végett . Erre mit írtam neked ? Írjam le újra ? Ugye nem akarod !

 

Inkább hagyjuk a múltat !

Előzmény: windy12 (103957)
windy12 (X) 2 napja -1 3 103957

Azért, mert a cserepanelek már nem voltak kiöntve műgyantával, és így simán tudtak hűlni a melefedő alkatrészek.  Semmi köze nem volt a te pasztádhoz. Ezt a kínai dolgot meg kár erőltetned, csak nevetségessé teszed magad...

Előzmény: peterch (103954)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 1 103956

miért kerestek meg engemet a kínaiak e-mail-ban , hogy nem akarok-e velük együtt dolgozni ?

 

:-D

Előzmény: peterch (103954)
peterch Creative Commons License 2 napja -2 0 103955

Esetleg 1-2 példa , ahol badarságot írtam.

 

Légy szíves , ha szánsz rá egy kis időt , nagyon szépen megköszönöm !

Előzmény: Hooti (103951)
peterch Creative Commons License 2 napja 0 0 103954

Szia !

 

Az enyémben miért nem pukkant el már 14 éve ?  Pedig csak a hővezetőpasztát kentem fel úgy , ahogyan azt kell . :-)

 

Ha nem az lett volna a gond , akkor szerinted miért kerestek meg engemet a kínaiak e-mail-ban , hogy nem akarok-e velük együtt dolgozni ?

Előzmény: windy12 (103953)
windy12 (X) 2 napja 0 2 103953

Az, amit írsz az Ozone klímákról egyáltalán nem igaz. Semmiféle baj nem volt a hővezető pasztával.  Az Ozone klímák vezérlőpaneljai teljesen ki voltak öntve műgyantával (valószínűleg azért, hogy ne lehessen javítani) és így nem tudott hűlni a cucc, ami miatt túlmelegedett és elpukkantak benne dolgok (hogy mi azt nem lehetett tudni pont a műgyanta miatt.) A te géped is elromlott, csak neked még jutott csere-vezérlőpanel. Azok viszont, akiknek nem jutott, azok hónapokig voltak klíma nélkül, és ilyen eset több száz volt, ami az importőr-forgalmazónak nem kétmilliójába, hanem sokkal többe került.  Ne vezessük már félre itt a népet....

Előzmény: peterch (103945)
Garfield007 Creative Commons License 3 napja -1 1 103952

Gyakorló mindenkinél mindent jobban tudó, ne zavard írásaiddal, úgyis leszarja. Nos, tedd te is ezt és jobb lesz mindenkinek. :-)

Előzmény: Hooti (103951)
Hooti Creative Commons License 3 napja 0 1 103951

Szia

Előre elnézést kérek. 3x

 

pont az ilyen nyugger (4szerre is elnézést) otthonülő ráérő google-hez értő "szakik" üldözik el innen a valójában hozzáértő, napi munkájában klímatelepítéssel foglalkozó szakikat, akik valós tapasztalaikat osztják meg.

nem is maradt már csak 1valaki... Ő naponta próbál építőleg hozzászólni a kérdésekhez legalább.

 

Ne legyél mindíg főokos, a topik jobban jár néha, ha hallgatsz, tudom nehéz, de ezzel a hallgatással a topikot építed(heted)

 

Nem kérek erre választ, csak nézz a topikba és magadba.

 

Tisztelettel köszönöm.

Előzmény: peterch (103947)
peterch Creative Commons License 3 napja -1 1 103950

Szia !

 

Nekem sincs nézeteltérésem vele . Csak néha túl pökhendi a megszólalása , közben meg legalább 5-10 dologban nem volt igaza , de olyankor eltűnik pár napra , hogy ne kelljen beismerni a tévedését . Ez a nagy baj , ami az én szememben nem a szakiként jeleníti meg .

Példák csak úgy kapásból a közelmúltból :  Mint írtam , a propilén-glikol nála a mérgező , az etilén - glikol meg nem .

                                                             Mikor kérdeztem , hogy kinek mi a véleménye az R290-es hűtőközegről , ő azt CO2-nek gondolta , közben meg propán .

 

A régmúltból az Ozone klíma ügye , ott  a hővezetőpaszta vastagsága volt a hiba forrása . A sok okos meg nem jött rá . Nálad meg a hiánya a probléma . Én azzal oldanám meg .

Valamint megmérném azonos hőmérsékleten a termisztorok ellenállását , nálam azokat is párosítani kellett egy másik azonos klímából kiszereltek segítségével .

 

Nézd meg , hogy miután leírtam a véleményem , rögtön eltünt , mert észrevette , hogy tévedett . Én elnézést kérnék és beismerném , hogy tévedtem .

                                       

Előzmény: isti731127 (103949)
isti731127 Creative Commons License 3 napja 0 1 103949

Bocs!!! Nem is neked van nézeteltérésed 1 valakivel,már nem tudok a sorok közt olvasni, bocsi mégegyszer!!!

Előzmény: coffein2 (103944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!