Keresés

Részletes keresés

Topikcím:Erjedt, mocsaras víz jó a növényeknek?
Topikleírás: Sziasztok, Nem olyan régen vagyok kert tulajdonos, bocs ha hülyeséget kérdezek. Olvastam a komposzt teáról, a készítéséről, és elég bonyolultnak hangzik. Szeretnék azzal megpróbálkozni, hogy a normál komposztba való dolgokat belelököm egy dézsa vízbe és hagyom erjedni, akár még földet is bele, aztán azzal locsolok. Ha fogyott a vízből akkor feltöltöm újból és folyamatosan rakom bele a maradék növényi részecskéket, konyhai hulladékot stb stb. Elég nagy a kert el tud állni a szélén és nem zavar senkit, ha van szaga is. Így nem kell bajlódni sem a sima komposzt forgatásával, kihordásával, sem a komposzttea készítésével, hanem csak ami amúgy is kidobni való, abból készül egy lé, amit lehet locsolni. Logikusan gondolkodva a természetben mindenféle lebomló anyag van, egyik erjed másik bomlik, egyikben ilyen bacik dolgoznak, másikban másfélék, miért csak a sima komposztálási eljárás eredményezhet olyan anyagokat, amelyeket a növények hasznosítani tudnak? Szerintetek ez működhet? Jót fog tenni a növényeknek? Köszi a válaszokat!
Kulcsszavak:
Megjegyezhető URL:hobbi/kerteszet2015/komposzt2015/mocsarasviz
Kép: [nincs]
Létrehozó:robirrobi
Létrehozás dátuma:2019.06.24 19:47
Státusz:aktív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!