Keresés

Részletes keresés

Topikcím:ribizli metszése
Topikleírás:Egy kérdést szeretnék feltenni a fórumba: Nem nagyon értek a kertészkedéshez.... Hozzájutottam egy elhanyagolt hobbikerthez,melyben volt nagyon sok túlburjánzott,évek óta nem ritkított/metszett piros ribizli bokor.A neten körülnézve nem jutottam dűlőre,vajon mikor és hogyan kell metszeni.Volt aki szerint ősszel,mások szerint tavasszal.... Én tavasszal ritkítottam meg a bokor ágait úgy,hogy az egészségesebbnek látszó öreg ágakat meghagytam.Úgy gondoltam,hogy a bokor ezután szellősebb lesz és a kevés ágon sok termés lesz,mert nem a sok fölösleges gallyra/levélre megy el a táplálék.... Ennek ellenére a kevés meghagyott ágon alig van ribizli/kevesebb,mint anno az elhanyagolton../ + ráadásként a tőből rengeteg friss sarjadék nő ki ott,ahol lemetszettem az öreg ágakat. Ugyanígy jártam egy elhanyagolt orgonabokorral is,amit jól megritkítottam és most alig virágzott,ezzel is jobban jártam volna talán ,ha nem nyúlok hozzá.... Kérdésem,hogy mit csináltam rosszul ill.mi a helyes teendő elhanyagolt ribizli/orgona helyreállításával kapcsolatban. Metszés mikor-mely gallyakat hagyjam meg/vágjam ki-mit tegyek a friss hajtásokkal,stb. Köszönöm a válaszokat
Kulcsszavak:
Megjegyezhető URL:
Kép: [nincs]
Létrehozó:vizituras
Létrehozás dátuma:2014.06.01 09:25
Státusz:aktív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!